Chcecie Pomnik to macie...nawet z krzyżem !

Obrazek użytkownika SZUAN
Blog

Ja nie chcę bluźnić. Ja się powstrzymam od przekleństw. Ale kogoś naprawdę zdrowo walnęło !!!
Wszyscy przeciwnicy Krzyża –dalej wesoło, biegiem i radośnie protestować ! Tym razem nawet dam wam swoje błogosławieństwo, bo taki ”odjazd” to już chyba się nie powtórzy !

Bandytom, mordercom, najeźdźcom, plugastwu co chciało nas wytępić – stawiamy pomnik ?!

W Ossowie koło Wołomina, gdzie 90 lat temu wydarzył się "Cud nad Wisłą", powstaje pomnik. Nie będzie jednak poświęcony żołnierzom polskim, lecz bolszewickim. To pierwsze takie upamiętnienie na Mazowszu.

„Nagrobek powstaje według projektu rzeźbiarza Marka Moderaua, zwycięzcy niedawnego konkursu na projekt kwatery smoleńskiej na Wojskowych Powązkach. Będzie miał formę wyłaniającego się z ziemi prawosławnego krzyża, po bokach którego staną w szeregu 22 spiczaste elementy przypominające ostrza bagnetów(…) Inicjatywę poparł (…) Bronisław Komorowski : - Szacunek dla żołnierzy leży w polskiej tradycji. Warto pokazać Rosjanom, że tak samo odnosimy się do ich poległych. Upamiętnienie mogiły na Polakówej Górce byłoby dobrym gestem w stosunkach polsko-rosyjskich (..).Cała kompozycja wykonana będzie z nierdzewnej kwasoodpornej stali. Pomnik ma być gotowy w 90. rocznicę "Cudu nad Wisłą". Samorząd Wołomina sfinansował utwardzenie prowadzącej do niego drogi. Wojsko przerzuci nową kładkę nad rzeczką Czarna Struga. Podczas uroczystości 14 sierpnia bolszewicką mogiłę odwiedzi prezydent Bronisław Komorowski.”

Pokażcie powodzianom na co idą pieniądze, pokażcie wszędzie tych „nawiedzonych” i otumanionych posłannictwem „Zgody co buduje”. Wiele rzeczy mi się nie podobało, wiele mam do zarzucenia Komorowskiemu, ale POLSKI PREZYDENT patronujący budowie POMNIKA BOLSZEWIKOM ???
Człowieku, Piłsudski wraz z połową wymarłej już Polskiej Armii przewraca się w grobie. Jak tak można ? A no można , skoro ma być jak widać.

Dla takich jak ja niedowiarków, dołączam link do informacji ( Mi>jak ja - bo w pierwszej chwili nie uwierzyłem, zakrawało na taki absurd, że nie mogłem pojąć, jak komuś w ogóle takie coś przyszło do głowy !!) :
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,8206970,Pod_Warszawa_bedzie_pomnik_zolnierzy_bolszewickich.html

Do d.. z takim rządem, z takim Prezydentem, z takimi „twórcami” i urzędnikami. Postawcie jeszcze pomniki Banderze, Hitlerowi, Himmlerowi, i wszystkim innym katom polski. Będzie komplet ( Stalina pomijam, on ma w tym kraju jeszcze niejeden pomnik).

I żeby było jasne – nie mam nic przeciwko cmentarzom, każdy pochowany w tej ziemi ma prawo spoczywać w spokoju, nie ważne już kim by był. ALE POMNIKI to w Polsce buduje się BOHATEROM lub osobom ZASŁUŻONYM, a nie wrogom !!

No jak to jest ta nasza nowa „zgoda”, to ja chyba pójdę się dla pewności uzbroić. Bo Bóg tylko jeden wie jak to się skończy , bo ci durnie godzący się w TYM kraju na takie paskudztwo to zasługująca jedynie na powtórkę z plag egipskich !

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jak pierwszy raz dowiedziałem się o tym horrendum, to aż mnie krew zalała.

Idę o zakład, że jeśli tylko pojawią się jakieś donioślejsze głosy protestu, to zaraz te same medialne śmiecie spod znaku Waltera-Michnika, które szczują pijaną hołotę, do profanowania krzyża pod pałacem, staną murem w obronie "pomnika pojednania polsko-rosyjskiego" w Ossowie.

 

Choć jest w tym pewna logika.

Upamiętnienie prezydenta Kaczyńskiego to skandal, bo w koncu ten przebrzydły kaczor walczył z ukochaną ojczyzną Komorowskiego-Michnika.

A z kolei dzielna bolszewicka armia szła na zachód walczyć o miejsce u żłoba dla michnikowej i walterowskiej rodzinki.

Więc jak można nie szanować ich poświęcenia i trudu.

W końcu gdyby nie armia czerwona, to kim byłby Michnik z walterem.

Zwykłym kryminałem jak nieświętej pamięci Ozjasz Szechter w II  RP.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#78854

Co za debile sa u wladzy. Szlachetna jest idea budowy cmentarza.  Prekursorem były Austro-Wegry w czasie I wojny swiatowej. Nie chodziło o jakies chore idee  ale zwykły szacunek dla zmarlych nawet jesli byli wrogami. Można jeszcze niektóre z tych cmentarzy w Karpatach podziwiać. Czyli jest z czego czerpać inspirację artystyczną. Ewentualnie...Bo sytuacja niestety jest inna.

 Współczesnie trend jest  obrzydliwy - chora  idea pojednania nad mogiłami w atmosferze braku szacunku dla poprzednich pokoleń przez zamazywanie tragedii która się wydarzyła i  jej sensu w tak banalny sposob metodą pustych gestów . Pojednanie w nastepnym pokoleniu ma sens we wspólnym dziele współczesnym, podawanie sobie rąk na grobach przodkow jest  zniewaga wobec zmarłych jeśli wiaże się z imputowaniem przodkom że byli irracjonalni, z trywializacją ich postaw i czynów sugerowaniem jak to teraz mądrzejsi, potrafimy zapobiegać podobnym konfliktom. Tak sobie czasem myslę że przywrócony znów do zycia zołnierz raczej skoczylby do gardła ktoremus z architektów wspołczesnego porządku niz przyklasnał podobnej ceremonii. Może dawniej ludzie często gineli niepotrzebnie ale ktoś kto wszystko ma  w dupie i nie walczy o nic nie ma prawa do takiej konkluzji . Nie dość że dziś wciąż wybuchaja wojny z tych samych co dawniej powodów to jeszcze doszedł nowy - wojny wzniecane przez zarozumiałych twórców "nowego świata". 

Tutaj jest jeszcze dodatkowy aspekt , że budujemy cmentarz ludziom którzy walczyli o likwidację tradycji, dziedzictwa i tez tego elementu kultury który się wiąże z grzebaniem zmarłych w godny sposób. I to jest problem.To wyklucza  pomnik.  W dodatku robia to ludzie w jakies mierze skażeni podobnym barbarzyństwem tj. brakiem szacunku dla przeszłości. Dlatego to zupełnie bez sensu. Nie ten czas , nie ci ludzie, nie ta forma. 

Długo mi wyszło. Chodziło mi o to że nawet przypisujac autorom pomysłu i wykonania najlepsze możliwe intencje i tak wychodzi obrzydliwie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#78876

sądzic ? mam na mysli oczywiscie Stefana Michnika,brata

adama z raną na czole........

dycha.....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#78910

To się k...a w pale nie mieści. I masz rację, lada dzień nalezy spodziewać się pomnika Hitlera. Kogoś popierd...ło!

pozdr
Koteusz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Koteusz
=======
Polacy domagają się prawdy o Smoleńsku!

#78856

Powiem szczerze i wyjątkowo brutalnie (o pomysłodawcy i realizatorach i wspierających tę idiotyczną szopkę) - jakby matka wiedziała kogo urodzi, to chyba by kolanami udusiła !

pozdr.

Idź wyprostowany wśród tych co kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#78857

... ja pierdolę !

Czas chyba przygotować się na drobny lifting:

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#78858

poprosić o poradę :)

 

"Szacunek dla żołnierzy leży w polskiej tradycji"

 

To może od razu j*bnąć w Warszawie pomnik "Strudzonego esesmana"?

Najlepiej na terenach byłego getta... :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#78859

że rząd Tuska chce dodatkowo zredukować tzw. wydatki sztywne, rozpoczynając od armii... To jest obcy reżim, nie polski rząd.

444Polska.bloog.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#78871

 zaczyna spłacać swoje dlugi kosztem spoleczeństwa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#78872

Brak mi słów, co to się dzieje???, Jak szybko, gdzie oni się tak śpieszą? No i jak tu się przeprosić z wyborcami Po jak oni jeszcze tego nie widza ??? Wczoraj miałam okazje rozmawiać i mówię i mówię ale słyszę tylko : Nie to niemożliwe, to na pewno nie możliwe, oni chcą dobrze. pytam skąd wiesz śledzisz wydarzenia czytasz coś oprócz wyborczej??? odp: Nie nie mam czasu ale to niemożliwe, słuchałam co będą robić w kampanii na pewno to robią'
SZOK

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kaczoorek

#78874

Czy on jest nadwornym rzeźbiarzem gajowego?

contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#78875

aniz
Mój dziadek pewnie też w grobie się przewraca, był w legionach i teraz pomniki się wystawia, może jeszcze wystawmy pomnik tym którzy wyznaczyli granice powojennej Polsce?
Pozdrawiam aniz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

aniz

#78881

Pełniący obowiązki prezydenta Komorowski, zapraszając do samolotu gen. Jaruzelskiego podkreślał, że “jest rzeczą absolutnie naturalną i zrozumiałą” aby na defiladzie w Moskwie “także była głowa państwa”.

Panie Prezydencie – głowa państwa? Przecież ta, jeśli jeszcze jest na karku, to związana jest obopólnie i nierozerwalnie z resztą ciała. I przewodzi temu ciału w imieniu i dla dobra, a nie “dobrości”, całego organizmu. Tymczasem dyktator komunistyczny nigdy nie był integralną częścią tego narodu, a jego nakazy raniły i zniewalały naród.

Czyż nie jest demoralizujące, że pan panie Prezydencie zdaje się kontentować towarzystwem byłego satrapy, a rzeczony generał nie stanał jeszcze, jak tamci w Norymberdze, na ławie oskarżonych?

Nie. Bronisław Komorowski brnie dalej. Teraz, jako Prezydent, nie chce współistnieć z krzyżem, bo znalazł sobie inny symbol ... W Ossowie koło Wołomina.

Z poważaniem
kassandra

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kassandra

#78884

 To bezsprzecznie wygląda na syndrom sztokholmski... :)

Pozdrawiam

:/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#78900

Dziś usłyszałem takie okreslenie - "Jaka głowa Państwa, to zwykły ch.. antypaństwowy".
I to od przysłowiowego menela, którego wkurzyło lekceważenie rodzin przy odsłanianiu tablicy na ścianie Pałacu.

Idź wyprostowany wśród tych co kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#79010

Mnie dodatkowo walnęła informacja o tym prawosławnym krzyżu. Gdzie bolszewicy, gdzie krzyż?! K..wa, autora projektu zupełnie pogięło. Z przesłania pomnika wychodzi, jakby to była wojna religijna między katolicyzmem a prawosławiem (odparcie prawosławnej krucjaty, czy coś w tym stylu ;)).
Niedługo może dowiemy się rewelacji o prawosławnych bolszewikach ;))))

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#78901

Należy również wspomnieć, iż rosyjska cerkiew tak dalece zaangażowała się we wspomnianą wyprawę, że nawet "udostępniła" wszelkie możliwe precjoza celem sfinasowania przedsięwzięcia jak również "przekazała" wiele dzwonów itp. aby wszelakie odlewy z tychże mogły do powodzenia bolszewickiej sprawy się przyczynić... (na wiecej sarkazmu sie nie silę)...

Pozdrawiam

:/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#78906

Ciekawe, że o ile prawdę twierdzą historycy, co najmniej 30% rosyjskiej armii to byli Chińczycy opłacani jak wojska najemne, a drugie 30% to Żydzi. I jak tu ten krzyż ma pasować ?!

pozdr.

Idź wyprostowany wśród tych co kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#79011

Wszystko jasne - nie mój prezydent nie mój rząd  i od dawna każdy dzień z takimi szokującymi wiadomościami o tym mi przypomina

germario

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#78913

Problem się zrobi jak nam jeszcze obstalują nie nasze państwo.
Niby już się w takim żyło ale dla niektórych (szczególnie młodszych wiekowo) to będzie nowość.
Białorusini krótko cieszyli się swoją flagą, Rosjanie hymnem, a wszyscy pozostali względną suwerennością.
Przyjdzie Gazprom i wszystko pozamiata.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#79064

 Już jest pozamiatane i nie jest do tego potrzebny żaden moloch jak Gazprom wystarczy socjotechnika (małe słowo a tyle zła ze sobą wiąże)Jesteśmy tak otumanieni, że nie potrafimy znaleźć lekarstwa na tą społeczną chorobę.germario

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#79066

oglądałam TVP info. Po kilku komentarzach chciałam już na zawsze zlikwidować aparat telewizyjny. A tu PAN PREZYDENT ZGODY NARODOWEJ funduje pomnik

(funduje narodowi więcej, ale to którejś nocy okaże się). Jak ten aparat usunąć raz na zawsze?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#78974

To jest irytujące ale co zrobić - mają władzę. Gdy ją straca trzeba to będzie wszystko posprzątać

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#78996

Te sprzątanie to średnio co 20-30 lat.Głupota tych ludzijest porażająca...

pozdr.

Idź wyprostowany wśród tych co kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#79013

Paweł106 - Może ktoś ma pomysł jak tę wiadomośćić umieścić na powszechnie oglądanych stronach. Z pewnością ta wiadomość winna dotrzeć do wszystkich

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Paweł106

#79005

nie będę mówić o pryncypiach, przynajmniej tu wiemy...
w mojej rodzinie są 2 krzyże virtuti własnie za te walki podczas 1920. Moi już nie żyją, ale jak myślę jak dzisiaj by sie do tej NOWINY odnieśli...

zapomniałam dodać: czekam na pomnik min. mokrego Szweda i strudzonego SS -mana

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79012

I tak juz tytułują Nas od ciemn. spiskowców itp.
Spróbujcie zatem zaryzykować tezę,że nasi świecznikowi WUMLe nie CHCĄ tylko MUSZĄ.Robić dokładnie to co każe szantazysta, mający DOWODY na CONAJMNIEJ współudział w zamachu Smoleńskim.Szantażysta, który znakomicie się przy tym bawiąc, destabilizuje sytuację w CAŁYM Państwie Polskim, a co za tym idzie, w całym regionie środkowo-wschodniej Europy.
Prawda,że to wiele by wyjaśniało?
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79017

Widok popielatej, skamieniałej twarzy ministra Millera, jaki można było podziwiać podczas transmisji jego pierwszej wizyty w Rosji po katastrofie, był szokujący. (Coś tam podpisywali, siedząc w chyba z 10 osób, z między innymi p. Anodiną przy rozłożystym stole, a potem była krótka konferencja prasowa na stojąco, na której min. Miller z trudem wydukał parę słów usiłując ominąć pytania dziennikarzy.)
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79022