Cysewski za odmowę zeznań do więzienia

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
Kraj

W 2010 r. Mariusz Cysewski, dziennikarz z KPN, ogłosił dowody przestępstw prokuratorów z Gliwic i Zabrza.

Trzecia Rzesza Pospolita to nie państwo. Nawet antypolskie. To raczej szajka, organizacja przestępcza. Prokuratorzy-przestępcy pod sąd nie trafili. A redaktor? Zakaz pracy, konfiskata samochodu... W 2014 r. wojewoda z PO odebrał mu nawet ubezpieczenie zdrowotne. Przestępcza sitwa do dziś dba też o to, by dziennikarz nie miał pracy.

Jesienią 2014 r. sąd wezwał Cysewskiego do złożenia deklaracji o dochodach. Deklaracji takich dziennikarz składał już setki. Przez brak dochodów sądy zwalniają go bowiem z kosztów. Za każdym razem wymagając i otrzymując deklaracje.

Podsądny odmówił zeznań. Sąd skazał go za to na miesiąc więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

27 listopada 2014. Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach,  sygn. I Co 4569/12. Pan sędzia Tomasz Kita. Poniżej zwiastun i relacja pełna

 

W tej samej sprawie zobacz też:

https://www.youtube.com/watch?v=tNfqaPZlfRM

 

Komentarz. W bardzo grubym uproszczeniu, i „na gorąco” – przypuszczam że będę o tym pisał sporo w najbliższych tygodniach - wymuszanie zeznań narusza standardy przyjęte w Europie (Art. 6 § 2 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności). Wyjątkiem, dość częstym, są np. zeznania osób powoływanych na świadków w sprawach karnych. Jednak gdy zeznań odmówi świadek, ukarać go można (raczej, na ogół) karą pieniężną. Kary więzienia są raczej niespotykane. Tym mniej spotykane są kary wymierzane podsądnemu w jego własnej sprawie, dlatego naruszenie Konwencji jest tu moim zdaniem rażące.

 

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://sites.google.com/site/wolnyczyn

http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  

http://mariuszcysewski.blogspot.com  

http://www.facebook.com/cysewski1

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)