Dezinformacja rosyjska w Polsce (1). Karykatury

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
Kraj

Narzucony nam nieład (nierząd) medialny służy utrwaleniu statusu Polski jako protektoratu rosyjskiego, a jego zasadniczy kształt określono zapewne jeszcze w latach 80-tych wraz z pozorami tzw. transformacji. Choć powstanie na Ukrainie stało się okazją do ujawnienia skali penetracji Polski przez sowiecką agenturę wpływu również w mediach, to motywacje wykonawców są różne - jak i stosowane przez nich techniki propagandy i dezinformacji: czasem są banalnie proste, czasem wyrafinowane, itd. Techniki te warto potraktować całościowo i analitycznie. Wymaga to czasu i dystansu, przez co wiele z nich może nam umknąć. By w miarę skromnych możliwości temu zapobiec, niektóre będę odnotowywał pod wspólnym tytułem w cyklu publikacji.

Powtórzę: cykl ma charakter wyrywkowy i składa się z notatek na bieżąco. Zagadnienia nie wyczerpie też dlatego, że niżej podpisany jest poza zasięgiem rażenia reżimowej telewizji i tytułów prasowych stręczonych nam jako miarodajne.

 

* * *

 

18 marca rosyjski Onet opublikował rysunek poniżej opatrując go tytułem: „Internauci komentują sytuację na Krymie”:

Naturalnie, poza mediami rosyjskimi takich rysunków nie uświadczysz i to nie żadni „internauci” je produkują, a odpowiednie czynniki rosyjskie. Internauci mają jednak poczucie humoru i sytuację komentują na przykład tak:

 

Mariusz Cysewski

 

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://sites.google.com/site/wolnyczyn

http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn

http://mariuszcysewski.blogspot.com

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)