Niezłomnym i tym Wszystkim, którzy o Nich pamiętają.

Obrazek użytkownika obiboknawlasnykoszt@tlen.pl
Historia

Mapa obok dokładnie wskazuje agresorów II RP w 1939 roku.
Mapa ta powinna być znana dla każdego Polaka, szczególnie Młodego Polaka i Polki.

Od tego i od tych podstępnych agresorów zaczęło się całe zło, z którym musieli walczyć polscy "Żołnierze Wyklęci" Polskiego Państwa Podziemnego.

Miałem napisać, bo wstępnie obiecałem to, Blogerowi TŁ o mało znanym Oddziale Komendy Bielsk Podlaski, który był w strukturach zbrojnych Polskiego Państwa Podziemnego.

Dlaczego chciałem napisać akurat o tym, a nie innym Oddziale Komendy Bielsk Podlaski?

Komendy, który dokonał w czasach szalejącego terroru stalinowskiego heroicznego wyczynu docierając z bronią z Podlasia i Ziemi Bielskiej do Warszawy, by tam w ministerstwie złożyć broń i ujawnić się na mocy ówczesnej amnestii.

Niestety życie napisało za mnie i dla mnie inne scenariusze na minione i dzisiejszy dzień, a ponadto nie otrzymałem obiecanych materiałów pisanych jak i fotograficznych – fotografii starych jak i nowych wykonanych w czasach najnowszych z miejsc Ich walki.

Może uda się ten mój projekt zrealizować w innym czasie, bo uważam, że jest nie tylko ciekawy, ale i godny przypomnienia.

W dzisiejszym dniu pomimo niespodziewanej i nagłej powinności oraz moich powinności i obowiązków polskich byłem w kilku miejscach by oddać hołd Niezłomnym Żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego, nazwanych nie wiem, czemu „Żołnierzami Wyklętymi”.

Żołnierzami, a właściwie bandytami i to z całą pewnością przeklętymi i wyklętymi byli ci, co przynieśli na bagnetach swoją stepową zarazę, którą tu Nam Polakom przywlekli na tankach, eszołonach, gruzowych maszinach, czy skatinnych podwodach.

Dziś w Gdańsku odwiedziłem kilka miejsc pamięci poświęconych Niezłomnym Polakom, m.in., dlatego, że byłem tam i z poczucia swojego obowiązku polskiego jak i obowiązków, których wykonywanie podjąłem się i wykonuję społecznie.

Mam nadzieję, że wykonuję je bardzo sumiennie, lecz to niech już oceniają inni i ci, którzy mieli szansę i okazję się ze mną spotkać.

Stwierdzam, że w Gdańsku na słupach ulicznych zostały w centrum zawieszone polskie narodowe flagi z flagami Miasta Gdańska.

Stwierdzam, że na budynkach Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Miasta Gdańska wisiały flagi jak by był to zwykła codzienna rzeczywistość w III RP - PRL II.

Stwierdzam, że flag nie było ani jednej polskiej flagi narodowej na budynkach:

- Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, po byłej Milicji Obywatelskiej;

Zniknęła dziś wisząca tam wcześniej niebieska "flaga".

- Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Gdańsku, po byłym WUB/UB i WUSW/SB.

- Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, po byłej Milicji Obywatelskiej, z której okna na pierwszym piętrze Lech Wałęsa TW Bolek nawoływał do zakończenia protestów w grudniu 1970 roku, w którym przysięgał na krucyfiks, iż będzie sumiennym i lojalnym kapusiem oraz, że będzie dobrowolnie rozpoznawał na fotografiach i filmach swoich kolegów stoczniowców, którzy brali udział w manifestacjach i starciach z SB, MO i ORMO, za poprawnie skreślone przez SB kupony Toto Lotka.

- Sądu Apelacyjnego w Gdańsku;

- Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego w Gdańsku. - To w tym budynku zapadały wyroki sądowe i tu popełniano zbrodnie sądowe na polskich patriotach, jak „Inka” czy „Zagończyk”……….. oraz był osadzony Marszałem Józef Piłsudski.

- Aresztu Śledczego w Gdańsku przy ulicy Kurkowej, w którym popełniano i dopełniano mordy sądowe, torturując i znęcając się nad osadzonymi. To tu zostali zamordowani w dniu 28 sierpnia 1946 roku o godzinie 6: 15 strzałem w głowę przez mordercę ubeckiego „Inka” i „Zagończyk”. To ci oprawcy oraz podobne do tych katów bandyckie ubeckie szwadrony śmierci ukryli w nieznanych grobach dla Rodzin i Nas Polaków zwłoki zamordowanych przez sobie polskich patriotów, mszcząc się na ich zwłokach nawet po ich bestialskim zamordowaniu.

Za komuny wisiały tu 4 czerwone i dwie biało-czerwone flagi po obu stronach bramy więziennej.

Uchwyty do flag zachowały się do dziś.

Stwierdziłem też antypolskie działania policji pod tablicami pamięci Józefa Piłsudskiego i Pomordowanym Polskich Patriotów, które są wmurowane w mur więziennym Aresztu Śledczego w Gdańsku od strony ulicy 3 Maja w wykonaniu rzekomo porządnej i rzekomo polskiej policji i rzekomo niemającej nic z SB czy MO „polskiej policji”.

Na czym to antypolskie działanie według mnie polegało?

Na tym, że tablice jak i wieńce oraz znicze były zastawione dwoma samochodami (nieoznakowany i radiowozem), w taki sposób, że przechodzący tuż obok ludzie nie widzieli ani tablic, ani wieńców, ani palących się zniczów, w tym i moich, które są takim moim podpisem w miejscach pamięci narodowej Polaków.

- Narodowego Banku Polskiego oraz sąsiadujący z nim Bank PKO BP nie wysiesiły ani jednej narodowej polskiej flagi.

- dzisiejszej Poczty Polskiej w Gdańsku.

- Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku - ani jednej flagi.

Znany Niepoprawnym pomnik poświęcony Polskiemu Państwu Podziemnemu i Armii Krajowej w Gdańsku, który jest w samym centrum miasta, tam gdzie wcześniej stał czołg okupantów rosyjskich, tuż obok budynku nowego ratusza Rady Miasta Gdańska i tuż obok budynku Urzędu Miasta w Gdańsku nie stwierdziłem ani jednego znicza czy wieńca od rzekomo polskich władz w rzekomo polskim Gdańsku.

I z moim podpisem. Znicze musiałem schować za wiązanką, bo tam było zacisznej, a przed co chwilę gasły.

Pomnik PPP i w tle budynek nowej siedziby Rady Miasta Gdańska promująca dziecko komunistyczne jakim było TKKF

Były budynek Ligi Narodów - Siedziba Wysokiego Przedstawiciela Ligi Narodów w Wolnym Mieście Gdańsku

pl.wikipedia.org/wiki/Wolne_Miasto_Gda%C5%84sk

Wcześniej Klub Studencki "ŻAK" w Gdańsku.

Czy i ja doczekam się takich sytuacji w Gdańsku, jak ta:

A może się mylę i przespałem moment, gdy przemianowano Mój Gdańsk, na Danzing ziomkostwa niemieckiego, byłych 1800 strażników KL Stutthof, nigdy nieściganych i ukaranych,

Czy to się dzieje na rozkaz ober Tuska, który chce powrotu do dziadkowego Heimatu?

Może ktoś rozpozna dziadka po mieczu wśród tych dzielnych morderców z KL Stutthof, co rzekomo odlecieli na Marsa?

http://collections.yadvashem.org/photosarchive/s637-469/11526327048398727416.jpg

Tak jak postulowałem delegalizację SB i MO w latach 80/90 oraz uznanie obu tych za zbrojne i okupacyjne organizacje przestępcze z pozbawieniem pracowniczych jak i majątkowych praw nabytych z tytułu udziały w okupacyjnym przestępczym związku zbrojnym, ciemiężącym i mordujących polskich patriotów i ludzi prawych.

Na tej ponurej Biskupiej Górce, tych budynkach z tą wieżą widokową na Gdańsk w czasie wojny więziono polskich pocztowców, zamordowanych przez Niemców na strzelnicy w gdańskiej Zaspie, a po wojnie miesiła się katownia i szkoła zabijania pod patronatem NKWD, UB, KBW i Milicji Obywatelskiej.

Sami to oceńcie i wydajcie swoją opinię o tym, co zobaczycie na moich fotografiach wykonanych w dniu 1 marca 2013 roku w samo południe, czy dzisiejsza policja rzekomo „polska” nie jest kontynuatorką swojej poprzedniczki, „mamci” bolszewickiej – Milicji Obywatelskiej.

Bateria padła, więc dalszej części z mojego wypadu do Gdańska brak.

Kontynuacja pisania jest zwyczajną stratą mojego czasu, niech przemówi zatrzymany w kadrze obraz, bo tylko obraz może dotrzeć do zidiociałych głupków, którym twarde dyski nagrywają nieustannie terrorystyczne i okupacyjne gadacze i pismaki z TVP (Towarzystwo Veterynaryjnej Poprawności), TVN (Tusk Vision Network), GWno Michników i takie turystyczne łonne pokroju Żakowskich, Paradowskich, Olejników, Kuźniarów, Miecugowów, Lisów, Kraśków ….. (przepraszam tych turystów łonnych, których nie wymieniłem, spróbuje innym razem.

Pięści same się zaciskają na rękojeści, a bagnet woła o krew kanalii.

 

PS

Jeszcze raz bardzo przepraszam @TŁ i innych Niepoprawnych, że nie napisałem zapowiedzianej na blogu @TŁ notki o oddziale podlaskich „Żołnierzy Wyklętych”. Polecę w to miejsce coś równie ciekawego, choć zapożyczonego.

Onwk.

Album z większą ilością fotografii znajduje się TU:

picasaweb.google.com/108910137865025242278/Gdansk1Marca2013Roku

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)

Komentarze

Jak obiecałem, tak zrobiłem.

Późnowieczorową porą jechałem ul. Lipową w Białymstoku (główna ulica prowadząca od Katedry do Kościoła Św. Rocha) i nie zauważyłem ANI JEDNEJ FLAGI BIAŁO-CZERWONEJ. Niby Białystok taki prawicowy, a dzisiaj, w tak ważne święto, jak za bolszewickich czasów, flag na tej ulicy nie było.

Nie wypowiadam się na temat innych miejsc, bo nie miałem dziś czasu zrobić obchodu Białegostoku.

Na mojej ulicy flaga dzisiaj była tylko na moim domu(zresztą, biało-czerwona wisi przez cały rok na okrągło)

Podobne obserwacje poczynili proxenia i tańczący z widłami w swoich miastach.

Dużo jeszcze przed nami pracy.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#339507

E tam.
Za mną się oglądali i patrzyli jak na jakiegoś marsjańskiego oszołoma w sądzie, jak zobaczyli siatkę pełną moich biało-czerwonych lidlowskich wkładów - ZRÓB SAM.
Podobnie było pod pomnikiem PPP, który jest przy przystanku autobusowego przy Targu Rakowym.
Przy murze więziennym brodaty ryży policjant wysiadł z radiowozy żrąc kanapkę by zobaczyć gdańskiego Marsjanina.

Krisp nie tłumacz szczególnie dla mnie skąd i dokąd jest ulica Lipowa, tak jak i to co mieści się przy ulicy Kopernika, bo nawet do Ciebie trafiłbym przy pomocy białej laski ;o)).

Pozdrawiam serdecznie.

AHOJ!

Obibok na własny koszt

Vote up!
1
Vote down!
-1

Obibok na własny koszt

#339515

Co to za agresja ukraińska z terytorium Słowacji/Węgier? Szczerze mówiąc, nie bardzo wiem o co chodzi, co to za litery LU, na fladze?

Vote up!
0
Vote down!
0
#339521

Gdyby w okresie międzywojennym był białoruski byt państwowy, to znalazła by się też flaga radzieckiej białoruska i radzieckiej ukraińskiej.

[quote]"W dniu 28 września 1939 roku, Związek Radziecki i Niemcy zmieniły tajne ustalenia z paktu Ribbentrop-Mołotow. Według tych ustaleń, często nazywanych jako IV rozbiór Polski, Granice zostały ustalone wzdłuż linii Pisa, Narew, Bug i San, a tereny na zachód od tej linii zostały przeniesione do niemieckiej strefy wpływów, dając więcej terytorium Niemcom. Związek Radziecki przejął więc 52,1% terytorium Polski (około 200 000 km²), z ponad 13 700 000 osób. Elżbieta Trela-Mazur podaje następujące liczby: 38% Polaków (5,1 milionów), 37% Ukraińców, 14,5% Białorusinów, 8,4% Żydów, 0,9% Rosjan, 0,6% Niemców oraz 336 tys. uchodźców z terenów niemieckich.
W okresie między wkroczeniem Armii Czerwonej na wschodnie tereny polski a ich formalną aneksją do ZSRR (17 września – 2 listopada 1939) funkcjonowała na zajętych obszarach Polskich tymczasowa administracja na quasi-państwowych terytoriach tzw. "Zachodniej Białorusi" i "Zachodniej Ukrainie"."[/quote]

"Zachodniej Białorusi" i "Zachodniej Ukrainie" były takimi ruskimi odmianami wolnej i niepodległej Osetii Abchazji, Czeczenii, podobnie jak III RP jest odbiciem PRL schowanego za lustrem przed gawiedzią z byłego PRL i dzisiejszej III RP.
Bojówki Komunistycznej Partii Zachodniej Białorusi i Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy od pierwszych dni niemieckiej agresji na II RP dokonywały napadów na Wojsko Polskie i polską administrację oraz dokonywały sabotaży i akcji terrorystycznych.
Podam jeden znany powszechnie casus, jakim było polski Grodno, a takich przykładów były setki, których dopuściły się bojówki "Zachodniej Białorusi" i "Zachodniej Ukrainie"

Warto o tym pamiętać, ile V kolumn było w II RP, które dziś się ponownie odradzają.

Co to za litery LU?

LU = Ludowa Ukraina (to jest skrót od oficjalnej nazwy Ludowa Republika Ukrainy, potocznie nawet sami Ukraińcy mówili w skrócie).

Podobnie jak Polacy, mówią Polska, a nie Rzeczpospolita Polska, prawda?

Przepraszam, że spytam naiwnie, a kogo sojusznikiem była Ukraina OUN i UNS -"Ukrajinśka Narodna Samooborona", która przekształciła się w 1943 roku w UPA?
UPA, która miała ano czerwono-czarną flagę tj. 2/3 flagi dzisiejszych flagi Niemiec?

Nie jestem historykiem, a jedynie czytającym amatorem o bardzo dużej wiedzy zasłyszanej w PRL jak i od Polaków, Białorusinów i Ukraińców z CCCP.
Podobną wiedzę zdobywam teraz tu, w Moim polskim Gdańsku.

Pozdrawiam,
Obibok na własny koszt

PS
Bardziej szczegółowe i profesjonalne informacje mogą udzielić historycy z korporacji prezydencko-rządowych naczelnych historyków ;o))
Onwk.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#339598

Kogo sojusznikiem była Ludowa Ukraina i UPA dobitnie świadczy ta sprzączka do pasa UPA z napisem "Gott mit Uns" z lat 1942-1951.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#339640

Obiboku !,
już miałem wyłączyć kompa, ale coś mnie tknęło. I jestem u Ciebie. Czytam i oglądam.
Jednak z powodu tego, że ma przed sobą bliską pobudkę, to po południu wpadnę z komentarzem.

Pozdrawiam Serdecznie

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#339537

nasza pamiec o tych co za Polske walczyli i polska flage.
Ale oprucz lemingow sa tacy Polacy co sie wstydza lub boja flagi.Sa wytresowani przez PRL i terazniejszy PRLbis gdzie ten kto z flaga to mocher,ciemnogrodziec,antyeuropejczyk a nawet faszyta.
Ludzie nie chca sie NRAZAC wywieszjac polska flage na swoim domu zapomnij zeby jakis rolnik powiesil flage polska w takie swieto to jest nie spotykane.
W USA jak dlugie i szerokie lopopocza przed domami flagi,az milo popatrzec, czymz jest ta nasza flaga gorsza zeby nie mogal wisiec na kazdym domu czy w kazdym obejsciu chociaz w polskie swieto jesli juz nie w dzien powszedni.
Tresura zydokacapska przez lata dala wyniki jak widac.

Vote up!
0
Vote down!
0
#339544

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/773553,wielka-manifestacja-w-krakowie-chwala-bohaterom-zdjecia,18,id,t,sg.html#galeria-material

Pod pomnikiem Pilsudskiego w trakcie marszu przez Krakow

Vote up!
0
Vote down!
0
#339559

Bo wciąż brakuje wśród rządzących prawdziwych gwiazd
Stąd pałkownicy i sadyści się dobrze mają
Nawet bez pokory , śmiało w lusterko spoglądają
Na zmiany liczyć możemy gdy wykształcimy następców
A nie dziwacznych krętaczy często zwykłych cudzoziemców
Niezłomnych nazwa winna być bez upodlenia Bohaterów
Dla potomnych więcej znaczyła niż walizka orderów
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#339722

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=Pb0noWdOGF8&NR=1

Zamiast mojego komentarza, niech służą słowa W. Cejrowskiego : "Wszyscy won.........."

Pozdrawiam,

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#339782