Sorry, ale zimą pociągi nie jeżdżą !!

Obrazek użytkownika SZUAN
Kraj

Czy to tak trudno zrozumieć ?!

Musi Ministra Bieńkowska aż dosadnie powiedzieć, że skoro mamy klimat jaki mamy, to nie ma co marudzić ?

Po pierwsze każdy głupi powinien wiedzieć, że zimą jest zimno i koła pociągów przymarzają do szyn, które są przecież  z metalu ! Po drugie, kiedy jest zimno to nawet zwykłe akumulatory wysiadają, a co dopiero taki wielki akumulator ,co to zasila te kable od  całej sieci kolejowej – przecież on nie ma prawa działać w takim klimacie ! Po trzecie jak już pociąg nawet ruszy, to każdy widzi, że jest ślisko i za szybko nie pojedzie bo to niebezpieczne ! A cała ta otumaniona przez wiadome siły masa ludzi nic, tylko marudzi i marudzi ! No i po czwarte – kraj powoli wychodzi z kryzysu co to go nie było ale nas dotknął i zamiast popierać rząd czynem zasuwając do roboty na piechotę, to zmuszają zdewastowaną przez IV RP  kolej do nadludzkich wysiłków ! Tym samym nie chcą by Polska rosła w siłę a ludziom się żyło dostatniej i bezpieczniej bez tych odsuniętych od władzy nienawistników ze stajni Macierewicza !

I co z tego, że w pociągu nie grzeją, jak i tak każdy ma kurtkę albo płaszcz, bo musiał przecież w tym zimnie jakoś do pociągu dojść, prawda ? To jak ma ciepłe ubranie, to po co grzać jeszcze wagony ? Żeby się spocił i przeziębił ?

I co z tego, że jak siedzą i nie jadą, to  nikt nawet im nie poda herbaty, kawy czy wody – a trzeba było pomyśleć i zabrać z sobą ! żeby taki jeden z drugim jeszcze choć chciał kupić od biednego konduktora jak to w normalnym świecie bywa – nieee, darmo im daj, to jeszcze może z cukrem co ?!

Albo te żądania żeby ich autobusami podwieźć - a przeciez każdy głupi wie, że autobusy stoja albo w korkach, albo na bramkach , albo się ślizgają bo zima zaskoczyła kochanych drogowców i drogi są jeszcze bardziej śliskie niz tory ! Przecież w tym roku każdy widzi, że zima jest nietypowa , od stu lat klimat nie zrobił nam takiej niespodzianki, że już styczeń a ciagle ciepło, to nic dziwnego, że drogowcy zajęli się czymś innym no i dali się zaskoczyć ! Poza tym kto to słyszał, by od kolejarzy wymagac by mieli autobusy, jak przeciez już maja pociagi !?

Biedna ministra zamiast siedzieć sobie w cieple za biurkiem musi przez takich marudzących wychodzić do mediów, zamiast stukać lajki Radkowi musi poprawiać makijaż, zamiast zająć się podziałem przyszłej kasy z Unii musi zdzierać gardło za bezdurno, bo się komuś nie chciało wcześniejszym pociągiem albo samochodem pojechać do roboty ! A trzeba było śledzić media, że zima idzie i przygotować się odpowiednio…

Dla przykładu na takiej Alasce czy na Syberii pociągi owszem jeżdżą – ale to są pociągi na które nas nie stać ! Dopiero co kupiliśmy Pendolino, a im się od razu zachciewa pociągów w wersji zimowej ! Nie pomyślą, że to dopiero za jakieś 20 lat będzie nas stać, by mieć jeden pociąg w wersji mrozoodpornej !

I nie przywołujcie mi , że w takich Niemczech czy Skandynawii to pociągi jeżdżą w zimę bez opóźnień i bez przestojów bo to nieprawda – w takiej Norwegii 5 lat temu też jeden pociąg miał opóźnienie i to całe 30 minut ! A kłamać nie wolno !

I na koniec , żeby nie było że wszyscy tylko marudzą – w TVN pokazali dziś jednego obywatela, który nie narzekał – według niego jak jest zima, to wszystko może się zdarzyć, nawet pociągi zamarznąć i nie ma się burzyć, bo jak przyjdzie Kaczyński to dopiero będzie kiepsko ! Jak się PiS dorwie do władzy, to nawet rzeki zamarzną, drogi będą białe, a szkoły to nawet przez 2 tygodnie pozamykane !! I pamiętajcie – kto narzeka, ten chce powrotu IV RP , a wtedy niech was Unia ma w swojej opiece , bo nawet nasz Pą Prezydęt z Pę Płemiełem  nie pomogą !

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

nie można dodać, może tylko to, że powinna wystąpić z tym przemówieniem w tvp2 razem z rządowym kabaretem pod tytułem " sorry jest zima i jest zimno".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

lupo

#400705