Genialny Kaczyński, czyli kondominialny granat w szambie

Obrazek użytkownika PiotrCybulski
Kraj

Jarosław Kaczyński udzielił ostatnio ciężkostrawnego wywiadu „Gazecie Polskiej”. Piszę „ciężkostrawnego”, bo użył tam tylu trudnych słów, że politycy pozostałych sejmowych partii, czyli PO, PSL i SLD, spędzili ostatnich kilkanaście godzin z nosem w słownikach.
Najdłużej zajęło im rozszyfrowywanie słowa „kondominium”, bo byli prawie pewni, że to ma coś wspólnego z antykoncepcją. (Jest już nawet taki kawał: Dlaczego Komorowski ma pięcioro dzieci? Bo nie używał kondominium). Na szczęście doczytali, że jest to „kolonia zarządzana wspólnie przez dwa lub więcej państw-metropolii”. Tak przynajmniej mógł wyczytać na Wikipedii jej fan najznakomitszy, Bronisław Komorowski.

A jak się już chłopaki obkuli, to ruszyli do spóźnionego nieco kontrataku i zorganizowali wspólną konferencję prasową, na której zgrabnie zagrali skrajne zbulwersowanie słowami Kaczyńskiego i pokazali, jak to są przeciwni takim słowom obrażającym polski naród. Akurat nie wiem, czy to jest obraźliwe ale na pewno prawdziwe. Na kilometr widać, że Niemcy z Rosjanami robią co chcą w Polsce, to fakt.

Czy to się będzie nazywać kondominium, czy jakoś inaczej, to nie zmienia zupełnie niczego. Wystarczy zobaczyć szczegóły związane z gazoportem i trudnościami związanymi z jego budową, albo szczegóły związane z nową umową gazową z Rosjanami, by przekonać się, że robią co chcą, przy zupełnie biernej postawie naszych rządzących.

Nie wiem, może oni mają jakieś haki na rządzących nami polityków albo rządzący nami politycy są bardziej nieudaczni w rzeczywistości niż dotąd myślałem. Fakt, faktem, kondominium istnieje, czy chcemy czy nie, Polskę traktując jak dojną krówkę. Niestety, oni coraz głodniejsi a nasze wymiona coraz bardziej przeciążone.

Burza po wywiadzie jednak trwa, przekonując mnie o tym, że Kaczyński to jednak łebski facet. Powiedział prawdę, zyskał poklask elektoratu a politykom wrogich partii dał okazję do jałowego ścierania się na tandetnych konferencjach prasowych, na których stali się oni po prostu jednym ciałem. I w końcu wszystko stało się jasne: Jest PiS i są pozostali. I czyż nie o to właśnie Kaczyńskiemu chodziło?

Piotr Cybulski

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

To co charakteryzuje wykształciuchów z PO-SLD-PSL to brak zrozumienia "trudnych" słów. Jest to też jeden z punktów charakteryzujących dzisiejszą władzę. Wywiadu jeszcze nie czytałem ale to zrobię.
PS. Na szczście mieszkam w dużym mieście , jestem młody i wykształcony - no i wiem gdzie jest EMPIK :)
Pozdrawiam,
Rutel

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#84548

Ależ oczywiście może Pan. Ma Pan rangę blogera i dostęp do poczty wewnętrznej.
Wystarczy nacisnąć na kropki i ocena wpisu sama "wpadnie".
Proszę spróbować to "nie boli".;)
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#84553

Po pierwsze się wsypałem :)
Po drugie - dziękuję za podpowiedz!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#84554

Nasz „prezydent” nie rozumie nawet tego, co sam mówi (słynna wypowiedź o gazie łupkowym najlepszym dowodem).

A co do oceniania, to uważam za durnotę system, w którym decyduje o tym ilość punktów, przyznawanych automatycznie za dodawanie komentarzy (nie ważne nawet czy mądrych, czy takich jak to „fff...” w pod tekstem o krzywej Heni)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#84559

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#84558

""Platforma i jej zaplecze doskonale zdają sobie sprawę, że Polska, która uczci pamięć Lecha Kaczyńskiego nie będzie tą Polską, której oni chcą (...) Tak jak Piłsudski nie mógł być symbolem PRL. Tak samo Lech Kaczyński - przy całej nieporównywalności postaci - nie może być symbolem kondominium rosyjsko-niemieckiego w Polsce"."

 

Co takiego szokującego i skandalicznego jest w tych słowach J.Kaczyńskiego?  Chyba to, że normalnie i zdrowo myślący człowiek dostrzega w działaniach zszokowanej bandy Tuska skandalicznych działań antydemokratycznych i przede wszystkim antypolskich, które władzę sprawujący uważają za proobywatelskie i propolskie.

Niepoprawni blogerzy piszą  w sumie to samo co powiedział Jarosław w GP, ale Tuskowe dupowlazy niepoprawnych nie czytają bo to wg nich psychole,  tępe oszołomy i w ogóle bydło. Pełna kulturka i zrozumienie rzeczy panuje tylko na forach i blogach onet, interii, GazWyb i WSI24 dlatego dobrze, że ktoś im plunął prawdą w oczy - wprost, bez ogródek i publicznie.

Jeszcze raz brawa dla Jarosława!

Pozdrawiam.

contessa

PS. Cytat znalazłam w "Wprost".

______________________________
Nie pozwólcie zapomnieć! 10 września, 12 godzin po katastrofie
smoleńskiej... zapalcie w swym oknie światełko!

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#84577

Wystarczy,że Jarosław Kaczyński się odezwie,a zaraz jak mówi poeta "słychać jęk szatanów w sosen szumie".

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Korsak

#84574

Przyjmowanie opcji czy Jarosław Kaczyński jest łebski a schetyneski i pozostali łebscy inaczej bezspornie nie pozostawia ciena wątpliwości. Fakt, że artykułowane zwroty były ciężkostrawne bo tzw. politycy
zajęci wyłącznie geszeftem nie mieli w przeszłości czasu na wiedzę
i jej analizę.
Zorganizowana konferencja prasowa bezspornie udowodniła, że chłopaki
chcieli się odszczekać, wszelkie tłumaczenia „kondominium”, były tego
potwierdzeniem.
Jednak jeden fakt niezmiernie mnie wk.... tym faktembyło stwierdzenie tychże, że ...TAKIE SŁOWA OBRAŻAJĄ NARÓD ...
JA JAKO CZĄSTKA TEGO NARODU MAM PRAWO POWIEDZIEĆ, NIE SŁOWO KONDOMINIUM, MNIE NAS OBRAŻA ALE TO W JAKIEJ ŻYJEMY
RZECZYWISTOŚCI, ZATEM NIE MÓWCIE A RÓBCIE ... OCZYWIŚCIE NA
RZECZ I W INTERESIE NARODU .... Fakt, faktem, kondominium istnieje, Polskę traktując jak dojną krowę, ONI CORAZ DRAPIEŻNIEJSI a wymiona PUSTE.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

merypol

#84580

http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/51/3567/komorowski-i-mistrale-rosji

I co? I nie miał racji Kaczyński?
Pozdrawiam.

contessa

______________________________
Nie pozwólcie zapomnieć! 10 września, 12 godzin po katastrofie
smoleńskiej... zapalcie w swym oknie światełko!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#84591

W rzeczy samej zagranie Kaczyńskiego skuteczne.... i na prawdę w niezłym stylu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#84592

Pilnie potrzebujemy konfrontacji, takiej, która zdecyduje jaka Polska ma być. Warunek jest jeden podstawowy, społeczestwo musi dowiedzieć się prawdy o antypolskich działaniach rządu i władz PO. Prawdy o umowie gazowej, prawdy o blokowaniu budowy gazoportu, prawdy o przyzwoleniu na powstanioe Centrum wypędzonych w Niemczech i obrażanie Polski i Polaków w kraju i za granicą, prawdy o katastrofie(zamachu) w Smoleńsku, prawdy o mistyfikacji "okrągłostołowej", Prawdy o agenturze, prawdy, prawdy, prawdy. Kto ma to zrobić??? Nie wolno pozwolić, by sprzedawanie Polski było kontynuowane bo skończymy jak "Kunta Kinte"!!! Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#84594

Naród to my prawdziwi Polacy. Zdrajcy, konfidenci, TW, 'obcy' nich czują się obrażeni. W zasadzie nie powinni tak się czuć, wiedzą przecież najlepiej co robią naszej kochanej Ojczyźnie.
Uderz w stół a nożyce się odezwą. Tak jesteśmy my Polacy i oni nasi wrogowie. Co z tym zrobimy?
Jarosław trzymaj się i uważaj na siebie. Tylko Ty nam zostałeś.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#84601

W tej chwili już nie ma czasu na gry polityczne. PiS i wszyscy chcący wolnej i niepodległej Polski, nieważne jakiej opcji politycznej, muszą przeć do konfrontacji. Musimy wiedzieć kto z nami, a kto przeciwko. A wszyscy kto nie nie z nami są przeciwko nam. Konfrontacja, konfrontacja i jeszcze raz konfrontacja!!!! Dosyć tłumaczenia, zrozumienia i wyrozumiałości!!!

_______________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#84603

Prawda w oczy kole!   Udez w stol a nozyce sie odezwa!!   P.Jaroslaw powiedzial prawde i o to to wielkie ,,halo,, ze strony bandy sprzedawczykow!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#84604

W sytuacji w jakiej się znajdujemy nie można już dłużej udawać, że nie czuje się smrodu związanego z rozkładem polskiej państwowości, ale za diagnozą i nazwaniem rzeczy bez ogródek po imieniu powinna pójść sensowna propozycja dla wyborców. Czy Jarosław Kaczyński i jego zaplecze jest w stanie wyartykułować chociaż "b"? Czekamy!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#84605

Na wspólnej napluwance na Kaczora , znana kanalia Halicki apelował do wyborców PiS.

Musiało zaboleć skoro zwracają się z apelem do: bydła, oszołomów , ciemnogrodu , moherowych beretów.

Daremne, my i tak nic nie zrozumiemy, my wszyscy mamy nad łóżkiem mały ołtarzyk ze zdjęciem naszego Jarosława, i poza Kaczyńskim nic nie widzimy.

Ps: proponuję zwrot "przeciążone wymiona" zastąpić okresleniem "wyczerpane laktacją" - tak to się fachowo określa. Np pierś u naszych słowiańskich braci Chorwatów to dojka, więc kto młody niech łapie za dójki i cymboli, byle nie oderwać oparcia kozetki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#84606

o normalnej porze w moim kiosku po Gazecie Polskiej zapach nie został!
Będę musiała, jak za starych dobrych czasów, teczkę założyć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#84629

Powiedzmy sobie szczerze - wreszcie ktoś to powiedział, i nikt nie będzie mógł nam wmawiać, że nie zostało powiedziane. I dzięki "przyjacielskim stacjom" zostało to rozpropagowane. Dziękuję Panie Jarosławie Kaczyński! Wreszcie!

 

Uczciwy człowiek po to żyje, aby mieć wrogów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#84630

Dla uczciwych członków PO, szczególnie tym w parlamencie, jest spowodowanie rozłamu i utworzenie koalicji z PIS. Celem byłoby utworzenie rządu tymczasowego, który przywróci Polsce niepodległość, wprowadzi czasowo, wykonywanie najwyższej kary i w sądach publicznych naród wyda wyroki na zdrajców??? To jest jedyny ratunek dla Polski i wielu uczciwych, oszukanych przez PO a własciwie przez mocodawców Tuska i jego kilkuosobową ekipę. Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#84635

Te słowa były kiedyś powiedziane w polskim Sejmie gdy rozpoczynała się druga  wojna światowa.

Skoro jednak Tusk i jego banda drani i sprzedawczyków chce wojny to ją będą  mieli. Są na najlepszej do tego drodze. Wydaje się że Jarosław Kaczyński doskonale wyczuwa nastroje społeczne i odpowiednio je moderuje.

Wielkie dzięki za to Panie Jarosławie. Wieki krzyk jaki podniósł się po Pana wywiadzie świadczy najdobitniej o tym że Pańskie wysilki nie pójdą na marne i że coraz bliżej nam do momentu gdy wprowadzimy korektę jaką należało wprowadzić już dawno. Korektę, która miejmy nadzieję uwokni nas od ciężaru jakim dziś jest Tusk, cała reszta wraz z okrągłym stołem który powinien, jako nieudany i zbędny mebel trafić na śmietnik by przestać pełnić rolę symbolu czegokolwiek.

Tak, potrzebne jest nam swoiste catharsis, byśmy mogli mocno stanąć na nogach, policzyć się i oczyścić ze złogów komuny, postkomuny i innych nieczystości narosłych w ostatnim półwieczu.

Mam taką przekorę w sobie. Jeśli ktoś usilnie nawołuje do zwijania sztandarów to znaczy że czym prędzej należy je odswieżyć i rozwinąc by łopotały i dawały świadectwo temu iż wszelkie nawoływania mnie do posłuiszeństwa i zamykania się w sobie mam głęboko gdzieś. Tak już bywało i teraz też tak jest.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#84649

Oj, zabolało, zabolało! W sam nerw Jarosław trafił!
Nareszcie ktoś miał odwagę nazwać rzeczy po imieniu.
Dziękuję, Panie Jarosławie.
Dziękuję Panie Piotrze za pański artykuł.
Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#84718