KTO ZAMORDOWAŁ PROF. JÓZEFA SZANIAWSKIEGO? "SPADŁ" ZE ŚWINICY W TATRACH

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

 

KTO ZAMORDOWAŁ JÓZEFA SZANIAWSKIEGO?

WIELKI LWOWIANIN "SPADŁ"? W TATRACH ZE ŚWINICY

 

Józef Szaniawski, politolog, sowietolog, dziennikarz " i pełnomocnik płk. Ryszarda Kuklińskiego, zginął w Tatrach, spadając w przepaść. Miał 68 lat.

"Józef Szaniawski zginął w Tatrach, schodząc ze Świnicy. Spadł w przepaść w kierunku Doliny Pięciu Stawów" - powiedział syn zmarłego, Filip Frąckowiak. Wypadek miał miejsce ok. godz. 11. Reanimacja prowadzona przez ratowników TOPR trwała około godziny, Józef Szaniawski zginął na miejscu.

Szaniawski od lat 70. był konspiracyjnym współpracownikiem Radia Wolna Europa. Dla rozgłośni w ciągu 11 lat napisał i przesłał ponad pół tysiąca tajnych korespondencji.

Działał przeciw wpływom sowieckim w Polsce i na rzecz integracji Polski z NATO. W 1985 r. został aresztowany i oskarżony o współpracę z CIA. Sąd wojskowy skazał go na 10 lat więzienia.

W celi przebywał z mordercami bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

W latach 1985-1990 był przetrzymywany w więzieniach na warszawskim Mokotowie przy ul. Rakowieckiej i w Barczewie.

Uniewinniony przez Sąd Najwyższy. Wyszedł na wolność 22 grudnia 1989 r. Sąd Najwyższy określił go jako ostatniego więźnia politycznego PRL.

W III RP został pełnomocnikiem płk. Ryszarda Kuklińskiego. W 1998 r. przygotował wizytę pułkownika w Polsce. Był też jednym z inicjatorów budowy Pomnika Katyńskiego w Warszawie.

Publikował w wielu pismach prawicowych, konserwatywnych i katolickich. 

Był wykładowcą w założonej przez o. Tadeusza Rydzyka toruńskiej Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej oraz na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W zagadkowym wypadku w Tatrach zginął Józef Szaniawski, człowiek, który walczył o prawdę o misji pułkownika Kuklińskiego - podaje portal ]]>http://wpolityce.pl/]]>

Ta informacja dotarła do nas kilka godzin temu. Ale brzmiała tak tragicznie, tak niepokojąco, była tej wagi iż nie zdecydowaliśmy się na jej opublikowanie bez oficjalnego potwierdzenia.

Ta śmierć, jej okoliczności, kontekst nie mieszczą się w głowie. Znowu mnożą się pytania jak to możliwe. Podobnie jak wiele innych w ostatnich latach, zwłaszcza od czasu smoleńskiej tragedii.

I znów nie ma świadków...

Józef Szaniawski, politolog, sowietolog, publicysta, wykładowca UKSW, zginął we wtorek w Tatrach. Rzekomo spadł w przepaść. Świadków nie ma.

Miał 68 lat. O śmierci Józefa Szaniawskiego PAP poinformował jego syn, Filip Frąckowiak.

Józef Szaniawski zginął w Tatrach, schodząc ze Świnicy, spadł w przepaść w kierunku Doliny Pięciu Stawów- powiedział PAP syn zmarłego. Wypadek miał miejsce we wtorek około godziny 11. Reanimacja prowadzona przez ratowników TOPR trwała około godziny, Józef Szaniawski zginął na miejscu.

W marcu tego roku w rozmowie z portalem ]]>http://pomniksmolensk.pl/]]> tragedii smoleńskiej mówił tak:

"Gdy dowiedziałem się o tym nie ulegało dla mnie żadnej wątpliwości, że to był zamach. W historii istnieje tak zwany związek przyczynowo-skutkowy. I dzisiaj, dwa lata po tej tragedii narodowej, na podstawie tej mozaiki danych, którą mamy, z tego co robią Rosjanie, z tych matactw, widać, ze to nie była przypadkowa katastrofa"- stwierdził. Wskazywał też na skokowy wzrost wpływów rosyjskich na szczytach władzy w Polsce po 10 kwietnia 2010 roku.

Józef Szaniawski urodził się w 1944 r. we Lwowie. W latach 1970-1985 był redaktorem PAP w Warszawie. Od 1973 r. intensywnie współpracował z Radiem Wolna Europa. Dla rozgłośni w ciągu 11 lat napisał i przesłał ponad pół tysiąca korespondencji.

W latach 70. i 80. prowadził działalność niepodległościową.

W 1985 r. sąd wojskowy skazał go na 10 lat więzienia. Był przetrzymywany w więzieniach na warszawskim Mokotowie przy ul. Rakowieckiej i w Barczewie. Uniewinniony przez Sąd Najwyższy, wyszedł na wolność 22 grudnia 1989 r. Sąd Najwyższy określił go jako ostatniego więźnia politycznego PRL.

Był pełnomocnikiem i przyjacielem płk. Ryszarda Kuklińskiego, swoimi staraniami doprowadził do rehabilitacji w świetle prawa płk. Kuklińskiego. Był też założycielem izby pamięci pułkownika Kuklińskiego.

Wypowiadał się i działał na rzecz integracji Polski z NATO.

W latach 1990-2003 publikował w prasie polskiej i polonijnej w USA, m.in. w "Tygodniku Solidarność", "Wprost", "Polsce Zbrojnej", "Nowym Świecie", "Gazecie Polskiej", "Dzienniku Chicagowskim", "Nowym Dzienniku", "Dzienniku Związkowym".

Józef Szaniawski wykładał w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego; był prorektorem w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza. Od 2001 r. prowadził zajęcia w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki oraz na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Był również wykładowcą w założonej przez o. Tadeusza Rydzyka toruńskiej Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej oraz publicystą i felietonistą "Naszego Dziennika", "Naszej Polski", Radia Maryja, Telewizji "Trwam" i internetowego SIM Radia.

Wśród publikacji Szaniawskiego wymienić można takie pozycje, jak "Samotna misja pułkownik Kukliński i zimna wojna" (2003), "Pułkownik Kukliński - Misja Polski"( 2005), "Victoria Polska. Marszałek Piłsudski w obronie Europy", "Grunwald pole chwały".

Publikował także na naszych łamach, na portalu wPolityce.pl, bijąc się o sprawy ważne i słuszne. Wielokrotnie dawał wyrazy sympatii dla naszej redakcji, środowiska, naszych Czytelników, naszej linii programowej.

Zawsze, także w ostatnich latach, stał po polskiej stronie, wskazywał na sowieckie i rosyjskie wpływy w Polsce. Był wielkim patriotą, człowiekiem odważnym. To co robił wielu przeszkadzało.

Jego śmierć przychodzi w momencie kryzysu obozu władzy. Cisną się pytania czy ma odwrócić uwagę od afer? Od ujawnianego złodziejstwa?

Niestety, pod obecnymi rządami nie mamy większych szans na wyjaśnienie tej śmierci jak i innych tragedii dotykających obóz niepodległościowy i ludzi z nim powiązanych.

Był prawdziwym przyjacielem płk. Kuklińskiego, popularyzatorem jego dokonań.-   

“Józef Szaniawski był przyjacielem i wielkim popularyzatorem dokonań płk. Kuklińskiego.

Dawał temu wyraz nie tylko w swoich wykładach czy audycjach, ale również w publikacjach, albumach, które przybliżają postać płk i jego role, co dokonało się nie tylko w Polsce i Europie, ale i na świecie. Stąd też ta odwaga i determinacja z jaką przybliżał dokonania płk Kulińskiego zasługują na największy szacunek i uznanie.” – powiedział prof. dr hab. Piotr Jaroszyński.

Dziennikarze piszą: "Ta śmierć, jej okoliczności, kontekst nie mieszczą się w głowie. Znowu mnożą się pytania, jak to możliwe. Podobnie jak wiele innych w ostatnich latach, zwłaszcza od czasu smoleńskiej tragedii. I znów nie ma świadków... Rzekomo spadł w przepaść".

Dziwne bo 29.08.2012 r. opublikował w różnych gazetach apel do Polaków o uczestnictwo w ogólnopolskim marszu przeciw rządowi Tuska w Warszawie który miał się odbyć 29,09,2012 r , Natomiast parę dni później 4.09.2012 r. zginął w Tatrach. Czy to zbieg okoliczności ?

 

Cześć jego pamięci!

 

KATASTROFA SMOLEŃSKA - ZGONY PO 10 KWIETNIA 2010 ROKU.

BĘDĄ ZNIKAĆ LUDZIE?

 

Oprócz 96 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, warto zwrócić uwagę na śmierć osób powiązanych z wizytą w Katyniu, wyjaśnianiem przyczyn tragedii lub związanych z Prawem i Sprawiedliwością. Żaden z poniższych ludzi nie umarł z przyczyn naturalnych (tzn. śmierć nie była konsekwencją podeszłego wieku):

 

Grzegorz Michniewicz [zgon nastąpił 23 grudnia 2009 roku].

 

Dyrektor generalny kancelarii premiera, osoba mająca najwyższy status dostępu do informacji tajnych. Jego przełożonym był Tomasz Arabski. Zginął tego samego dnia, kiedy do Polski z remontu w Rosji, w zakładach Olega Deripaski powrócił tupolew. Wedle oficjalnej wersji, popełnił samobójstwo wieszając się na kablu.

 

Biskup Mieczysław Cieślar [18 kwietnia 2010 roku].

 

Zginął w wypadku samochodowym. Miał być następcą ks. Adama Pilcha, pełniącego obowiązki Naczelnego Kapelana Ewangelickiego Wojska Polskiego, który poniósł śmierć w Smoleńsku. Miał po katastrofie otrzymać smsa od ks. Adama Pilcha.

 

Krzysztof Knyż [2 czerwca 2010 roku].

 

Moskiewski operator „Faktów” TVN. Zdawkowe komunikaty TVN mówiły o chorobie. Prasa zagraniczna pisała, iż został zamordowany we własnym mieszkaniu. Był operatorem, który sfilmował podchodzenie do lądowania polskiego samolotu prezydenckiego na lotnisku w Smoleńsku. Był jednym z pierwszych reporterów, któremu udało się znaleźć w miejscu wypadku zanim rosyjskie siły specjalne zmusiły do jego opuszczenia. Materiały telewizyjne z pierwszych chwil, gdy nie było wiadomo jeszcze co się stało i tuż sprzed katastrofy – zniknęły.

 

Prof. Marek Dulinicz [6 czerwca 2010 roku].

 

Wybitny polski archeolog. Zginął w wypadku samochodowym. Szef ekipy archeologów, która miała w czerwcu wyjechać do Smoleńska. Dulinicz był pomysłodawcą wyprawy oraz osobą aktywną w staraniach o wyjazd.

 

Siergiej Tretiakow [13 czerwca 2010 roku].

 

Śmierć byłego funkcjonariusza rosyjskich służb wywiadowczych Siergieja Tretjakowa może mieć związek z katastrofą smoleńską – pisze włoski tygodnik „L’Espresso”. W e-mailu z 22 kwietnia 2010 roku. Fred Burton z firmy Stratfor cytował opinię Siergieja Trietiakowa, który w rozmowie z nim twierdził, że: „Rosjanie celowo nie pozwolili na lądowanie samolotu, wiedząc, że polski prezydent albo zmusiłby pilota do lądowania, albo samolot zawróciłby i nie wylądował na miejscu”. W ten sposób pokrzyżowaliby plany uroczystości rocznicy mordu katyńskiego. W odpowiedzi inny analityk Stratforu Marko Papic pisze, że pokrywa się to z tym, co powiedziały mu „jego źródła”. Trietiakow miał twierdzić również, że Rosjanie mają różne gotowe scenariusze które mogą być ściągnięte z półki, jeżeli zechce tego Putin.

 

Eugeniusz Wróbel [15 października 2010 roku].

 

Minister w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Ekspert od spraw lotniczych. Specjalista od komputerowych systemów sterowania lotem samolotów. Specjalista od precyzyjnej nawigacji satelitarnej dla lotnictwa. Zaginął 15 października. Jego poćwiartowane zwłoki zostały wyłowione z Zalewu Rybnickiego. Został zamordowany przez rzekomo chorego psychicznie syna (żona Wróbla jest psychiatrą i przez 20 lat nie zauważyła choroby syna). Syn nie zdradzający zaburzeń umysłowych początkowo przyznał się do winy, po czym wyparł się jej. Podobno niepoczytalny syn poćwiartował piłą zwłoki ojca, lecz w pokoju – gdzie miało się to odbyć – nie ma śladów makabrycznego czynu.  Minister Wróbel mówił w prywatnych rozmowach, że wrak znajdujący się na lotnisku Smoleńsk-Siewiernyj nie jest wrakiem tupolewa, którym lecieć miała polska delegacja.

 

Marek Rosiak [19 października 2010 roku].

 

Pracownik biura poselskiego posła Janusza Wojciechowskiego (Prawo i Sprawiedliwość) w Łodzi. Zamordowany przez byłego członka Platformy Obywatelskiej. Sprawca Ryszarda C. zamordował Marka Rosiaka i poważnie ranił drugą osobę z tej partii. Jak sam powiedział, jego „celem” był Jarosław Kaczyński. Morderstwo nastąpiło w bezpośrednim następstwie medialnej nagonki na polityków i zwolenników Prawa i Sprawiedliwości po katastrofie smoleńskiej.

 

gen. Konstantin Moriew [sierpień 2011 roku].

 

Szef FSB (Rosyjska Służba Bezpieczeństwa) z Tweru. 53-letni Moriew zginął w końcu sierpnia 2011 roku. Ciało znaleziono w jego gabinecie. Jak uznano, zastrzelił się z broni służbowej. Choć nie pozostawił listu pożegnalnego, śledczy przyjęli wersję samobójstwa. To właśnie Moriew przesłuchiwał smoleńskich kontrolerów po katastrofie. Moriew został przydzielony do Tweru, któremu podlega lotnisko Siewiernyj w Smoleńsku, w 2007 roku. Na jego terenie służyli oficerowie, którzy 10 kwietnia 2010 roku znajdowali się w wieży lotniska w Smoleńsku – mjr Wiktor Ryżenko i płk Nikołaj Krasnokutski.

 

Nazwisko utajnione [w 2011 roku].

 

Samobójstwo przez powieszenie popełnił oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego, służący w Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie. Żołnierz posiadał najwyższą klauzulę dostępu do materiałów niejawnych.

 

Dariusz Szpineta [2 grudnia 2011 roku],

 

ekspert i prezes spółki lotniczej, został znaleziony martwy (powieszony) w łazience ośrodka wczasowego w Indiach. Wcześniej parokrotnie wypowiadał się w mediach w sprawie Smoleńska, wskazując, że lot Tu-154M był lotem wojskowym.  Wypowiedź Szpinety dla TVN:

 

Generał Sławomir Petelicki [16 czerwca 2012 roku]. Patrz http://niepoprawni.pl/blog/aleszumm/kto-zamordowal-generala-petelickiego

 

Były dowódca jednostki „Grom”. Ujawnił m.in. kwestię SMS-a rozsyłanego przez Sikorskiego z instrukcjami na temat „oficjalnej” wersji przyczyn katastrofy. Według oficjalnej wersji popełnił samobójstwo.

Gen. Sławomir Petelicki nie zostawił jednak listu pożegnalnego, nie był chory, nie miał problemów rodzinnych ani finansowych, nie pozostawił też testamentu. Biegli nie stwierdzili na ciele Petelickiego śladów wskazujących na gwałtowną obronę, ale nie potrafili wyjaśnić pochodzenia pojedynczych siniaków w okolicach kolan i na plecach. Na pistolecie, z którego padł strzał znaleziono odcisk palca lewej ręki gen. Sławomira Petelickiego, choć był on praworęczny. Na magazynku i nabojach nie znaleziono odcisków palców, a monitoring garażu, w którym znaleziono ciało Sławomira Petelickiego nie obejmował miejsca, w którym miało dojść do samobójstwa.

 

Prof. Józef Szaniawski [4 września 2012 roku].

 

Historyk, dziennikarz, sowietolog, wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, ostatni więzień PRL. Zginął w Tatrach, spadł w przepaść. Niezłomny człowiek walczący z komunizmem, krytycznie podchodzący do ustaleń przyczyny katastrofy smoleńskiej, otwarcie mówiący o zamachu.

 

Remigiusz Muś [27 października 2012].

 

Chorąży Wojska Polskiego. Bardzo ważny świadek w śledztwie smoleńskim. Fakty przez niego podawane przeczyły oficjalnym ustaleniom: ujawnił między innymi, że kontroler z wieży na smoleńskim lotnisku wydał pilotom TU 154 M komendę o zejściu na wysokość 50 metrów (oficjalne raporty mówią o komendzie 100 m. ze strony kontrolerów). Chorąży Muś mówił także o odgłosie 2 wybuchów, które słyszał w momencie katastrofy. Powieszone ciało znaleziono w piwnicy bloku, w którym mieszkał. Z przeprowadzonych badań wynika m.in., że tylko na lince, na której znajdowało się ciało chorążego, nie stwierdzono żadnych odcisków palców. Ślady DNA Remigiusza Musia zabezpieczono jedynie na krótszym fragmencie linki, gdzie wykonano pętlę.

Dwa miesiące przed śmiercią Remigiusz Muś uległ dziwnemu wypadkowi, jadąc samochodem zjechał z drogi i uderzył w płot. Policja stwierdziła, że był trzeźwy, jednak z powodu dziwnego zachowania został przewieziony do szpitala psychiatrycznego. Wyszedł na własną prośbę po trzech dniach. Przeprowadzone badania psychiatryczne i psychologiczne nie ujawniły u niego choroby psychicznej, w tym depresji, ani innych zakłóceń czynności psychicznych. We krwi nie stwierdzono też alkoholu ani narkotyków.

 

Krzysztof Zalewski [10 grudnia 2012 roku].

 

Ekspert lotniczy, który wielokrotnie wypowiadał się na temat katastrofy smoleńskiej. Był jednym z bohaterów filmu „10.04.10” red. Anity Gargas.

Krytykował raporty komisji MAK i komisji Jerzego Millera. Był gościem Konferencji Smoleńskiej. 10 grudnia 2012 roku do siedziby wydawnictwa Magnum-X przy ulicy Grochowskiej na warszawskiej Pradze wtargnął mężczyzna, który zadał kilka ciosów nożem 46-letniemu Krzysztofowi Zalewskiemu.

Mężczyzna zmarł na miejscu. 48-letni napastnik odpalił również ładunek wybuchowy. Doszło do eksplozji, ale siła rażenia nie była duża. Ranny zabójca (jak się okazało, prezes wydawnictwa) trafił do szpitala.

 

Źródła:

 

]]>https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=kto+zamordowa%C5%81+jozefa+szaniawskiego]]>

 

]]>http://wpolityce.pl/polityka/139443-w-zagadkowym-wypadku-w-tatrach-zginal-jozef-szaniawski-czlowiek-ktory-walczyl-o-prawde-o-misji-pulkownika-kuklinskiego]]>

 

]]>http://www.bliskopolski.pl/katastrofa-smolenska/zgony-poza-katastrofa/]]>

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (32 głosy)

Komentarze

..... Aleksandrze-  dobrze, że jesteś z nami na NP.

Czytam wszystkie Twoje wpisy - DZIĘKI !

Marek S.

Vote up!
22
Vote down!
0
#1491289

Dzięki serdeczne. Polska z nami!!!!

Vote up!
16
Vote down!
-2

Aleksander Szumanski

#1491291

ja tez !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

czytam z zaciekawieniem

Pozdrowienia Panie Aleksandrze

Vote up!
14
Vote down!
-1
#1491295

Polska z nami Józefie!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                         Pozdrawiam serdecznie

                                       Alek

Vote up!
15
Vote down!
0

Aleksander Szumanski

#1491296

O smierci śp; J. Szaniawskiego od dawna mówi sie jako o zabójstwie. Tusk i Komorowski jakoś "szczęśliwie" od lat unikaja konfrontacji ze śwaidkami, którzy mogliby ich postawić przed Polakami w roli oskarżonych. Pamiętacie Państwo "zatańczonego" płk. Tobiasza?

Vote up!
18
Vote down!
-1

Yagon 12

#1491298

Szaniawskiego zabili ci sami co pozostalych wlacznie z tymi co zgineli w Miroslawu i Smolensku.
Tojest komando smierci dzialajace w Polosce od czasow komuny sponsorowane przez kacapwo i nasze WSIkostwo sluzace UKLADPWI rzadzacemu Polska.
Na Polakach sie caly czas msci czyn zaniechania ze nie zrobili po 89 roku porzadku z ta holota.

Pamieta wiadomosci na temat tej smierci byli swiadkowie ktorzy widzieli ze nie bylo osob trzecich ,a wlasciwie bwidzieli ze nikt nie widzial jak to sie stalo.

Vote up!
18
Vote down!
-4
#1491300

pozwala sie policzkowac i obrazac wszelkim kanaliom kiedy wreszcie powiemy dosyc?

Vote up!
11
Vote down!
-7

adolfnr2

#1491305

zginął 6 czerwca 2011 w katastrofie awionetki.

http://niepoprawni.pl/blog/2658/byl-sobie-hangar-tajemnicze-okecie-2010

Vote up!
16
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1491311

Proszę nie obrażać Polaków. Minus

Vote up!
13
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1491339

dla których wybory prezydenckie i parlamentarne mają zwyczajny wymiar. To jest walka na śmierć i życie z potężnymi siłami. Nie zapominajmy o tym. Nie po to by się bać tylko po to by zdawać sobie sprawę z determinacji UBekistanu. Zwłaszcza aktywni politycy i dziennikarze powinni o tym pamiętać. A także świadoma część opinii publicznej.

Należy spodziewać się gradacji metod. Jeśli miękkie zawiodą, pojawią się twardsze aż do ostatecznych. W obecnej fazie powinniśmy być szczególnie uczuleni na "niespodziewane zdarzenia" dezawujące tych, którzy najbardziej dają się we znaki UBekistanowi. Do tego celu mogą być wystawione nieświadome kukły takie jak Kukiz. Już sbecja  owinęła go sobie wokół palca, jak wynika z rozmowy z red. Małgorztą Gujską-Hejke.

Takich osób rozgrywanych przez prywatnych "przyjaciół" z którymi pije się wódkę wśród ludzi prawych może pojawić się więcej. Lektura obowiązkowa - książki Wojciecha Sumlińskiego. Błyskotliwy doświadczony dziennikarz śledczy zajmujący się WSW i SB z backgroundem psychologicznym również dał się podejść. Pamiętajmy, że rozgrywanie poprzedza dokładne rozpoznanie portretu psychologicznego i środowiska. Sumlińskiego zwiodło operacyjne posłużenie się przez ubeka własną konającą żoną!

Vote up!
16
Vote down!
0

JW

#1491313

Istnieją zapewne grupy specjalistów różnych kategorii,od zadań tajnych/specjalnego znaczenia.

Tertium non datur - chyba,że ktoś wierzy w cuda.

Vote up!
9
Vote down!
0

przeciw bezprawiu

#1491325

Tak, żyjemy w państwie gdzie giną ludzie..a organa tegoż NIC NIE WIDZĄ..NIC NIE WIEDZĄ..

Jak w Ameryce Południowej czy innej "murzynii".

Nie można państwa, zasłaniającego sobie oczy na mordowanie obywateli nazwać demokratycznym!!! Nijak to nie pasuje!!! Jeśli dodamy WSZYSTKIE ofiary śmiertelne, tego systemu..to -przegoniliśmy komunę..

Tu dołączę Mirosławiec -Smoleńsk..

Przypomnę ; wizytę Merkel w USA zbiegająca się z tragedią Smoleńską..

Na terenie jednego z ważniejszych państw /chociażby - położeniem/ odbywa się mordowanie obywateli..a UE..a UE...o niczym nie wie?

Znamienny był pogrzeb śp Lecha Kaczyńskiego..

NIKT z naszych sojuszników..NIKT z ważniejszych w UE nie przybył..

Tak samo jak w prokuraturze nie powstaje- specjalna jednostka do rozwikłania działań "seryjnego samobójcy"..

Wida; rządzący uznali , że nie ma takiej potrzeby.. ...

czytam i oczom nie wierzę..

"w polityce.pl" został zamieszczony , parę dni temu tekst, pt; www.poityka.pl "alarmująca opinia . Ekspert d/s transportu: ważne dla obronności kraju Szlaki kolejowe są zablokowane . PKP gotowa do przyjęcia rosyjskiej inwazji",

. Z tekst jasno i dobitnie wynika , że strategiczna kolej jest tak nastawiona aby OBRONNOŚĆ KRAJU -uniemożliwić, sparaliżować działania wojska. Metodą dość ewidentnego sabotażu. Zatem ; do ślepej na seryjnego samobójcę" prokuraturę dodajmy PKP... remontująca tak sprytnie tory , ze uniemożliwiającej OBRONNOŚĆ kraju..dodajmy dokonane prywatyzację PKP Energetyka w kontekście obronności.

Powstaje obraz kraju na terenie którego sabotażyści przygotowują jego zagładę!!!!

Bowiem ..z tego co człek wyczyta zapamięta i połączy w całość..jak choćby NOMINACJE BULA W ARMII.. dołączyć powinno się te aspekty , które nie funkcjonują w przestrzeni publicznej..

Ukraina ..Ukraina ..i jeszcze raz- Ukraina..

Za parę hrywien...za parę hrywien.. ostatnio.. Kibice Legii W-Wa..byli bici w Kijowie.

Ten , kto płacił Ukraińcom chciał , życzył sobie ..aby Ukraińcy /czytaj Słowianie.. bili innych Słowian ..czytaj Polaków..

No , cóż..Tak to jest na Ukrainie...że za parę hrywien robi się rewolucję..za parę hrywien.. kupuje się kraj cały..

Za parę hrywien.

.powstają resentymenty do BANDERY i innych wyczynów związanych z tym co - ALIANCI POKONALI w II wojnie Światowej systemem totalitarnym Hitlera- faszyzmem.. NORYMBERGA w imieniu wolnego Świata skazywała zbrodniarzy Hitlera.. ale...jakoś niekonsekwentnie..

  bowiem-  na Ukrainie..

.powstają podwaliny do ich "chlubnej historii"!  Do rezania, czytaj ludobójstwa.. gdziekolwiek ono by się nie działo..do walki Ukrainy u boku III Rzeszy..

Niemcy , w dającej się przewidzieć przyszłości,  sobieby  nie pozwoliły , u siebie , do gloryfikowania faszyzmu..LUDOBÓJSTWA .

U siebie...

ale na Ukrainie.. za parę hrywien..za parę hrywien.. pozwalają sobie!!!!

Bowiem gdyby tylko chciały ..UZALEŻNIŁYBY POMOC dla Ukrainy od eliminacji zakazanych u siebie i w cywilizowanym kraju praktyk!!!

Jednak ..z jakiś powodów Niemcy pieczołowicie pielęgnują swoją BRUNATNĄ PRZESZŁOŚĆ i jej ludobójstwo na wschodzie ..w Ukrainie!!!!!

Tak oto jak w 39 /Czechosłowacja/ jesteśmy OTOCZENI..ze wszystkich stron "przyjaciółmi"..

Na święto narodowe Ukrainy..jej prezydent ..udaje się do BERLINA...łaskę po Sikorsku -robić..

Na rozmowy z Merkel i Hollandem..

Nie Merkel i Holland do Kijowa...ale- na wspak...obyczajowi , ogładzie politycznej..

Widać, z tego CO TO TAKIEGO -UKRAINA..widać zależności.

. Administrator Ukrainy został wezwany przed oblicze  najjaśniejsych  gospodarzy..

Poroszenko, uprzedzając wizytę prezydenta Dudy w Belinie oświadcza dość demonstracyjnie, tak aby NIKT TEGO NIE PRZEOCZYŁ..ze to Niemcy i Francja ..i tylko -te kraje..mają prawo.

. do zarządzania jego krajem..i że one to dobrze robią , ba - nawet wzorcowo..

łącznie z pielęgnowaniem LUDOBÓJSTWA Bandery.. u boku III Rzeszy..

M. Łapiński z PO.

.na t" dał wyraz zadowoleniu z niepowodzenia koncepcji prezydenta Dudy zakładającej debatę o Ukrainie w rozszerzonym o USA i Polskę gronie.Łapiński pisa

ł "zły dzień dla PAD'a..itd..

Panie pośle z PO...

ten dzień jest zły..ale -dla pana ..dla całej Polski..

to tak jakby panu zgwałcili, osobę bliską, domostwo splugawili..a pan..by się radował..

Pan , żeś durniem niewybrednym panie pośle Łapiński.

Tekst z www.wpolityce. tyt: Prezydent Ukrainy zawierza przyszłość swojego kraju Niemcom i Francji a poseł z PO publicznie się cieszy. Czy triumyf Moskwy moga jeszcze kogoś dziwić..Tekst autorstwa S sieradzkiego.

Tak oto o Ukrainie ma decydować : Francja Niemcy -Rosja ale nie UE...nie UE....

Nie dziwmy się , więc , że "REZACZE ..za parę hrywien".. są u władzy.. że są nastawieni WROGO DO POLSKI..

. za parę hrywien..

Że; są manipulowani..za parę hrywien..

Dlatego oskarżam Niemcy..tego naszego "sojusznika".

oskarżam o

PROPAGOWANIE IDEI FASZYSTOWSKICH zakazanych prawem międzynarodowym na Ukrainie.

Niemcy trzymając na smyczy REZACZY...chcą doprowadzić do wariantu Jugosłowiańskiego na terenie Polski i Ukrainy..!!!

Nie wszyscy na Ukrainie są poglądów Poroszenki ,.

Jaceniuk dał wyraz rozczarowaniu że INNE państwa zbyt łatwo odstąpiły od zainteresowania Ukrainą..

No cóż..do Giedroyc'ia../ Paryska Kultura/ poprzez koncepcje śp Lecha Kaczyńskiego.. Ukraina będzie zajmować strategiczne znaczenie dla Polski

Prezydent A. Duda.. nie powinien ustawać w wysiłkach stabilizujących region. powinien zobowiązać Niemcy ..te podobno wyzwolone od faszyzmu, do POTĘPIENIA każdej jednej formy ODNAWIANIA się ludobójstwa na Ukrainie.. jak to jest możliwe , że kraj nadzorujący- NIEMCY.. , jakim bez cienia wątpliwości są Niemcy, dopuszcza a śmiem twierdzić -WSPIERA ..za parę hrywien..formy FASZYZMU..LUDOBÓJSTWA...

Niemcy "ładne" i pokojowe u siebie...a na Ukrainie FASZYSTOWSKIE jak za Hitlera?

Nawet sa już "polskie obozy koncentracyjne" a REZANIE przygotowywane -za parę hrywien ,,Polaków..przez Ukaińców..

oczyści Niemcy z faszyzmu prekierowują ów na wschód ..na Słowian..

Najwyraźniej ; ktoś w innej formie ...ale jednak

TYSIĄCLETNIĄ III RZESZĘ buduje...

Nemcy w niej i dla Świata..będą cywilizowani..postępowi,,,ładni,,, wyzwolą Słowian od prymitywizmu..ludobójstw i innych zacofań..kaganek postępu na wschód poniosą...

przyczółki propagandowe pod ta inwazję i MILITARNE... /PKP, nomonacje wojskowe Bula/ sa już poczynione..

 

no i druga fala...tego samego ,wszakże - nieszczęścia..

Ta wynikająca z "wiosny Arabskiej"..

destabilizacji Egiptu..Libii.. i innych.. objawiająca się EMIGRACJĄ..

Jak nieszczęście wynikające z Ukrainy. teraz i w NIEDALEKIEJ PRZYSZŁOŚCI..obejmujące też Polskę!!!

.i to z destabilizacji na Bliskim wschodzie..

będziemy mieć..JEŚLI DOŻYJEMY...jeśli - dożyjemy..od razaczy ukraińskich za parę hrywien -niemieckich..

Jak te emigracyjne SZTUCZNIE WYWOŁANE - nieszczęście i to nasze- Słowiańskie ..też SZTUCZNIE wywoływane../za parę hrywien/..się spotkają..

Co z tego BURDELU się wyłoni..?

Kto to mleko świadomie i z premedytacją, w skali Świata.. "nastawia na kwaśne" ?

Pozdrawiam..

Vote up!
13
Vote down!
0

poko

#1491344

@poko
Jednak trzeba miec wiare i nadzieje.
Dziekuje za madry, przemyslany i poparty glaboka analiza komentarz.
Tak trudnao znalezc podobne na roznych "prawicowych" forach.

Co do Profesora Szaniawskiego.
On wyszedl z Zakopanego bardzo wczesnie.
O ile pamietam to o czwartej rano.
Po osiagnieciu szczytu zadzwonil do syna.
Powiedzial mu:
- Myslalem, ze bede tu pierwszy, a juz inni przyszli tu przede mna.

Vote up!
6
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1560476

i świetny komentarz Poko!

To wiele uświadamia i wiele wyjaśsnia, chociaż brzmi złowieszczo!

Vote up!
6
Vote down!
-1

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1567947