I tak właśnie robią z nas durni…

Obrazek użytkownika SZUAN
Blog

 

Według ostatnich informacji , wraca temat który w sierpniu wzbudził chyba nie tyką moją złość. Mianowicie jak donoszą media – ponownie odsłonią „mogiłę” bolszewików w Ossowie.

 

Prawdopodobnie 2 listopada zostanie odsłonięta mogiła Armii Czerwonej w Ossowie. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie w czwartek - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej sekretarz generalny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Krzysztof Kunert.”
 
Kunert dodał także - "Usuwamy ten element, który wzbudził najwięcej emocji - czyli 22 kawałeczki bagnetów, zostaje wyłącznie mogiła z prawosławnym krzyżem".(…) Andrzej Kunert przyznał, że użył wobec mogiły określenia "pomnik", lecz miał na myśli "bardziej ozdobny nagrobek”. Proszę bardzo, jeśli mamy być superprecyzyjni, można powiedzieć, że jest to mogiła wojenna z pomnikiem nagrobnym.
 
Kunert powiedział, że nowego terminu odsłonięcia mogiły w Ossowie wciąż nie wyznaczono. "Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, w którym momencie stężenie niedobrych emocji opadnie na tyle, by można było w spokojnej i godnej atmosferze tego dokonać. Nie jestem obecnie w stanie powiedzieć, kiedy odsłonięcie nastąpi. Ale na pewno nastąpi.
 
Resztę tłumaczeń Pana Kunerta pominę delikatnym milczeniem, uważam bowiem, że udowadnianie post fatum , że to tylko delikatne nieporozumienie, mija się z logiką.
 
Przypomnę także, że przeciwko wzniesieniu nagrobka w formie monumentu, terminowi i oprawie jego odsłonięcia swój stanowczy sprzeciw wyrazili i mieszkańcy Ossowa jak i organizacje , zwłaszcza Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych .
 
Ale skoro czas mamy jaki mamy, i nadchodzi wielkim krokiem kolejne „wielkie pojednanie” z Rosją, obawiam się, że w wiadomościach 2 listopada nagle przemknie news jak to godnie uhonorowano poległych bolszewików !
 
Będzie po cichu , ale godnie, nie będzie bagnetów ale  będzie krzyż, nie będzie prezydenta, ale pewnie będzie jak to zaplanował Kunert „niewielka oprawa  uroczystości, (…)  trzech żołnierzy, a nie Kompania Honorowa”. No chyba, że dziś się zmieniło i jednak będzie ich więcej.
 
Tylko ja się pytam – a co to zmienia w istocie stawiania pomnika zbrodniarzom ? Co to zmienia w chorej  idei upamiętniania bandziorów  monumentem , i to jeszcze sfinansowanym z polskich pieniędzy, czyli środków publicznych ?!
Nawet za usunięcie bagnetów i nową tablicę, też płacimy MY, Polacy !
 
I płacimy upamiętniając  „żołnierzy, którzy nieśli na swych bagnetach zbrodniczą ideologię, dążąc do narzucenia jej Polsce, a następnie innym krajom Europy”.
 
Bo mnie boli, że stawiamy gdziekolwiek i w imię jakiejkolwiek chorej idei symbole upamiętniania zbrodniarzy, bandytów i  morderców . I nie trafia do mnie tłumaczenie, „iż to byłoby nawiązanie do bardzo pięknej polskiej tradycji oddawania szacunku - w sensie zapewnienia godnego miejsca pochówku - żołnierzom także obcej, wrogiej armii, na zasadzie: zwycięzca – zwyciężonym”.
 
Bo można było ich pochować na najbliższym cmentarzu z nagrobkiem zawierającym nazwiska i słowa bym nie powiedział.
 
Ale a takiej formie, to ten poroniony pomysł staje się „WIDOCZNYM ZNAKIEM” w najgorszym i najbardziej obraźliwym  dla Polaka znaczeniu.
 
Mam gdzieś „pojednanie” które wymaga ode mnie oddawania hołdu najeźdźcom. Mam wstręt do  promowania pojednania poprzez konieczność pogodzenia się z finansowaniem przez mnie i moich współobywateli tego sporego curiosum , i to w chwili kiedy można snuć podejrzenia o narastającej zależności od Rosji i wpływie Rosji na politykę mojego kraju.
 
Nigdy nie zgodzę się na robienie ze mnie idioty, który ma siedzieć cicho kiedy takimi małymi kroczkami depczą moją polską dumę.
 
I powiem Wam – na pewno odsłonią ten pomnik „zwycięstwa” zamiast go zlikwidować i przenieść do zwykłej mogiły na cmentarz.
 
A wiecie co jest najgorsze ?
 
Bo może i  zrobią to po cichu, zamiast z pompą,  ale nikt już się odważy zaprotestować…
 
 Bo lata propagandy zrobiły niestety swoje – u tych co powinni krzyczeć o niezgodzie na draństwo, dziś  mózgi wyprane z idei, głowy zimne, a karki pokornie schylone…
 
Bo lepiej nic nie mówić niż się narazić – wiadomo, teraz za nieprawomyślność można dostać kulkę lub mieć poderżnięte gardło…
 
Bo przecież trzeba się „godzić z koniecznym dla dobra przyszłości”
 
A wiecie co ? Gdyby taka sytuacja zdarzyła się 5 lat temu, to nigdy by do takiego „odsłaniania pojednania” nie doszło !!!
 
Tak dużo z nas zapomniało  tak szybko, co to znaczy wolność….
 

Dla wszystkich zainteresowanych akcją KARTY PAMIĘC I PRAWDY przypominam, że są do pobrania. Proszę też o przekazywanie tej informacji – dotrzyjmy, gdzie tylko będzie można !
Wszystkie  wiadomości  i pliki do pobrania  -
http://niepoprawni.pl/blog/656/akcja-karty-pamieci-nadszedl-czas-siewu
 
Linki do informacji wykorzystanych w tekście :

 

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

muszę to zapamiętać - oni naprawdę albo mają "specyficzne" poczucie humoru albo są totalnie tępi, albo liczą na to, że ten naród jest totalnie tępy... czy się przeliczą oto jest pytanie :-(

swoją drogą - niedawno to Rezydenta uczyli jak się ma wysławiać - widać, że teraz Rezydent udziela lekcji - ale czy tylko Kunertowi? :-(

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#99486

.."Tylko ja się pytam – a co to zmienia w istocie stawiania pomnika zbrodniarzom ? Co to zmienia w chorej idei upamiętniania bandziorów monumentem , i to jeszcze sfinansowanym z polskich pieniędzy, czyli środków publicznych ?!
Nawet za usunięcie bagnetów i nową tablicę, też płacimy MY, Polacy !"...znowu chca z nas zakpic...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

#99489

Witaj Akiko.

Uważam . Grób należy się tym żołnierzom.
Inną sprawą jest gloryfikowanie.

Delikatny temat -
Wywołany sztucznie przez gajowego i jego mocodawców.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99491

To czemu ten grób nie jest na cmentarzu ?
Nie stać nas na przeniesienie szczątków do normalnego do grobu ?
To ja się na tę cmentarna kwaterę zrzucę, tylko nich mi to paskudztwo zniknie z oczu !

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#99528

Właśnie-
stąd. pisze delikatna sprawa.

Ale. Pomyśl .
Można zrobić niezłą lekcje histrii -
Wydrukować biuletyn - w szkołąch okolicznych propagować - mówić , wbijać do łba.

Mój dziad - został w wieku 16 lat zagarnięty jako podwoda i do Mińska po konwojem wióżł łupy .
-dla rannych nie było miejsca.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99534

A mój poszedł w 1920 prosto ze szkolnej ławki, nawet tornistra zapomniał jak mówił ;)

A z tą lekcją historii nie głupie - mam propozycje, dałbyś radę zrobić z tego coś w rodzaju Karty Prawdy o tych czasach ?

pozdr.

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#99710

Tak się składa- od 2 pokoleń my za Wisłą :)
Trzeba szukać ludzi miejscowych- wiem że są .
Zebranie wspomnień - jak jeszcze żyją Bohaterowie.

Jak jestem "Przy Grobie Nieznanego Żołnierza"
Jestem dumny . Mokra,Bzura- to dziadkowie.
A bracia i kuzyni dziadków !-

I na grobie żołnierza Rosjanina świece zapale -

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99721

Jeden z nielicznych pomników, który mogę pokazać dzieciom ze słowami "patrzcie, to tutaj obcy dostali od naszych w dupę..."

 

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99505

Taką postawe trzeba propagować .
Rusek będzie musiał najmować "wandali"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99511

lecz miejsc trochę za mało na wandali.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99598

"Jeden z nielicznych pomników, który mogę pokazać dzieciom ze słowami "patrzcie, to tutaj obcy dostali od naszych w dupę..."

Jasne !! Tylko , którzy to nasi, skoro nazwiska po rosyjsku, ani słowa o Polakach i krzyż jakiś taki dziwny...ale teraz już wiem, że ci co mają pomniki z orłem to byli ci nie-nasi..
Brawo, rozumowanie godne "przyszłego polaka" !

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#99523

Ruskie nazwiska po rusku... Ale wpadka. Kto to rzeźbił? Burak, cieć chędożony...

Ale najgorsza wada tego pomnika, że nie można się przy nim martyrologicznie masturbować grupowo. Czyli całkiem do dupy.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99597

i to z 1920r, w Górach Świętokrzyskich - Pomnik "Ku czci mieszkańców gminy poległych w walce bolszewikami w 1920r."
Na granicy miejscowości Ambrożów i Warszówek znajduje się stary betonowy pomnik. Na samej górze ma wyżłobiony krzyż, poniżej widnieje wizerunek marszałka Józefa Piłsudskiego
i napis: „PADLI NA POLU CHWAŁY ODPIERAJĄC OD GRANIC PAŃSTWA POLSKIEGO POD WODZĄ JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO NAWAŁĘ BOLSZEWICKĄ W 1920 R.” Pomnik zawiera również wyryte nazwiska 26 poległych wraz z miejscowościami z których pochodzili. Wszyscy byli mieszkańcami gminy Pawłów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

prowincjuszka

#99706

Nic pani nie zrozumiała. Ja mam na myśli miejsca, gdzie Polacy dali bolszewikom łupnia, a pani z martyrologią...

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99912

taak, zgadza się.  Naprawiam - Jeśli nie dałam wyrazu  intencjom, Chodziło mi, nie że -PADLI NA POLU CHWAŁY, ale, że  zwycięstwo było :ODPIERAJĄC OD GRANIC PAŃSTWA POLSKIEGO POD WODZĄ JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO NAWAŁĘ BOLSZEWICKĄ W 1920 R. I że pomnik przetrwał komunę, aż do teraz.

Poległo ich wszystkich 26 Piłsudczyków. , bolszewików 10 razy tyle.

Pomnik zawiera również wyryte nazwiska 26 poległych wraz z miejscowościami z których pochodzili. Wszyscy byli mieszkańcami gminy Pawłów.. Nazwiska bohaterów wyryte, zasłużyli sobie na kamienną pamięć. Bo zaszczytem dla górali świętokrzyskich było walczyć pod Piłsudskim i zginąć na polu chwały!!

W okolicach  Pawłowa ponadto jest  Krzyż kamienny, na postumencie napis: „Na cześć i chwałę Panu Bogu  w podzięce za zwycięstwo nad bolszewikami ten Krzyż wystawili małżonkowie Kazimierz i Zofia Wiechy 1920r

ps. mąż ciotki, Edziuś, walczył pod Piłsudskim, nie chwalił się orderami, zasługami za to do końca życia chodził w bryczesach i oficerkach wierny pamięci Marszałka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

prowincjuszka

#99945

Pamiątki zwycięstw trzeba eksponować. Z porażek trzeba wyciągać naukę, a nie wytłumaczenie dla nieudacznictwa.

Z pomnikami nie ma co walczyć. Karakalla kazał zapomnieć imię brata, lecz wyłupana dziura na łuku Septimiusza Sewera od starożytności do dziś nosi imię Gety.

 

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99951

zapakować w jedną trumnę, zaspawać i odesłać do Moskwy żeby sobie tam upamiętnili!
Tyle w tej sprawie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99543

Dokładnie tak !
A potem niech się martwia, czy wszystkie pozbieralismy, co my w ogóle wysłaliśmy i czy jeszcze coś w ziemi nie zostało...

A my po 2 latach zgodzimy się dopuścić archeologów do badań.Ale cały czas będziemy podkreślać, jaką dobrą mamy współpracę !!

Niech się poczują tak jak my dziś !

pozdr.
Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#99549

bo nie jest żołnierzem ...

_________________________________________________________ „Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#99551

pierwszej wersji zarysu przygotowawczego projektu protokołu oględzin znaleziska!
W ramach pojednania!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99553

to znaczy, że nie biorą pod uwagę protestów mieszkańców i różnych organizacji kombatanckich. Taka sobie demokracja inaczej. Co tam dla władzy głos ludu! Władza sama wie, co najlepsze. A odsłaniać pewnie będą cichcem, tak jak wielka TROJKA składała kwiaty pod łódzką siedzibą PiSu. Takie tam, stare nawyki WSI...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#99554

Właśnie "obaczyłem" obrazek przy notce - czy to jest W.Bartoszewski, A.Wajda S.Niesiołowski czy też K.Kutz ???

Hmm niniejszym czekam na sugestię czytelników - któż to posłużył za wzór "idioty" ?

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#99576

Bydłoszewski

_________________________________________________________ „Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#99585

Na początkui też myślałem - te skrzywienie ust, ta wysunieta dolna warga...ale nie zgadza mi się rozstaw oczu ;)

pozdr.
Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#99595

3 w 1.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99587

3 w 1 - no to jest całkiem mozliwe ! Ale są też oznaki inności - czyli może było ich więcej ??

pozdr.
Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#99596

Przepraszam,żle policzyłam 4 w 1. Cechy inności? Nie widzę. Chodzi przecież o charakter,który z wiekiem wychodzi na twarz. I ta twarz mówiąc b.delikatnie
obrazuje ich wszystkich i paru jeszcze można by dodać.

Wracając na poważnie do treści notki, mam nadzieję że znów nie pójdzie im tak łatwo.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99629

Pisząc o inności, właśnie tych wszystkich i innych miałem na myśli;))

A już na poważnie - obawiam się, że pójdzie i łatwo i gładko. Obym się mylił, ale stawiam na totalną ciszę !

pozdr.

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#99634

obrażania zwierząt...

 

 

Patria Opressa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Patria Opressa

#99947

Niezle jaja sobie robia z debili, cale swoje zycie , zycie swoich przodkow na uslugach zaborcy no i teraz jemu pomnik ku czci pamieci. To jest dopiero matrix, tyle lat z takim jarzmem sie zylo i widocznie wyborcom Pelo wlasnie tego brakuje, trudno sie dostosowac do innej sytuacji niz nadstawianie swojej du..y ruskiemu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99638

Napisałem to kiedyć o politykach, ale dziś pasuje już do połowy Polaków :

"Jedyne co pozwala usprawiedliwić kurwienie się, to korzyści jakie to przynosi".

I tyle.

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#99653

I tu pana przywiało?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99689

Doczesne szczątki bolszewickich najeźdźców, które zostały pochowane pod Ossowem, powinny być jak najszybciej przeniesione na jakikolwiek cmentarz sowieckich żołnierzy znajdujący się na polskiej ziemi. Niedopuszczalne jest, żeby wystawiać im pomniki, to byli nasi wrogowie, kaci, zwyrodniali mordercy naszych ojców, matek i braci...

I tyle w temacie.

Pozdrowienia dla Szuana, pana poglądy są bardzo podobne do moich i to nie tylko w tej sprawie.

Polecam filmik:

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99862

Widać niewielu już żyje Polaków, który w tamtej wojnie stracili swych bliskich. Moja matka straciła w tej wojnie swoich dwóch braci, którzy najpierw walczyli w Powstaniu Wielkopolskim a po zwycięstwie wraz z kolegami powstańcami wcielili się w szeregi Wojska Polskiego i poszli walczyć o Polskę, która po ponad 130 latach niewoli, zbrojnie musiała się upomnieć o wschodnie ziemie. Oni tam zostali i nie tylko nie mają pomnika, nawet nie wiemy jak zginęli i gdzie są ich mogiły.
Brat mojej babci (ze strony) ojca również brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej, został ranny i dostał się do niewoli, oficerowie i podoficerowie z jego oddziału zostali wymordowani, on w pieszym konwoju dziesiątkowanym przez eskortę, zesłany na sybir, uciekł stamtąd i wrócił po 1945 roku pieszo do Polski. Żadnych szczegółów nie chciał ujawniać, bojąc się aresztowania przez komunistyczne władze. Utrzymywał kontakt tylko z najbliższą rodziną i tylko u siebie w domu. Do śmierci pracował nie wychodząc z mieszkania w podwórzu na ulicy Kwiatowej, w którym w kuchni naprawiał ludziom buty, żeby jakoś przeżyć. W obawie przed aresztowaniem nie mógł nigdzie podjąć żadnej pracy. Musiałby przecież pokazać dokumenty, których nie miał a oficjalnie dla polskich władz był nadal na syberii. Jako kilkuletni chłopiec pamiętam jak cały czas się trząsł, kiedy jadł zupę musiał używać kubka, kiedy pracował każde uderzenia młotka poprzedzała chwila koncentracji, odmrożone palce miał chronione skórzanymi nakładkami. Trząsł się nawet wtedy gdy spał. Zmarł cicho zapomniany przez Polskę o którą walczył. Dobrze że nie dożył tych czasów, niestety moja matka (85 lat) i mój ojciec (91 lat) muszą dzisiaj ponownie przeżywać bolszewicki horror dzięki tym POprawnym POlitykom, dla których Bóg Honor i Ojczyzna znaczy tyle co farba na przedwojennym sztandarze w muzeum, dla nich to takie pojęcia jak wiara "z innej epoki"...
oni najchętniej dla własnych interesów za tamtą wojnę by przeprosili...
niezależny Poznań

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#99694

Bardzo piękny i smutny tekst. Jak wielu z nas ma w swojej rodzinie, wśród znajomych takich"niemych" bohaterów którzy oddali młodość i wszystkie siły dla Ojczyzny.Trudno mi skomentować,bo co można powiedzieć o takiej niegodziwości, gdy odznacza się medalami i stawia na piedestale "katów" natomiast zapomina o prawdziwych bohaterach. Straszna jest też myśl, że dziadkowie walczyli tyle lat o wolność a dzisiaj muszą patrzeć jak ich wnuki dalej toczą ten sam bój.. a wygrana jest tak samo odległa. Dziękuję za ten wpis, jest wyjątkowo osobisty a co za tym idzie trafiający prosto w serca.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99716

W moim imieniu odpisała Nortyc. Szczerze - mnie zabrakło słów. Straszne jest wiedziec jakie zło dosięga naszych bliskich i nie móc nic zrobić.
Nawet nie można ukarać w ich imieniu kiedy odejdą...zawqsze mówiłem - spokojnie i bez krzyku powywieszać każdego drania z krwią na ręakach.

Według zasady J.Stalina ( no w końcu gdzioe szukać "lepszego" nauczyciela w tych sprawach ? ):

1- każdemu zdrajcy należy się sprawiedliwy i niezależny sąd
2 - wyrok przez powieszenie wykonac o świcie

pozdr.

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#99730

Najpierw małe ale ważne sprostowanie do początku mojego tekstu dotyczące okresu niewoli, które wynikło z pośpiechu i nocnej pory pisania tekstu (miało być oczywiście "od ponad 120 lat" - dokładnie historycznie przyjmuje się 123 lata)

Dziękuję za wspaniały odzew, który z radością przekazałem moim rodzicom. Nie ukrywam, że mnie i im "wykulnęły" się łzy radości, że są jeszcze młodzi ludzie - prawdziwi Polacy, którzy wiedzą co to Ojczyzna i patriotyzm.
Wystarczy nam, że WY prawdziwi patrioci w imieniu wolnej Rzeczpospolitej osądziliście tych Łajdaków z wojny polsko-bolszewickiej i tych dzierżących obecnie stery tego rządu, bo gdyby to nawet jakimś cudem zrobił ich minister "od pomników" to i tak byśmy mu nie uwierzyli bo zabrzmiałoby to równie szyderczo jak przeprosiny ich rezydenta po morderstwie POlitycznym w Łodzi. Pokolenie moich dziadków miało świadomość kto jest wrogiem Ojczyzny a kto Patriotą, tych co udawali zweryfikowała wojna. Od pokolenia moich rodziców rozpoczął się dramat jakiego nie zna historia Polski. Po zakończeniu drugiej wojny światowej jako naród dwukrotnie odzyskiwaliśmy wolność i za każdym razem okazywało się, że nas bezczelnie oszukano, że już nie można wprost rozpoznać kto dziś jest Polakiem, kto volksdojczem a kto skazuje nas podstępnie na rosyjską dominację. Dzisiaj prawdziwi patrioci są postrzegani w naszym ojczystym kraju jako wywrotowcy, antysemici, nacjonaliści i Bóg jeden wie jaką jeszcze łatkę im przykleją, żeby pod płaszczykiem europejskości Polski kryć swoje afery, matactwa i kolesiostwo. Wasze młode pokolenie, chociaż w znacznie mniejszym stopniu narażone jesr na bezpośrednią utratę życia za swoje patriotyczne ideały, to jednak ma znacznie gorzej od pokolania moich dziadków, moich rodziców czy mojego dzieciństwa. Wam znacznie trudniej jest dzisiaj walczyć o prawdę honor i wolność bo wróg nazywa Was wrogami, bo na Waszych oczach bezkarnie dokonuje się w sposób bezczelny nagłaśniany medialnie łamanie wszelkich zasad moralnych i prawych, bo wielu Waszych rodaków rówieśników pogubiło się w matactwach wszechobecnie rządzących szumowin z których ze wstydem to przyznaję większość pochodzi z mojego wiekowo pokolenia.
Oni nie dbają już nawet o zachowanie pozorów czy ukrywanie tej złej prawdy o swoich przekrętach, oni nadają im formę prawa, swojego prawa...
Wam naprawdę jest znacznie trudniej...
niezależny Poznań

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#99799

Bardzo mi się podoba to w jaki sposób opisałeś dzisiejszą rzeczywistość. Użyłeś trafnych i celnych słów. Czy zgodzisz się abym wykorzystał Twój tekst w innych "miejscach" i przy innych okazjach( oczywiście z zaznaczeniem Twojego autorstwa)?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#99835

W sensie egzystencjonalnym młode pokolenie ma dziś nieporównywalnie łatwiej. Natomiast identyfikacji wroga, to obecnie rzeczywiście spory problem.
Klasyfikacja : niemiecki czy rosyjski żołnierz lub urzędnik to wróg i ciemieżyciel, już nie wystarcza. Teraz mamy wroga wewnętrznego, rozsianego jak chwasty w zbożu, ukrytego, przyczajonego, który jak rak toczy polskie społeczeństwo od wewnatrz, rozwarstwia je skłuca, osłabia i żeruje na nim.
Los obecnego młodego mokolenia jest o tyle cięższy, że w przeciwieństwie do starszych pokoleń, nie ma ono w wiekszości nawet świadomości iż żyje w państwie niedemokratycznym, zmanipulowanym i zbolszewicowanym, rządzonym przez POkomuchów ludzi bez czci, poczucia patriotyzmu i honoru. A bez tej podstawowej świadomości nie może być mowy o wolnościowych odruchach i dążeniach.
Młode polskie pokolenie to niestety w sporej części patriotyczni ignoranci, neoniewolnicy eurobolszewickiego systemu.
Mimo wszystko w nich wierzę, wierzę w ich przebudzenie, bo przecież kłamstwo nie może trwać wiecznie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#99847

"Czytałem ja o wojnach; - w dawnych, dzikich czasach,

Piszą, że tak okropne wojny prowadzono,

Że nieprzyjaciel drzewom nie przepuszczał w lasach

I że z drzewami na pniu zasiewy palono."

Pomniki Pamięci.
Spisuj losy dziadów . Historie Prawdziwe, Nasze.

Gdy, ja zapomnę i dzieci moje - "Boże zapomnij o mnie"
cyt. Dziady

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#99731