Witaj epoko dwójmyślenia.

Obrazek użytkownika sobek
Historia

"Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny."

Przez minione dwadzieścia lat swego życia, co pewien czas dokonywałem porównań - bo też i miałem co porównywać.
Po upadku rzeczywistości chłopsko-robotniczej, zaatakowany przez dziki i bandycki kapitalizm - obserwowałem wokół siebie przewartościowanie wartości.
Żyjąc na przełomie dwóch światów, dwóch rzeczywistości - czułem się jak postać z niezwykłego "science fiction", a dokładniej "political fiction". Kto czytał "Człowieka z wysokiego zamku" - wie o co mi chodzi. Niezwykłe uczucie: coś jak "out of body", coś jak "stan łaski"...

I w tych dniach także szybciej bije serce moje, wzrok mój ożywiony i pełen energii jestem.
Nowy Wspaniały Świat mamy już dziś, co tam, że z niewielkim opóźnieniem...
Co tam, że nieco inaczej niż to Arthur Blair opisywał, ważne że jest.

"Wojna to pokój
Wolność to niewola
Ignorancja to siła "

Otoczony powszechną Polityką Miłości, na Teleekranie24 mogę obserwować jak cała neobolszewicka Eurazja walczy z panoszącą się wokół mnie myślozbrodnią powszechnego rewizjonizmu historycznego. Wielki Brat w żaden sposób nie wtrąca się w te sprawy, więc i Ministerstwo Pokoju nie ingeruje na razie. Kiedy Ministerstwo Prawdy zakończy działania - ani chybi będziemy mieli jakąś ewaporację i wiele długotrwałych leczeń.
Ponieważ Eurazjatyckie archiwa zostały już skutecznie wypełnione lukami pamięci, ich wykwalifikowani archiwiści mogą teraz poświęcić i nam swój czas.
Fabiański socjalizm nas przed tym nie uchroni, a prole nawet nie wiedzą o co chodzi.
Ale jest szansa, że fachowcy od luk pamięci najpierw skierują się ku naszym sąsiadom, pogrążonym w oligarchicznym kolektywiźmie.
Ciekawe jak długo potrwają te emocjonujące "Dwie Minuty Nienawiści"?
Jak dalece musi się rozwinąć nowomowa, by Partia zdołała całkowicie zlikwidować myślozbrodnię?

"Kto kontroluje przeszłość, kontroluje przyszłość. Kto kontroluje teraźniejszość, kontroluje przeszłość."

Ocena wpisu: 
Brak głosów