Czas nielegałów czyli krótki kurs kontrwywiadu dla amatorów
Premiera książki "Czas nielegałów czyli krótki kurs kontrwywiadu dla amatorów"
(...)
Według Piotra Wrońskiego, punkt ciężkości przesunął się z SIGINT (rodzaj działalności wywiadowczej prowadzonej w środowisku promieniowania elektromagnetycznego, między innymi w telekomunikacji, teleinformatyce) w stronę agentury wpływu.
Bardzo trudno udowodnić komuś, że jest agentem wpływu. - zaznaczył. - Po to opublikowałem tę książkę żeby pokazać, że w ochronie kontrwywiadowczej bardzo potrzebna jest świadomość społeczna.
Zdaniem Przemysława Wojciechowskiego, z książki "Czas nielegałów" wyłania się ponury obraz rzeczywistości, w latach 70., 80. i z pewnością 90. i później Polska była narażona na falową inwigilację, na nasycanie agenturą społeczeństwa, biznesu i polityki.
Piotr Wroński zapytany o przyszłość wywiadu nielegalnego, stwierdził: "Przyszłością wywiadu nielegalnego będzie tworzenie instytucji lobbujących, wchodzenie w multikorporacje, legendowanie ludzi przez to właśnie. Nie każdy kto mówi po rosyjsku jest szpiegiem rosyjskim, i nie każdy, który lubi Bułhakowa, jest agentem rosyjskim, chodzi o to, żeby w umiejętny sp[osób zalegendować rzeczywiste związki z wywiadem".
(...)
http://blogpress.pl/node/23100
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 194 odsłony