Czy marszałek Sikorski zapełni więzienia politykami!?

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Kraj

Co to będzie? Co to będzie? Julia Pitera robi wrażenie mocno przejętej... Czyżby marszałek Radosław Sikorski chciał zapełnić więzienia politykami-oszustami?

 A słowa Sikorskiego były stanowcze:

- Na mój wniosek powołana zostanie komisja ds. zagranicznych wyjazdów parlamentarzystów. Na czele tej komisji stanie audytor wewnętrzny Sejmu, osoba uprawniona, która przeprowadzała już takie kontrole w przeszłości.  Podjąłem też decyzję o powołaniu pełnomocnika ds. antykorupcyjnych.

– Sejm nie jest organem ścigania. Mam poważne wątpliwości co do koncepcji, którą przedstawił marszałek Radosław Sikorski – skomentowała była pełnomocniczka rządu.

Co czeka polskich polityków?

Zgodnie z art. 271 kodeksu karnego... więzienie!  

  Art. 271

§ 1. Funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

§ 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:15)

Komentarze

Owszem moze POwolaja komisje ale ona bedzie scigac parlamentarzystow z opozycji i tych ktorzy sie naraza PObolszewickiej bandzie.
Juz byly zgloszenie o nieprawidlowosci do prokuratury i ta palcem nie tknela PO.
Sam Sikorski ma duzo za uszaniami ale jego Seremet nie tyka on jest dla prawa niewidzialny i dlatrgo
ta swolocz krzyczy lapaj zlodzieja.

Jaroslaw Kaczynski dal propozycje placenia za podroze z wlasnych kieszeni za bilety i rozliczanie sie potem poslow na podstawie rachunkow za bilety oraz przjrzystosc tych rozliczen,Sikor na te antyzlodziejska propozycje nie zareagowal.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1450848