Infantylny strajk nauczycieli

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Bloger UPARTY napisał wczoraj [13.04.2019] ciekawą notkę "Smutny sukces" {TUTAJ}, w której stwierdził m.in.:

 

  "Oglądałem w internecie filmiki z piosenkami strajkowymi. Żadnego w nich nie widać napięcia, to po prostu zabawa! Wartością tej zabawy , podobnie jak każdej innej jest miło spędzony czas i w tym sensie oni również odnieśli korzyść! Jedyne co zakłóca ich radość ze strajku, to nasze zadowolone oblicza.

  Przed bodajże 10 laty miałem relacje z kilku imprez nauczycielskich, tzw. konferencji organizowanych przez Urząd Marszałkowski i właśnie przez ZNP. Byłem bardzo zdziwiony, gdy widziałem całe to towarzystwo bawiące się w zabawy przedszkolaków, np. w stary niedźwiedź mocno śpi, w ciuchcie i tym podobne. Piosenki strajkowe i cała postawa nauczycieli pasują do tamtych zdjęć bardzo dobrze. To, że nauczyciele bili brawo osobom zakłócającym spokój egzaminowanych właśnie uczniów jest najlepszym dowodem na infantylność całego towarzystwa. Nie daje się samodzielności dzieciom, bo nie widzą one związków między ich zachowaniem a skutkami. Oni też nie widzą tych związków. (...)

  Nie ulega wątpliwości, że nauczyciele mieli rozpocząć bunt antypisu. Gdyby im się udało, to zapewne podobne działania podjęli by inni. Ale ponieważ nie ma pierwszego kroku to i nie będzie następnych, przynajmniej na razie.

Nie mniej, ten strajk pokazał zupełnie nową linię podziału społecznego. Dorosły PiS i infantylny Antypis. Muszę powiedzieć, że jestem bardzo zatroskany, bo na to nie ma żadnej rady. Dziecku po prostu wielu rzeczy nie można wytłumaczyć w tym również i tego że jest po prostu gówniarzem.".

 

  Mnie to jednak wcale nie martwi.  Gówniarze rzadko są w stanie osiągnąć swoje cele i nie są bynajmniej szczególnie groźnym przeciwnikiem.  Infantylizm w szkole nie jest niczym nowym.  Przypomnę tu klasyczną już dziś powieść Gombrowicza "Ferdydurke" {TUTAJ}.  Co prawda chodziło w niej raczej o "upupianie" uczniów przez nauczycieli, zmuszających młodzież do niedojrzałości.  Przy okazji nauczyciele "upupiają" się sami.  Z kim przestajesz - tym się stajesz i stąd to widoczne zdziecinnienie kadry pedagogicznej.

 

  Działa ono na korzyść PiS.  Nie bez powodu Wiadomości TVP już trzeci dzień z rzędu pokazują wygłupy strajkujących nauczycieli.  Można mieć złośliwą satysfakcję obserwując, jak poważni rzekomo ludzie zupełnie dobrowolnie robią z siebie idiotów.  A notowania PiS w sondażach wciąż rosną...

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

"maturzystą"(???) , a rozwaloną w bambetlach "nauczycielką" (???). Jestem przerażony poziomem: jeśli to maturzysta, to nie umiał złożyć do kupy, zgodnie z zasadami ( które powinien znać!!) gramatyki, dwóch zdań pytających? Masakra. A pani nauczycielka: rozwalona w ubraniach persona, skrzecząca jakieś zbitki wyrazów, z których najmocniej zabrzmiało pytanie o JEJ wakacje. Tak rozmawiacie z uczniami, pedagodzy z Bożej łaski. Tak "wychowujecie" swoje i cudze dzieci? Hańba wam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1586630

Tak zachowuja się jak gówniarze, jednak są groźni, bo oficjalnie są traktowani jako dorośli i mają takie prawa, a co gorsza są na stanowiskach, od których zależy przyszłosć naszych dzieci. Dlatego są bardzo niebezpieczni, bo to tak jakby dać władze kompletnemu psycholowi.

Więc nie wyobrażam sobie aby oni dalej pracowali w szkołach z naszymi dziećmi. Koniecznie trzeba ich jak najszybciej wymienić!!!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1586662

Opozycja gra na PiS.
Jak przestaną wypłacać 500+ to poparcie PO spadnie poniżej 10%.
Może to jakaś celowa gra PiS-u bo nie wierzę że można być takim tumanem jak szefowie opozycji. Jak oni to robią. Opozycja ma jakiegoś kręta PiS-owskiego który im podpowiada jak działać?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1586821