Jurny Stefan, czyli ubaw po pachy

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Trzy dni temu [29.01.2019] napisałam notkę o wesołych komediach filmowych sprzed  40-60 lat.  Wczoraj przekonałam się jednak, że życie potrafi być zabawniejsze od fikcji.  Oto we wczorajszych  Wiadomościach TVP znalazła się informacja o aferze korupcyjnej Stefana Niesiołowskiego.  Miał on załatwić w latach 2013-2017 trzem łódzkim biznesmenom z branży gastronomicznej kontrakty na sprzedaż miału węglowego do zakładów "Police" na sumę 13 milionów złotych.  Pobierał za to łapówki w formie usług... seksualnych.  Co najmniej 29 razy biznesmeni opłacili mu prostytutki.  Fakt ten potwierdziło 8 z nich oraz burdelmama.  Wiadomości podały szereg barwnych szczegółów, o których można było także przeczytać na stronie Se.pl:

  "W ciągu kilku lat miało dojść do około 30 schadzek posła z prostytutkami. Z kobietami miał się spotykać w karczmie pod Łodzią oraz budynku w centrum miasta. Jak opisuje Onet, powołując się na źródła w służbach, w mieszkaniu po wizycie posła zarwało się łóżko. Po wszystkim biznesmeni odbyli rozmowę, którą nagrało CBA. „Tam jakieś deski trzeba zrobić, także tam absolutnie nie tego no… – mówił jeden z mężczyzn o całej sytuacji. – Na kanapie niech się walnie – odpowiadał drugi biznesmen” - podaje portal.  Służby miały też nagrać z ukrycia film z co najmniej jednej schadzki Niesiołowskiego. Nagranie ma pochodzić z listopada 2015." {TUTAJ}.

  Dzisiaj Wiadomości TVP cytowały stenogramy rozmów owych biznesmenów, którzy opisywali barwnie jurność Niesiołowskiego

  Wczoraj wspomniano także w TVP, że Niesiołowski oprócz seksu lubił fasolkę po bretońsku.  Cały ten wczorajszy materiał informacyjny był tak zabawny, że mało nie spadłam z fotela ze śmiechu.  Inni też tak to odebrali.  Internauci utworzyli hasztag #JurnyStefan, gdzie zaroiło się od memów oraz mniej lub bardziej dowcipnych uwag {TUTAJ}.  W portalu wPolityce.pl poinformowano, że prokuratura ma zamiar postawić Niesiołowskiemu zarzut korupcji i wystąpiła do marszałka Sejmu o uchylenie posłowi immunitetu.  Portal cytuje także wypowiedź Wasika, że korzyściami mogły być nie tylko usługi seksualne, ale i sprawy majątkowe {TUTAJ}.

  Ugrupowanie Niesiołowskiego, czyli Unia Europejskich Demokratów wydała wczoraj wieczorem oświadczenie, w którym zapowiadała, że Niesiołowski zrzeknie się immunitetu {TUTAJ}.  Na razie to jednak nie nastąpiło.  Znany bloger Coryllus [Gabriel Maciejewski] opisał dzisiaj {TUTAJ] całokształt działalności Niesiołowskiego, a Samuel Pereira opublikował w TVP Info {TUTAJ} artykuł o kulisach całej afery.  Stwierdził:

  "Portalowi tvp.info udało się ustalić modus operandi podejrzanych. Pracownicy spółki mówili, że podpisywali umowy „dla świętego spokoju”, bojąc się utraty pracy. Traktowali sprawę priorytetowo, ponieważ wiedzieli, że oczekiwał tego prezes „Polic” Krzysztof F., a jeden z restauratorów, Bogdan W., jest jego znajomym. „Ostatnią deską ratunku” był Stefan Niesiołowski. (...) Świadkowie zeznający w sprawie nie kryją, że zawierane umowy nie miały ekonomicznego uzasadnienia: magazyny były przepełnione zapasami, a kupowany od restauratorów miał węglowy był niskiej jakości. (...) – Żeby [prezes] do ciebie zadzwonił? Żeby ci odpowiedział na ofertę? – upewniał się Niesiołowski. – To menda jest w ogóle – skwitował.

Nazywany obelżywie prezes zakładów sam nie miał – jak twierdzi – dobrego zdania o zaprzyjaźnionym z posłem biznesmenie. Zeznając w prokuraturze, nazwał Bogdana W. „lichą postacią, która wymyśliła sobie, że chce z nami handlować fosforytami”. Dlaczego więc ulegał posłowi i na ten handel przyzwalał? – Bo należy utrzymywać dobre kontakty polityczne – bezceremonialnie wytłumaczył.".

  Ja podejrzewam, że cała ta sprawa ma "drugie dno", a owi restauratorzy są tylko "słupami".  Skąd właściwie brali oni ten miał oraz fosforyty?
 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:7)

Komentarze

Dn 13,1 http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=765

Biblijne "motywy" się przypominają . Wiele się jakby zgadza .

 Już jak  "kamienowanie" wchodzi znów do mody . Pan Michał mówi jak tu sią na mamuty zasadzać , pani Ewa edukuje co do sposobów na dinozaury :-)

Koniec końców ,może "Mane Tekel Fares" ... https://youtu.be/wOTAxJdq1Gw

:-) ?

PS.

Dziś prawdziwych Zuzan coraz mniej ,a jurnych Stefanów przybywa . Ech ci pigularze od niebieskich tabletek ... ,skaranie Boże z nimi ... :-) Ten świat ...  psieje .

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1579720

;-)))))))))))))))))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

chris

#1579803

... prawnych rozwiązaniach , ... by nie gorszyć prawnuków . "Jurny Stefan" to chyba to samo pokolenie co Jan Pietrzak , czy Andrzej Rosiewicz .

https://youtu.be/-YN15HBZ98w

Strach pomyśleć  ,co to będzie ... ,gdy w grę wchodzi tzw. "męska pycha" , "wyzwanie" , "rzucona rękawica" i kryzys wieku trzeciego ,czy czwartego ,czy piątego ... i licytacja .

Ernest Hemingway napisał nowelkę o dwuznacznym tytule ...  , no cóż dowcip "z brodą" i "koszarowo-szatniowy" :-)

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1579807

No, doooooobra, musze uczynic Ci komplement.

Jestes wspanialym Narybkiem na Niepoprawnych.

I pisze to jak najbardziej powaznie ;-)

pzdr.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

chris

#1579815

... bo jestem wręcz "pies na komplimenty" , a jak się odpowiednio podłechta próżność ,to ... miękną najtwardsze serca ... :-) Tylko z tym narybkiem ,to może przesada :-) ... ? ikra ? :-) ?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1579901

Wiedzialem, ze na proznosc Cie zlapie :-)))))

Bowiem jest ona nierozlacznie powiazana z inteligencja ;-)))))

Ten " narybek" zawsze uzywam z ...uprzejmosci...

W koncu wiekszosc ludzi chce byc mlodymi, a nie staruchami ;-)))))

Tak czy inaczej lubie swiezy powiew Twojego umyslu...

Nic tak nie doluje jak starczy upor i glupota ugruntowana w dziesiatkach lat " mundrowania sie"

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

chris

#1579907

W wypadku "handlu" - jak wyzej opisany - cena sprzedazy byla zapewne wyzsza od ceny zakupu - o ile ? To powinno ustalic sledztwo. Zadziwiajace sa w Polsce praktyki zakupowe prowadzone przez panstwo (i firmy panstwowe). Nikt nie sprawdza cen zakupu, cen rynkowych - tylko firma oglasza przetarg (albo i nie) - i kupuje potrzebne towary i sprzety po cenie oferowanej przez (bardzo czesto) zaprzyjaznionego "businesmena". Tak przez dziesieciolecia robil Orlen, KGHM, czy Zaklady Chemiczne Police. Tak robili dyrektorzy krakowskich Sadow i zaopatrzeniowcy ministerstw. 

Dzisiaj troche sie to zmienia - ale zbyt wolno i z wielkim oporem (takze wsrod dzisiaj rzadzacych).

Pytanie do CBA i prokuratury: dlaczego przygotowanie takiej sprawy trwa tyle lat - skoro dotyczy to lat 2013-2014. Czyzby chodzilo o to, ze wiele przestepstw przedawnia sie po 5 latach? 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1579722

"Pytanie do CBA i prokuratury: dlaczego przygotowanie takiej sprawy trwa tyle lat - skoro dotyczy to lat 2013-2014. Czyżby chodziło o to, ze wiele przestępstw przedawnia się po 5 latach?"

Ekspertyzy  rzeczoznawców o ilości "cukru w cukrze" , węgla w miale , itp, przechowywane są u nich przez pięć lat. Faktury przewozowe też. Towar mógł nawet nie istnieć ! Nie udowodnisz ani jego jakości i wartości, ani jego transportu.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0


#1579724

Podobnie i w wielu innych. Rachunki i faktury z 2013 r. nie podlegaja juz kontroli - prawdopodobnie nie moga stanowic dowodu w sprawie (a najprawdopodobniej zostaly zniszczone).

W polskim sadownictwie bulwersujace sa sprawy, w ktorych przygotowano tysiace stron akt, przesluchiwano setki osob, sprawa trfia do sadu - i okazuje sie, ze... wszystko trzeba wyrzucic, bo termin sie przedawnil. Nie spotkalem sie jeszcze z przypadkiem, zeby ktos za takie zaniedbanie odpowiedzial - a przeciez to jest razace naruszenie obowiazkow sluzbowych (prokurator).

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1579756

Nosił wilk razy kilka...

PS

W przeszłości c*ś było na rzeczy?

"Panie marszałku, mamy chyba jakiś problem z panem posłem Niesiołowskim. Jakoś nad wyraz pobudzony, nie wiem."

Autor: Joachim Brudziński

Źródło: stenogram z 84 posiedzenia Sejmu VII kadencji, 15 stycznia 2015

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

casium

#1579723

Nabyłem w markecie dwa worki "ekologicznego węgla". W domu okazało się, że to odpady portowe (pewnie z wywrotnicy wagonów) prawie jedną trzecią stanowiła ruda żelaza. Reklamowałem, podobnie jak kilka innych osób. Nie musieliśmy nawet zwracać towaru, oddałem paragon, dostałem dwadzieścia cztery złote. Worki z "towarem" zniknęły ze sklepu.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0


#1579725

Przecież to żałosna farsa polityków reprezentujących Polskę?

Tobie chce się śmiać...a mnie płakać.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1579758

szkoda tego towaru -  łez. Moja znajoma ma dwie piękne kózki i szuka jurnego faceta. Może stefcio burczy mucha? A do rzeczy. Sami tego świata nie zmienimy. Może trzeba będzie dać się  ukamienować. Ewka zbiera kamienie. ( z metra głębokości można sporo wydobyć)  a jurny stefcio szykuje instrument ... do lania.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Kolejorz

#1579794

zdobywa taki rozgłos.

Dość wspomnieć nieżyjacego już antypolaka, nienawistnika, profesuuura Giermka, który skończył żywot z rozpiętym rozporem i genitaliami na wierzchu, a towarzysząca mu dziwa nie zginęła tylko dlatego, że gębę trzymała w jego rozporze! A tak poza tym, to zgodnie ze słowem pisanym, każdy może sprawdzić, owe prostytuty dostarczała mu na żądanie mafia!!!

Odwiedzając służbowo Sejm,  z oburzeniem zauważyłam, że temu obrzydliwemu nienawistnemu rajfurowi poświęcono jedną z sal sejmowych, nie Rotmistrzowi Pileckiemu, czy Józefowi Piłsudskiemu, czy Zygmuntowi Szendzielorzowi, czy Emilowi Fieldorfowi, czy chociażby Ince, tylko takiemu nikczemnemu dziadowi, widać układ okrągłostołowy nadal obowiązuje  - to wielki skandal i "zwykli" Polacy nie wyrażają zgody na nobilitowanie "niezwykłych" nikczemników i co, i nic, decydenci mają nas głęboko w "d***e!

Do polityka stosuje się inne prawo, inne zasady, może być chamem, przekrętem kłamcą, żłodziejem, czy ku*****em, antypolakiem a i tak będzie wyniesiony ponad innych, przyzwoitych ludzi!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Serce słowianki nie zna łez ...

#1579763

... TYLKO :-) co PRAWDA ,jednak marszałek Piłsudski w "casting-u" na Joannę d'Arc polskiej polityki :-) ,to tzw. czwarta kategoria odśnieżania :-) ,zwłaszcza w tym "kontekście" . :-)

PS.

A'propos

https://youtu.be/8F5PNFz6PXw

Gdyby próbować tak spojrzeć "zimnym szkiełkiem i okiem" na świat polityki ,tej historycznej i obecnej .Królów ,władców , polityków , to może ...

https://youtu.be/csT9BMUYoOU

https://youtu.be/7e0glceiFe8

http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/casanova-fellini/

Więc "Jurny Stefan" ,to nie chwalebny wyjątek (takie też się zdarzają co PRAWDA)  , biały wilk albinos , w tych watahach politycznych,a raczej typowy przypadek nieodbiegający od "normy" w tych kręgach .Pewnie patologicznej ,ale "norma" to może pojęcie z  "demokratycznej"  "statystyki"  .

:-)

PS2.

Jeśli zgodnie z powiedzeniem "Hipokryzja to hołd składany przez występek cnocie" .To wszystko w porządku ,ale warto nie przesadzać z tymi hołdami ,jesliby miała PRAWDA ucierpieć .

PS3.

https://youtu.be/ccze_1WbohQ

Właściwie uniwersalnie i pasujące do każdego czasu i okoliczności ... :-)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1579793

czym zaprzataja sobie glowy dzisiejsi Polacy, w tym rowniez dziennikarze...

A chyba jeszcze ciekawsze jest to, dlaczego to czynia ?

:-))))))))))

Slepi ? glusi ?

:-))))))))

Stefan w swoim czasie Marszalkiem polskiego Sejmu... czy to nie jest wystarczajaca farsa ?

lub naszym wstydem ?

Podobnie jak wiekszosc przed nim...

Przeciez na ten przyklad wybor takiego Stefana, to zalosny obraz stanu naszego Narodu, tj. swiadomosci...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

chris

#1579823