Rafał Ziemkiewicz: „Wojna, którą Facebook Polska wypowiedział Marszowi Niepodległości”

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Kraj
Wojna Facebooka Polska z Marszem Niepodległości

 

 

 

 

 

]]>Rafał Ziemkiewicz: „Wojna, którą Facebook Polska wypowiedział Marszowi Niepodległości”]]>

 

 

 

]]>PRECZ Z CENZURĄ]]>

 

Szanowni Państwo, pozbyliśmy sie cenzorów z Mysiej, którzy mieli przynajmniej adres i podstawę prawną działania – a oto mamy na ich miejsce anonimowych cenzorów Facebooka, prywatnej korporacji, nie opowiadających się nikomu. Tak samo jak ci dawni, roszczą oni sobie prawo do rozstrzygania, jakie poglądy wolno nam miec i okazywać. Jeśli sa to poglądy patriotyczne, jeśli towarzyszą im patrioryczne symbole, albo nazwy legalnie działających w RP organizacji, które anonimowym cenzorom się nie spodobały – korporacja, która pozorując apolityczność zdobyła sobie pozycję quasi-monopolisty, przyznaje sobie prawo do ich usuwania z przestrzeni publicznej.

Wojna, którą Facebook Polska wypowiedział Marszowi Niepodległości to sygnał wielkiego zagrożenia. Nie chodzi o sam Marsz, o usuwanie kont w jakikolwiek sposób wspominających o istnieniu MW czy ONR. Chodzi o to, czy państwo polskie będzie pozwalać jakimś anonimowym, zagranicznym gremiom bezprawnie, podle swojego widzimisię, dozować Polakom wolność.

Uważam, że tak jak robi się to w wypadku banków, korporacji żywnościowych, tak, jak zrobił to modelowo Ronald Reagan z telecomami – wobec Facebooka PL należy wszcząć postępowanie antymonopolowe. Jego dążenie do wyeliminowania z życia publicznego organizacji, które działają legalnie, pod kontrolą sądów i prawa polskiego, powinno zainteresować rząd i parlament i skłonić je do modyfikacji stanu prawnego w sposób uwzględniający nowe zagrożenie dla wolności.

Last but not least, osoby i organizacje, których konta Facebook zamknął bez merytorycznego powodu, powinny wystąpić przeciwko tej korporacji na drogę sądową z pozwem zbiorowym.

Proszę o rozpowszechnienie tego apelu, dopóki będzie to możliwe. W nabliższym bowiem czasie ja także zamieszczę tutaj banowany przez anonimowych cenzorów plakat zapraszający na tegoroczny Marsz Niepodleglości.

PS. „Pożytecznym idiotom” twierdzącym, że korporacja może wszystko bo jest prywatna, powiem krótko – wyobrażcie sobie, że jakakolwiek firma odmówiłaby dostępu do swych usług kolorowym albo homoseksualistom. A brednie typu „załóżcie sobie własny fejsbuk” dowodzą już kompletnego zidiocenia. Załóżcie sobie własną Wall Street, zamiast narzekać na banki i globalizację.

Rafał Ziemkiewicz

____________________________________

[Tytuł mój – Andy]

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (32 głosy)

Komentarze

Ziemkiewicz: Facebook banuje za patriotyzm. Teraz to obciach nie mieć zbanowanego konta

Rafał Ziemkiewicz w programie „Chłodnym Okiem” wypowiedział się na temat cenzury, jaka dosięgnęła polskie patriotyczne strony oraz zwykłych użytkowników na Facebooku. Uważa, że portal społecznościowy w Polsce blokuje konta za publikacje grafik związanych z polskimi symbolami narodowymi i logotypami legalnie działających organizacji. Według Ziemkiewicza, gdyby w takiej sytuacji znalazła się strona lewicowa, wywołałoby to ogromne oburzenie.

– Facebook Polska zdelegalizował opcje polityczne na prawo od PiS-u i za niezgodne ze standardami Facebooka uznaje takie symbole jak Biały Orzeł w czerwonym polu, biało-czerwone flagi i zdaje się, że głównym, najbardziej wściekającym administrację Facebooka jest plakat Marsz Niepodległości, na którym nie ma absolutnie niczego, co można by uznać za naruszające cokolwiek, poza emblematami legalnie działających organizacji narodowych, czyli Młodzieży Wszechpolskiej i ONR – mówił Rafał Ziemkiewicz, komentując działania polskiej administracji Facebooka.

Zablokują Ziemkiewicza na Facebooku?

Jak zapowiedział, niedługo spodziewa się blokady swojego konta, ponieważ zamierza udostępnić plakat nadchodzącego Marszu Niepodległości – Jeszcze jedną sprawę muszę załatwić i też zaraz wrzucam plakat Marszu Niepodległości, bo teraz to jest obciach nie mieć zablokowanego konta – mówił publicysta. (…)

Vote up!
29
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1524343

Sprawa jest rozwojowa !

Po pierwsze : FB ma oddział polski, polskich pracowników pracujących na terytorium polskim i podlegających polskiemu prawu. Bez rozwodzenia się na temat wyznawanych pogladów - rozliczyć za dyskryminację.

Po drugie : wystapić do centrali o wywalenie na zbity pysk WSZYSTKICH pracowników w Polsce za łamanie prawa i ignorowanie wpisów o treści komunistyczno-totalitarnej, tolerowanie stron propagujących stalinizm i komunizm.

Vote up!
23
Vote down!
0

#1524362

pewnie, tylko taktycznie najlepiej uderzyć w ton dyskryminacji a naciskać również prawnie (nie tylko lobbystycznie) ale i politycznie.

bo jakby nie patrzeć jest tam jawny antypolonizm, walka przeciwko  polskim symbolom, zresztą religijnym też.

Vote up!
18
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1524377

No to popełniłem adres do Rzecznika Bodnara !

Koledzy bieglejsi w prawie napiszą i dostarczą pisemną skargę. Dyskryminacja jest ewidentna.

Vote up!
16
Vote down!
0

#1524408

Ja bardzo cenię Twoje poczucie humoru ale... Opublikuj to na portalu! 

Bodnar olewa wszystko poza tym, co w "rodowodzie" ma PO, niechby to była nawet jakaś odległa, tysięczna woda po kisielu. Dlaczego nie został zmieniony gdy zmieniła się władza? Polska ma czekać aż mu wygaśnie kadencja, a on przez ten czas będzie bronił praw obywatelskich królika i jego znajomych? 

Każda okazja skompromitowania go w roli RPO powinna być wykorzystana. On jest dupa nie prawnik jeśli w tak naiwny sposób spróbował wkręcić  platformerskie czyli "swoje" rodziny smoleńskie w aferę.  

Piszcie, dostarczajcie i opublikujcie! 

Poczta pantoflowa będzie wiedziała co z tym zrobić.

Pozdrawiam.

Vote up!
13
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1524429

Presja ma sens! Facebook: strona Marszu Niepodległości została przywrócona

Usunięta z Facebooka po publikacji szeregu postów naruszających Standardy Społeczności w zakresie mowy nienawiści strona Marszu Niepodległości została przywrócona - oświadczył w liście otwartym Richard Allan, odpowiedzialny za politykę publiczną tego serwisu społecznościowego.

Działacze ruchów narodowych informowali m.in. na Twitterze, że w ostatnich dniach z Facebooka zniknęły profile m.in. Marszu Niepodległości, Ruchu Narodowego, Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej. Narodowcy, którzy winą za usuwanie stron obarczają przede wszystkim pracowników polskiego oddziału Facebooka, zaplanowali na 5 listopada protest przed warszawską siedzibą serwisu społecznościowego.

Mamy świadomość, jak istotna jest ta strona dla tych, którzy chcą wspólnie świętować Narodowe Święto Niepodległości Polski, więc zdecydowaliśmy się ją przywrócić i wyjaśnić administratorom, dlaczego niektóre obecne na niej treści były niedozwolone. Mamy nadzieję, że dzięki temu ludzie odpowiedzialni za treści udostępniane na stronie będą szanować nasze Standardy Społeczności

— oświadczył w liście otwartym wysłanym w środę do mediów odpowiedzialny za politykę publiczną w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Richard Allan.

(...)

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zapowiedział w środę, że resort przeprowadzi analizę pod kątem prawnym, co można zrobić ws. blokowania na Facebooku profili związanych z ruchami narodowymi. Wiceminister podkreślił w „Sygnałach dnia” w radiowej Jedynce, że Polska jest „kolebką demokracji i wolności”.

Do sprawy odniosła się również minister cyfryzacji Anna Streżyńska, która napisała we wtorek na Twitterze: „W sprawie fb działam tak, jak uważam za stosowne i uzasadnione, w granicach prawa i moich kompet., żeby rozwiązać problem a nie rozpalać go”.

Z kolei na Facebooku Streżyńska dodała, że „Konta (lewe i prawe) są blokowane z inicjatywy +czujnych i życzliwych+ użytkowników, a na fb toczy się polityczna wojna.

(...)

autor: wSumie.pl

[Tytuł mój - Andy]

Vote up!
8
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1524485

Bądźmy szczerzy! Przecież podobne treści i podobne grafiki były na facebooku publikowane  i rok temu przed Marszem 11.11., i 2 i 3 lata temu! Itd. I jakoś nikomu  nie przeszkadzały, "nie łamały regulaminu". Dopiero dziś go łamią. A dlaczego? A dlatego, że rok temu.... p.Sylwia de coś tam - czy jak jej tam - nie była jeszcze wstąpiła do KOD-u gdyż go po prostu nie było! Nie było również pracza mózgów Kijowskiego - dziś guru i duchowego przywódcy p.Sylwi de coś tam, i już męczennika opozycji i ofiary terroru.

Wiedział Mateusz gdzie zainstalować kabla i ciągnie teraz z tego zyski polityczne!

...A pani Sylwia de coś tam najpewniej jest również nowoczesną, jewropejską feministką. Czyli koktajl Mołotow I klasy. 

***

Było do przewidzenia, że użytkownicy fejsa zrobią zbiorowy raban i bany jako bezpodstawne będą musiały zostać cofnięte. Ale KOD-owa gówniarzeria zdążyła pokazać, że narzędziami zamordyzmu potrafi władać, i kopać poniżej pasa też potrafi. 

R.Allan jeśli odpowiada za politykę publiczną facebooka, powinien zacząć od wymiany takich różnych pań Sylwii de coś tam żeby  mu nie robiły obciachu.

 

Pozdrawiam. 

Vote up!
7
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1524496

znaczy, że nie wyjaśniają tych swoich "standardów społeczności"?

nie dziwi, bo jasna definicja pozbawi ich możliwości ręcznego sterowania.

to wszystko jest niesamowicie zakłamane.

amerykański FB, gdzie standardy wolności słowa są, mogą być ogromne- w USA nawet swastyka nie jest problemem.

w Polsce zaś też mamy wysokie standardy, do tego prawo penalizuje "mowę nienawiści" itp.

jeśli coś nie łamie prawa polskiego i amerykańskiego a tylko czyjeś niejasne standardy...

Wojujące lewactwo i walka polityczna, z jasnym dowodem na odgórne popieranie.

co by to było, jakby blokowali strony amerykańskim patriotom? a żydowskim?

szczęsliwie ta ich cenzura miała charakter dyskryminacji, więc swoje umowy i regulaminy mogą sobie wsadzić. To żadna ich łaska, musieli mieć się czego przestraszyć, jak nie procesów to interwencji rządu.

gorzej z  walką o usuwanie komunistów, bo tu się zasłonią wolnością słowa.

 

 

Vote up!
7
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1524503

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1524366

... na moim profilu facebook'owym. Przecież nawet w avatarze mam barwy narodowe, a także opublikowałem tam artykuł na temat Święta Flagi Narodowej (2 maja). Wszystko jest na swoim miejscu. Może tylko do czasu...?

Pozdrawiam,

Satyr

https://www.facebook.com/satyrjanek.kowalkowski  

Vote up!
13
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1524368

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1524386

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1524388

Facebook blokował konta, teraz się tłumaczy. Sprawa zgłoszona do prokuratury

Sprawą ograniczeń wolności słowa i wypowiedzi na Facebooku powinna zająć się prokuratura – uważa Reduta Dobrego Imienia, która jest zdania, że przedstawiciele tego serwisu społecznościowego łamią polską Konstytucję. Do sprawy odniosła się także minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

Przypomnijmy, w największym serwisie społecznościowym od kilku tygodni blokowane były treści związane z Marszem Niepodległości, planowanym na 11 listopada w Warszawie. Nie tylko zresztą za te informacje internauci dostawali bany. Problemy miały tam osoby lub organizacje promujące tematykę narodową, pro-life i katolicką.

Tymczasem bez większych problemów w serwisie funkcjonują profile w stylu „Mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża”.

[Na ilustracji strona stalinowców na facebooku „Nie wstydzę się Stalina”… – Andy]

Zablokowane zostało konto Sławomira Jastrzębowskiego, redaktora naczelnego „Super Expressu” – za wrzucenie plakatu Marszu Niepodległości. Po interwencji profil został odblokowany.
(…)

Vote up!
16
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1524391

slawek jastrzebowski Retweeted Przemek Wipler

Nie mam już konta na fb! Zlikwidowałem je. Amen!

 

Vote up!
10
Vote down!
0
#1524403

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika globalista66 został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

antysemityzm = ksenofob.niepostepowiec,nacjonalista,oszolom:)

#1524400

Czyli nic nowego pod słońcem , mam kolejnego bana na fb Pisałem o tym na swoim blogu i nie tylko.

http://andruch.blogspot.com/2016/10/kolejny-ban-na-fb-czyli-jak-knebluje_31.html

Jeszczcze 2 dni w "piwnicy" ....a później zobaczymy :) :) :)

"Kruca bimba"

Vote up!
14
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#1524416

A to juz nie pierwsza taka wpadka Facebook'a...

Vote up!
15
Vote down!
0

M-)

#1524427

Facebook zablokował konto Posła na Sejm RP, @jakubiak_marek.

Za ten wpis

Vote up!
11
Vote down!
0
#1524430

ubranych w kotwiczki i mnie ubiegłeś! ;););)

Zaraz wrzucę ocenzurowany plakat Marszu 11.11.2016 do swej galeryjki "Chapeau bas dla Autora" na fejsie i... poczekamy na reakcję.

Ale... Jak oni mnie tam wrzucą do piwnicy jak ja w tej piwnicy już od dawna  siedzę?  :D:D:D

To są dopiero jaja!

Pozdrawiam.

Vote up!
13
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1524433

Poczekajmy, aż Sylwia de Weydenthal zablokuje profil Prezydenta A.Dudy

Przecież flaga w klapie marynarki też może nie spełniać standardów społeczności FB.

Vote up!
11
Vote down!
0
#1524437

mój obrazek to i tak przeróbka oryginału - dodałem stempelek i opis. Natomiast co do fejsa, to nie mam konta i nie zamierzam mieć. Mimo, że mnóstwo instytucji próbuje mnie do tego zmusić. Np. ostatnio EMPiK zorganizował akcję doposażania bibliotek szkolnych. Nauczycielki w podstawówce mojej córki prosiły, żeby zalogować się na ich stronie i poprzeć szkołę. Wszedłem na stronę, znalazłem podstronę akcji, kliknąłem na klawisz poparcia szkoły i dopiero wtedy pojawiła się informacja, że muszę to zrobić przez Facebooka. Nieważne, że mam zarejestrowaną kartę stałego klienta EMPiK, musiałbym prostytuować się na tym serwisie. Trudno, sam kupię córce książki, szkoła przez to mojego głosu nie dostanie...

To niestety nie jedyna akcja, w której na siłę wymusza się założenie konta na "fejsie"...

Vote up!
9
Vote down!
0

M-)

#1524438

A co na to wszystko powie Komisja Wenecka

Vote up!
11
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1524455

Państwa legalizują zboczenia, jak homoseksualizm, ale nie ma komu stanąć w obronie patriotyzmu. Dochodzi do takich sytacji, jak ta właśnie i Fecebook wcale się nie obawia, że będą konsekwencje! W szkołach chcą gorszyć dzieci seksualizacją przymusową, a rodzice nic właściwie nie mogą zrobić, gdyż wmawia się im że to nowoczesność. Bodnar bierze kasę niby w obronie naszych praw, ale jak na razie nie słyszę, by w tej sprawie coś zrobił. Dzięki dla Ziemkiewicza i dzięki dla Ciebie Andy-aandy!

Vote up!
10
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1524461

Nie łudżcie się Państwo. FB odpuści przeprosi jak będzie ostro wywali kogoś na twarz.FB to Pierwsza Instytucja ktura zarabia na inwigilacji.Ale jaja?

Vote up!
6
Vote down!
0

Zakamarnik

#1524498

Czyli Ruszkiewicz w spódnicy ?

Vote up!
5
Vote down!
0
#1524517

"nie banują za poglądy" za to mają swoje standardy.

Vote up!
8
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1524553

RDI podejmuje akcję wobec Facebooka propagującego komunizm i obrażającego uczucia religijne Polaków

Działania Facebooka w Polsce wymagają reakcji

Szanowni Państwo,

wydarzenia ostatnich dni zwróciły uwagę na rolę mediów społecznościowych w naszym życiu, a zwłaszcza na rolę Facebooka.

W ciągu kilkunastu ostatnich lat całkowicie zmieniła się forma przekazu medialnego, właśnie dzięki mediom społecznościowym. Z jednej strony bardzo obniżyła się bariera wejścia na rynek medialny.  Z informacją można dotrzeć do tysięcy i milionów odbiorców przy nieporównywalnie mniejszych nakładach niż w mediach tradycyjnych. Sukces Reduty polega m.in. na umiejętnym korzystaniu z mediów społecznościowych.

Facebook, będący w tej chwili globalną korporacją, z której mechanizmów udostępnienia informacji korzysta powyżej miliarda osób ma coraz większy wpływ nie tylko na sposób przesyłania informacji, ale też na to, jakie informacje są przesyłane i udostępniane.

Facebook operuje także na rynku polskim, ma tu spółkę zależną, zarejestrowaną w KRS.

Okazuje się, że przynajmniej w swojej polskiej części, Facebook w sposób arbitralny zezwala na pojawianie się jednych informacji, a inne usuwa, powołując się na swój wewnętrzny regulamin. Jednak dziwnym trafem informacje usuwane i niedopuszczane do rozpowszechniania pochodzą od zwolenników ruchów i organizacji patriotycznych, natomiast dopuszczane do rozpowszechniania są teksty, zdjęcia i filmy środowisk negujących wartości patriotyczne, wyśmiewających je, nierzadko znieważające Polskę, propagujące komunizm.

Użytkownicy Facebooka wielokrotnie poprzez wewnętrzny mechanizm Facebooka zgłaszali do usunięcia profile i treści znieważające Polskę, Żołnierzy Wyklętych, Powstańców Warszawskich, a także godzące w uczucia religijne, zwłaszcza znieważające Św. Jana Pawła II.

Z informacji, które docierają do nas wynika, ze Facebook niezwykle rzadko uwzględnia takie zgłoszenia. Nasze doświadczenie to potwierdza.

Być może takie działanie Facebooka wynika z faktu, że Facebookiem w Polsce kieruje zaangażowana aktywistka KODu Sylwia de Weydenthal, o czym poinformował red. Cezary Gmyz.

Działania cenzorskie Facebooka w Polsce wzbudzają coraz większy sprzeciw. Sprawa nie dotyczy tylko użytkowników tego medium społecznościowego, ale także całości debaty publicznej w Polsce.

Ze względu na dominującą pozycję Facebook ma przemożny wpływ na obieg informacji i opowiedzenie się tego medium po jednej ze stron sporu politycznego i cywilizacyjnego jest niedopuszczalną ingerencją podmiotu zagranicznego w życie publiczne w Polsce.

Należy przy tym zaznaczyć, że cenzura w Polsce jest zabroniona. Art. 54 Konstytucji brzmi:

"1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej."

To co w Polsce wyprawia Facebook jest właśnie cenzurą prewencyjną, ponieważ FB blokując profile użytkowników, których wypowiedzi uznał za „niedopuszczalne dla społeczności FB” uniemożliwia im wyrażanie poglądów.

W odpowiedzi na to, można powiedzieć, ze FB jest prywatną korporacją i jak komuś się nie podoba, to może nie korzystać. Jednakże, ze względu na pozycję dominującą, FB nie jest już „zwykłą prywatną korporacją” ponieważ ma przemożny wpływ na życie publiczne. Zresztą jak każdy podmiot operujący na rynku polskim obowiązany jest do przestrzegania polskiego porządku prawnego. A tu prawem nadrzędnym jest Konstytucja, a jeśli chodzi o ochronę poszczególnych dóbr - przepisy szczegółowe.

I tak:

Facebook, pomimo wielokrotnych wezwań od wielu osób, nie usuwa profili znieważających Św. Jana Pawła II, czym narusza Art. 196 KK, który brzmi:

„Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”

Jan Paweł II Papież jest Świętym Kościoła Katolickiego, a zatem jest przedmiotem czci religijnej.  Przestępstwa dokonuje nie tylko autor profilu FB znieważającego Św. Jana Pawła II ale też i pracownicy Facebooka, którzy pomimo wezwań nie usuwają treści znieważających Świętego.

Facebook łamie również Art 256 KK który brzmi:

„§1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej (…)”

Na FB znaleźć można setki, jeśli nie tysiące profili zawierających treści komunistyczne, łącznie z wizerunkami symboliki komunistycznej, pochwalające Stalina, zbrodnie komunistyczne itd.

Pomimo monitów Facebook tych profili nie usuwa. Przestępstwa dopuszczają się zatem nie tylko twórcy i administratorzy tych profili, ale i pracownicy Facebooka, którzy mimo wezwań tych treści nie usuwają.

Reduta Dobrego Imienia w tej chwili zbiera dowody w sprawie propagowania przez FB symboliki komunistycznej oraz obrazy uczuć religijnych.

Złożyliśmy już w tej ostatniej kwestii (Art. 196 KK) dwa zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Prosimy wszystkich, którzy zgłaszali FB profile do usunięcia ze względu na ich charakter uwłaczający Polsce lub obrażający uczucia religijne, aby przysyłali do nas zrzuty ekranów odpowiedzi z FB, w których była mowa o tym że treści te nie „łamią standardów”, razem ze zrzutami ekranów profili które zgłaszali.

Zgłoszenia prosimy przysyłać na adres kontakt@reduta-dobrego-imienia.pl

O postępach w sprawie będziemy informować.

Zespół Reduty Dobrego Imienia

Vote up!
10
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1524554

Świrski do Allena: „działania Facebooka odbierane są jak zachowania aroganckiego kolonizatora”
* * * * *

W odpowiedzi na list Richarda Allana. Świrski: „Czy Facebook odprowadza w Polsce podatki od uzyskanych tu przychodów?”

(…) To nierówne traktowanie skierowane jest przeciwko tym użytkownikom FB, którzy zamieszczają lub próbują zamieścić treści konserwatywne, związane z religią katolicką, a także treści patriotyczne. Innym elementem tego zjawiska jest nie blokowanie przez administratorów, pomimo wielokrotnych zgłoszeń o naruszeniu standardów, treści znieważających polskich bohaterów walki o wolność, weteranów wojennych II wojny światowej i walki z komunizmem, profili w ohydny sposób znieważających Św. Jana Pawła II i Jezusa Chrystusa, profili propagujących treści komunistyczne i nazistowskie. W większości przypadków FB odpowiadał zgłaszającym, że te treści nie naruszają standardów. Jeśli chodzi o język nienawiści to znane są przypadki gdy użytkownicy o lewicowych poglądach obrzucali wyzwiskami użytkowników o poglądach konserwatywnych. Zgłoszenie takiej konwersacji do administracji FB także kończyło się informacją o „nie naruszaniu standardów”.

Natomiast gdy użytkownicy o konserwatywnych poglądach zamieszczali informacje zawierające odniesienia do polskiej historii i symboliki – FB blokował tych użytkowników z powodu użycia „języka nienawiści”.
(…)
Wasi ludzie z „zespołu badającego kontekst kulturowy” albo nie znają polskiej historii i polskich uwarunkowań i polskiej symboliki, więc trzeba ich wymienić, albo znają, lecz kierują się uprzedzeniami i kierownictwo FB w związku z kryzysem teraz się o tym dowiaduje – lub – co gorsza, zostali tak poinstruowani przez kierownictwo FB, aby dyskryminowali użytkowników ze względu na narodowość, ich sympatie polityczne lub religię.

Wszystko to powoduje, że działania Facebooka odbierane są jak zachowania aroganckiego kolonizatora, który narzuca tubylcom to w co mają wierzyć, jak się zachowywać i co myśleć.

Otóż panie Allen, my nie jesteśmy kolejnymi „lokalsami”, których trzeba nauczyć cywilizacji. Polacy, jeśli pan tego nie wie, mają ponad tysiącletnią historię, a pierwsze instytucje wolnościowe i demokratyczne po okresie starożytności powstały właśnie w Polsce, równolegle z Magna Charta i to w Polsce powstała pierwsza w Europie demokratyczna Konstytucja.
(…)
autor: Reduta Dobrego Imienia

Fundacja Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom. inicjuje i wspiera działania mające na celu prostowanie nieprawdziwych informacji na temat historii Polski, a szczególnie przebiegu II wojny światowej, udziału w niej Polaków, stosunku Polaków do Żydów, na temat niemieckich obozów koncentracyjnych. Reduta propaguje wiedzę o historii i kultury polskiej oraz polskiej współczesności. Zwalcza rasizm i ksenofobię zwłaszcza zwróconą przeciwko obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej.

Całość tekstu na portalu wPolityce.
___________________________________________
[Nadtytuł mój – Andy]

Vote up!
7
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1524588