Profesor UW pisze prorosyjskie teksty i rozmawia ze Sputnikiem.

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Nazwa serwisu: 
niezalezna.pl
Cytat: 

          Profesor UW pisze prorosyjskie teksty i rozmawia ze Sputnikiem. Rzecznik tej [bolszewickiej i antypolskiej - Andy] uczelni: cenimy tolerancję i szacunek dla różnorodności.

W Sputniku Polska, medium ludobójczego państwa, udziela się m.in. prof. Stanisław Bieleń z Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, redaktor naczelny kwartalnika „Stosunki Międzynarodowe”, w ostatnim czasie publikujący też prorosyjskie teksty na łamach zablokowanej przez ABW strony pisma "Myśl Polska". Zapytana przez nas o działalność prof. Bielenia rzecznik UW odpowiedziała: "Ważnymi wartościami są tolerancja i szacunek dla różnorodności. [...] Wypowiedzi w kwestiach światopoglądowych, politycznych czy przekonań religijnych są indywidualnymi poglądami pracowników, studentów i doktorantów".

o, że ABW zablokowała szereg kremlowskich lub prorosyjskich mediów jak np. pl.sputniknews.com czy myslpolska.info, nie oznacza, że „polskie” tuby Kremla przestały działać. Działają – a na ich łamach wypowiadają się m.in. politycy Konfederacji, wiceszef Związku Nauczycielstwa Polskiego czy profesorowie związani z Uniwersytetem Warszawskim i Polską Akademią Nauk. Więcej na ten temat w najnowszym numerze tygodnika "Gazeta Polska".

W Sputniku Polska, medium ludobójczego państwa, udziela się m.in. prof. Stanisław Bieleń z Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, redaktor naczelny kwartalnika „Stosunki Międzynarodowe”. W sierpniu 2022 r. w wywiadzie pt. „Czy Europa może istnieć bez Rosji?” profesor UW bronił Moskwy, przekonując: „Na początku lat dwutysięcznych (2004) było kolejne rozszerzenie NATO. Widać było, że stawało się ono instrumentem hegemonii i ekspansji Stanów Zjednoczonych oraz narzędziem zawładnięcia przestrzenią, będącą polem oddzielającym Rosję od zagrożeń zewnętrznych. [...] Rosja pokazała swoją determinację w obronie swojej strefy bezpieczeństwa, odpowiadając zbrojnie na prowokację Gruzji w 2008 roku. No i mamy potem «majdan», aneksję Krymu, wojnę na wschodzie Ukrainy, która zaczęła się w 2014 roku”. Następnie w rozmowie Bieleń skrytykował w ostrych słowach „imperializm” Zachodu i „militaryzm” USA, a politykę polskiego rządu ocenił tak:

     „Polska po prostu wyrzekła się własnej dyplomacji, własnej polityki zagranicznej. Stała się najbardziej stronniczym uczestnikiem tego procesu, najbardziej wojowniczo usposobionym wobec Rosji i najbardziej kosztowo zaangażowanym w tę wojnę”. (...)

Warto tu przypomnieć, że proputinowski Bieleń był swego czasu stałym komentatorem od spraw rosyjsko-ukraińskich na portalu Onet.pl – wystarczy przywołać tu same tytuły: "Prof. Stanisław Bieleń: rusofobia jest zjawiskiem powszechnym w Polsce" (wywiad z marca 2014 r.), "Prof. Stanisław Bieleń: to jest fenomen, którego Zachód nie rozumie" (o "poczuciu wspólnoty kulturowej i cywilizacyjnej Rosjan i ludów rosyjskojęzycznych", tekst z lutego 2015 r.),  (...)

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)

Komentarze

złożył interpelację poselską w sprawie blokowania dostępu do serwisu myslpolska.info.

Treść interpelacji:

Szanowny Panie Ministrze,

w marcu bieżącego roku na zlecenie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dla polskich internautów został zablokowany dostęp do strony ]]>www.myslpolska.info]]>, stanowiącej serwis internetowy tygodnika „Myśl Polska”.

Według doniesień prasowych blokada dostępu nastąpiła na podstawie art. 180 ust. 1 ustawy Prawo telekomunikacyjne, a strona ]]>www.myslpolska.info]]> znalazła się w gronie portali zablokowanych ze względu na szerzenie rosyjskiej dezinformacji.

Należy przy tym odnotować, że „Myśl Polska” jest obecnie najstarszym polskim tygodnikiem ukazującym się w sposób ciągły. Pierwszy numer „Myśli Polskiej” ukazał się 20 marca 1941 r. w Londynie. Pismo powstało jako organ emigracyjnego Stronnictwa Narodowego. W okresie stalinowskim w Polsce „Myśl Polska” znajdowała się w wykazie pism zakazanych przez cenzurę. Do przełomu październikowego w 1956 roku za posiadanie i czytanie pisma groziły ostre represje. W późniejszym okresie, począwszy od lat 70. XX wieku, „Myśl Polska” była półlegalna i dostępna w czytelni bibliotek miejskich. W 1993 roku redakcja pisma została przeniesiona do Polski, przy udziale m.in. Jana Tomasza Zamoyskiego.

Od pierwszego numeru do dzisiaj „Myśl Polska” prezentuje ciągłą linię programową, będąc tygodnikiem społeczno-politycznym o orientacji narodowo-demokratycznej. Jest zatem istotną częścią zasłużonego dla polskiej państwowości obozu narodowo-demokratycznego.

W związku z powyższym proszę o odpowiedzi na następujące pytania:

1. Który podmiot (Policja, Biuro Nadzoru Wewnętrznego, Straż Graniczna, Służba Ochrony Państwa, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Żandarmeria Wojskowa, Centralne Biuro Antykorupcyjne czy Krajowa Administracja Skarbowa) wnioskował o zablokowanie dostępu do strony internetowej ]]>www.myslpolska.info]]>?

2. Jakie konkretne fakty, publikacje lub wypowiedzi uzasadniały zablokowanie dostępu do strony internetowej ]]>www.myslpolska.info]]>?

3. Kiedy te fakty, publikacje lub wypowiedzi miały miejsce, kto był ich autorem i jaki był związek autora z redakcją strony internetowej ]]>www.myslpolska.info]]> lub tygodnika „Myśl Polska”?

4. Na jakiej podstawie rząd uznał, że te fakty, publikacje lub wypowiedzi mogą zagrażać obronności, bezpieczeństwu państwa oraz bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu (przesłanki z art. 180 ust. 1 ustawy Prawo telekomunikacyjne)?

Z wyrazami szacunku

Grzegorz Braun

 

Odpowiedź Stanisława Żaryna, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów:

Szanowna Pani Marszałek,

Odpowiadając na interpelację numer K9INT36517, Pana Posła Grzegorza Brauna, w sprawie blokowania dostępu do strony internetowej tygodnika „Myśl Polska”, uprzejmie informuję, że służby specjalne na bieżąco monitorują przestrzeń informacyjną Rzeczypospolitej Polskiej i dokonują jej analizy pod kątem pojawiających się zagrożeń, w tym zagrożeń hybrydowych w postaci operacji dezinformacyjnych. Zgodnie z ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne, jeśli połączenia telekomunikacyjne lub przekazy informacji mogą zagrażać obronności, bezpieczeństwu państwa lub bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu, wskazane w ustawie podmioty są uprawnione do żądania zablokowania takich przekazów przez dostawców telekomunikacyjnych lub do dokonania takiej blokady.

Z poważaniem

z upoważnienia Ministra

Stanisław Żaryn

Vote up!
0
Vote down!
-2
#1649759

Trzeba naprawdę nie mieć paru klepek w głowie, by np. Rękasa uznawać za polskiego publicystę. A tam roi się od jemu podobnych renegatów!

Vote up!
2
Vote down!
0
#1649760

Robił przecież znakomite filmy o sowieckim zbrodniarzu z mordującej polskich patriotów NKWD - czyli Informacji Wojskowej w tzw. LWP.

A na starość chce robić karierę w polityce jako miłośnik sowieckiego zbrodniarza Putina ze zbrodniczego KGB - następczyni NKWD...

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1649763

w Sierpniu - Socjalizm TAK! Wypaczenia NIE! Strajkujący wówczas, a teraz Braun, nie uważali najwidoczniej socjalizmu za ZŁO, ale upatrywali je w poszczególnych ludziach. Dlatego Braun kręcił filmy o jednostkach, jego zdaniem odpowiedzialnych za czarny PR Czerwonych. ;)

Grigorij reprezentuje po prostu moralność dialektyczną, co zresztą jest typowe dla większości tzw. inteligencji wychowanej w późnym PRL-u.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1649766

natomiast brak odpowiedzi nie budzi żadnych negatywnych emocji.

Rozumiem, że są słuszne i niesłuszne interpelacja oraz słuszni i niesłuszni posłowie.

Może tak jak zablokowano myslpolska.pl powinni usunąć Brauna bo też godzi w sojusze i słuszną linię partii?

 

Vote up!
0
Vote down!
-2
#1649775

i jako członek konfederacji spotyka się tam z rosyjskimi agentami wywiadu wydalonymi z Polski za działalność antypolską

Tak samo jak Korwin-Mikke.

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1649776

w Sejmie zadzwonił do ABW i złożył "doniesienie" na samego siebie tzn. prosił żeby takie opinie ja ww odnośnie jego agenturalności zostały zweryfikowane. Do tej pory cisza.

Może masz jakieś ważne i kluczowe informacje, które ABW czy inne służby powinny poznać w sprawie Brauna, to ich powiadom.

Przecież taki osobnik działający według ciebie antypolsko na rzecz obcego wywiadu nie powinien być na wolności a co dopiero panoszyć się w Sejmie.

Vote up!
0
Vote down!
-2
#1649782

Jednak spotykanie się w Moskwie z agentem zbrodniczego reżimu sowieckiego agenta z KGB i zbrodniarza Putina na pewno nie jest działalnością propolską.

Poza tym i on i tzw. konfa błaźnią się swoimi wieloma antypolskimi działaniami. Zresztą 50 procent zwolenników konfy głosowało na zbolszewizowanego cynika i narcyza Trzasowskiego - co jest dużo mówiące o tym, że konfa reprezentuje m.in. antypolską bolszewię!

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1649784

Tu tekst z rozmową Brauna z kagiebistą

https://niepoprawni.pl/blog/piko/wywiad-brauna-dla-sputnika

 

Piszę tu nie dlatego żeby was do czegoś przekonywać tylko by normalni czytelnicy nie pogubili się w oparach kłamstwa i absurdu które rozsiewacie.

 

 

Vote up!
0
Vote down!
-2
#1649785

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika piko nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

 

https://niepoprawni.pl/blog/piko/wywiad-brauna-dla-sputnika

 

Piszę tu nie dlatego żeby was do czegoś przekonywać tylko by normalni czytelnicy nie pogubili się w oparach kłamstwa i absurdu które rozsiewacie.

 

 

Vote up!
0
Vote down!
-4
#1649786

dla ruskiej agentury czy sowiecko-ruskiego Sputnika - głoszącego "ruskie prawdy" sowieckiego zbrodniarza z KGB Putina.

Mnie wystarcza gdy widzę tego błazna zaprzeczającego pandemi Covid-19 i zachowjącego się w Sejmie tak samo jak kretynka Jachira z mafijnego PO...

Vote up!
3
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1649787