Oszczędzaj w VI filarze

Obrazek użytkownika Qeid
Kraj

Egzamin z ekonomii, milutka dziewczyna opowiada o teorii
Adama Smitha ani razu nie wymieniając jego imienia. Zauważywszy to profesor pyta:
- Jak miał na imię Smith?
Zmieszane milczenie...
- Proszę się nie denerwować, no jak miał na imię pierwszy mężczyzna? - naprowadza profesor
- Marian - wyszeptała czerwieniąc się dziewczyna

Czy tak czerwieni się też nasz premier jak mu przypominają ekonomiczne gusła które wyczynia z naszą ekonomią , nie wiem. Wiem tylko że nie pierwszy nie drugi nie trzeci i nie czwarty filar ale szósty da mi w przyszłości emeryturę.
Jaki to filar ten szósty ? Taki gdzie chowam całą swoją kasę przed tą złodziejską bandą platmormiarzy.

No to jedziemy...

"Dzień pieszego pasażera"
Poseł Girzyński błysnął jak nigdy. Świetne porównanie Pana Grabaż-czyka oraz naszych kolei i autostrad do Barei. Tym bardziej że Bareja to ulubiony reżyser Pańciów z PO (jak wszyscy deklarowali w czasie wyborów). No cóż każdy lubi oglądać filmy o sobie...

"Dzień doby cześć i czołem"
Śpiewali sobie pasażerowie na peronach a tu podjeżdżał pociąg z Zakopanego do Gdańska z 3 wagonami za lokomotywą. Szok powiecie. A gdzie reszta ? No cóż Płemieł z Grabaż-czykiem i Vincentym zapomnieli zabezpieczyć kasę na BADANIA TECHNICZNE WAGONÓW . Wot i cała tajemnica której skąpią nam dziś media. Słyszymy bajdy o zadłużeniu o zasypanych torach a nie przebija się nijak informacja o tym że po prostu MAMY ZA MAŁO WAGONÓW !!!!
No ale są też dobre wiadomości. Syneczek Płemieła poleciał do Chin oglądać najszybszą kolej na świecie. Stawiam złoto przeciwko orzeszkom że jak już rząd PO wyprzeda do cna ziemię i nieruchomości PKP to może i kupią tą szybką kolej ? Bo czyż nie oto chodzi w tej "aferze PKP" żeby motłoch zgodził się z radością na sprzedaż gruntów PKP w centrach miast za na ten przykład "symboliczną złotówkę" ? Może i właśnie o to. Kasa misiu kasa.

"Nie mamy Pana płaszcza i co Pan nam zrobi"
A jakby jakaś afera z PKP miała wyjść to i tak nie wyjdzie. Właśnie rząd zmienił Ustawę o ochronie informacji niejawnych czyli inaczej ustawę o tajemnicy służbowej czy też państwowej. Kij tam że może być ona niezgodna z przepisami EU ważniejszy jest że ustawa ta znosi jasne zasady CO JEST TAJEMNICĄ PAŃSTWOWĄ a w zamian pojawia się zapis że tajemnicą państwową jest treść, informacja "których nieuprawnione ujawnienie spowodowałoby lub mogłoby spowodować szkody dla Rzeczypospolitej Polskiej albo byłoby z punktu widzenia jej interesów niekorzystne".
Co to oznacza ? Ano że na ten przykład że tajemnicą państwową może być informacja o tym że urzędnik kancelarii płemieła może być odpowiedzialny za tragedię smoleńską i w związku z tym KAŻDY kto ujawni tą informacją automatycznie może iść siedzieć. Wot demokracja.
Bareja wiecznie żywy :"Uwaga, Uwaga.W związku z wernisażem plakatu kolejowego po tytułem >>Podróż koleją skraca czas<< dworzec zostanie zamknięty do odwołania"

"Zabić cie kretynie to mało!" - POszukiwany, POszukiwana.
Gdzieś zginął Radek - geniusz dyplomatołkostwa. Bóg naszej dyplomacji - w 8 m-cy rozp..ył wszystko co ŚP. Lech Kaczyński i Prawo i Sprawiedliwość osiągnęli na Białorusi. Teraz kończą się nasze dobre( choć arcytrudne) kontakty z Litwą czego apogeum będzie :
a/ sprzedaż Możejek kacapom
b/ sprzedaż Lotosu kacapom
c/ wejście naszych "dzieci z PO" w układ budowy eletrowni atomowej w Kaliningradzie (z kacapami)
Radku wróć !!! Może jeszcze coś sp......sz.

"Nad wszystkim czuwa gospodarz domu, nie da on krzywdy zrobić nikomu"
Pewien Cieć a po godzinach rzecznik tego bezrządu stwierdził że Kancelaria Płemieła nie upubliczni chamskiego zachowania tegoż Płemiełą wobec Pani Ewy Kochanowskiej. I mnie to nie dziwi a brak kultury płemieła Tuska jest powszechnie znana.

"bo każdy pijak to złodziej"
Po kolejnym wyczynie Pana Palikota który tym razem na parkingu TVNu rozjechał budkę strażnika (bez wkładu na szczęście) proponuję w ramach pomocy społecznej przekazanie Panu Januszkowi korby do uruchamiania samochodu. Myślę że w Warszawie jest tyle linii tramwajowych że Pan Januszek trafi po torach do sejmu. O na ten przykład tramwaj 4-ka a dalej to jakoś doprowadzą Pana Janusza.

"ten telefon to dzwoni jakby chciał, żeby go ktoś odebrał"
Media lewackie podniecone filmem o świętej Barbarze B. Jak na ikonę patrzą na Panią Biedrzyńską która wykonywała główną rolę i śpiewała piosenkę zaangażowaną z tegoż filmidła. I cóż ? I nic. Tak mi się przypomniało że Pani Adrianna B. niedawno jeszcze byłą podejrzana a do dziś jest oskarżana przez swoich kolegów aktorów o uczestnictwo w szwindlu swego mężulka który okradł kilkadziesiąt osób (podobno przy pomocy kontaktów swej zony ) na dobre parędziesiąt milionów. Pani Adrianna B. rozwiodła się ze swym mężem ale jak donoszą kolorowe media był to rozwód z rozsądku a para potajemnie żyje dalej razem. Ciekawe że wszyscy co popierają PO mają jakiegoś haka w życiorysie. Taki Wajda na ten przykład do dziś nikt nie wytłumaczył jak to zginął w jego domu narzeczony jego córki i jak udało mu się z tego wyplątać córkę ?

A dla Was coś miłego. Tekst zaśpiewany w 1981 r. na Festiwalu Piosnki Prawdziwej w Gdańsku. Kto śpiewa ? Chyba zgadniecie :)

Ocena wpisu: 
Brak głosów