Zanim zaczął się zjazd…

Obrazek użytkownika civilebellum
Kraj

…Krzykacze mieli 3 mandaty i ponad 6%. Ura, Ura! (Czapajew gieroj).

Winnicki: Konfederacja osiągnęła sukces "wbrew zmasowanej propagandzie medialnej i oszczerstwom, wbrew tym, którzy dzisiaj klęczą przed Berlinem, czy to przed Waszyngtonem, czy Tel Awiwem". "Wyrosła propolska siła, którą już teraz poparło ponad 800 tysięcy Polaków" - podkreślił. Według Winnickiego, "oszczerstw i ataków" na Konfederację można spodziewać się więcej, gdyż - jak przekonywał - "do końca maja, z tych 800 tysięcy Polaków zrobi się milion Polaków, a do jesieni 2-3 miliony". Winnicki podkreślił, że Konfederacja dostrzega "nijakość i obłość rządzących". "Widzimy, jak Koalicja Europejska idzie z nimi ramię w ramię. To na nas spoczywa obowiązek zatrzymania tej fali i obrony suwerenności narodowej i kulturowej" - przekonywał.

JKM: "Walczyliśmy przeciwko dwóm największym telewizjom, (...) walczyliśmy tylko dzięki internetowi i biorąc to pod uwagę, to jest ogromny sukces" - podkreślił. "Przy +Okrągłym Stole+ zapadła decyzja, że prawica nigdy nie dojdzie do władzy, i pachołki generała (Czesława) Kiszczaka, bardzo starannie dotrzymują umowy +Okrągłego Stołu+. Mam nadzieję, że nastąpił przełom" - powiedział.

Kaja Godek: jeżeli Konfederacja jesienią powtórzy swój wynik wyborów do PE, to będzie miała kilkunastu posłów, którzy - zadeklarowała - "będą pilnowali postulatów konserwatywnych, prawicowych i pro-life". [źródło: PAP, godz. 0.27’]

 

Zjazd: wg wyników wyborów do PE z 99,31 obwodowych komisji wyborczych, Konfederacja uzyskała 4,55 głosów wyborczych i nie uzyskała żadnego mandatu. „Miliony” się wypięły. „Krzykacze won!”

 

Co wy na to, @Piko i inni natchnieni na ulicach? Weźcie sobie do serca to, co jeszcze o północy, w tej „euforii sukcesu” powiedział wasz idol, Braun Grzegorz: poinformował, że Konfederacja liczy na współpracę m.in. ze Zjednoczoną Prawicą i Kukiz'15. "To nie jest szyderstwo, naprawdę na to liczymy. Ponieważ Konfederacja nie jest projektem egoistów, nie jest to projekt zamknięty, jest otwarty, co prawda nie na przestrzał.” [ibidem]

 

- bo co prawda Konfederacja kiepsko, jak widać, liczy, ale nadstawimy drugi policzek (jak już uprzednio pisałem) i – to nie jest szyderstwo – liczymy na Narodowców: niech tylko ochłoną i rozwiążą ten dziwny sojusz z miłośnikiem Putina.

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.8 (16 głosów)

Komentarze

Pozwolę sobie zacytować fragment mojego komentarza napisanego w czasie wczorajszej informacji, po opublikowaniu pierwszych danych sondażowych [link]. To był czas, gdy Konfederacja liczyła na mandaty w PE. Oto fragment dotyczący poruszanej sprawy:

"A po drugie -  zająłem się ostatnio analizą testu wyborczego po pierwszych dwóch wyborach w triadzie i proponuję uznanie, że wybory samorządowe i wybory do europejskiego parlamentu były testem postaw obywatelskich i politycznych. [link] oraz [link]. Pojawiły się jednoznaczne fakty, wiemy co jest grane i powinniśmy pomyśleć co robić dalej by wygrała Polska. Wielu okaże się być oszukanymi frajerami, którzy mimowolnie zostali wyprowadzeni na manowce, stanęli wobec fałszywych alternatyw, ale są polskimi patriotami. Uważam, że Narodowcy zawsze byli polskimi patriotami, choć często dawali się zwariować i dlatego nie można ich traktować jako wrogów Polski, choć bywają naszymi przeciwnikami, ale to są przeciwnicy w obszarze polskiej normalności. A gdy chodzi o wrogów, to nie ma litości dla sk.... Taka była i jest piosenka.

A po trzecie - uważam pana Brauna za bardzo inteligentnego faceta, który uważnie obserwuje rzeczywistość i jest porządnym polskim patriotą, który tym razem błędnie przeprowadził analizę rzeczywistości, czyli dał się zmanipulować i niepotrzebnie wmanewrował się w pozycję antypolską. To jest fakt. Nie będę kłamał. Jest jak jest. Pytanie dlaczego?

Otóż pokazuję i wyjaśniam. Wielu ludzi i to od dawna nosi się z dwoma fałszywymi poglądami. Jedni mówią, że trzeba stanąć po stronie Niemiec i związać się z nimi by bronić się przed Rosją. Drudzy sądzą, że trzeba trzymać się Rosji bo jest potężna i wielka i pomoże bronić się przed Niemcami i Amerykanami. 

Prawdziwy jest inny pogląd. Polska nie jest niczyim przydupasem i nikomu nie służy. Polska jest samodzielnym podmiotem polityki międzynarodowej i musi być państwem poważnym, który umie dbać o polskie interesy. Dlatego Polska powinna zawsze bronić Polskiego interesu. Nie rosyjskiego, nie niemieckiego ani amerykańskiego, ale polskiego. Czyli mamy swoją godność i nikomu za przeproszeniem w doopę nie włazimy. Dla wszystkich pozostałych podmiotów polityki międzynarodowej pozostaje analiza SWOT i działanie w Polskim strategicznym interesie."

Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/1592193#comment-1592193

Vote up!
9
Vote down!
-4

michael

#1592232

na powtórzenie tego, co wczoraj rano napisałem; radziłem PiS zwracać się tylko do Narodowców (potrafili to zrobić z tą kanapą Republikanów i z Andruszkiewiczem) z takim przesłaniem „szanujemy Ideę Narodową, bo przecież to ona nam przyświeca! Dla niej w codziennym trudzie przygotowujemy i realizujemy projekty gospodarcze i polityczne. Tych projektów nie buduje się jednak na ulicy – wiele z nich wymaga cierpliwych negocjacji – także na płaszczyźnie międzynarodowej – i czasem koniecznych ustępstw, nigdy jednak za cenę zdrady narodowej. Niecierpliwość powoduje niezasadne pomówienia, których nam nie żałujcie – przyjmujemy to z bólem serca, ale nadstawiamy drugi policzek, bo chodzi o Polskę.” http://niepoprawni.pl/blog/civilebellum/propagandzisci-kury-wam-szczac-prowadzic-panowie

pzdr

 

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1592240

Ja tam także jestem za rozważną i selektywną polityką. Narodowcy przez wiele dziesięcioleci byli środowiskiem najwyższych polskich cnót, "tezauryzujacych" skarb najwyższych polskich wartości i polskiego chrześcijańskiego patriotyzmu. Jest to bezcenny skarb polskiej historii, w którym przetrwała żywa cywilizacja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Dlatego polskie środowisko narodowe zawsze było celem najostrzejszej antypolskiej agresji, czarnej propagandy oraz wrogiej infiltracji.

W moim przekonaniu gadanie o polskim faszyzmie albo nacjonalizmie w tym kontekście jest bezczelną obelgą albo insynuacją przeciwko polskiemu najzdrowszemu ze zdrowych patriotyzmów 

Trzeba sobie zdawać sprawę z obu strumieni i dlatego jak zwykle w prawdziwej polityce konieczna jest rozważna akceptacja tego co szlachetne i równie stanowcza eliminacja tego co negatywne w różnych aspektach tego pojęcia. Więc mniej więcej to co napisałeś.

Więc pozdrawiam i dziękuję za pozdrowienia.

Vote up!
6
Vote down!
-2

michael

#1592287

Krzysztof Bosak w Radiu Plus:

Sama jakość rządzenia PiS-u jest lepsza niż to, co prezentowała Platforma. Oczywiście my, jako politycy zrzeszeni w Konfederacji, jesteśmy do PiS-u z wielu powodów krytyczni. Uważamy, że wiele rzeczy powinno wyglądać inaczej albo po prostu lepiej, ale myślę, że jest jakościowa różnica względem Platformy i ludzie to widzą. Stąd wynika akumulacja dosyć wysokiego poparcia .

Czyli - nie wszystko stracone. Oby!

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1592250

wyborcza dawała im 7,6%

lewacy straszyli się, że faszyści dostaną 8%

 z góry juz rozdzielano 3-4 mandaty

nawet później, pewni wygranej zapowiadali wojnę z PiS

 

Jedna Szydło, z poparciem podobnym calego zlepka konfederacji, wywalczyła lepszy efekt

Vote up!
7
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1592258

Witam! Korwin Mikke-" Kaczyński powinien stanąć przed Trybunałem Stanu, za obrażanie Rosji". To właśnie ostatnia wypowiedż tego kameleona agentury, twarzy "Konfederacji. Młodzi Polscy patrioci pokazali mu środkowy palec.

Vote up!
9
Vote down!
-3

ronin

#1592260

JKM tuż przed wyborami znów byl w sputniku, wypowiedział się przeciw sankcjom. parę dni później był artykuł sputnika, jak to partie euro-sceptyczne są za znoszeniem sankcji (akurat go nie wymieniano, może by nie zaważyć na wyniku). tak się sluży ruskim i wpisuje w ich propagandę

Vote up!
7
Vote down!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1592268

Gregory Brown, pierwszy do szarpania za nogawkę, wspaniałomyślnie dopuścił współpracę z tym wrogim PiS-em. Przecież nie dlatego, że już poczuł się języczkiem u wagi i marzył o wymuszeniu wspólpracy i by przy okazji, wskutek kontr, jego gwiazda nagle nie przybladła, gdy powychodzą różne fakty. 

Ale na porzucenie rusofilstwa bym nie liczył, u jednych i drugich jest taki rak. Winniczek musi służyć Korwinowi, bo jakże nasklada procenty w sondażach na utrzymanie stołka. Jest tam i paru innych, co sami nie wejdą.

Vote up!
6
Vote down!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1592263

Tu jest klucz do tego, co zdarzyło nam się obecnie... Zadam więc pytanie: a nie wydaje się Panu, że to była kolejna noc cudów nad urną? Bo mnie tak. Z 6,1% na 4,55%. To śmierdzi na kilometr. Zresztą nie tylko mnie. Oto link: https://www.youtube.com/watch?...
Dlatego byłbym ostrożny, czy nie zostaniemy w efekcie oskubani, otrzymując bazę w pakiecie z żydowskim raketem. Oby mi język skołczał!

Vote up!
3
Vote down!
-5

Zygmunt Korus

#1592321

... ale pióro - czemu nie?

Vote up!
3
Vote down!
0
#1592392

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika cisza nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"liczymy na Narodowców: niech tylko ochłoną i rozwiążą ten dziwny sojusz z miłośnikiem Putina."

Dziwny z Ciebie człowiek, grzeczniejszy co prawda niż ci od "śmierdzących onuc" ale podobnie jak oni nawracasz do putina. To nudne.

FŻP się cieszy:

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/piko/konfederacja-konfederacja-a-statystyka-jaka-jest-kazdy-widzi

 

Vote up!
1
Vote down!
-3

CISZA

#1592396

i jeszcze ci mało: "odwaga staniała; rozum zdrożał"

 

P.S.

To, że polscy żydzi chwalą PiS, to argument dla kogo? dla świata, nie dla zaścianka!

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1592404

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika cisza nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ty marnujesz cenną energię. O rozumie daruj sobie i nie atakuj ...

"Ze strat się żyje!" Pozdrawiam i zmykam.

Vote up!
1
Vote down!
-4

CISZA

#1592405

- Ty, jak zauważyłem ostatnio na S24 (nie bez pewnego zaskoczenia, bo to nie po katolicku – z czym się tak obnosisz) bynajmniej nią nie grzeszysz. To pewnie z chęci „gromadzenia się” – tymczasem trzeba ja mieć od pokoleń, nie z „awansu społecznego” (ciekawostka „smoleńska”: zwróciłem się niedawno pocztą blogową do @stanzaga: czy mógłby wyjaśnić mi, czy pokazano Rodzinom CAŁY film ABW z wsiadania ich bliskich do samolotu, a jeśli nie, to czy Rodziny się domagały i co im odpowiedziano? @stanzag obrzucił mnie inwektywami typu „maskirowszczik” i nie odpowiedział – a przecież ja bardziej od niego jestem z „rodziny katyńskiej”, bo podwójnie…).

Pokój i Dobro!

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1592408