Jarosław Kaczyński versus Helmut Kohl: (obiecany) plebiscyt dla Niepoprawnych Czytelników

Obrazek użytkownika civilebellum
Idee

Jarosław Kaczyński w 2003 roku opisał mi swoją rozmowę z Helmutem Kohlem z czasów, kiedy był jeszcze ministrem u Wałęsy, by mnie ostrzec przed „żywiołem niemieckim”. W tej wymianie zdań Kohl powiedział Kaczyńskiemu: „Wiesz, że jestem przede wszystkim człowiekiem, po drugie chrześcijaninem, a po trzecie Niemcem”. Podsumowałem, że to pięknie powiedział, na co usłyszałem: „Nie, ja jestem przede wszystkim Polakiem, po drugie katolikiem, a po trzecie człowiekiem, i że taka kolejność jest prawidłowa”. ]]>https://publica.pl/teksty/dutkiewicz-potrzeba-propozycji-dla-polski-65335.html]]> - były prezydent Wrocławia już zagłosował*, a jak Wy?

Wyjaśnię tylko o kogo, w moim mniemaniu, chodzi w tych rozważaniach obu polityków: chodzi o (każdego!) obywatela.

 

 

*Kohl, który nie był wielkim intelektualistą, w swojej wypowiedzi wyraził piękną myśl. Porządek rzeczy nazwał bardzo prosto. Setki lat dojrzewaliśmy do tego, by to zaakceptować, a Kaczyński powiedział, że właśnie jest odwrotnie. To archaiczne myślenie. Nie umiem tylko powiedzieć, czy agonia tego myślenia dokona się za 5 czy za 25 lat, ale właśnie z tego powodu, że to agonia, jest ono takie wyraziste.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)

Komentarze

..... albo przespał ponad dwa lata i nie wie, że właśnie od początku 2017 roku następuje odwrót od polityki globalizacji i NWO, a to za sprawą administracji D.Trumpa.

Jeśliby ktoś uważał, że D.Trump to jakiś szaleniec(a tak go przeciwnicy określają i chcieliby go posłać do amerykańskiej "psychuszki") albo samotny gracz na amerykańskiej scenie politycznej, to myliłby się srodze.

D.Trump to człowiek klanu Rotschildów,  zakupiony przez nich dawno temu(już w latach 80-tych XX wieku), dziś spłaca swój dług poprzez mianowanie na najwyższe kluczowe stanowiska w administracji USA zaufanych partnerów reprezentujących interesy rodziny Rothschild.

Zmiana globalnej polityki(stop globalizacji i stop NWO) przez D.Trumpa  to realizacja projektów Rothschildów, którzy od zawsze stosowali grę na dwie strony i zawsze ich było górą(w czasie wojen napoleonskich finansowali obie strony wojujące i zarobili na tym fortunę jako podstawę do budowy potęgi globalnej, którą dziś posiadają.

Klan Clintonów, to też ze stajni Rothschildów, ale zostali odsunięci, bo Rothschildowie uznali, ze ich polityka zawiodła i jest szkodliwa dla ich interesów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1593747

Tytuł wskazuje, że notka jest plebiscytem, referendum, głosowaniem ludowym – miała służyć rozstrzygnięciu, zdecydowaniu większością głosów; mieliśmy coś wybrać, wytypować właściwą kolejność cech obywatelskich. Taka ankieta, sondaż, kapujesz? A ty tu się wtryniasz ze swoją kwestią… Nieładnie, @stan. I tak dobrze, że nie raczyłeś się z nami podzielić całą swoją wiedzą  – z pewnością masz ogromną.

Tak przy okazji: zawsze robisz takie dopiski na karcie do głosowania?

Vote up!
0
Vote down!
0
#1593802