Kiepska obrona kiepskiego ministra

Obrazek użytkownika PiotrCybulski
Kraj

Kiepska obrona kiepskiego ministra

Ważą się losy ministra obrony narodowej Bogdana Klicha. To kolejne zagranie w stylu „wotum nieufności”, jednak po raz pierwszy jest tak, że minister z rządu Platformy realnie drży o swoją głowę, bo nie jest pewny czy koalicjant, czyli PSL, stanie za nim murem.

Polskie Stronnictwo Ludowe zaczyna chyba postrzegać ten koalicyjny statek jako bezwładny okręt dryfujący w stronę skał i nie wyklucza, że zagłosuje tak jak opozycja. Zatem nie należy zaliczać do grona przypadków dzisiejszej medialnej wrzutki o tym, jakoby służby specjalne miały „coś” na Pawlaka.

Proszę Pawlaka tak nie dyscyplinować, Panie Premierze, wszak on i bez tego silnie przestraszony. Poza tym jest on tylko kolejnym kiepskim członkiem pańskiego kiepskiego rządu. A Pan jest w stanie tak umierać za Klicha, Panie Premierze? A jeśli go Pan uratuje, to czy on też dostanie kwiaty, jak Grabarczyk? Jeśli tak, to proszę mu dać te kwiaty z grobów ofiar katastrofy CASY i grobów tych, co zginęli pod Smoleńskiem.

Wczoraj w Sejmie przedstawiono wniosek o usunięcie Klicha ze stanowiska szefa MON. Niestety, bardzo ubolewam nad tym, że można tę pseudo debatę streścić jednym zdaniem: „Kiepski premier w kiepski sposób bronił kiepskiego ministra swojego kiepskiego rządu”. Po raz kolejny zamiast argumentów, przemawiały raczej zawoalowane dygresje i wrzutki ad personam.

Bo taki minister tęgiej głowy mieć nie musi, on ma poparcie większości w parlamencie, więc możecie mu wszyscy posolić ubranie. No, ale za to poseł Dorn znany jest z tęgiej głowy – wydawał się mówić znacząco Premier polskiego rządu. Tak wygląda sposób argumentacji w polskiej polityce, uprawniany przez obecny rząd. Nieważne co Klich zrobił źle, ważne że coś tam zrobił dobrze.

Powiem szczerze, że nie sądziłem iż kiedykolwiek tak będą przedstawiane czyjeś racje i tak będzie bronione czyjeś stanowisko. Tylko patrzeć, jak w sądach adwokaci broniący kogoś za jakąś przewinę, argumentować będą: No może i oskarżony ukradł te 1000 zł, ale za to jakie znakomite robi wino z dzikiej róży. Bo Wysoki Sądzie, nie ważne co zrobił źle, ważne co robi dobrze.

W tym kontekście przypomniał mi się taki dawny dowcip o filmie, który miał pokazać, jak to dobrym człowiekiem był Stalin. Oglądamy go w różnych ujęciach i nagle jest pokazane, jak Józef Wissarionowicz goli się brzytwą. Podchodzi do niego młode radzieckie dziecko i mówi: „Dziadzia, daj cukierka”, na co Stalin odpowiada: „Paszoł won”. W tej chwili pojawia się tablica z napisem: „A mógł zabić”.

Doskonale pamiętam jak niedawno Premier wystąpił w Sejmie, odnosząc się do raportu MAK. Srodze zawiedli się ci, którzy myśleli, że polski Premier zaatakuje w swoich słowach Rosję i ich perfidne zagrywki. Polski Premier wolał wojnę toczyć na własnym podwórku i zaatakował polską opozycję.

W tym wypadku zamiast zdymisjonować kiepskiego ministra, ratując być może życie kolejnym osobom, które mogą je stracić na skutek kolejnych pośrednich i niekompetentnych działań ministra, to wolał obrazić posła, który o obronności wie być może więcej niż Premier i cała jego kiepska ekipa. Ale po co dyskutować, skoro można obrazić, prawda? Bo jaki Premier i jaki minister, taka obrona.

Piotr Cybulski

Brak głosów

Komentarze

wymieniony do dziennikarza powiedział 'chyba nie brakuje mi honoru".Mógł powiedzieć aim best of the best.Wtedy by potwierdził że jest najlepszy ze wszystkich w całym wszechświecie.To samo co w tej głupiej reklamie "jestem tego warta".Ocenia każdy tylko nie osoba oceniana.pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

staryk

#132075

Jesli chodzi o Waldka to pewnie sprawa zwiazana z umowa.Ale nie tujest pies pogrzebany.Jesli PSL zacznie fikac to kaza im zaplacic 15 mln zlotych ktore sa winne skarbowi panstwa jako kara za fuszerki przy finansach wyborczych.I to jest glowny bat na ta ferajne.Jesli by mieli zaplacic to partia nie istnieje a co za tym idzie koncza sie konfitury a oni sa tacy lasy na konfitury ze nie przymawiajac i szczerbata i bez wlosow i czego tam jeszcze poslubia(wejda w koalicje) byleby sie do tego zloba z konfiturami dobrac.

Vote up!
0
Vote down!
0
#132100

To arcymistrz. Nie wiesz co mówisz.

Oczywiście nie jako polski minister, ino jako agent Putina i jego trzódki.

Ale w tej kwestii - czy on się jakoś istotnie wyróżnia? Nie, wszyscy są tacy, to czysta Targowica Bis, tylko ten jest najskuteczniejszy.

"Stachanowiec na stanowisku polskiego ministra obrony", chciałoby się rzec.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#132261