50 Polaków złożyło w Wielkiej Brytanii wniosek o uznanie KOD za grupę „ekstremistyczną, zagrażającą bezpieczeństwu publicznemu” i „nawołującą do przemocy politycznej”

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Kraj
o uznanie KOD za: grupę „ekstremistyczną, zagrażającą bezpieczeństwu publicznemu”

50 Polaków złożyło w Wielkiej Brytanii wniosek o uznanie KOD za: grupę „ekstremistyczną, zagrażającą bezpieczeństwu publicznemu” i „nawołującą do przemocy politycznej”

]]>Zdelegalizować Komitet Obrony Demokracji – domaga się Polonia w Wielkiej Brytanii]]>

Grupa Polaków mieszkająca w Wielkiej Brytanii złożyła wniosek do brytyjskich władz o uznanie KOD na Wyspach za grupę „antyspołeczną”, „ekstremistyczną”, „zagrażającą bezpieczeństwu publicznemu” i „nawołującą do przemocy politycznej”.

4 marca grupa 50 Polaków złożyła do Home Office (jednostki rządowej odpowiedzialnej m.in. za politykę imigracyjną, bezpieczeństwo i porządek publiczny) dwustronicowy wniosek. „Z tego co już dowiedzieliśmy się, w aktach dołączonych do wniosku są zdjęcia poszczególnych osób należących do KOD-u w Londynie, pozyskane podczas ich demonstracji” – zaznaczają dziennikarze polonijnego portalu polscott24.com, który jako pierwszy poinformował o sprawie.

Jeśli Home Office uzna wniosek, KOD w Wielkiej Brytanii może zostać uznany za grupę zagrażającą bezpieczeństwu, co może skutkować nawet deportacją z zakazem powrotu na Wyspy dla jego działaczy.

Kopii wniosku ani nazwisk wnioskodawców nie ujawniono, ale członkowie KOD w Londynie niejako „w odwecie” zamierzają złożyć podobny wniosek przeciw m.in. organizacji skupiającej młodych narodowców „Patrie Fidelis”. Domniemają, że to ich środowisko zaskarżyło działalność KOD do Home Office. Jednak według ustaleń portalu polonijnego „Polskie Echo”, wniosek przeciwko KOD złożyli nie oni a przedstawiciele tzw. starej Polonii.

Cytowane za: ]]>http://m.niezalezna.pl/77335-zdelegalizowac-komitet-obrony-demokracji-domaga-sie-polonia-w-wielkiej-brytanii]]>

[Tytuł mój – Andy]

[Ten wniosek Polaków z WB trzeba przypomnieć... Bo taki sam wniosek powinien byc złożony na tych zdrajców w Polsce]

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (17 głosów)

Komentarze

...miejsce KOD jest na śmietniku, czyż nie?

 

Vote up!
11
Vote down!
-2

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1508665

W Polsce też trzeba wystapić o delegalizacje tego bagna, póki nikt nie zginął z rąk oszalałych KOD-faszystów...

Vote up!
10
Vote down!
0

Yagon 12

#1508666

Zdecydowane słowa Jarosława Kaczyńskiego: Polska nie będzie kolonią!

(…) Lider PiS wspomniał też o opozycji, która za wszelką cenę dąży do storpedowania prac rządu i parlamentarnej większości.

Oni próbują być biało-czerwoni. To ci sami ludzie, którzy mówili, że Polska to anachronizm, którzy chodzili do rosyjskiej ambasady ze skargami, którzy uprawiali pedagogikę wstydu, lżyli tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej, deptali to, co w naszej kulturze jest święte.

Podobno tu są KOD-owcy. Niech się pokażą. (…)

Oni Polską gardzą, oni chcą ją odrzucić. Za tym ruchem stoją siły, które chcą utrzymać Polskę jak najniżej. Ale my nie będziemy kolonią! Polska pod naszymi rządami na to się nie zgodzi! Sami będziemy rozwiązywać sprawy, bez obcej interwencji. Będziemy Polskę zmieniać!

– mówił Jarosław Kaczyński
(…)

Cytat za: http://m.niezalezna.pl/77330-zdecydowane-slowa-jaroslawa-kaczynskiego-polska-nie-bedzie-kolonia

Vote up!
7
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1508696

Stare, mądre, ludowe i jakże polskie porzekadło. Owszem KOD nie budzi i nie może budzić sympatii, u kogoś kto szczerze kocha polską tradycję, wiarę, po prostu nasz naród, a to z wielu powodów, ale przede wszystkim dlatego, że jak w soczewce skupia wszystkie siły aktywne i mobilne, żywo zainteresowane powrotem poprzedniej władzy i wszystkich jej utraconych przywilejów. A jednak sama antypatia, czy miejscami nawet ostra polemika z elementami walki, mieszczącej się w granicy demokratycznych zasad nie uprawnia jeszcze do delegalizacji jakiejś grupy, stowarzyszenia, czy partii politycznej. Czy KODziarze przekroczyli już dozwolone granice, to nie wiem!? A zatem może być z tego wiele krzyku, ale mało dobrych owoców. Owszem sygnał w świat z tradycyjnego Londynu poszedł i to dobre, ale czy taki sygnał to jedyna założona karta? Sytuacja w Polsce jest b. napięta i mam poczucie, że powinniśmy skupić sie przede wszystkim na utrzymaniu z takim trudem wywalczonej władzy w ojczyźnie, gdyż tylko tą drogą możemy wciąż kontynuować, tak potrzebne i oczekiwane reformy. Już samo to jest jak przypuszczam żywym "łożem madejowym" dla całej opozycji, gdziekolwiek się ona znajduje.

Vote up!
6
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1508667

Ta postbolszewicko-banksterska mafia, której widoczną częścią jest tzw. KOD - ewidentnie działa na rzecz tych wrogich Polsce sił, które od 1989 roku grabią Polskę i Polaków.

Dla mnie jest to zdrada Polski!

Zresztą postbolszewickie mass media ciągle jeszcze w jakimś stopniu sterowane przez antypolską michnikowszczyznę z "GWna" pompują różnych debilowatych "petrów" czy KOD-ziarzy do granic możliwości... Tak samo jak wcześniej Tuska czy Niesiołowskiego...

Zresztą jest to typowa taktyka komunistyczno-bolszewicka, aby za pięknie brzmiącymi nazwami organizacji ukrywać rzeczywiste intencje takich organizacji. A antypolskie szuje z KOD są przecież finansowane przez różne antypolskie fundacje oraz współpracują z antypolskim i antychrześcijańskim lewactwem we władzach UE.

Bo dla tych zdrajców i ich mocodawców -- w Polsce nie ma prawa istnieć rząd dbający o polską rację stanu i polskie interesy...

 

Vote up!
6
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1508692

No to esbecja jest na widelcu. Odgryzanie się KODu  na narodowcach jednoznacznie umiejscawia ich jako PRLowców. 

Vote up!
7
Vote down!
0

#1508669

Nareszcie kilkudziesieciu Polaków ma odwage glosno domagac sie tego co jest oczywiste , zdelegalizowanie KODu jest konieczne i obowiązkowe aby w Polsce ponownie zapanowal spokój i porzadek .

Vote up!
8
Vote down!
0
#1508691

Banalizacja zła przez mafijne elity III RP

(...)

Społeczeństwo podzielone zgodnie z komunistyczno-bolszewickimi oraz nazistowskimi wzorcami

W „Bolszewizm i bolszewicy w Rosji” Jan Parandowski pisał, iż: ”Społeczeństwo podzielono na proletariat, który miał być panem sytuacji, i na coś nieokreślonego, co w bogatej i przedziwnej terminologii bolszewickiej dostawało co dzień nowe nazwy. Była to burżuazja, którą stosownie do okoliczności nazywano: „białą gwardią”, ‘dusicielami’, ‘eksploatatorami’. (…) Ci wszyscy byli wydziedziczeni, prawdziwi pariasi, pozbawieni praw i czci. ” „Bywały chwile”, stwierdził Parandowski, „kiedy rząd wołał po prostu: ‘Róbcie sobie z nimi, co chcecie’. Można ich było grabić i zabijać, i być pewnym, że żaden trybunał rewolucyjny tego nie poczyta za zbrodnię.”

Takie bolszewickie wzorce wykorzystywane są od początku istnienia III RP, czyli PRL-bis. Takim postpeerelowcem jest Adam Michnik określający patriotów jako „oszołomy”, czyli słowem w więziennym żargonie oznaczającym: „wariata, osobę niezrównoważoną psychicznie” lub fanatyka, ślepo wierzącego w jakąś nielewacką czy niezgodną z lewacką ideologią ideę. Jednak, jak napisał Rafał A. Ziemkiewicz, słowo to „stało się w III RP, a zwłaszcza po Tragedii Smoleńskiej, jedną z tych obelg, które nosi się z dumą. Jak niegdyś ‘Wróg ludu’ i ‘Zapluty Karzeł Reakcji’”.

(...)

„Człowiek wyzuty z indywidualności i sumienia, z mentalnością szpiega, z duszą kata”

Marian Zdziechowski, filozof, publicysta, profesor i rektor Uniwersytetu im. Stefana Batorego w Wilnie oraz krytyk totalitaryzmów faszystowskich i komunistycznych, w swojej książce z 1937 r. „W obliczu końca” napisał:

Człowiek wyzuty z indywidualności i sumienia, z mentalnością szpiega, z duszą kata, a poddany dyscyplinie katorgi zostaje uznany, zgodnie z ewangelią sowiecką, za ideał człowieka i wzór dla czasów naszych, a propagandzie nowego ideału w rozmaitych postaciach, stosownie do miejsca i środowiska, ogół społeczeństwa naszego przypatruje się z życzliwą neutralnością.

Dzisiaj doskonale odpowiadają temu opisowi różne wyzute z godności, indywidualności oraz sumienia załgane typy, których wzorce podziwiane przez politruków michnikowszczyzny widzimy w różnych: Tuskach, Kopacz-kach, Schetynach, Komorowskich i Sikorskich oraz ich mafijnych wspólnikach w rabowaniu oraz niszczeniu kraju w rodzaju różnych: Zbychów, Mirów czy Rychów…

Andrzej M. Salski

________________________________

Cały artykuł pt. „Jak mafijne elity III RP banalizują zło“ został opublikowany w „Gazecie Polskiej“, nr 40 (1156), 7 października 2015 r., s. 34.

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/andy-aandy/banalizacja-zla-przez-mafijne-elity-iii-rp
 

Vote up!
7
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1508693

Logika Kiszczakowej, logika KOD

Według narracji generałowej Kiszczakowej działania jej śp. męża umożliwiły przyznanie Lechowi Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla.

Idąc tym samym tropem rozumowania, można stwierdzić, że inicjatywa Grzegorza Piotrowskiego przyczyniła się do beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. A TW „Bolek” – donosząc na swoich kolegów, robiąc czystki w Solidarności i współpracując ściśle z „ludźmi honoru” – sam (no, może z maleńką pomocą Miecia Wachowskiego) „obalył” komunę.

Podobną logiką zdawał się kierować w minioną sobotę „zaKODowany” pochód ludzi demonstrujących w obronie „demokracji” – która wcale nie była dla ludzi, a także w obronie „Polski” – która wcale nie była dla Polaków.

A „resortowe dzieci” wznosiły patriotyczne hasła, które wyrywały się z ust umierających w ubeckich katowniach najlepszych z Polaków, mordowanych przez przodków tychże „dzieci”.

Lech Makowiecki

Vote up!
5
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1508695

https://www.youtube.com/watch?v=f0sNmNMSl-I

W Dublinie w ten sposób odparto KOD. Język niewybredny, ale popłakalam się ze smiechu patrząc jak dwóch protestujących podskakuje z transparentem z napisem "zlikwidować alimenty".

Vote up!
5
Vote down!
0
#1508734

Vote up!
5
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1512509

Łamiemy dekalog lewicowego opozycjonisty!

Jak to zwykle bywa z religiami, każda prędzej czy później doczeka się swojego kodeksu praw nadrzędnych i podstawowych. Nic więc dziwnego, że również wyznawcy Komitetu Obrony Demokracji postanowili uformować własny dekalog. 

Rzeczony "dekalog opozycjonisty" (tajemnicą Poliszynela jest, że lewicowego) został opublikowany w ostatniej "Polityce". Jak został uformowany? Cóż, kaliber postaci biorących udział w jego spisaniu był trochę mniejszy niż w przypadku przykazań skodyfikowanych onegdaj na górze Synaj. Powstał bowiem na podstawie rozmowy redaktora Jacka Żakowskiego z dr Maciejem Bartkowskim - dyrektorem waszyngtońskiego Międzynarodowego Instytutu Konfliktu bez Przemocy. Chociaż to oczywiście zależy od punktu widzenia, dla co poniektórych redaktor Żakowski może i ma autorytet niczym Mojżesz dla Izraelitów. 

Ów dekalog opozycjonisty stojącego w obronie demokracji przed faszystowską ohydną ręką Prawa i Sprawiedliwości zawiera, a jakże, dziesięć przykazań, które każdy dobry zwolennik KOD-u znać powinien. Przedstawiamy owe święte prawa, a żeby było jeszcze bardziej talmudycznie, dodajemy pomocną interpretację.

Po pierwsze, spróbuj odzyskać język patriotyzmu, który przejęła prawica

PiS wygrało wybory, posługując się patriotycznymi, tożsamościowymi hasłami. Lewica i centrum milcząco godziły się na to zawłaszczenie. Nikt specjalnie nie próbował tworzyć w Polsce wizji nowoczesnego, konstytucyjnego patriotyzmu typu amerykańskiego albo niemieckiego, opartego na obywatelskim nonkonformizmie, poczuciu obywatelskiej odpowiedzialności (...)

No właśnie, jak to tak? Tylko PiS wolno mówić o patriotyzmie? Skandal! To my też możemy i będziemy mówić! Ale zaraz, zaraz... ten bogoojczyźniany patriotyzm to jakiś nie taki... Mówmy więc o patriotyzmie w duchu niemieckim, to będzie miało sens!

Po drugie, Nie podobają Ci się media narodowe? Twórz media niezależne

(...) kiedy się demonstruje przeciw zawładnięciu mediami państwowymi przez jedną partię, trzeba mieć projekt mediów niezależnych. Odpowiedzią na media „narodowe” powinno być tworzenie „mediów obywatelskich”

(...)

Po czwarte, Nawołuj do międzynarodowych sankcji

Co działacze PiS nazwaliby aktem donosicielstwa, to my nazywamy troską o kraj. Sankcje mogą się przy okazji odbić także na tych, którzy do nich nawołują. Ale patriotyzm to przekonanie, że dziś muszę ponieść ofiarę, żeby kraj miał się lepiej i żeby szybciej wrócił na właściwą drogę

Ci, co wprowadzali demokrację po 1945 chyba mieli podobne przykazanie...

Po piąte, Stwórz swoją własną „obywatelską listę czarnych owiec”

Czyli ranking stu lub dwustu osób, które Twoim zdaniem niszczą demokrację i państwo prawa – między innymi Trybunał Konstytucyjny, służbę cywilną, niezależność mediów. Polityków, „ekspertów”, rządowych dziennikarzy (...)

Oj, dużo tego... Aż dwieście nazwisk? No to zaczynamy pisać: Rzepliński, Tusk, Kopacz, Komorowski, Kraśko, Olejnik... Uff, trochę to zajmie. 

Po szóste, Stwórz listę oczekiwań

I dołącz ją do listy czarnych owiec. Wystosuj na przykład prośbę do międzynarodowych organizacji profesjonalistów, żeby sprawdziły, czy czarne owce swoim postępowaniem naruszają ich wewnętrzne standardy (...)

Znaczy się, że ten cały patriotyzm, o który mamy walczyć, polega na przestrzeganiu standardów międzynarodowych organizacji profesjonalistów? Aha.

Po siódme, Podpisuj petycje

wysyłaj listy do polityków, bierz udział w bojkotach i strajkach. Daj do zrozumienia, że niektóre decyzje rządzących Ci się nie podobają i nie wyrażasz na nie zgody, nie jesteś posłuszny.

(...)

A Wy co sądzicie o powyższych przykazaniach? Czy nowa religia zbierze miliony wiernych i przetrwa tysiące lat? 

daug/Fronda.pl

 

 

 

 

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1512510

Gdyby PIS robił takie demonstracje, to POlicyjne dobermany dawno by strzelali do ludzi i w tedy była demokracja.

Dziś gdy zadymiarze z Kod-u robią zadymy i nikt do nich nie strzela to wołają że niema demokracji.

Ból PO sracie koryta i apanażów związanych z tymi korytami, odbiera im rozum.

Syndrom niewolników, zdrajców, sługusów POzostało u nich już na zawsze, by być POd butem wrogów Polski.

Vote up!
4
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1512511

KOD to organizacja terrorystyczna twierdzą  liderzy Polonia Institute w USA.

Autorzy listu skierowanego do Ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych wyrażają zaniepokojenie ostatnimi „działaniami używającej przemocy  terrorystycznej organizacji KOD, którą niedawno zawiązano w Polsce”.

Pragniemy Państwa zapewnić, że będziemy odwoływać się do rządu Stanów Zjednoczonych, aby zakwalifikować kod do organizacji terrorystycznej i odrzucać wnioski wizowe członków tego niebezpiecznego ramienia międzynarodowego terroryzmu.

Sygnatariusze listu wskazują na źródło swojego niepokoju:

Przywódcy KOD otwarcie wzywają do stworzenia niestabilność w kraju poprzez zakłócanie porządku publicznego, ulicznej przemocy, prowokacji i niepokojów społecznych. (…) Działania te są niebezpieczne ze względu na to, że wielu z tych ludzi to byli członkowie komunistycznej tajnej policji.

Autorzy zwracają też uwagę na deklarowane użycie broni palnej i potępiają plany KOD.

Potępiamy takie działania jak nieodpowiedzialne, wrogie, nielegalne i sprzeczne z polską historią i tradycją. Polonia Institute deklaruje swoje poparcie dla polskich władz w czasie bezwzględnego i brutalnego zamachu na demokratycznie wybraną reprezentację Narodu Polskiego i demokratycznych instytucji w Polsce.

Źródło: poloniainstitute.net

List podpisali reprezentujący zarząd Instytutu jego współzałożyciel Jan Michał Małek – polonijny przedsiębiorca z USA, były członek Kongresu Polonii Amerykańskiej, założyciel Fundacji PAFERE, propagator wiedzy ekonomicznej w Polsce i współfundator Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza, oraz Leszek Pawlik (Dyrektor Naczelny)

Niektórzy obserwatorzy sytuacji w Polsce, mieszkający zagranicą, wolni od presji lewicowych mediów, uważają KOD za organizację przestępczą, której główni animatorzy ukryci są za żywymi tarczami – otumanionymi przez postkomunistyczne media sympatykami Komitetu Obalania Demokracji.

Vote up!
4
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1529041

i KOD, i blokujący Sejm. BOLSZEWICY z ducha a może nie tylko

Na stronie internetowej Sejmu jest nagranie z sali obrad w czasie gdy trwały głosowania i także bezpośrednio po nich, ponieważ kamery były włączone. To nagranie trwało chyba gdzieś do okolic północy. W czasie tego nagrania widać wyraźnie na tym filmie (...) znanego posła Platformy Obywatelskiej, który przeszukuje rzeczy pozostawione przez posłów Prawa i Sprawiedliwości na sali - mówił Ryszard Terlecki na konferencji prasowej

http://m.niezalezna.pl/91360-czego-szukal-slawomir-nitras-w-lawach-poslow-pis-nagranie-wywolalo-fale-oburzenia

 

Vote up!
3
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1529086