Marsz 'Obudź się Polsko!' - pozytywy

Obrazek użytkownika reign_77
Kraj

Rozdając ulotki Marszu Niepodległości wśród uczestników przed mszą św. na pl. Konstytucji widziałem mnóstwo osób. Tłum naprawdę robił wielkie wrażenie. Z powodów osobistych niestety musiałem zerwać się przed marszem. Przedstawiam więc teraz to, co mi się podobało z takich, czy innych powodów wśród uczestników.

Po pierwsze (wbrew temu co próbowały przedstawić media) nie był to marsz przysłowiowych moherów. Byli także ludzie młodzi i – co ważne – nie w stosunku 1:20, czy 1:10, ale prawie 1/3. Dobrze widzieć, że ludzie w moim wieku nie wierzą coraz częściej w propagandę Tusk Vision Network i POlszewii.

Drugą kwestią jest tłum – był naprawdę wielki. Na samym placu, gdzie ludzie byli naprawdę mocno ściśnieni jeden obok drugiego, temperatura była kilka stopni większa. Jeśli chodzi o liczbę – 200 tys. nie było na pewno. Czy 150 tys? Nie zaprzeczę. Moim zdaniem było ok. 100 tys. Jako ciekawostkę podam, że ponoć pewne radio (nie słyszałem osobiście, choć słyszałem że taka informacja padła) podało 7 tys. (sic!) ludzi. To jest akurat absolutnie kłamstwo

Kolejna sprawa – ludzie wierzący. Jak dla mnie jest to bardzo dobra inicjatywa rozpoczynać akcję od mszy św. i modlitwy.

Następnie zachowanie ludzi w tłumie. Podczas modlitwy ludzie się modlili, zaś na nas z ulotkami reagowali dobrze i – co szczerze mnie zaskoczyło – nie słyszałem tekstów typu ‚tylko pis, Marsz Niepodległości to ściema’. Ludzie chętnie brali i dopytywali o szczegóły. Nie widziałem też żadnego chamstwa wśród uczestników

Ciekawym zdarzeniem dla mnie była też rozmowa z człowiekiem z Klubu Gazety Polskiej. Niestety nie pamiętam z którego dokładnie był klubu. Nastąpiła krótka wymiana poglądów (które były różne) i przebiegała kulturalnie.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Oceniasz liczbę uczestników na podstawie tego, co widziałeś przed marszem, bo napisałeś, ze musiałeś wcześniej opuścić zgromadzenie.

Liczba uczestników przed marszem na pewno była mniejsza niż w czasie marszu. Sama znam kilka osób, które z różnych powodów (zaawansowany wiek, praca, sprawy rodzinne) przyszły dopiero krótko przed marszem.
Sporej kondycji wymagało stanie przez tak długi czas - najpierw przed marszem, a potem po marszu znowu na Pl. Zamkowym, dlatego niektórzy, musząc wybierać, wybierali marsz, a pierwszą cześć oglądali w Trwam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#294507

jak napisałem - nie zaprzeczę że było więcej niż 100 tys. Z drugiej strony patrząc na zdjęcia i słuchając relacji - 200 tys. raczej nie było, aczkolwiek nie będę się zarzekał, bo tego nie wiem ;)

Dominik C

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dominik Cwikła

#294508

ooone:

Niedawno starlem sie z Toba w kontrowersji Kosciol posoborowy vs. Kosciol przedsoborowy. I w tej kwestii stoje ciagle na mojej reducie.
Dzis jednak wyrazam Ci moje uznanie za zaangazowanie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ooone

#294519

Od godz 9.30 do 18.00,A mam niestety dzięki Bogu prawie 60 lat.Byłem z zoną.Kondycja dopisała.

Było tak gęsto że odwrócić się do tyłu to był już wyczyn.

Moim zdaniem było bardzo blisko około 200tys.Polskich Patriotów.                                                               

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#294525

Wszystko razem złożyło się na niezapomniane przeżycie; oby przełożyło się na poprawę naszego polskiego losu. Licytowanie się: 200 czy 300 tysięcy jest w tej chwili bez sensu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#294538

Ogromnie żałuję, że nie mogłam uczestniczyć w tym marszu. Nie tylko odległość stanowi przeszkodę, ale i mój wiek, znacznie bardziej zaawansowany od Pana, a nadto niedomogi cielesne. Byłam jednak z wszystkimi i, wirtualnie, maszerowałam w szeregu z innymi opozycjonistami .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#294543

Te masy (niezależnie czy 50 czy 250 tysięcy) dają nam złudne poczucie, że jest nas dużo. W rzeczywistości większość współobywateli kompletnie nie interesują sprawy Polski. Wydaje im się, że ich to nie dotyczy, bo nie wpływa na stan ich portfela. Wielkim plusem uporczywego odmawiania przez tuskowego dworaka oczywistych praw telewizji Trwam jest okazja do organizowania się wielu środowisk.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#294542