Czy Zachód chciał zabić Erdogana?

Obrazek użytkownika elig
Świat

   Książe Gorczakow mawiał "Nie wierzę w niezdementowane informacje".  I oto wczoraj [18.07.2016] mieliśmy ciekawe dementi:  "Ambasador USA w Ankarze John Bass stanowczo odrzucił pojawiające się w tureckich mediach i oficjalnych wypowiedziach sugestie, że Stany Zjednoczone były w jakiś sposób powiązane z próbą zamachu stanu w Turcji." {]]>TUTAJ]]>}.  Cofnijmy się cztery miesiące wstecz.

 W "Newsweeku" {]]>TUTAJ]]>} ukazał się 24 marca 2016 artykuł "WILL THERE BE A COUP AGAINST ERDOGAN IN TURKEY?" pióra Michaela Rubina.  Warto ten tekst przeczytać.  Autor nie tyle zastanawia się nad możliwością zamachu na Erdogana, ile otwarcie do niego nawołuje.  Wkrótce potem w polityce Erdogana zaszedł znamienny zwrot.  Na początku maja Ahmet Davutoglu, architet porozumienia UE-Turcja w sprawie imigrantów, składa dymisję, a w czerwcu Erdogan przeprasza Rosję za zestrzelenie rosyjskiego myśliwca i dązy do poptawy stosunków z Moskwą.  W przeddzień próby zamachu doradca Putina, Aleksander Dugin składa wizytę w Ankarze.  Pisze o tym Niezalezna.pl {]]>TUTAJ]]>}.

 Dowiedzieliśmy się też następujących rzeczy:

 "Jak mówił Wojciech Szewko, "to wygląda tak, jakby ten pucz był naprędce przygotowywany". - Jeżeli to jest prawdą co podawał Departament Stanu czy CIA, że spodziewano się tego w sierpniu, to coś jakby przyśpieszyło te działania. Nie przygotowano ani zaplecza politycznego, ani również wojskowo to było nieprzygotowane, a Erdogan był na wolności - podkreślał ekspert ds. Bliskiego Wschodu." {]]>TUTAJ]]>}. 

 Wygląda na to, że Erdogan pozostał na wolności przypadkiem.  Wojciech Cegielski pisał wczoraj:

 "W czasie, gdy doszło do przewrotu wojskowego, prezydent Recep Erdogan był na wakacjach w Marmaris na południu kraju. Dziennik "Hurriyet" oraz telewizja Al-Jazeera informują, że na miejsce pojechały oddziały sił specjalnych, by pojmać i zabić prezydenta. Godzinę przed ich przybyciem na miejsce, Erdogan miał jednak zostać ostrzeżony przez dowódcę Pierwszej Armii generała Umita Dundara." {]]>TUTAJ]]>}.

 Informacje Cegielskiego potwierdza portal Middleeasteye.net powołując się na telewizję Al Jazeera {]]>TUTAJ]]>}.  Czytamy:  "3 helicopters sent to 'kill or capture" Erdogan at hotel during coup, leaks say".  Wobec tego - nie jest prawdą, że Erdogan sam sobie wymyślił ten pucz.  Jesli nie on - to kto?  Erdogan obwinia przebywającego w USA imama Gullena oraz generała lotnictwa Ozturka, ostatnio aresztowanego..  Obaj oni zdecydowanie zaprzeczają tym zarzutom.

 Erdogan nadal obawia się puczu.  Dowodzi tego fakt mobilizowania przez niego dziesiątków tysięcy swoich zwolenników na ulicach Ankary i Stambułu.  W nocy z 18 na 19 lipca przemawiał do trzydziestotysięcznego tłumu zebranego wokół pałacu prezydenckiego.  Świadczą też o tym szeroko zakrojone represje, mające obezwładnić opozycję.  Aresztowano ponad 8 tysięcy osób, w tym 112 generałów i sześć tysiecy innych wojskowych.  Odsunięto od zawodu ponad 3 tysiące sędziów i prokuratorów, wielu aresztowano.  Zawieszono 15 tysięcy nauczycieli.  Pracownicy państwowi, w liczbie 3,5 miliona nie mogą wyjeżdżać za granicę.  Zadarł z Amerykanami blokując na póltorej doby użytkowaną przez nich bazę Incirlik, w której znajduje się broń termonuklearna.

 Jak można powiązać te wszystkie wydarzenia?  Tureccy wojskowi oraz emigracja snują plany pozbycia się Erdogana.  W marcu - kwietniu Erdogan dowiaduje się o tym, że USA i Zachód je popierają.  Nie jest wykluczone, iż Erdogan otrzymuje "cynk" o spisku od Rosjan.  Nie wierząc Zachodowi i bojąc się o własną skórę - odwraca sojusze i stara się zaprzyjaźnić z Putinem, sporzadzając jednocześnie listy potencjalnych wrogów.  Dowiadują się o tym spiskowcy i przyspieszają wybuch puczu.  W efekcie kończy się on klapą.  To oczywiście tylko hipotezy.  Nie ulega jednak wątpliwości, że na Zachodzie istnieją potężne siły, dla których nie do przyjęcia jest umiarkowany islamski rząd w którymś z państw Bliskiego Wschodu.

 W latach 1960-2000 w Turcji były cztery wojskowe zamachy stanu obalające demokratycznie wybrane rządy.  W Algierii na początku lat 90-tych umiarkowani islamisci wygrali wybory.  Nastąpił wojskowy zamach stanu i kilkunastoletnia wojna domowa..  W roku 2013 generał SIsi obalił prezydenta Mursi'ego i zaprpwadził brutalną dyktaturę, przy aprobacie Zachodu.  Doprawdy - trudno się dziwic Erdoganowi [jego też chciano obalic w 2013 roku].

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

Nawet Rosji i Izraela bym nie posądzał. Sytuacja może się różnie rozwinąć , korzyści z likwidacji Erdogana wątpliwe. 

Oskarżenia pod adresem USA mogą się wiązać z tym,że organizacja Gallena swobodnie tam działa , podporządkowała sobie większość muzułmańskich szkół. Równie swobodnie działa w Europie choć jest obserwowana . Cóż , to problem prawny cywilizowanego świata - może sobie działać tajna organizacja z niezbyt zgodnym z prawem finansowaniem i przepływami finansowymi dopóki nie atakuje bezpośrednio instytucji i porządku prawnego goszczącego kraju. A że jej celem jest budowa takiego porządku który jest ogólnie sprzeczny z tym co dziś wszyscy uznajemy. Cóż, Zbyt ogólny zarzut... Możliwe ,że takie oskarżenia służą pozyskaniu dodatkowych danych do list poskrypcyjnych. 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1516736

- ma prawdziwego męża stanu i autentycznego w swej NIEPOPRAWNOŚCI ... ma się rozumieć, politycznej.

Vote up!
0
Vote down!
0

Racjonał

#1516749

Takiego, który chce włączyuć prawa religijne do prawa powszecnego. Ostrzegam przeto, przed wycieczkami do Turcji, spojrzysz na kobietę, lub (nie zyczę najgorszemu wrogowii) otrzesz się o nią, czapa...

Vote up!
2
Vote down!
0
#1516751

- chyba spadła na oczy; a poza tym ostrzegam przed ocieraniem się o moją kobietę w Warszawie.

Vote up!
1
Vote down!
0

Racjonał

#1516754

Tyle,że Erdogan to nie jest "umiarkowany islamski rząd", raczej ultraislamski. Jestem przekonana, że sam stoi za tym zamachem. Skąd miał od razu "pewną" listę sędziów, którzy "stali" za zamachem, nawet nie zdążyli przeprowdzić porządnego śledztwa, ale "winni" się znaleźli. Erdogan uczy się manipulacji od czlonków UE.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1516752

Tyle,że Erdogan to nie jest "umiarkowany islamski rząd", raczej ultraislamski. Jestem przekonana, że sam stoi za tym zamachem. Skąd miał od razu "pewną" listę sędziów, którzy "stali" za zamachem, nawet nie zdążyli przeprowdzić porządnego śledztwa, ale "winni" się znaleźli. Erdogan uczy się manipulacji od czlonków UE.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1516753

Erdo Khan nie musi się niczego uczyć od żydo-germańskich biurokratów.

1500-letnia tradycja tureckich podbojów już go dosyć nauczyła. "Turcja" nie jest też krajem islamskim - wręcz przeciwnie Islam jest na okupowanych przez Turków (również po części piastowskich) terenach Azji Mniejszej instrumentalizowany, głównie w celach ochronnych przed podbitymi ludami arabskimi.

 

http://www.youtube.com/watch?v=V1D3A308BGI

http://niepoprawni.pl/blog/sbbwinteriapl/terroryzm-w-europie

 

A propos "ocierania się o kobiety":

tydzień temu zaczepiłem zawoalowaną kobietę w burce i uświadomiłem ją na temat wzoru chusty, którą była okryta.

Wzór ma ponad 15000 lat, znany jest z góralskich kilimów, czy kilimów i dywanów z Kresów i piastowskiej Azji Centralnej (zajętych w V-VI w. n.e. przez zabajkalskich Turków), a nawet od, spokrewnionych z nami "Indian", czyli amerykańskich autochtonów (podobnie jak ciupaga-tomahawk).

Vote up!
2
Vote down!
0
#1516843