Obiecujące perspektywy zwalczania „mowy nienawiści”

Obrazek użytkownika cisza
Idee

Miejcie w nienawiści zło…

 


Szukajcie dobra, a nie zła, abyście żyli.
Wtedy Pan, Bóg Zastępów, będzie z wami,
tak jak to mówicie.
Miejcie w nienawiści zło, a miłujcie dobro!
Wymierzajcie w bramie sprawiedliwość!
Może ulituje się Pan, Bóg Zastępów, nad Resztą pokolenia Józefa./Am 5,14-15/


Pan miłuje tych, co zła nienawidzą,
On strzeże życia swoich świętych,
wyrywa ich z ręki grzeszników.
Światło wschodzi dla sprawiedliwego
i radość dla ludzi prawego serca.
Sprawiedliwi, weselcie się w Panu
i wysławiajcie Jego święte imię! /Ps 97, 10-12/

Tak  było i tak jest nadal w społecznościach katolickich w Polsce. Bóg wpisał w ludzkie serca Swoje prawo i wielu, wierzących i niewierzących nie ma problemu z wyborem dobra. W przeciwnym bowiem razie odzywa się głos sumienia. Nie trzeba być ani prawnikiem ani psychologiem, by dostrzec granice pomiędzy „życiem a śmiercią” duszy.


Od wieków, pouczeni przez Boga staramy się trafnie odróżniać dobro od zła, odróżniamy też grzech i grzesznika. Grzech???  Wiem, to przeżytek. Mimo skłonności do grzechu staramy się czynić dobro a zła unikać a nawet je nienawidzić, znaczy przeciwstawiać się mu.

To ma się u nas zmienić, to już się zmienia w świecie!

W mediach grzmią o tym, że będzie ścigana każda "mowa nienawiści”. Może nią być praktycznie każdy sprzeciw, nawet zasadny! Wystarczy, że ktoś nie wyznający Dekalogu poczuje się zaatakowany.

Bo coraz częściej zło nazywa się dobrem a dobro złem. Tę przewrotną ideologię lansuje się i urzędowo ochrania… podobnie jak za komuny lecz perfidniej, bo demokratycznie i pod hasłami praw człowieka!

Tradycyjne zasady w "nowej erze" są już nieaktualne, wszystko musi być względne, dowolnie rozumiane a nawet wbrew zasadom relatywizmu definiowane.  Definiowane całkiem na opak. Świeckie dogmaty.

To NWO Nowy Światowy Porządek, neomarksizm, genderowy komunizm! Czy niebawem przyjdzie i nam zapomnieć o starych bożych prawach? 

Czy ulegniemy „terrorowi miłości i wolności” i będziemy milczeć ze strachu?

Ewidentne zło np. zabójstwo dziecka w łonie matki zwane aborcją, zalegalizowana i ukryta eutanazja, lansowana sodomia, wszechobecne w polityce i całkowicie bezkarne kłamstwo, państwowe okradanie obywateli, bezczelna bankowa lichwa, prawnie umocowana sądowa niesprawiedliwość itp. są uznawane przez „możnych” za dobro i są chronione prawem. Czy nienawidząc te zbrodnie czyli wyrażając sprzeciw wobec takiego „dobra” podpadniemy pod  paragrafy karne lub …. w szpitalny kaftan.

Będą nas ścigać! Szwadrony śledczych już stoją w szykach zbrojne w dyrektywy ONZ, UE.

Media i komisje węszą „nienawiść” czując kasę i sławę, wykryją pojedynczego nienawistnika a nawet całe nienawistne społeczności … tymczasem, o święta obłudo! to właśnie w mediach, w polityce, w organach trzymających władzę a nawet na uniwersytetach zło rozumiane tradycyjnie aż kipi - jazgot, chaos, oszustwa, pogarda, fałsz, zdrada i ciągłe kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa...

To właśnie przedstawiciele owych gremiów, strażnicy „praworządności” będą tropić  przejawy mowy nienawiści wspierane przez UE specjalnym funduszem 1 mld 834 mln euro, potężnymi dotacjami ONZ i kasą wielkich mistrzów- filantropów.

Czy to będzie możliwe w Polsce? Zastanawiam się .... jakkolwiek będzie czeka nas próba wiary i wierności Bogu. Nie pierwsza ale być może decydująca!


PS.

Symboliczne to wszystko; zaczęło się w Gdańsku, jak wiele przełomowych wydarzeń ... człowieka zabił człowiek chory psychicznie, tak twierdzą. Ponoć z nienawiści. To postawiło na nogi cały aparat władzy, podjęto prewencyjną walkę z tzw. „mową nienawiści” jako przyczyną zbrodni. W imię naszego bezpieczeństwa.

Ku pamięci: gdy 80 lat temu, w tym samym miejscu  rozpoczął się dla Polaków najpotworniejszy koszmar XX wieku; masowo zabijali zdrowi i inteligentni, z czystej nienawiści! Teraz ta "narracja" jest podważana.

Wczoraj na Jasnej Górze podczas apelu paulin zapytał: czy wzywanie do nawrócenia i głoszenie jedynej prawdy o zbawieniu w Jezusie Chrystusie będzie „mową nienawiści”? To prawdopodobne, bo nietolerancyjne!
 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

...to słowa pogańskie, diabelskie. Katołik nie powinien ich używać..dla nas one nic nie znaczą. My mamy słowo  miłość.

Wieża Babel -  to zmiana właściwego znaczenia słów. 

Mowa nienawiści ...to pogański wymysł , podobnie jak antysemityzm.

To odwieczna walka dobra ze złem.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1579346

Na co wskazuje już wiele różnych znaków

Działań teraz potrzeba, Modlitw koniecznych

By nie było do piekła utartych szlaków

 

Bez wsparcia Boga nie damy złemu rady

Jesteśmy zbyt słabi i ograniczeni

Modląc się czynimy dla złego blokady

I chronimy dostęp do naszych korzeni

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1579372

Od blisko 10 lat trwa modlitwa różańcowa "O Polskę wierną Bogu Krzyżowi i Ewangeli,o wypełnienie Jsnogórskich Ślubów Narodu".To tylko jedna dziesiątka dziennie.Kto może niech się dołączy.Jasnogórska Pani jest naszą Królową,tyle lat otacza nas opieką i broni.Obroni i teraz gdy będziemy jednością.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1579377

A Modlitwa  niestety ich odstrasza

Bo im czas relaksu-zabawy psuje

Także wybranych klientów odstrasza

 

Módlmy się i apelujmy nieustannie

Z Panem Bogiem

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1579420