AKCJA KARTY PAMIĘCI.. NIE STÓJ Z BOKU!

Obrazek użytkownika SZUAN
Blog

Zgodnie z treścią moich wpisów , czas przystąpić do wprowadzania w życie tego, co roboczo nazwałem „KARTY PAMIĘCI”.
 
Przypomnę w skrócie, skąd taki pomysł i o co w ogóle chodzi. Uważałem i dalej uważam, że wszelkie akcje polegające JEDYNIE na zawieraniu znajomości pomiędzy ludźmi wyznającymi te same wartości, jak czytelnicy „niepoprawnych” gazet (sorry, ale słowo obciachowe jest dla mnie zwyczajnie nie na miejscu…) nie do końca są tym, czego oczekujemy. Nie o to przecież chodzi, aby rozpoznawać się na ulicy, ale żeby osiągnąć większy efekt. Nie chcę tu powtarzać całej dyskusji na ten temat, a zainteresowanych odsyłam do wcześniejszych moich i cudzych tekstów na ten temat.
Skutkiem jednak różnicy zdań pomiędzy mną, a „obciachowcami” powstał pomysł czy też  idea, zaproponowana przeze mnie, a polegająca w skrócie na akcji przygotowania, wydrukowania i kolportażu w dniu 1 listopada „bibuły” (tu jedna uwaga – to nie jest żadna konkurencja, mamy inne spojrzenie na temat tego co skuteczne ale ja nikomu nie zabraniam innych akcji i wdrażania w życie swoich pomysłów. Po prostu zwyczajnie wyżej cenię każdą akcję trafiającą do szerokiego grona ludzi niż zamkniętej grupki. Dokładnie tak jak za pierwszej Solidarności – tam też rzucało się ulotki, a nie spotykało na kawie..).
 
Ale do rzeczy :
„Pozostało dwa tygodnie do 1 listopada. Pod cmentarzami , w każdym mieście, wsi, miasteczku będą tłumy.
A więc przygotujmy akcje - wydrukowane ulotki, plakatki, broszurki jednostronicowe lub cokolwiek podobnego, byle interesujące.
Zawierającą wybrane teksty lub ich fragmenty o Katastrofie Smoleńskiej. Takie, których próżno szukać w TVN.
Do których nie dotrą "normalni" , bo nie kupują żadnej prasy. Których nie ma w radiu, a jak już to w kontekście spiskowej teorii dziejów.
I rozkładamy to pod każdą cmentarną bramą. Obok sprzedawców zniczy, na kamieniu pod krzyżem, naklejamy na portalu cmentarnym itp. Może się za to to zabrać każdy w swoim mieście, bez względu gdzie przebywa. Może zabrać z sobą i udostępnić w najmniejszej miejscowości gdzie ma swoje rodzinne groby.
A ja biorę na siebie przygotowanie tekstu, opracowanie graficzne, wersję do udostępnienia w necie. I czekam na propozycje, co zamieścić . I na waszą pomoc w zgodzie dziennikarzy ( i redakcji) pozwalających na wykorzystanie w tej formie ich tekstów.
Nie rozdawać nachalnie, położyć spokojnie obok , nabić na gwóźdź w desce, "dokleić" do płotu. Niech weźmie do reki każdy kto zechce. W każdej "dziurze", w kraju i za granicą.
 
A teraz czas na efekty :
Po dłuższych deliberacjach, co wstawić postanowiłem jedno (no bo w końcu coś  muszę wstawić jako tekst !),  - w proponowanej KARCIE wstawiłem „roboczo” teksty swoje i Szuanny.
Po pierwsze, żeby nikogo nie urazić wyborem, po drugie czekam na Wasze propozycje, po trzecie zamieszczanie cudzych tekstów wymaga zgody autorów a często i przeredagowania tekstu. Oczywiście, żeby było jasne - nie chodzi o moją ambicję jako super autora, ale o wybrnięcie z kłopotu. W wersji docelowej może nie być żadnego i też się przecież nie obrazę . A jeżeli macie już zauważone teksty, własne lub za zgodą autora to proszę o linki - im szybciej, tym lepiej.
 
Tu jedna uwaga – kumoterstwo kumoterstwem, ale zerknijcie na tekst otwierający KARTĘ. Według mnie jest to najlepszy tekst jaki udało mi się przeczytać na temat tych co zginęli. Nie ukrywam, poruszył mnie okropnie…
 
Wybór tekstów - jeżeli możecie, zacznijcie już szukać, po necie, po gazetach, może z opracowań itp itd. Warunek - żadnego podszywania się pod autorów, w tym przypadku wszystko legalnie, uprzedzam za machloje pierwszy zgłoszę do prokuratury !!! Tu nie ma żartów !!
 
Druga sprawa - nowe teksty pisane pod kątem tego co chcemy "wydać". Zwróćcie proszę uwagę na klimat w jakim ma to się ukazać - żadnej nagonki politycznej, żadnego napastliwego tonu. Zresztą życie zweryfikuje, co zostanie "wskazane" jako warte "pójścia do ludzi". Szukajcie lub piszcie, coś co wywołało w Was drgnięcie , co Was sprowokowało do przemyśleń, co Wami zatrzęsło...o takie teksty chodzi !
 
Co do rozdawania – warunek  nie nachalnie !! - leży, kto chce weźmie, nic na siłę. Ale to nie wyklucza rozdawania , tym bardziej że w tegoroczne święto tak naprawdę zacznie się w sobotę, kiedy rodziny będą porządkować groby bliskich. Nic nie stoi na przeszkodzie "kolportować" przez 3 dni, od soboty do poniedziałku. Może nawet lepiej, mają wtedy więcej czasu a akcja stanie się głośniejsza.
Można rozkładać, można rozdawać, można położyć. Przy wejściu na cmentarz, przy kapliczkach, przy kościołach. Przy bramach, u sprzedawców kwiatów i zniczy, na przystankach komunikacji w pobliżu cmentarza… tak wiele jest miejsc gdzie wtedy będą ludzie !
A komu mało, zawsze może dodrukować i wrzucać np. do skrzyneczek na reklamówki na klatach schodowych…
Forma i wydruk : Czarno-białe czy sepia - powiem tak, kogo stać będzie , sepia mile widziana, kto nie  może to jest do pobrania także wersja czarno-białą.
 
Do ściągnięcia przygotowałem jak gdyby dwie wersje „bibuły”. Jedna to KARTA PAMIĘCI z tekstami blogerów, a niejako z rozpędu coś co nazwałem wstępnie KARTĄ PRAWDY, czyli najważniejsze pytania i wątpliwości odnośnie katastrofy.
 
Wszystkich oburzonych krytykantów tym samym też przepRaszam z a kiepską formę – ulotki to ja i owszem rozdawałem i nawet czasami drukowałem, ale nigdy ich nie wymyślałem !!
 
I na koniec jeszcze jedno. Jeżeli całą akcja wypali, a mam nadzieję że tak, to przed nami 11 listopada, święto Niepodległości. To bliski i kolejny termin, żeby przygotować i puścić w świat następną partię KART PAMIĘCI. Tym razem poświęconą tym, co za tę naszą Polskę oddali to co mieli najdroższe – życie.
 
Żyjemy w kraju, który od wielu tej ofiary wymagał. I nie pozwólmy, aby pamięć o nich zanikła.
Pamiętajcie proszę, Ojczyzna jest jak Matka, NIGDY nie zapomina swoich dzieci. Okażmy się warci tych słów…
 
Pliki do pobrania w formie PDF  tutaj . Adresy umożliwią pobranie wersji kolorowej i cz-b w formacie A4 (2 strony) i „małą” wersję A5(też dwie stronki)
Wersja czarno-biała :
Wersja kolor (sepia) :
 
Na koniec jeszcze jedno słowo – podziękowania za wszystkie życzliwe uwagi , ale wielkie, wielkie podziękowania za pomoc BLOGMEDI24, (Maryla jesteś wielka !)
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Niestety konieczna jest korekta "zecerska" tekstu. Sporo literówek ,brak znaków interpunkcyjnych.
Inicjatywa bardzo szlachetna . Dyszka :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#96977

wymagają korekty.
Karta prawdy na drugiej stronie niemal zaczyna się od literówki w imieniu Bronisław.
Na karcie pamięci jest jeszcze gorzej. Jak odeszli do domu Ojca, to Ojciec kategorycznie wielką literą.
Byłabym też za tym, aby wszędzie (o Ofiarach), szczególnie na karcie pamięci pisać wielką literą: Oni, z Nimi, Ich pamięć etc.
Jeśli nie będzie sprzeciwu - chętnie skoryguję wstępnie oba teksty, bo wykształcenie filologa mam i wyczucie tekstu ponoć też. Później jednak powinien tekst "obrobić" jeszcze ktoś, bo co dwie głowy, to niejedna.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#96993

tylko proszę o cynk jak potem odesłać.
Najlepiej by było skorzystać z maila priv i podesłać jako załącznik.
Jak wykonam swoją pracę - odeślę do kolejnej "kontroli" następnego wolontariusza.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#96998

Gdyby było potrzeba, mogę być tym drugim.
Również jakieś tam kwalifikacje posiadam ;).
Dajcie znać - mój mail jest dołączony do profilu na Np.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97011

Mój mail też działa tak samo.
:-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97022

Dziękuję za uwagi, pewnie że jest tam sporo błędów..ale zerknijcie na godzinę kiedy to kończyłem (4 rano !) ;))
Korekta jak najbardziej mile widziana, przecież to są albo stare teksty albo na szybko "wrzucone" to i błędów cała masa.
Ale tak naprawdę to CZEKAM NA PROPOZYCJE TEKSTÓW BLOGERÓW.
Czekam na Wasze propozycje, sugestie..tak jak pisałem.
A każda pomoc baaardzo mile widziana.

Teksty są w PDF , ale oczywiście jak będzie mniej więcej wiadomo co ma być drukowane docelowo wrzucę pliki WORDA do korekty.
No i oczywiście wymienimy adresy poczty.

pozdr.
Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#97037

dzięki

całkiem nieźle to wygląda

szczególnie ta Karta Prawdy po kilku poprawkach może być - i raczej napisane tak, żeby KAŻDY zrozumiał mniej więcej co czyta :-)

pozdrawiam

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#97039

Już na spokojnie przemyślałem co by tu przyśpieszyć i jak , i wyszło mi, że jednak wrzucę teraz w formacie WORDA plik z KARTĄ PRAWDY do korekty, tak aby każdy kto chce i może mgł poprawić (tym bardziej, że będę musiał odejść na jakiś czas od kompa...).Zaraz wstawię link.
Natomiast co do KARTY PAMIĘCI to jak wspominałem poczekam na propozycje tekstów do wstawienia, wtedy zrobi się korektę. Jest troszkę czasu, myślę że przez weekend powinny być ciekawe wnioski. Jak nie będzie propozycji innych tekstów, no to zastanowimy się co zrobić dalej.

pozdr.
Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#97046

Poniżej link do wersji w WORDzie :

http://www.sendspace.pl/file/6377608a94f36ceee99391f

pozdrawiam i liczę na szybkie efekty pomocy ;))

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#97048

poprawki językowe.
Zastanawiam się nad takim zdaniem w tej Karcie Prawdy "Wyobraź sobie przez chwilę, że w katastrofie pod Smoleńskiem zginął i Twój bliski". To ponoć też nieźle działa na czytelnika.
Rzecz nie w tym, że to zdanie ma tak akurat brzmieć. Chodzi jedynie o odniesienie do każdego czytającego.
"A gdyby to dotknęło Ciebie? Też byś stał niemy?".
Coś w tym guście.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97062

Obie wstawki trafione, wstawiaj i już !
A tekst "A gdyby..." - wytłuścić, może go w stopce dołożyć ?
pozdr.

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#97071

"Nasz rząd bezgranicznie ufa Rosji.
A Ty ufałbyś komisji powołanej przez sąsiada, u którego zginął Twój bliski?"

Jakoś tak.
Wysłałam maila na prywatną skrzynkę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97073

od jakiegoś czasu mam wrażenie, że coś jest nie tak z moim komputerem. Tak jakbym widziała obraz po ułamkach sekund po kimś.
Albo jestem opętana teoriami spiskowymi albo zdecydowanie muszę się przepiąć na inny sprzęt i inne łącze.
Czy ktoś z Was nie ma czasem takiego dziwnego wrażenia?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97074

Ani teorie spiskowe. Hakerzy. aferyprawa.pl zhakowane 4 razy od początku roku. Na sympatykach.pis mamydyżernego podsyłacz wirusów. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#97080

>ossala
Nie pracuj gdy serfujesz w sieci z konta administratora, tylko z drugiego bez uprawnień.

Jeśli dawno był instalowany system, to możesz mieć kłopoty z zaśmieconym rejestrem, który możesz trochę uporządkować korzystając z darmowej oferty firmy Comodo http://www.comodo.com/products/comodo-products.php

Naciśnij 3 króli i po zgłoszeniu okienka kliknij w Menedżera zadań i sprawdź czy jakiś program nadmiernie nie obciąża procesora. Mogą być jeszcze programy szpiegujące, których w ten sposób nie wykryjesz, a wtedy godny polecenia jest program Search&Destroy
http://www.safer-networking.org/pl/index.html

Mnie spotkało coś innego, co wiążę z tym portalem, bo po raz pierwszy dotknęła mnie taka akcja. Czy ktoś doświadczył czegoś podobnego?
W pracy zadzwonił telefon i panienka głosem charakterystycznym dla wszystkich z call center zaczęła szczebiotać zwracając się do mnie po nazwisku. Przerwałem jej, że nie interesują mnie oferty ubezpieczeniowe i bankowe, na co panienka miłym głosikiem oświadczyła, że dzwoni z agencji, która dysponuje ofertami pracy adekwatnymi do mojego stanowiska i jeśli podam jej swój prywatny mail, to otrzymam je wkrótce. Tu rzuciła uwagę o dyskrecji jej firmy i że nie chcą by ich klienci mieli jakiekolwiek kłopoty ze strony aktualnego pracodawcy.
Sprytnie pomyślane, no nie?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97084

Na pewno skorzystam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97125

Proszę rozważyć wykorzystanie (bez żadnych zobowiązań) moich wierszowanych tekstów publikowanych w internecie . Np. tu: http://nk.pl/forum/10/18749 (PRZECIW CENZURZE - wiersze usunięte z portalu "Nasza Klasa".)  Serdecznie pozdrawiam Marek Gajowniczek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marek Gajowniczek

#97079

Hmm jak to powiedzieć - z chęciąbym zerknął, ale ja jestem z tych nielicznych co omijają Naszą Klasę dalekm łukiem.
Mam propozycję - może by tak na maila w PW ? A przynajmniej poproszę na PW o kontakt i podam adres do mnie.

Albo jeszcze jedno - sam wiesz najlepiej, czy znajdziesz w swoich wierszach coś takiego "klimatycznego", pasującego...a może by tak coś "extra" ? To by była bomba ;) !!

pozdrawiam

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#97181

Szuan, bardzo dobra inicjatywa i dobra pierwsza wersja! Pomyślę trochę i odpowiem, zaproponuję modyfikacje.

Jedna uwaga na gorąco: nie należy pisać "I WIELE INNYCH KŁAMSTW", jest to niekonkretne. Lapiej dopisać jescze jednen konkretny przykład i dać wielokropek.

wyrazy szacunku!
pozdrawiam

bu-dzin

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97161

Uwagi przyjęte, wprowadzone,i zapamiętane do poprawienia..

Na razie - KRÓLESTWO ZA TEKSTY ! Wstępnie przyjmuję, żę wersja docelowa to tak wtorek - środa.Proszę czasami zerknąć na BLOGMEDIĘ, tam także jest grupa osób zaangażowanych.

pozdr.

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#97180

Tak naprawdę to sądzę, że najważniejsza jest inicjatywa.
Pewnie, że nie można puszczać baboli i jak wiele par oczu popatrzy i głów pomyśli to będzie tym lepiej.
Trzeba tam też uważać, bo na monitorze nie widać wszystkich polskich fontów, ale się drukują.
Poza tym nie zwróciłam uwagi na nagłówek, nie widać na ekranie napisu "A JEŻELI TO NAPRAWDĘ BYŁ" ale się to drukuje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97256

Jan Bogatko

...inicjatywę, a zwłaszcza pracę w nią włożoną, podziwiam.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#97260

korekty przecinków i literówek?
Tam jest więcej pracy i trzeba trochę posiedzieć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97257

Test w WORD-zie :
http://www.scribd.com/doc/39976462/KARTA-PRAWDY-KOL
http://www.scribd.com/doc/39976562/KARTA-PAMIECI-KOL

pozdr.
ps. do wszystkich - biegam po portalach i piszę; zatem nie gniewać się na braki odpowiedzi, szybciej nie mogę !!;))

pozdr.

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#97311

jak się nie uda rozdać na cmentarzach, to też nie ma co płakać.

Pytania musimy zadawać mimo wszystko. Kto młody ten na mury? Być może. Ale może także pobiegać po klatkach w swojej dżungli. Powrzucać do skrzynek, zostawić w windzie, przykeić na tablicy ogłoszeń. A niech się wściekają.

NIECH CHOCIAŻ PYTANIA ŻYJĄ, SKORO LUDZIE GINĄ.

Ps. Last but not least - co się stało w końcu z ciałem Inżyniera Wróbla? Odnaleziono? Bo jakoś tak ucichło, jakby tu już Rosja, a nie Polska...

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#97263

inżyniera Wróbla, ale żeby potwierdzić tożsamość trzeba zrobić testy DNA.
Niestety, inżynier Wróbel nie miał tak mądrej torebeczki, która wiedziała gdzie się zawieruszyć w pobliżu i że trzeba było zabrać ze sobą wyciąg z konta bankowego, żeby nie było wątpliwości.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97270

miejscu...

to takie stare numery, a ludzie jak dzieci...

W każdym razie skoro "oni już idą", a nam pozostało czekać bezbronnymi (bo nie widzę jakiegoś "ruchu" odnowy w PiSie - raczej utartymi ścieżkami) to niech chociaż słowo żyje...

Tak szczerze, to to wszystko jest smutne jak ch.. pigmeja.

Pozdrawiam.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#97274

obecny podczas takiego strasznego mordu, nie mogący przeciwstawić się temu, nie mogący nic zrobić by ratować życie najbliższej osoby, nie może być w szoku ? Nie może identyfikować się z zabójstwem ? Brać winę na siebie, bo nie pomógł ?  Co o tym  mówi psychologia ?_________________________________________________________ „Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#97278

Zamiast komentarza, pozwólcie wstawię fragment moje notki z S24 (wiem, wiem, to konkurencja, ale nie daję już rady z pisaniem wszędzie...) Załączone linki pozwalają ściągnąć PRÓBNE CZYLI WSTĘPNE wersje dwu rodzaju "bibuły". DWÓCH zupełnie niezależnych ulotek ! (choć spotkałem też określenie „cmentarna bibuła… mnie się to nawet podoba, takie hmm, „prowokacyjne”). Wstawione tam teksty są jedynie dlatego, żeby uwypuklić formę i szatę graficzną, nie podlegają żadnej ”ochronie” i proszę nie o ich komentowanie (bo że mają błędy to ja wiem, proszę się nie czepiać niedoświadczonego zecera..), lecz o Wasze propozycje czym je ewentualnie zastąpić. Jedna jest w wersji kolor i cz-b, w formacie A4 i nazwałem ją od tytułu jaki posiada KARTA PAMIĘCI; będzie zawierała tylko i wyłącznie teksty blogerów poświęcone Katastrofie Smoleńskiej, zgodnie z atmosferą Święta 1 Listopada. Żadnej polityki, żadnego nachalnego agitowania. W tym przypadku właśnie, proszę wszystkich o podsuwanie tekstów, które docelowo stanowiłyby jej treść. Druga "bibuła" jest nazwana (też od własnego tytułu) jako "KARTA PRAWDY". Jest w formacie A5 i zawiera to, co zazwyczaj pisało się na ulotkach - czyli pytania i wskazanie kłamstw związanych z Katastrofą. Ale też BEZ konkretnych odniesień do PiS-u czy PO. Jedynie czego nie wiemy a chcielibyśmy wiedzieć. I oczywiście nie jest już "dopisana" do 1 Listopada ! To już coś innego, co można roznosić, rozrzucać czy ogólnie kolportować, kiedy się chce, jak się chce i gdzie się chce. DOWOLNIE. Można oczywiście obie KARTY łączyć, można oddzielnie, tak jak wspominałem - zgodnie z rozumem, na własną odpowiedzialność tego, który bierze w tym udział. Każdy, kto zechce, będzie mile widziany. W miarę postępów prac, będę dokładał adresy do kolejnych wersji, nie widzę żądnej sprzeczności, żeby można było wykorzystać wszystkie udane pomysły !

Linki do pobrania ;
KARTA PRAWDY  (czarno - biała)
KARTA PRAWDY  (kolor czyli sepia)
  KARTA PAMIĘCI (kolor czyli sepia)
KARTA PAMIĘCI (czarno - biała)
 

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#97316

Poniżej cytat ze wstępu do "Pod władzą księcia Rypnina" (ambasadora Katarzyny II) Stanisława Lubomirskiego. Autorem wstępu jest Jerzy Łojek i ten cytat (jakże znamienny) jest z Łojka.

Może ten tekst gdzieś wykorzystasz zwłaszcza w kontekście faktu, że obecnie zarządzają nami HISTORYCY! Popatrz jak się dużo z tej historii Polski nauczyli.

"Utrzymanie monarszej godności, powagi i dostojeństwa we wszelkich kontaktach z przedstawicielami obcych dworów nie jest sprawą prywatna króla, ale jego podstawowym obowiązkiem wobec Rzeczypospolitej, gdyż właśnie ono wytycza granicę, której nie mogą przekroczyć obce dwory w swych próbach ingerencji w wewnętrzne sprawy państwa polskiego."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97365

Bardzo pokrótce, Demonica, bo to dłuższy temat, a ja mam raczej bardzo pracującą sobotę, niestety.

Duża część ludzi będzie czuła się winna w takiej sytuacji. Dlatego, że nie pomogli, że gdyby wcześniej postąpili inaczej - to...
Najczęściej jest to zupełnie irracjonalne, ale jak najbardziej ludzkie i naturalne.

Co do "identyfikowania się" domyślam się, że masz na myśli przejmowanie winy na siebie - mimo, że sprawcą był ktoś inny.
Nie, to jest rozłączne.
Można czuć się winnym, ale to to nie rozgrzesza w żadnym stopniu sprawców.

PS. Człowiek delikatny niekoniecznie jest słaby psychicznie, tylko dodam na zakończenie :)

pozdrawiam serdecznie

PS2. Jeśli będę potrzebny odnośnie korekty korekty, dajcie proszę znać emailem. Póki co, wracam do pracy....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97314

Proszę skontaktować się z blogerami poprzez PW (w sprawie publikacji wpisów na blogach). Gdyby były pytania lub wątpliwości to prosimy o kontakt (kontakt@niepoprawni.pl).
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#97369

Gratulacje ! Zaraz akcje rozpropaguje w klubach na Onet !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97412

Hmm nie wiedziałem, że Onet ma kluby ! A drinki podająz dopalaczami czy bez ?;))

A już na poważnie - wrzucać i upowszechniać wszędzie, gdzie się da, trafić do każdego, kto gdzie może...w końcu im szerzej tym lepiej !
Nawet na Antarktydzie i w Kosmosie !

pozdr.
Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#97965

Super inicjatywa, dobór tekstów bardzo trafny. Dopiero dotarłam do tekstu, bo miałam troche przerwę w życiorysie netowym. Widzę, że dyskusja o korekcie już była i praca nad techniczną stroną tekstu. Jakby trzeba było zerknąć jeszcze jednym okiem, polecam się, jestem polonistą i pracuję jako redaktor i korektor. Co czworo oczu, to nie dwoje... Jakby się para moich mogła przydać, jestem:
argentum@op.pl
Pozdrawiam
arg.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Argentum

#97430

Praca wre i idzie moze niewidocznie ale do przodu ;)
Każde ręce mile widziane, jak nie dziś, to przy następnych - a może tak zrobisz swoją na 11-go listopada ? Nie ma to jak wiele dróg do jednego celu, prawda ?
To jest pomysł dla każdego !
A czasem najlepsze prawdziwe srebro ;))

pozdr.

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#97969

Popieram calkowicie Twoj pomysl. Zgadzam sie zeby tych kart nie rozdawac nachalnie, ale tez mam watpliwosci, czy polozenie ich samym sobie osiagnie to co chcemy, bo zapewne znajda sie tacy, ktorzy beda chcieli je zniszczyc. Nie wiem, moze daloby sie tak zrobic, zeby ktos stal przy tych kartach obok i dyskretnie je pilnowal.

Jezeli moglabym cos jeszcze zasugerowac, to do zamieszczonych zdjec dodalabym obok zdjecia samolotu zdjecie "Stanczyka", bo tak sie akurat sklada i chyba malo kto o tym wie, ale dzielo J.Matejki nosi tytul: "Stanczyk na dworze krolowej Bony, po utracie Smolenska" Stalo sie to jak wiemy w 1514 roku. Obraz zostal wywieziony przez Rosjan w 1944 roku i dopiero w 1956 powrocil do Polski. Dla mnie osobiscie ten obraz jest bardzo wymowny; zamyslony, zasmucony Stanczyk z blada twarza w czerwonym stroju blazna, sugerujacy, ze mysli o przyszlosci Polski i do tego ten tytul. Oczywiscie to tylko moja sugestia i propozyjca, ale mysle, ze nawet drobne szczegoly maja znaczenie.

Probowalam zamiescic zdjecie obrazu, ale za nic mi nie wychodzi, gdzie moge o tym poczytac wiecej?

10/10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97548

Świetny pomysł. Właśnie czegoś takiego szukałam :)) Gratuluję pracy zespołowej.
Czy zdążycie poprawić do wtorku?
A co z Krzyżykami Smoleńskimi?
Pozdrawiam Was serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97644

Właśnie, Krzyżyki Smoleńskie ?? Ktoś coś wie ?

pozdr.
Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#97974

To już wkrótce rozpoczniemy akcję wysyłkową. Nie jest nas tak wielu, poza tym jesteśmy rozproszeni po całej Polsce i poza jej granicami.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#98318

pewnie większość osób o tym już wie, ale tak na wszelki wypadek: jak będziecie to powielać to nie używajćie drukarki atramentowej ("ink jet")bo wszystko się rozmarze pod wpływem wilgoci. Trzeba użyć drukarek laserowych i kserografów (lub może wręcz bardziej masowych technik drukarskich...).

Co za postęp: pamiętacie ww wczesnych latach 80-tych? Nie było swobodnego dostępu do kserografów co "wadza" robiła żeby utrudnić powielanie bibuły...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97686

Akurat z drukarkami laserowymi może być problem, laser-kolor to ciągle w Polsce rzadkość ...
A jak się nawet ździebko rozmaże, to w sumie nic złego - jak sobie przypomnę druk z powielacza, to i tak będzie cudo !!;)

pozdr.
Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#98014

MOżna by wydrukować na atramentowej, ale potem powielić na xero...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#98127

Bardzo chetnie przylacze sie, ale skoro mowa o pamieci to warto wylowic z szumowin tefalenu wiadomosc o planowanym na 2 listopada POnownym odslonieciu pomnika bolszewii w Ossowie.Czy nie powinnismy zorganizowac sie ? A moze ktos juz slyszal o mozliwosciach protestu? Ja i tak tam bede dwuosobowo, bo to OBOWIAZEK Polaka.Dolaczam link z youtube.Warto posluchac:http://www.youtube.com/watch?v=DBIIc8dd6cU Jesli zgodzimy sie na pomnik bolszewikow, jutro postawia hitlerowcom i dziadkom z wehrmachtu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97769

Wszystkich, którzy na mnie liczyli , pragnę gorąco zapewnić, że pomimo drobnej (acz wierzę , irytującej przerwie) wracam do "życia" i już mówię co się dzieje i działo.
Po kolei :
1. Poniżej dwa linki do kolorowej i czarno-białej, chyba już ostatecznej wersji KARTY PRADWY. (Oczywiście jest to wersja do obejrzenia, skomentowania, itp - taką już super - ostateczną podam, jak tylko wróci do mnie hasło od "korektorów" że jest OK.)
linki :
http://www.scribd.com/doc/40098484/karta-prawdy-KOL
http://www.scribd.com/doc/40098576/karta-prawdy-CZ-B
2. KARTA PAMIĘCI wymaga jednak jeszcze troszkę czasu z jednego zasadniczego powodu - okazało się, że nie tak łatwo dopasować teksty do klimatu , jaki moim zamierzeniem miał być atrybutem KARTY PAMIĘCI. W związku z tym poddaję pod akceptację i przemyślenie niniejsze "postulaty" - pierwszy to chciałbym jednak pozostawić tekst "Zażalenie do Pana Boga", bo dokładnie oddaje to, co KARTA miała sobą reprezentować w te święto - smutek, zadumę i odrobinę "klimatyczności", takiej rozjaśnionej blaskiem zniczy..
Po drugie - zamiast tekstu blogerów, jeżeli nie będzie głosów przeciw chcę wstawić pamiętne przemówienie MACIEJA ŁOPIŃSKIEGO NA PL. PIŁSUDSKIEGO z dnia pożegnania poległych. (w nowej wersji Karty tekst już jest, proszę zerknąć).
Link :
http://www.scribd.com/doc/40100108/KARTA-PAMIECI-KOL
Po trzecie i najważniejsze - do jasnej anielki, czy nikt naprawdę nie może znaleźć jeszcze jednego dobrego tekstu ?? Proszę, poszukajcie, pogrzebcie, przejrzyjcie archiwa...tu naprawdę na Was liczę !!
No i po ostatnie - czekam jeszcze na wiersz Yuhmy...(czyli Jego wenę twórczą;))
3. Pytanie do Wszystkich - czy pod tekstami wstawiać także linki, adresy np. Youtube czy pierwszej publikacji, adresy portali itp - zastanówcie się spokojnie, bo to ważne ! Wiem, ze było by miło, ale chcę też uniknąć zarzutów o jakąś chorą reklamę, nie to ma chodzić !
4. Od wczoraj trwają już całkiem szybko prace nad stronką internetową, gdzie będzie można zarówno PUBLIKOWAĆ swoje wersje KART, POBIERAĆ zapisane , oraz KOMENTOWAĆ wszystkie poczynania z tym związane. O ile Siłą najwyższa pozwoli, to w niedzielę powinna działać. Oczywiście na razie w wersji "minimum", ale nie ma to być żaden ozdobny portal, a jedynie miejsce "magazynowania". Tu jedna uwaga - całym sercem chciałbym, aby stała się miejscem , gdzie nie tylko KARTY ale każda mądra inicjatywa znajdzie swoje miejsce. Przecież za chwilę jest 11 Listopada, miesięcznice i rocznice, jakbyśmy "bibułę" nie nazwali, gdzieś musi się ją składać do pobierania...po to ma służyć ta strona. Adres i namiary podam jak tylko "zawiśnie" na serwerze.

5.Na 90% powstaną następne KARTY PAMIĘCI i KARTY PRAWDY. Najbliższym terminem jest Święto 11 Listopada - Dzień ważny dla każdego Polaka ! Zatem już dziś, analogicznie do apeli powyżej - SZUKAĆ TEKSTÓW, ZGŁASZAĆ PROPOZYCJE !!
I jak to mówią- na razie tyle...

Pozdrawiam

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#97941

moim zdaniem (podkreślenie: moim zdaniem!) powinny być.
Ja sama je przez przypadek odkrywam, bo czasem któryś bloger coś podrzuci. Nie jestem pewna czy Karta Pamięci jest dobrym miejscem, ale Karta Prawdy jak najbardziej! Tam gdzieś powinny być wszelkie niepoprawne adresy gdzie można przeczytać co innego niż papkę na wp czy onecie.
Dwa: tekst (chyba) powinien być nasz.
Ja się skutecznie wściekłam na salon24 (za to, że mnie zbanowali) i tam nie wchodzę, bo taki mam krnąbrny charakter, ale...
rexturbo - zanim się zajął analizą zdarzeń 10-go kwietnia w Smoleńsku napisał taki piękny tekst o tym, że wie, że pasażerowie feralnego lotu dolecieli i są razem z tymi pomordowanymi w 1940 żołnierzami.
Potrzebny jest ktoś, kto nie jest tak wściekły na salon24 jak ja (lub ma bardziej spolegliwy charakter) i spytał rexturbo czy możemy jakieś fragmenty wykorzystać.
Sądzę, że z tekstu rexturbo, z tych dwóch tekstów, które są w tej chwili na Karcie Pamięci i z mojego "Niedokończonego lotu" może powstać piękny tekst poświęcony pamięci uczestników tej delegacji.
Mam ambicję ten tekst złożyć (tylko muszę zdobyć zgody autorów), mam ambicję, aby nasz tekst był nowy, napisany specjalnie i aby ten tekst był tak piękny, że inni będą go potem cytowali i powielali!
Proszę o opinie w tej sprawie.
Jeśli tak - proszę o: lekturę tekstu rexturbo, kontakt z nim na salonie i uzyskanie zgody na wykorzystanie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97981

A możesz podać jakieś namiary na to nowe odsłonięcie ?

Na punkcie tego chamstwa w Ossowie jestem wybitnie uczulony !!

pozdr.
Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#97953

ma tytuł: "Byłem w Katyniu razem z Panem Prezydentem Kaczyńskim"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97991

Boże daj siłę, pozwól wierzyć

Że ćwierć sekundy i mniej jeszcze

Wcześniej niż najmniejsze mgnienie

Zdążył tam Anioł miłosierny

Twój posłaniec

Osłonił Ich swym skrzydłem, wyrwał

Uniósł i przygarnął

Zanim runęli

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97994

Już znalazłem, właśnie się wczytuję".
Co do kontaktu z S24 to nie problem - jeszcze mnie nie wyrzucili ;)

pozdr.
Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#97995

plan takiego tekstu mam i go i tak napiszę.
Najwyżej nie zostanie wykorzystany :-(

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97999

    "Niedokończony lot" to piękny tekst ( mam go w ulubionych) , odświeża uczucia z pierwszych dni żałoby i nazywa to co jest w nas teraz. Wiersz L.Długosza  bardzo by tu pasował.  Podczytuję na bieżąco wartką Waszą pracę i serce mi rośnie.              

     Dziękuję i pozdrawiam !                

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#98062

A może by tak przysiąść i zrobić drugą wersję?
A może bardziej poetycką, może bardziej nastrojową ?
Do pracy drogie Panie, czekam !!;))

Warsztatowo - Ossala ma link do wersji w WORD-zie, wykorzystajcie i wstawiajcie nowe teksty, jeszcze jest troszkę czasu ...

Pozdrawiam.

ps. Liczę na Was ;))

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#98069

 Może jest już za póżno na 1.XI., żeby te projekty zmieniać, ale mamy jeszcze 10 i 11 listopada. Taka przyszła mi myśl, żeby w Kartach Pamięci były teksty poetyckie,wspomnieniowe (tekst Nortyc też jest b. piękny), a w Kartach Prawdy sugeruję wypunktowanie prawdy, którą teraz po 6 m-cach znamy. Bez zadawania pytań, tylko punkt po punkcie stwierdzić fakty , zachowując chronologię wydarzeń   od wylotu po dzisiejszy dzień.   Pozdrawiam  

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#98107

Hmmm, mam mieszane uczucia. Suche fakty są dość często publikowane i w prasie i w TV. A może by do faktów dołożyć coś więcej - np. po jakim dopiero czasie stały się "znane" ? Na zasadzie - podawano inne, żeby dziś się okazało, że było inaczej..taks obie na razie głośno myślę, ale w sumie co szkodzi spróbować ?;))

A do 1-go jest jeszcze spoooro czasu , drukowac można i w niedzielę przecież, zaproponuj i zobaczymy ;)

pozdr.
Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#98113

lepsze są pytania i wątpliwości niż podawanie faktów.
Po pierwsze dlatego, że tych Faktów znamy stosunkowo mało. Sądzę, że zadawanie pytań (oczywistych!) zaczynających się od "dlaczego?" budzi więcej emocji i wątpliwości, jak np. "dlaczego ruscy zabronili otwierania trumien?".
No! Dlaczego?
Jeśli napiszemy, że zabronili, to efekt nie będzie taki sam.
W mojej ocenie przypominanie niewiadomych w formie pytań i wątpliwości da lepszy efekt.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#98144

Ligia10
Dobry pomysl i dobrze zaprojektowany tylko za dlugo. Trzeba na pierwszy raz usunac "Przysiege". Zamaca tekst ulotki. Rozumiem, ze cel jest - przypominac, zadac prawdy. Proponuje nie zamieniac tego w kulturalne wydarzenie. Sama smutna prawda mocniej przemawia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ligia10

#98126

"Dobry pomysl i dobrze zaprojektowany tylko za dlugo"
- rozumiem , że mówisz o Karcie Pamięci. NIc nie stoi na przeszkodzie drukować "krótko" - drukuj i kolportuj Kartę Prawdy, (tą bez "Przysięgi") ;)

pozdr.
Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#98141

 Macie rację, że to muszą być pytania. Jeszcze raz się nad tym zastanowiłam, spojrzałam zimnym okiem i też mi wyszło tak jak Wam.                                     Czego teraz brakuje do druku?  Linków pod Kartami ?      Co do terminów, to na najbliższe swięta większość z nas bedzie mogła wydrukować do piątku. Trzeba to wziąć pod uwagę przy podaniu ostatecznej wersji tekstu.         Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#98209

Mam małą uwagę. Wydrukowałam kartę prawdy. Sądzę, że jest za dużo czystego papieru wokół. Szkoda go. Ja ulotki związane z Ruchem 10 kwietnia miałam tak złożone, aby można było z A4 wydrukować 4 ulotki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#98545

Drobna uwaga do KARTY PRAWDY: - wśród tekstów pojawia się cytat: "Prawda was wyzwoli" - podpisany jako pochodzący od Jana Pawła II - w rzeczywistości papież przywoływał słowa Chrystusa z ewangelii św. Jana, a zatem również je cytował - podawanie JPII jako autora słów jest błędem merytorycznym i logicznym - trochę tez chyba ośmieszałoby szczytna akcję - proponuje zmienić (jeśli nie jest za późno).
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#98818

Wiem oczywiście, że Papież przywołał te słowa z Ewangelii, ale jedna uwaga - wielu ewentualnym czytelnikom cytat kojarzy się z JP II, po drugie nie było to wskazanie na JPII jako autora ! Przecież konsekwencją było by wskazanie Chrystusa jako "pierwszego" autora - myślę, że to nie tyle błąd co zdrowy rozsądek. Ale dziękuję za zwrócenie uwagi.

pozdr.
Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#98824

Szuanie
Czy masz już może gotowe karty? Próbuję zorganizować akcję w Trójmieście. Pokazywałam dziś karty ludziom. Chcemy 1 listopada rozdawać karty na cmentarzach. Nie wiem jednak, czy akcja wypali, jeśli będę je miała za późno.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#98826

Nowa notka już jest, proszę zerknąć.

pozdr.
Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#98840