Cenzura szaleje, a PiS strzela sobie w stopę

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

 W sierpniu 2021 szerokim echem odbiło się usunięcie przez Jacka Kurskiego [prezesa TVP] programu "Warto Rozmawiać" Jana Pospieszalskiego z anteny TVP {]]>TUTAJ]]>(link is external)}.  Była to kara za to, że Pospieszalski dopuścił do głosu w swym programie osoby kwestionujące politykę rządu w kwestii pandemii.  Zamykanie ust krytykom nie opłaciło się.  Zainteresowanie szczepieniami wyraźnie spadło.  Wielu ludzi zaczęło podejrzewać, iż wciska im się rodzaj "maści na szczury".

  Teraz mamy następną historię podobnego rodzaju.  W portalu Ekspedyt.org {]]>TUTAJ]]>(link is external)} ukazał się wczoraj [24.09.2021] tekst blogera JAM "Dziennikarka TV Republika zadała niewygodne pytania ministrowi. Odcinek spadł z rowerka. „Zerwę pani ten program” ".  Czytamy w nim:

  "W Telewizji Republika miał zostać wyemitowany program Ewy Stankiewicz
„Otwartym Tekstem” z udziałem sekretarza stanu w KPRM i pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotra Naimskiego. W ostatniej chwili został jednak zdjęty z anteny. Uchowała się tylko zajawka.
Na Twitterze krąży, wypuszczony przez samą Telewizję Republika, zwiastun ostatniego odcinka „Otwartym Tekstem” z Piotrem Naimskim. Ewa Stankiewicz zadaje politykowi serię niewygodnych pytań. Losy programu przewidział jednak sam gość, który – wyraźnie wzburzony – stwierdził proroczo: „Zerwę pani ten program”.
– Czy to prawda, że minister Soboń już podpisał i wysłał pisma do Komisji Europejskiej ws. harmonogramu wyłączeń, kiedy zamykamy Bełchatów, Turów, Kozienice z nowymi blokami, Połaniec? Na jakim jesteśmy etapie? Czy te pisma już poszły do Komisji Europejskiej? – pytała Ewa Stankiewicz.
– To jest system wynikający z przyjętej w Unii Europejskiej polityki energetycznej, klimatycznej – przekonywał Naimski.
– Czy to nie jest wobec tego samobójstwo, dążenie do zamknięcia kopalni, a przy tym elektrowni przy kopalniach, jeśli 70 proc. energii w Polsce pochodzi z węgla, jeśli to jest najtańsza energia w tej chwili w Europie? – dopytywała dziennikarka.
– Gdyby nie było tych uwarunkowań, które płyną z naszego członkostwa w Unii Europejskiej, to można by było tak do tego podejść, ale mamy te uwarunkowania – uparcie obstawał przy swoim polityk.
Na pytanie Stankiewicz, dlaczego, odparł, że powodem jest członkostwo w Unii Europejskiej.
– Byliśmy członkami Unii Europejskiej, jak był prof. Jan Szyszko i pilnował interesów Polski. A może my nie mamy problemu z tym, że taka właśnie aktualnie jest ideologia w Unii Europejskiej, tylko może mamy problem z tym, że ktoś się w Polsce na to właśnie zgodził – sugerowała dziennikarka.
– Rząd Tuska się zgodził na ten kierunek – brnął dalej współpracownik Morawieckiego.
– Kiedy był podpisany Zielony Ład? – pytała Stankiewicz. – To jest kwestia ostatnich kilku miesięcy tak naprawdę – przyznał Naimski. – Kto negocjował Zielony Ład w Polsce? Politykę klimatyczną, kto negocjował? – dopytywała dziennikarka. – Wie pani co, różnie, bo to, rząd w całości, a w szczególności oczywiście Ministerstwo Środowiska i Klimatu – odparł polityk.
– Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska, który w tym samym czasie kandydował na sekretarza generalnego OECD – przypomniała Stankiewicz. Reakcja Naimskiego była niezwykle wymowna. – Zerwę pani ten program – żachnął się.
I jak powiedział, tak się stało. Odcinek nie został wyemitowany. Miało się to stać w czwartek o 21:30. Jeszcze po 16 tego samego dnia Telewizja Republika wypuściła zwiastun programu. Decyzja była więc nagła.".

  Przytoczyłam całość notki, ponieważ sprawa jest poważna.  Bezkrytyczne uleganie naciskom UE spowoduje klęskę gospodarczą, która pociągnie za sobą katastrofę rządu PiS.  Próba ukrycia tego, podjęta prawdopodobnie przez Naimskiego, to samobójstwo tej partii.  To jeszcze gorsze niż uniemożliwianie dyskusji w sprawie pandemii.  PiS za to drogo zapłaci, a wraz z nim cała Polska.

 

  Moje notki z okresu 12.05. 2020 - 3.09. 2021 można znaleźć {]]>TUTAJ]]>}.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.2 (11 głosów)

Komentarze

Tymczasem  wprowadzamy  regułe Neumana  

Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k…a. Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał. Jak będziesz w ( nazwa partii), będę cię bronił, k…a, jak niepodległości. Jak wyjdziesz z (nazwa partii), to masz problem

W miejsce  "nazwy partii" uprzednio rządzącej mamy  część rządu obecnie rządzącego, nawet nie partię, ale część jej wierchuszki, bo szeregowi członkowie PIS mają tego powyżej kokardy, niektórzy posłowie PIS maja tego co się dzieje powyżej kokardy i  wielu wyborców prawicy ma powyżej kokardy.

Już nie  tylko Sumlimski, Gadowski  i Pospieszalski  są traktowami w mediach  jak za PO i PSL, teraz do grona wyklętych dochodzi Ewa Stankiewicz, a  profesor Chazan dołącza do dr. Hałata jako "foliarz".

Smutne jest to, że na stronie głównej  niniejszego protalu nie znajdzie się taki wpis jak Twój, znajdzie się za to pisany jakby do  Gazety Wyborczej wpis  pewnego nadpobudliwego  blogera, broniącego "jak niepodległości"...

Mam jednak nadzieję, że masa krytyczna została przekroczona i  że reguła Neumanna   okaże się skuteczna  tylko do czasu.

Vote up!
5
Vote down!
-2

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1631847