Rosjanie wrzucali ofiary smoleńskie nago do trumien ?!!!

Obrazek użytkownika Qeid
Blog

Dziś przeczytałem na http://www.niezalezna.pl/article/show/id/36397
że ubranie które przekazała do Moskwy Beata Gosiewska aby w nie ubrać jej męża Przemysława Gosiewskiego wróciło do niej z powrotem a nikt nie potrafi wyjaśnić w co był ubrany w zamkniętej i zalakowanej trumnie ŚP. Przemysław Gosiewski.
Ludzie to już nie jest tragiczne to jest obrzydliwe. Czyżby więc w trumnach tak pilnowanych przez Pana Arabskiego żeby nikt ich nie otworzył leżały nagie ciała ?!!!!
Mi przypomina to jako żywo Katyń i polskich oficerów w samej bieliźnie zrzucanych do dołów.
Jeśli jest to prawda to takiego czegoś nie można im puścić płazem.
Jest gorzej niż myślałem.....

Brak głosów

Komentarze

Zastanawiam się czy w trumnach w ogóle są ciała.
Trumny były ocynkowane i zakazano ich otwierania, rodziny nie wiedza czy ciała ich bliskich są w trumnach.
to przykre

Vote up!
0
Vote down!
0
#71072

Co prawda nie wiem, po co by im to było, ale stawiam sobie to samo pytanie. Prawdę mówiąc, gdyby to dotyczyło moich bliskich, to nie ma bata - kostnica, spić ciecia, piłka do metalu i jazda...
Będzie śmiesznie, jak się okaże, że w trumnach wojskowych i borowców nie ma ciał, albo są jakieś inne...
Na pewno przesadzam i na pewno nie jest tak źle, ale z drugiej strony, jak znam Rosję, to wcale nie byłabym zdziwiona, gdyyb takie cuda się w tych trumnach pokazały.

Vote up!
0
Vote down!
0
#71086

Pamiętam jak będąc "kotem" zginął śmiercią lotnika kolega "dziadka". Wysłał mnie do sklepu po korpusówki i gapę do munduru w którym miał być pochowany, z młodzieńczej głupoty zapytałem, kto Go ubierze w ten mundur, wtedy z wielkim spokojem "dziadek" mnie oświecił , w trumnie będzie 70 kilo ziemi kawałek samolotu przykryty mundurem. Właśnie mundur i obrączka czyniły tą wyjątkowość.
Od razu przypomina mi się zabójstwo generała Władysława Sikorskiego i żenujący pogrzeb zwłok bez munduru.

Vote up!
0
Vote down!
0
#71091

Mnie to bardziej przypomina pochówek gen Sikorskiego - w Katyniu oficerów mordowano w pełnym umundurowaniu.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#71076

Jak czytałem w części grobów leżą w letnim umundurowaniu w szynelach a w części w samej bieliźnie. Zależnie gdzie ich mordowano.
http://www.kuria.lublin.pl/parafie/lublin-sw_jakuba/starobielsk06.htm
Tak swoją drogą ciekawe czy to faktycznie prawda że ojcowie kilku naszych tzw. opozycjonistów z kręgu GW uczestniczyli po stronie sowieckiej w mordowaniu polskich oficerów.

Sapere Aude

Vote up!
0
Vote down!
0

Sapere Aude

#71085

cały świat im puscił płazem. Nawet Trybunał Norymberski nie odrzucił sowieckiego oskarżenia o to ludobójstwo Niemców, tylko po prpostu pominął to w wyrokach.

O Smoleńsk nikt sie nie upomniał, łącznie z polskim rządem, powierzając im śledztwo.Teraz wymieniaja sie szpiegami, bo maja wspólne interesy.

My możemy tylko pamiętać.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#71081

Teraz już możemy być prawie pewni, że nie pył był powodem nieobecności Baracka Obamy na Wawelu...

Kto nic nie wie, musi we wszytko wierzyć.

Vote up!
0
Vote down!
0
#71138

kontrwywiadu, czy BOR-u, oddanych Polsce, to za zgodą jednej rodziny, jedną trumnę trzeba wykopać i wywieźć na Zachód. Tam dopiero ją otworzyć, zrobić sekcję i o wyniku powiadomić media.
Gdyby zabito mojego ojca czy brata czy męża, tak bym zrobiła

Vote up!
0
Vote down!
0
#71088

Wydaje się prawdopodobny wniosek : ubrania i bielizna były niszczone ( spalane) żeby uniemożliwić wykrycie analizą chemiczną substancji obcych mogących wskazać na użycie np. bomby termobarycznej. Tak samo zalutowanie trumien i zakaz ich otwierania może mieć na celu uniemożliwienie sekcji zwłok i zbadanie ciał. To samo ma na celu zniszczenie resztek samolotu, które Ruscy chcą przetopić, gdyż niezależni eksperci mogli by stwierdzić, że powstały one w wyniku eksplozji. A upływ czasu na pewno zmniejsza szanse uzyskania pewnych wyników przy ewentualnym podjęciu badań.

Vote up!
0
Vote down!
0
#71089

Mnie nurtuje inne pytanie. Jakie specyfiki wrzucali obok ciał. Aby przyspieszyć rozkład i uniemożliwić sekcję. Bo z jakiegoś powodu prokuratura przeciąga temat ekshumacji.

A w tym kontekscie i ubrania spowalniałyby procesy degeneracji tkanek.

A swoją drogą, to kuriozalne, aby obce państwo decydowało, co rodzinie wolno zrobić z trumną.

Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#71092

"Kuriozalne" - Heh! - Delikatnie powiedziane. Dla mnie osobiście, to żywy dowód na brak suwerenności Polski. No, bo rozumiem, że na swoim terytorium Rosja robi co chce, ale na Naszym?! Z NASZYM "materiałem"!?
Jeśli prokuratura (ta polska) nie zgodzi się na ekshumację (a stawiam dolary przeciw orzechom, że się nie zgodzi), to dla mnie będzie to kolejne potwierdzenie faktu utraty suwerenności.

Vote up!
0
Vote down!
0
#71097

Dla mnie dostatecznym dowodem utraty suwerenności jest skład miłomściwie nam rządzącej TRUPY.

A żonglowanie zwłokami moich bliskich potraktowałbym jako pogwałcenie PRAWA NATURALNEGO. Gdyby trafiło na mnie osobiście to Azjatycki(czy jak się ta kanalia nazywa) miałby już swój łeb na WYNOŚNYM. A czy dobrze zrobiłem - zastanawiałbym się już raczej post factum.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bez kropki - mam prośbę do Ciebie osobiście. Mój nick nie jest przypadkowym zlepkiem liter.

Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#71102

Co do uwag na temat wspomnianych specyfików, cóż nie znam się ale wszystko możliwe. Zapewne znaleźliby się specjaliści, którzy potwierdziliby iż przyspieszony proces rozkładu nie jest niczym nadzwyczajnym, tj. "...zadziałał tu szereg różnorakich czynników, które..." itp

A chęci nadal brak.....:

 

 "Ekshumacja zwłok lub szczątków może być dokonana: 
 - na umotywowaną prośbę osób uprawnionych do pochowania zwłok za zezwoleniem właściwego inspektora sanitarnego;
 - na zarządzenie prokuratora lub sądu;
 - na podstawie decyzji właściwego inspektora sanitarnego w razie zajęcia cmentarza na inny cel."
 

"Ekshumacja zwłok i szczątków jest dopuszczalna w okresie od 16 października do 15 kwietnia, wyjątkowo – przy zachowaniu stosownych środków ostrożności i za zezwoleniem właściwego inspektora sanitarnego – można dokonać ekshumacji w innym czasie."

 

 

:/

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#71114

I w KAŻDEJ opcji, między mną a ciałem bliskiej mi osoby STAJE URZĘDAS ?

Szcześliwie, że nigdy nie miałem okazji tego przetestować na sobie.

Szczęśliwie dla URZĘDASA !

A PÓŹNIEJ mógłbym dać się zamknąć.

Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#71120

że żadna z rodzin nie otworzyła cichcem trumny i nie sprawdziła, czy to napewno ciało ich bliskiego i w jakim stanie. Badanie patomorfologiczne wymagałoby o wiele więcej zachodu, zajrzec do trumny to chyba by się dało...
To przecież członek konkretnej rodziny i rodzina ma niezbywalne prawo wiedzieć kogo chowa. Jak nie można oficjalnie, to trzeba było nieoficjalnie i koniec.

Vote up!
0
Vote down!
0

yotina

#71113

byli w szoku i pogrążeni w żalu do głowy im zapewne nie przyszło że tak należało zrobić....
Pojawiają się różne pytania, niektórzy określają to jak oszołomstwo.
Rozmawiałam kiedyś ze znajomą, która pracując w kiosku nasłuchała się "sensacji" od ludzi. Przekonałam ją, że w każdej takiej plotce jest odrobina prawdy... Wystarczyłoby aby wzięto pod uwagę, że jedną z przyczyn katastrofy jest zamach. I dopiero wtedy metodą badań (swoją drogą musiałyby być to rzetelne badania) aliminować poszczególne przyczyny aby dojśc do tej właściwej.
A u nas jak zwykle robi się wszytko od d..y strony.....

Vote up!
0
Vote down!
0
#71218

Staram się czytać wszystko co znajdę na temat 101. Wczoraj się zagotowałem, na rosyjskich portalach i forach pojawiła się nowa teoria.
Wice szef rządzącej partii(walikot), a za nim pół narodu, uważa że tragedię smoleńską spowodował piany Nasz Prezydent i dlatego przesłuchiwany będzie p. Jarosław.

mam już dość tego śmiecia kiedy powstanie AK

Vote up!
0
Vote down!
0
#71150

błyskawicznie,bez prawa zagladania do trumny,bez ostatniego pozegnania

w trumnach zamkniętych na "cztery spusty",

ja trumnę

mojego Tatki,kazałam otworzyć,bo umarł gdy byłam bardzo daleko,

ostatni całus,ostatnie spojrzenie.........

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#71206

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

http://www.youtube.com/watch?v=-Cs61DgbPXI&NR=1

na miejscu katastrofy

Nie, żebym lubowała się w takich makabrycznych filmach, ale jak widać, ciało jest w całości (nie są to tylko jakieś strzępki) i prawie od razu (dzięki JK) powróciło do Polski. To może być, niestety, jedyna nadzieja na odkrycie prawdy przy ekshumacji. To horror, ale może nie ma co czekać, jak z Sikorskim!

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#71239

Ja również w tym właśnie pokładam nadzieje. Tak ciało, jak i ubranie, króre miało kontakt z ziemią na miejscu katastrofy. Nie dezaktywowane w Moskwie. Ale w tym przypadku, wszystko zależy od decyzji rodziny. Tylko czy rodzina nie ugnie się przed szantażami? Niewątpliwie pamiętają "przykłady" jak Walerian Pańko. MY jesteśmy spokojni, empatyczni. Ale po drugiej stronie mamy CYNICZNYCH BANDYTÓW.

Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#71249

Co prawda to nei grzech. Reszta odpowiedzi - później.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#71251

 że Polscy prokuratorzy nie spojrzeli w trumny ,gdyż u nas prokuratorzy dokładnie badają okoliczności zgonu naszych krewnych ,czyżby elity to coś gorszego ? 

pytają o zgodę na sekcje ,protokoły itd pan premier Tusk powiedział publicznie ,ze zgodę na sekcje pana prezydenta musi wyrazić pan Jarosław ,czytałem w Onecie ostatnio że protokół ze sekcji Polska prokuratura ma tylko ś.w. pana prezydenta , chwilę ?a mnie się prokurator zapytał czy wyrażam zgodę na sekcje brata ?. NIE -jestem (zacofanym katolikiem) .miał platynę w swoim ciele i tak został pochowany bez szabrowania i bezszczeszczenia zwłok. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#71254