Komu służy „Administracja Kontrowersje.net” - portalu należącego do blogera MatkiKurki?

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Kraj

postsowiecka mafia w PRL-bis

Komu służy „Administracja Kontrowersje.net” - portalu należącego do blogera MatkiKurki?

Pytanie takie samo się nasuwa po usunięciu z portalu Kontrowersje.net - na żądanie przedstawiciela innego portalu powiązanego z wojskowymi, a więc tym samym sowieckimi tajnymi służbami rodem z PRL - mojej notki o powiązaniach rosyjskiej agentury wpływu w Polsce z filorosyjską agenturą służącą w LWP…

Świadczy to także i o tym, że wpływy portalu znanego jako „ścierwoneonówka” utworzonego przez filorosyjską, wojskową agenturę wpływu w PRL-bis – mogą być istotniejsze, albo mogą mieć dużo większe znaczenie niż nam się wydaje…

Dlatego, tak bardzo istotna jest sprawa usunięcia z portalu Kontrowersje.net mojej notki zatytułowanej „Opara ze ‘ścierwoneonówki’ w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu”.

Notka ta, opisująca kontakty oficerów byłego LWP z PRL z rosyjską agenturę wpływu w PRL-bis -została szybko usunięta z portalu Kontrowersje.net - na żądanie przedstawiciela portalu powiązanego z wojskowymi tajnymi służbami PRL. Przy okazji otrzymałem e-mail, który dołączę jako komentarz do tej notki – z prymitywnymi i chamskimi połajankami od czegoś, co nazwało się „Administracja Portalu Kontrowersje”… Jednocześnie ta „Administracja” zbanowała mnie oraz usunęła z tego portalu cały mój blog z kilkoma innymi notkami.

Ta sytuacja świadczy o tym, że rosyjska agentura, czy prorosyjskie struktury wpływu w PRL-bis - bez przeszkód oraz z dużym powodzeniem mogą decydować o tym jakie tematy mają prawo do pojawienia się na portalu stworzonym przez blogera Piotra Wielguckiego, znacznie lepiej znanego jako „MatkaKurka”. A przecież Wielgucki usiłuje przedstawiać siebie jako niezależnego blogera, będącego przy tym gończym złym psem w całej wielkiej aferze wielkiego Owsiaka…

Tymczasem, to wszystko wygląda na to, że jakieś walczące ze sobą pod dywanem o konfitury mafijne struktury w PRL-bis – postanowiły rzucić tłumom na pożarcie zużytą i już przebrzmiałą oraz od lat fałszywie grającą orkiestrę dotychczas świętego dla agenturalnej postkomuny Owsiaka…

Tak samo jak odstrzelono ikonkę postbolszewickich mass medialnych propagandzistów Durczoka dopiero w momencie przetargu na TVN – choć o erotycznych gadżetach i zoofilskich zainteresowaniach Durczoka połączonych z posiadaniem narkotyków dziennikarze z mediów mainstreemowego ścieku musieli wiedzieć co najmniej od miesiąca…

Tajne służby mogą więc wykorzystywać portal Wielguckiego, któremu informatorzy podrzucają od czasu do czasu jakieś skrawki czy ochłapy informacji - w postaci dokumentów przeznaczonych do publikacji… Takie same zadania miała przecież tajna agentura różnych tajnych służb wśród tzw. „dziennikarzy”, którym te  ściśle tajne i poufne służby podrzucały całe gotowe do publikacji teksty o osobach, które miały być skompromitowane w oczach opinii publicznej…

Przed tygodniem „Kurka” zamieścił z dużym szumem notkę o otrzymaniu dokumentów o jakichś nowych, olbrzymich machlojkach Owsiaka, przy których to o czym już pisał jako o wielkiej "aferze Owsiaka"– to są wyłącznie tylko jakieś drobne na piwo... Po czym, chyba po dwóch godzinach, ta notka zniknęła… I od tamtej poty cisza wtej sprawie…  [sic!]

A przecież, przy takiej znakomitej okazji, wszelakie służby mogą w ten sposób uczynić Wielguckiego, czyli blogera „MatkęKurkę” - wielkim i słynnym opozycjonistą wobec istniejącego w PRL-bis mafijnego systemu rabowania Polski przez jakąś parkę robiącą jakieś drobne przekręty…

Co może tym tajnym służbom przynieść wiele korzyści przy następnym rozdaniu mafijnych kart…

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (15 głosów)

Komentarze

Skończy się to dla blogosfery tym, że niedługo, wszyscy pozakładamy sobie blogi daleko stąd i tylko linkować będziemy do prywatnego bloga. Ba ! Tylko do konkretnej notki.

Vote up!
6
Vote down!
-2

#1466199

i zalozylem swojego prywatnego bloga http://1do10.blogspot.com - i zadna cenzura, zaden ban nie sa mi straszne. Jedyny minus, to grozby karalne, ktore otrzymuje prawie codziennie. Prym w tym wiedzie Ruszkiewicz, ktory sledzi moje wpisy na roznych portlalach, w tym na NP. Slyszalem, ze nie jestem sam, bo i Gawrion chwalil sie kiedys, ze tez otrzymuje od Ruszkiewicza grozby karalne.

Ciekawostka jest wglad w statystyki odwiedzin bloga. Ten moj na blogspocie ma stala ogladalnosc z Rosji, siegajaca ok. 20 percent.   

Inna ciekawostka sa cykliczne podchody sluzb, np. aby dodac kogos na Facebooku (po sprawdzeniu zazwyczaj okazuje sie, ze to konto fikcyjne zalozone ad hoc) w celu wyludzenia danych, albo rozsylanie pulapek wymuszajacych logowanie do falszywych serwisow internetowych w tym samym celu. Z tego powodu nigdy nie polubie strony NP na Facebooku z mojego prawdziwego konta. Oczywiscie mam ich wiecej :) Ale spokojnie, do Ruszkiewicza mi daleko. On nawet ma jedno z czasow jego podejrzanego procederu we Wloszech, o stronach internetowych nie wspominajac.

Momentami to zaczynam zastanawiac sie czy nie zaczac uzywac maskujacego TOR-a?  

Vote up!
6
Vote down!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1466225

Przesadzasz z facebookiem.

Odkąd się naszą stroną opiekuję nie zauważyłem żadnych podchodów ze strony agentury. Natomiast jest wiele świetnych kontaktów od ludzi takich, jak Gadowski, Kukiz, Parol, Krzysztopa i inni.

Nie widzę też ingerencji administracji w naszą działalność.

 

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466229

bo pisalem o czyms innym, glownie o sobie, a nie o fanpage Niepoprawnych na Facebooku. 

BTW - brakuje mi tam, ze nie moge zamieszczac wpisow, ale rozumiem ze to takie odgorne zalozenie.

Pozdrawiam!

Vote up!
4
Vote down!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1466231

Możesz zamieszczać wpisy, fakt - nie bezpośrednio.

Wejdź do mnie, do grona przyjaciół(JK), wrzucaj co uważasz i juz dalej pójdzie na stronę niepoprawnych..

 

Pzdr.

 

Ps. Może jeszcze zmienię ustawienia - Gawrion jest szefem.

Vote up!
8
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466235

Ruszkiewicz lubi grozić, ale do akcji używa innych. Na S24 użył pewnego dr. fizyki. Fizyk ma teraz zakaz pokazywania się w działach "Nauka" i "Katastrofa smoleńska".

Vote up!
10
Vote down!
-3

#1466230

napisał:

"Slyszalem, ze nie jestem sam, bo i Gawrion chwalil sie kiedys, ze tez otrzymuje od Ruszkiewicza grozby karalne."

.

To jest chyba jedyna rzecz, jaką ta spirytusowa menda potrafi robić...

O mnie też wypisywał oraz ciągle wypisuje różne potwarze o  treści spełniającej bez wątpienia znamiona przestępstwa zniesławienia lub znieważenia.

Lecz czy taką prymitywną mendą warto sobie zawracać głowę i tracić czas na sądy?

Vote up!
10
Vote down!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1466341

Kto Sie  (cenzura) Urodził  to Kanarkiem Nie Zdechnie.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1466342

Poniższego e-maila nie warto nawet komentować, bo mój tekst o rosyjskiej agenturze wpływu w PRL-bis ciągle jest na tym portalu.

Jednak, po zerknięciu do poniższego e-maila już wiadomo, kto w tym przypadku już popisał się „wyjątkową głupotą”…

A ja naiwny myślałem, że portal słynnego „MatkiKurki” może reprezentować coś więcej niż chamstwo czy grubiaństwo…

***************************************************************************
kontrowersje@kontrowersje.net
Today at 11:05 AM

To
Andy-aandy,

Musiałeś popisać się wyjątkową głupotą na Kontrowersje.net i dlatego
Twoje konto zostało usunięte. Jeśli miałeś słabszy dzień możesz
założyć nowe konto i zachowywać się inteligentnie. Jeśli to Twój
stały poziom i możliwości, nie masz szans przetrwać jako czynny
Użytkownik, stój z boku, czytaj i ucz się wytrwale, po jakimś czasie
ryzykuj kolejny komentarz.

Administracja Portalu Kontrowersje.net
*************************************************************************

 

Vote up!
10
Vote down!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1466200

Witaj

 

To, że różnorakie służby specjalne grasują w internecie jest faktem oczywistym. Po prostu miałeś pecha z nimi się zetknąć.

Osobiście upewniłem się o tym dwukrotnie: raz jak przeprowadziłem kwerendę w sieci śledząc międzynarodowy "rozwój" Ryszarda Opary i jego dziwne powiązania, oraz poraz drugi obserwując tajemniczy upadek i wypisywane bzdury blogera FYMa.

Niestety, głupota wielu blogerów sprzyja szerzeniu się indoktrynacji i prania mózgów przez agentów wpływu.

Są oni dosłownie wszędzie.

 

Pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466208

Ale trzeba nauczyć się je rozróżniać.  To, że np. TVN24 ma sympatie PO-wskie nie oznacza, że kłamie w sprawie Ukrainy. Więc wyłączanie telewizora bo jest to kanał pro - rządowy jest głupotą.  Trzeba filtrować informacje i porównywać je z pochodzącymi  z innych źródeł i samemu wyciagac wnioski.

Czym innym jest cenzura, trolling i pranie mózgu, aby osiągnąć zamierzony efekt propagandowy poprzez siłowe techniki wywierania wpływu jak ma to miejsce np. na NeOnie24, gdzie grasuje cenzor Ruszkiewicz. Wolność słowa w takim wydaniu jest obecna, ale tylko do walenia w PiS, chwalenia Putlera i rozbijania Kościoła poprzez głoszenie herezji; w czym prym wiedzie nasza dzielna Rebe wraz z rodziną. 

Warto też zwrócić uwagę na linie programowe różnych portali, te jawne i te ukryte. Wybieranie odpowiednich treści do polecanych jest głównym elementem kształtowania opinii i świadomości czytelników i blogerów.  Warto więc zadać sobie czasem pytanie czemu ma służyć kolejna notka, bodaj dziesiąta w ciągu dwóch dni krytykująca i wyśmiewajaca Bula a nie zauważanie i spychanie waznych informacji ujawniających np. zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa do piwnicy. Tak się stało np. na NP kilka dni temu z notką o założeniu rosyjskiego agenturalnego ośrodka w Olsztynie i udziału w zdradzie przez takich ludzi jak Rydzard Opara. Kiedy zwróciłem na to uwagę w swoim komentarzu dostałem pod tym siedem ocen -6. Kto tak ocenił?  Mam podejrzenia graniczace z pewnością, że była w tym bodaj cała administracja, która poczuła się w jakiś sposób urażona. O czym to świadczy? 

Rafał Brzeski publikuje tu w odcinkach kulisy i efekty zbrodniczego rozkazu Jeżowa, stawiające w zupełnie innym świetle odpowiedzialność Ukraińców za Wołyn. Dlaczego tak rewelacyjne notki nie znajdują zwykle uznania aby być umieszczone na górze strony? O czym to świadczy? 

Dobrze, gdyby był pluralizm i wolność słowa na portalach blogowych, ale wtedy tabuny płatnych trolli są nie do okiełznania. I tak na NP jest dużo lepiej niż było kiedyś, gdy wrzaskliwa i zadaniowa grupa desantowa sterowana przez Ruszkiewicza uprawiała tu pranie mózgu w myśl ruskich wytycznych. Na ich miejsce delegowano paru innych, ale bardziej tępych i prymitywnych.

Działania trolli, ale i administracji zazwyczaj skutecznie blokują poczytnosc i rozwój portali. Na NP jest dużo lepiej niż gdzie indziej, ale do ideału jest jeszcze bardzo daleko. Brak mechanizmow moderowania swojego bloga sa najbardziej uciazliwe.

Vote up!
8
Vote down!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1466216

Mind Service napisał:

"ale do ideału jest jeszcze bardzo daleko"

.

Jako ludzie myślący zawsze poszukujemy naszych ideałów.

Niestety, życie często nam utrudnia ich odnalezienie. Albo to co znajdujemy, nie odpowiada naszym wyobrażeniom o ideale... Więc musimy ciągle upominać się o coś lepszego...

Czasem jednak jest dobrze, gdy nam na to pozwalają i nie kasują naszych notek... :-)

Vote up!
7
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1466507

A nie zapomniałeś przypadkiem o "Legionie" ? Miał "wydestylować" katolików z neonu, by można było bez protestów walczyć z kościołem (Watykanem !). Nie wolno było powołać sięna Einsteina bo był żydem, a bolid nad Czelabińskiem zestrzeliły rosyjskie antyrakiety. Na koniec okazało się, że Ruszkiewicz często zastępuje administratora. Jak usłyszałem, że Ruszkiewicz, Asadow, Delfinn często zamieniają się przy komputerach (już zalogowanych [sic!]), ucieklem i z Legionu.  

Vote up!
6
Vote down!
-2

#1466219

po krotkim (jedniodniowym) starciu z Wielebna, ktora robi tam za autorytet i wszedzie wali Guzem...

Vote up!
7
Vote down!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1466221

No popacz!!!

 

Ten epizod kompletnie wypadł mi z pamięci. A powinienem go dobrze pamiętać, bo pośrednio doprowadził do rozpadu Klubu Dyletantów.

Fałsz Asadowa i jego zwabienie nas na Legion rozgryzłem dość szybko. A później dostałem materiały na temat dziwnego pobytu za granicą tego założyciela portalu.

Skąd inąd to bardzo ciekawe te tajemnicze pobyty za granicą takich internautów, jak Asadow, Ruszkiewicz, czy choćby Opara.

Całkowicie zgadzam się - Legion miał wydestylować i zebrać do kupy katolików, by czymś na kształt sekty indoktrynować w porządanym kierunku.

Ja jestem w jednym zadowolony - ujawniły się wówczas fałsz i obłuda, oraz pro-ruskie ciągoty KOSSOBOR i sigmy. Omalże nie wpadłem w czarną dziurę tego towarzystwa.A jakie ono jest na prawdę, niech świadczy fakt, że spotykają się teraz regularnie na kawkach i herbatkach, z naszym niewielkim agencikiem Ruszkiewiczem SL.

 

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466223

Zaskoczeniem dla mnie było stwierdzenie, że Ruszkiewicz jest gdzieś w Trójmieście !  On sam sugerował codzienną obecność w redakcji. Król Julian też tak zagrywał, ale w jego przypadku było to prawdopodobne. 

Vote up!
8
Vote down!
-1

#1466232

Myślisz o bilokacji ? :D :D

 

Nie... Grucha miesza na Orunii w Gdańsku, adres jego mieszkanka na parterze dobrze znam. Do Warszawy zajeżdża.

Ale to nie jest urodzony Kaszub. Po nosoe poznać.

 

Pzdr

Vote up!
7
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466237

dlaczego strales sie kiedys odwracac od niego uwage i dezauowac blog obiboka na wlasny koszt...

Vote up!
7
Vote down!
-2

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1466242

Musiałem przeprowadzić detektywistyczną robotę, że obibok i Grucha to dwie różne osoby, mimo, że z Orunii.

Obibok to jeszcze większa swołocz. Fałszywy działacz, o czym mam wiadomości z WZZW.

 

pzdr

Vote up!
6
Vote down!
-3

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466254

Do W-wy jezdzi raz w m-cu po gratyfikacje i instrukcje ,często jest widziany przy Belwederskiej 49

Raz sierpem raz młotem - a zapłata natychmiastowa

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1466250

jazgdyni napisasał:

"Ruszkiewicz, Asadow, Delfinn często zamieniają się przy komputerach"

*

Pewnie aż tak źle to nie jest... :-)

Bowiem mnie jednak Asadow notki nie usunął! A menel z Neon24 tego od niego żądał!

Poniżej opinia menela ze "sciewroneonówki", po niespełnieniu żądania tego menela... Wykazująca, że pewien dystans jest jednak zachowany... :-)

* * * * *

<i> Dzwoniłem wczoraj do Asadowa ale ten twierdzi, że wszystko jest ok. a podwójny endy to super autor.
Wart Pac pałaca…

Jarek Ruszkiewicz SL 14.02.2015 10:40:45</i>

* * * * *

Vote up!
6
Vote down!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1466279

A i moich komentarzy też nie , chociaż sorry , jeden ale tylko jeden

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1466290

Stosuję zasadę, że jak ktoś mi podpadł, to go wykluczam.

 

A podpadł mi zarówno Asadow, jak i Grucha.

Vote up!
6
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1466329

cyborg napisał:

"Miał "wydestylować" katolików z neonu"  [sic!]

.

Zapomniałeś, że ten spirytusowy menel dążył do skłócenia blogerów niezależnych, czy też nie ulegających wpływom rosyjskiej propagandy.
My mieliśmy się między sobą kłócić – a rosyjska propagandowa swołocz na tym wygrywać!
Dlatego część blogerów stamtąd odeszła sama, a część najbardziej niepokornych admini ścierwoneonówki po prostu wyrzucili…
.
Jest też całkiem możliwe, że ten spirytusowy menel lub jego pomocnicy sami rozpuszczali tego typu plotki, bo to im mocno ułatwiało ich propagandową robotę. A poza tym tworzyło wrogi nastrój wobec choć części dobrych blogerów, którzy przeszli do "Legionu"
.
Może więc warto zapytać się blogerów rozpuszczających plotki na ten temat - o źródło tej tajemniczej wiedzy…

Vote up!
7
Vote down!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1466636

IMHO portal katolicki, na którym są rozważane kwestie doktrynalne, teologiczne i filozoficzne bez opieki duchowej kapłana KRK jest nieporozumieniem. Tym bardziej jak ktoś chce robic za autorytet i mieć głos rozstrzygający nie mając do tego ani uprawenień ani odpowiedniego zasobu wiedzy zdobytej samemu. 

Potrzeba czuwania aby np. nie były głoszone herezje jest dla mnie oczywistością. 

Dlatego zawinąłem się z Legionu szybciej niż na niego wszedłem. 

Vote up!
5
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1466640

Źródłem tajemnej wiedzy, po niewczasie, jest kwerenda. Spotykasz w sieci kolejnych znajomych, jedni znikli z horyzontu sami, innych zniknięto. Mnie SL nasrał antysemicko do wszystkich notek. Hurtem. Zareagowałem w administracji. Dostałem odpowiedź nie od administracji a od SL : nie płacz - walcz !  Drugim stalkerem był Adnovum. Gallux nawet zmienił nicka po ucieczce. Wymieniłem informacje jeszcze z kilkoma " oddestylowanymi" osobami, dopiero wtedy czytelny stał się obraz stalkingu. 

Vote up!
4
Vote down!
-1

#1466650

jazgdyni napisał:

"Niestety, głupota wielu blogerów sprzyja szerzeniu się indoktrynacji i prania mózgów przez agentów wpływu."

.

Niestety, bardzo trudne byłoby nie zgodzenie się z tym stwierdzeniem.

Miło ponownie się spotkać... :-)

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1466352

Czy służby i walczące grupy interesu, zapewne przypadkiem, przewrócą układ?

(...)

Afera taśmowa, nagłe, niczym na zlecenie uderzenie w Kamila Durczoka, ostatnie przecieki dotyczące tajnej grupy MSW i inwigilacji szefów służb, walka na linii SKW-gen. Skrzypczak, kolejne działania służb o znamionach politycznych – jak ustawienie PSL przez CBA, czy wzrost aktywności środowisk WSI walczących z Antonim Macierewiczem i likwidacją WSI mają wspólny mianownik.

Środowisko służb specjalnych, zarówno oficjalnych, jak i nieoficjalnych jest w ostatnim czasie bardzo aktywne. Walczy o wpływy, niszczy przeciwników III RP, ale i środowiska tworzące jej establishment. Wydaje się, że oś polaryzacji w ostatnich tygodniach czy miesiącach stał się bardziej skomplikowany. Frakcje pasożytujące na Polsce rozpoczęły walkę również ze sobą.

A jest o co walczyć, są również powody do nerwów w salonie III RP. W roku wyborczym, przy słabnącej władzy, rośnie niepokój o polityczną przyszłość w Polsce. Dla wielu silnych grup interesów przejęcie władzy przez pretendujący PiS będzie znaczącym pogorszeniem sytuacji.

Nerwowość, chęć wpływania na rozstrzygnięcia polityczne jest więc oczywista. Jednak w środowisku władzy toczą się również inne bitwy. Wraz z wyborami trwa bitwa o schedę po Donaldzie Tusku. (...)

Jawna walka na haki i kwity uderzająca w obecny establishment rozpoczęła się na dobre niedługo po śmierci gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Czy ta zbieżność jest przypadkowa czy też, gdzieś u podstaw wszelkich napięć i walk, mamy do czynienia z kolejnym sporem – m.in. o spuściznę hakową, jaką zapewne Jaruzelski zostawił po sobie?

(...)

„Zjawiska społeczne nigdy nie są do końca kontrolowane”, a walka wśród establishmentu 10 lat temu nadszarpnęła znacząco pozycję III RP. Powtórka jest możliwa…

autor: Stanisław Żaryn

Cytowane za wpolityce.pl: http://wpolityce.pl/polityka/235484-husta-sie-husta-iii-rp-czy-sluzby-i-walczace-grupy-interesu-zapewne-przypadkiem-przewroca-uklad

* * * * *

Właśnie o tym w tej notce pisałem... Niektóre postbolszewickie idole ubeckich czy może sbeckich mass mediów idą na odstrzał...

Vote up!
4
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1467478

Należy się organizować nie tylko w internecie. Web stawia stanowczą granicą między stronami i dyskusja jest tendencyjna bez możliwości osiągnięcia właściwego celu. Lepiej założyć np. Koło Historii Olsztyna i tam panelowo dyskutować i spisywać ustalone wydarzenia historyczne wraz ze źródłami nadając im odpowiedni poziom reprezentowania faktów.

Vote up!
1
Vote down!
0

http://zolsztyna.pl

#1561164