Stanisława Pyjasa zamordowali komunistyczni zbrodniarze z SB. Dopiero teraz ma pomnik w Krakowie

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Kraj
Pyjas zamordowany przez UB - ulotka

 

 

 

 

Zamordowali go komuniści. 30 lat “wolnej Polski” czekał na pomnik w swoim mieście

 

 

Dokładnie 42 lata temu został zginął działacz opozycji i student Uniwersytetu Jagiellońskiego Stanisław Pyjas. Choć władze PRL i funkcjonariusze bezpieki próbowali zacierać ślady i udowadniać, że Pyjas umarł w wyniku nieszczęśliwego wypadku i upadku ze schodów, większość od początku nie miała wątpliwości, że został zamordowany. 

Sądy III RP przez lata nie potrafiły znaleźć winnych śmierci Pyjasa, a świadkowie tamtych wydarzeń znikali. “Wolna Polska” zdawała się nie pamiętać o zamordowanym opozycjoniście. Dopiero po 30 latach od “upadku reżimu” Pyjas doczekał się pomnika w swoim mieście.

– Dziś w Krakowie odsłonięto pomnik Pyjasa. 30 lat. Tyle to zajęło. Przez tyle lat tego nie zrobiono… Pyjasa zamordował system PRLu. Zamordował go komunizm. Jego śmierć pokazuje prawdę o tym reżimie. Sprawcy nie zostali ukarani – napisał na Twitterze Dawid Wildstein, dziennikarz i syn przyjaciela Pyjasa Bronisława Wildsteina.  Przypomnijmy, że Bronisław Wildstein, publicysta tygodnika “Sieci”, od lat walczy o ukaranie winnych i wyjaśnienie okoliczności zabójstwa. (...)

Cytat za: stefczyk.info

* * * * *

Prezydent USA Ronald Reagan, któremu sowieccy agenci i komuniści z Hollywood już w połowie lat 40. XX wieku grozili zamachem, nazwał zbrodniczy Związek Sowiecki “imperium zła”.

Znaczna część Polski została podporządkowana zbrodniczemu sowieckiemu imperium już w 1939 r., pozostała część w  latach 1944 - 1945. Zbrodniczy system komunistyczny opierał się na dwóch swoich podstawowych filarach: terrorze służb specjalnych oraz propagandzie. W utworzonej po 1989 roku agenturalnej PRL-bis chroniono zbrodniarzy i morderców z UB i SB.

- Widziałem te zwłoki, widziałem twarz zatłuczonego człowieka - mówił Bronisław Wildstein, przyjaciel ze studiów Stanisława Pyjasa, który został zamordowany 7 maja 1977 roku w  do dziś nie wyjaśnionych okolicznościach. Niezgadzający się na pozostawienie sprawców tego mordu bezkarnymi - red. B. Wildstein poświęcił wiele czasu na wyjaśnienie okoliczności i znalezienie sprawców mordu Pyjasa.

Problem afirmacji komunistycznego zła przez postbolszewickie elity po 1989 roku jednoznacznie osądza red. B. Wildstein pisząc: “Odmowa rozpoznania, nazwania i napiętnowania zła, a więc i zdrady, uniemożliwia rozpoznanie i afirmację dobra. Wskazanie i potępienie zła nie tylko nie przeszkadza wybaczeniu, ono je dopiero umożliwia. Nienazwane zło wprowadza nas w grzęzawisko relatywizmu.”1

Dlatego, Wildstein pisze, że: “Odmowa wskazania zła nie ma nic wspólnego z prawdziwym wybaczeniem, nie odpuszczamy wówczas, ale anulujemy moralne sądy. Zachowujemy się tchórzliwie i niemoralnie. (...) Jeśli nie tylko nie osądzamy, ale nawet nie nazywamy podstawowego zła, które wyrządzone było wspólnocie narodowej, a więc wszystkim tworzącym ją jednostkom, to jakim cudem możemy obronić porządek moralny.”2

_________________________________

1  Bronisław Wildstein “Cienie moich czasów’, Zysk i Spółka, wyd. I, 2015, s. 421.

2  Bronisław Wilstein, op. cit., s. 422-423.

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

Były szef CBA znalazł sobie powód do dumy. Szczyci się z przydomka... „obrońca ubeków”

Kandydat Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego i były szef CBA Paweł Wojtunik zabłysnął podczas spotkania wyborczego z osobami objętymi ustawą dezubekizacyjną. - Mam już w prawicowych mediach przydomek „obrońcy ubeków”, z czego jestem dumny i czym się szczycę - zapewnił.

Dzisiejsza debata z udziałem polityków Koalicji Europejskiej, jaka odbyła się w Częstochowie pod hasłem krytyki wprowadzonej przed dwoma laty w Polsce ustawy dezubekizacyjnej pokazała dosadnie kto jest kim.

Byli emerytowani policjanci i wojskowi - zmiany wprowadzone przez obecny rząd określający mianem "ustawy represyjnej" - mogli zatem usłyszeć szczególne wyznanie Pawła Wojtunika, który standardowo postulował odsunięcie PiS od władzy, ale nie tylko.

Ja mam już w prawicowych mediach przydomek „obrońcy ubeków”, z czego jestem dumny i czym się szczycę - wyznał. (...)

Całość na: niezalezna.pl

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1589262

-do ataków na Polaków na Polskę i Kościół Katolicki.

Ta bezczynność wobec tego pierdo...go , zbrodniczego ścierwa to największy minus obecnej władzy.

Synek czerwonego ludobójcy nijaki cimoszewicz uciekł z miejsca wypadku potrącając na przejściu dla pieszych starszą kobietę ale nikt od tego czasu nawet się nie zająknął że prawdopodobną przyczyną tej ucieczki była jazda pod wpływem alkocholu tak jak i inny komunistyczny s...syn celiński który w 2010 po uderzeniu w reklamy porzucił auto zostawiając w nim dwa telefony komórkowe i dokumenty w tym poselskie.

Było to 23 grudnia po zakrapianej "wigili" Świąt Bożego Narodzenia które niewiedzieć czemu obchodzą te poje..ne schizofreniki zamiast urodzin lenina.

Ze swoimi trupami po śmierci też pchają się na cmentarze katolickie zamist do urny i do gablotki koło lenina.

Te zbrodnicze q...wy i pasożyty nauczyły się zacierać ślady zbrodni.

PS. - czas wystąpić z inicjatywą aby komunistów nie grzebać na katolickich cmentarzach bo oni i tak są niewierzący - można by wtedy przenieść trupa bieruta, gomółki i innych czarcich bękartów na takie kmunistyczne cmentarze.
Było by dużym nitaktem komunistów gdyby protestowali bo oni kościoła nienawidzą i nie chcą po śmierci leżeć koło wierzących.

-to nie może być tak że taki komunistyczny gnom całe swe podłe, nikczemne i plugawe źycie bluźni, grzeszy i zabija a przed śmiercią się wyspowiada tak jak kiszczak i wszystko raptem jest OK.

Jak widzicie jest duże pole do działania tylko trzeba wyzwolić inicjatywę.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1589390

"Minusem" tej władzy jest to, że władza ta, to kontynuatorka wszystkich poprzednich rządów po 89 roku.
Wszystko niestety na to wskazuje, i nie przykryje tego żadne 500+.
Trzeba być naprawdę ślepym wyznawcą, żeby tego nie widzieć.
Dowód?. Proszę podać jedno nazwisko komunistycznego bandyty skazanego przez obecne sądy.
Tylko proszę mi tu nie "chrzanić", że sądy są w rękach komunistów i ich potomków, bo to w ogóle jest skandalem.
PIS chciało mieć pełnię władzy i ją ma, więc do roboty lenie !!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#1589391

- i dlatego zbóje w togach wypuszczają swoich na wolność a uczciwych Polaków wsadzają do więzień za niewinność na 18 lat.

Niemcy nawet dają nagrody dla przes Sądu Najniższego gersdorf za walkę z Polską, Polakami i Polskim Rządem aby destabilizować naszą Ojczyznę.
Tylko patrzeć jak ich pancernik wpłynie do Gdańska z "pokojową" wizytą bo ich wiceprezydent w Gdańsku już oskarżył Polaków o spowodowanie wybuchu II wojny światowej.

Wypisz wymaluj - synek gebelsa.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1589392

(...) Sąd Okręgowy w Warszawie zajmie się sprawą tzw. prowokacji na Chłodnej, czyli podrzucenia w 1983 r. przez SB do mieszkania ks. Jerzego Popiełuszki materiałów go obciążających - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa w sekcji prasowej tego sądu. W sprawie oskarżeni są zabójcy ks. Popiełuszki.

Zabójców ks. Jerzego Popiełuszki w sprawie tzw. prowokacji na Chłodnej oskarżył pion śledczy IPN.

Prokurator IPN akt oskarżenia skierował do Sądu Rejonowego dla Warszawy Woli; został on sformułowany przeciwko byłym funkcjonariuszom SB Departamentu IV Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Grzegorzowi P., Waldemarowi O. (dawniej Waldemar C.) i Leszkowi N. (dawniej Leszek P.) w sprawie "tworzenia fałszywych dowodów w celu skierowania przeciwko ks. Jerzemu Popiełuszce ścigania o przestępstwo". (...)

Całość na: niezalezna.pl

* * * * *

Niestety, bestialscy zbrodniarze z SB skazani za zabójstwo ks. Jerzego Popiełuszki już dawno zakończyli odbywanie wyroków i są na wolności. Dobrze, iż ustawa dezubekizacyjna obniżyła ich mundurowe emerytury. Jednak, chociaż od utworzenia III RP minęło 30 lat - to IPN do dziś wyjaśnia, który ze zbrodniarzy - należących do najwyższych władz komunistycznej PRL - wydał polecenie zamordowania kapelana Solidarności...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1589455