Znalezisko.

Obrazek użytkownika brian
Historia

Wiem, ktoś napisze, czemu tak późno? Jednak niektóre sprawy trzeba poprzeć konkretami. Nawet ujawnionymi po latach.Historię można interpretować po swojemu ale dowody pozostają dowodami. Ślady tragedii sprzed lat dosłownie odciśnięte i utrwalone w murach. Ślady kolejnych, tak różnych.
Lecz gdy spotykasz pewne symboliczne przedmioty trudno nie zdobyć się na głębsze przemyślenia. Godło i Flaga są pod szczególną ochroną. Jednak gdy przeciw aktualnej"interpretacji"? Wówczas mogą być mogą zostać uznane za symbol. Hmm, no właśnie, czego symbol? Przypadkiem niedawno odnalazłem go w szafce.
I tu pora na wyjaśnienie pochodzenia artefaktu ze zdjęcia. Porządkowałem pomieszczenie piwniczne przed opuszczeniem lokalu wykorzystywanego przez UB. Opisanego w jednej z części mego cyklu "Duchy wojny"(miał zasadniczo pokazywać jak rodzą się legendy miejskie. Miał).  Chciałem wyrównać powierzchnię. Pod warstwą miału właśnie dokopałem się w rogu do ubitej ziemi. Zahaczyłem o beton. Powolutku odgrzebałem gołą wylewkę i znalazłem To. Wystrzępiony lniany woreczek z dwoma tasiemkami czy sznurkami, tego nie pamiętam. Wewnątrz, naprawiony prowizorycznie(z dorobioną drucianą zawieszką), typowy tandetny Ryngraf. Orzeł w Koronie z której utrącono Krzyż. Bez jednego ze skrzydeł.  Niżej szarfa: Królowo Polskiej Korony, módl się za Swoim ludem. I tu pora na dygresję.
Od tzw. wyzwolenia robiono wszystko by Naród Polski był jak ów Orzeł. Tandetny, bez Krzyża, z utrąconym skrzydłem. Niezdolny do lotu. Także po okrągłym korycie kontynuowano ów proces. Zdarzały się okresy mniejszej kontroli. Teraz nadciąga... No właśnie, co?
Czy znów będą potrzebne naprędce zaaranżowane cele? Cele w przenośni i dosłownie?
Czy my będziemy w nich pierwsi? Czy też zerwiemy się do lotu zanim ktoś wprzęgnie nas w tryby totalnej machiny? Może teraz jest ostatnia szansa?

(Przepraszam za zdjęcie, taki sam, również uszkodzony artefakt. Moje znalezisko jest pod linkiem)

]]>https://tomo.nowyekran24.com/post/169217,duchy-wojny-niespodziewany-suplement-na-czasie]]>

Niestety, nie da się wstawić zdjęcia stamtąd.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (8 głosów)

Komentarze

"Niestety, nie da się wstawić zdjęcia stamtąd."

A mnie się udało.

Vote up!
4
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1646889

System duma, duma, duma i ... nie otwiera. Jak w pewnym niby Senacie. Chyba mam Ghotskyego a nie przeglądarkę:(.

Dodam, inne blokują Niepopki. Niebezpieczne są.

Vote up!
4
Vote down!
0

brian

#1646890

Otwórz Google Images:

https://images.google.com/

Wpisz w wyszukiwarkę tytuł swojej notki na Neon i Nowy Ekran po przecinku:

https://www.google.com/search?q=Duchy+wojny.+Niespodziewany+suplement+na+czasie.+nowy+ekran&tbm=isch&source=hp&biw=1920&bih=969&ei=7XIdY4G9JvXYkPIPkpqRkAk&iflsig=AJiK0e8AAAAAYx2A_TTPsjSWeOg3k5Zvb5VGOUy6YlgM&ved=0ahUKEwjB56nXgYz6AhV1LEQIHRJNBJIQ4dUDCAc&uact=5&oq=Duchy+wojny.+Niespodziewany+suplement+na+czasie.+nowy+ekran&gs_lcp=CgNpbWcQAzoICAAQgAQQsQM6BQgAEIAEOggIABCxAxCDAToLCAAQgAQQsQMQgwFQAFihpwFg-KwBaARwAHgAgAFDiAGCBpIBAjE3mAEAoAEBoAECqgELZ3dzLXdpei1pbWewAQA&sclient=img#imgrc=2tJTRZziESoFXM 

Ukaże się ilustracja na którą klikniesz, a następnie prawostronnie klikniesz, kiedy przesunie się do prawego rogu, wybierając "Copy image address".  Ten address wkleisz w "obrazek" na Niepoprawni, w "adres URL". Kliknij w "Szerokość" i trochę go zmniejsz, bo jest ogromy, a "wysokość" sama się dopasuje. Następnie kliknij "OK".

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1646892

Wysokość  dopasuje się sama. 

Brian, Agnieszko S - pozdrawiam. 

PS. Cieszę się, że orzeł trafił w dobre ręce. Widocznie był bardzo ważny dla kogoś, że tak skrzętnie ukryty w mordowni ubeckiej.

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1646899

Że to ostatnia materialna pamiątka po zakatowanym.

Vote up!
2
Vote down!
0

brian

#1646913

Z jednej strony sadzisz kawałki patriotyczne, z drugiej zaś popierasz ruskich agentów wpływu. Hańba!

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1646897

Poczytać moją nieporadną twórczość, widzi że staram się zachowywać dystans. Nawet gdy chodzi o historię własnej rodziny. Skrzywdzonej zarówno przez sowieckie łachudry jak i przez bander bestie. 

Powinienem nienawidzić i pluć jak...

O nie! Nie dam się prowokować. Jeśli ktoś wypisuje to co wypisuje, obnaża swój poziom.

Z tego samego powodu w miejscu tu odgórnie nielubianym Od Zawsze nikogo nie banuję. Husky może potwierdzić był, widział. Inni są i tu i tam.  Za to mam bana u dwóch osób raczej nie kochających Ukraińców.

U mnie jest Hyde Park. Jeśli ktoś publicznie defekuje, sam sobie wystawia świadectwo. Dixi.

Vote up!
1
Vote down!
-2

brian

#1646907

opętany. Poza tym dlaczego nie wolno pisać w ruskiej polskojęzycznej gadzinówce dość jasno określił GPS. Nawet największy matoł powinien zrozumieć, że popieranie agresora i jego agendy to zdrada Polski!

Tekst GPS-a tu:

https://www.salon24.pl/u/gps65/1219445,kolaboranci

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1646908

Oby tak dalej.

 

 

Vote up!
1
Vote down!
0

brian

#1646912