Jerzy Truchlewski: LIST OTWARTY DO WSZYSTKICH POLITYKÓW I DZIENNIKARZY W POLSCE

Obrazek użytkownika Lotna
Kraj

"W związku z haniebną i złowrogą dla Polski postawą polityków wszystkich opcji oraz dziennikarzy relacjonujących rewolucję na Ukrainie apeluję, ażeby politycy nigdy nie powoływali się, że reprezentują Naród Polski a dziennikarze, że jesteście dziennikarzami polskimi. Nie jesteście godni, aby reprezentować nas gdziekolwiek, nie mówiąc już o arenie międzynarodowej. Waszą postawą okryliście hańbą Polaków oraz Rzeczpospolitą Polską, której rozumna część Narodu Polskiego Wam nie wybaczy.

Wasze zaangażowanie w rewolucję na Ukrainie odbieramy jako wrogie mieszanie się w wewnętrzne sprawy innego państwa. Mając na względzie, że głównymi uczestnikami tych zajść są potomkowie bandytów UPA, kultywujący ich tradycje i identycznie jak tamci zbrodniarze są wrogo nastawieni do Polaków oraz roszczą sobie pretensje do 20 polskich powiatów, prześladujący Polaków na zagarniętych ziemiach polskich w wyniku zdrady przedstawicieli Wielkich Mocarstw w Jałcie (m.in. dzisiejszych, Waszych mocodawców), wyklucza Was z grona Polaków, którym można oddawać jakikolwiek szacunek. Ponadto wspieranie obecnych bandytów UPA na zleconej, przygotowanej wcześniej i finansowanej przez środowiska światowej mafii rewolucji, stawia Was w szeregu kolaborantów tejże mafii. Nie waham się użyć słowa „mafia” ponieważ związek polityków z pospolitymi przestępcami nie można nazwać inaczej. Pisząc „pospolici przestępcy” mam na myśli całe towarzystwo bankierskie, okradające ludzkość z jego pracy poprzez emitowanie pustego pieniądza odsetkowego i zagarnianie przez wąską grupę ludzi, całego bogactwa ziemi. Wspólnikami finansowych bandytów są mafiosi będący właścicielami przeróżnych korporacji (często ci sami ludzie). Dobrze wiecie, że to oni pociągają za sznurki i wybierają rządy (jesteście tego przykładem), przedstawicieli we wszystkich międzynarodowych organizacjach oraz znaczących przedstawicieli UE, że nie kto inny jak oni wzniecają wojny, rewolucje, są autorami zamachów i morderstw (Irak, Libia, Syria, Afganistan a teraz Ukraina) . Wy natomiast, nie zważając na los narodu podporządkowujecie się im na każde skinienie, uchwalając wszystko, co Wam każą, wykonując każde nawet najbardziej odrażające zadania. Taka postawa jest niegodna człowieka a polityka w szczególności, reprezentanta milionów ludzi, co godzi w człowieczeństwo, co godzi w egzystencję społeczeństw. Dla dobra Waszych mocodawców zniszczyliście przemysł polski, pozbawiliście milionów Polaków środków do życia, ogromną ilość obywateli polskich (często z dziećmi) wyrzuciliście na bruk, z wielu rodzin odbieracie dzieci z powodu biedy,( którą sami im zafundowaliście) płacąc innym za wzięcie tych dzieci na wychowanie. To jest metoda barbarzyńska.

Barbarzyństwem jest również przedłużanie wieku emerytalnego, kiedy młodzi ludzie nie mają pracy i wyjeżdżają za granicę. Wasza antypolska działalność sprawiła, że miliony Polaków tuła się za chlebem po całym świecie, bez perspektyw powrotu. Fundujecie Polakom sztuczne kolejki do służby zdrowia w ramach zakamuflowanej eutanazji. Pozbywacie Polaków całego majątku narodowego włącznie z ziemią, lasami i wszelkimi bogactwami nie licząc się w ogóle z protestującymi mieszkańcami tej ziemi, którzy żyją tu z dziada, pradziada. Komu służycie poza wymienioną wyżej międzynarodową mafią? Czy zmierzacie do wywołania wojny domowej, aby zlikwidować niepotrzebną część polskiego społeczeństwa? Czy chcecie przygotować miejsce dla Izraelitów, którzy siedzą na walizkach w związku ze swoją nazistowską działalnością? Czy nie po to właśnie, wprowadziliście Ustawę o „bratniej” pomocy obcych sił, gdyż dobrze zdajecie sobie sprawę ze zdrady Narodu Polskiego?

Oskarżacie prezydenta Janukowycza o wiele przewinień na Ukrainie, gdy tymczasem sami jesteście hienami żerującymi na Narodzie Polskim. Jak trzeba być perfidnym człowiekiem żeby buntować innych w obcym kraju przeciwko legalnie wybranej władzy, kiedy sami jesteście zbrodniarzami likwidującymi możliwości egzystencji „własnego” narodu. Jak trzeba być bardzo zakłamanym, żeby Ukraińcom wmawiać farmazony o demokracji, gdy we własnym kraju nie respektujecie woli społeczeństwa, popartej MILIONAMI PODPISÓW. Jakim trzeba być obłudnikiem, żeby bandytów z Majdanu nazywać pokojowymi manifestantami, którzy byli uzbrojeni po zęby, wcześniej szkoleni i dowodzeni przez profesjonalistów, którzy nie zawahali się strzelać do przedstawicieli prawa z zaciętością podobną do banderowców mordujących w okrutny sposób Polaków, Rosjan, Ukraińców i Żydów. Przypomnijcie sobie co mówiliście na manifestujących w Warszawie w kolejnych latach w dniu Święta Niepodległości. Czy Wy jesteście NORMALNI? Czy może uważacie społeczeństwo za nienormalne? Pytam się Was, ZDRAJCY NARODU POLSKIEGO, dlaczego nie powiedzieliście na Majdanie: kim faktycznie jesteście, co robicie z Narodem Polskim, jak wygląda Wasza demokracja, jak niszczycie Naród Polski, komu służycie, komu służą pajace unijni zainstalowani przez bandytów światowych. Dlaczego nie poinformowaliście „majdanowców” jaki los czeka Ukraińców po wejściu do zniewalającej, odbierającej suwerenność, dżenderowej, zdegenerowanej pod każdym względem unii, narzucającej przepisy prawne niezgodne z logiką i polską racją stanu? Należało powiedzieć prawdę co ich czeka. Należało również powiedzieć prawdę, kto za tą ich rewolucją stoi oraz to, że konstytucyjnym obowiązkiem prezydenta Wiktora Janukowycza jest chronić i bronić Naród Ukraiński i Ukrainę przed światową mafią i rodzimymi bandytami. Wy tego nie powiecie, bo tkwicie w tym bagnie po uszy. Wy tego nie powiecie, bo zostaliście oddelegowani przez bandę unijną i światową do przejęcia Ukrainy dla dobra światowych bandytów. Wy tego nie powiecie, bo macie zadanie od tych samych bandytów, OSŁABIĆ ROSJĘ przez wyeliminowanie Ukrainy z rosyjskiej strefy wpływów. Wy wreszcie tego nie powiecie, bo dla Was najważniejsza jest władza i niesłuszne obdarowywanie się pieniędzmi z pracy Polaków.

Narracja i manipulacje jakie prowadzicie wraz z agenturalnymi mediami są żenujące. Natomiast w ostatnich dniach, kiedy byliśmy świadkami najboleśniejszych dni dla Ukrainy, przeszliście samych siebie. Tyle kłamstw, tyle nienawiści do rządzących Ukrainą, tyle wrogich i zakłamanych tekstów pod adresem Rosji i prezydenta FR Władimira Władimirowicza Putina nie mające nic wspólnego z prawdą, nie mówiąc już o Waszej kulturze i wyrobieniu politycznym, które jest na poziomie przedszkolaka, wprawia obywatela Polski nie tylko w ogromny niesmak ale stwarza obawy, że dążycie do otwartego zwarcia z sąsiadami, przez co narażacie Polaków i państwo polskie na niebezpieczeństwo. Świadomie przyczyniacie się do wybuchu wojny tuż przy naszej granicy i to Wy będziecie tymi, którzy będą najbardziej winni jeśli ona wybuchnie.

Wasza nieodpowiedzialna działalność powinna być ścigana z urzędu przez organa sprawiedliwości z paragrafu, który mówi o świadomym narażaniu kraju i jego obywateli na niebezpieczeństwo. Tylko wróg Polski i osobnicy nienawidzący Polaków mogą w ten sposób prowadzić politykę państwa. Jestem ciekaw w ilu procentach wynika to ze służby obcym a w ilu z Waszej totalnej głupoty. Polski patriota, mający pięć klas szkoły podstawowej i będąc średnio rozgarnięty, lepiej reprezentowałby państwo polskie aniżeli Wasza cała kanciasto stołowa kasta polityczna. Nie sposób w tym momencie nie wspomnieć o wściekłej rusofobii wielu polityków i dziennikarzy, którzy tą rusofobią się kompromitują ale również przysparzają Narodowi Polskiemu wielkie zakłopotanie, ponieważ większość z nas uważa Rosjan za jednych z najbliższych Polakom nacji. Zarówno Rosjanie jak i Polacy są Słowianami i to sprawia, że jest między nami naturalna więź, którą za wszelką cenę chce się zniszczyć. W tej dziedzinie nie podejrzewam rusofobów o głupotę ale o działania z premedytacją zainspirowane potrzebą światowych graczy, którym niezwykle mocno zależy na skłóceniu naszych narodów. W związku z tym, wielu polityków i dziennikarzy powinno zostać prześwietlonych przez odpowiednie służby, dla jakich obcych sił działają (dla wielu Polaków nie ulega wątpliwości co to są za siły). Jest to niezbędne, aby wyeliminować bardzo groźne dla naszych narodów konsekwencje. Nie będę wskazywał personaliów tych osób, chociażby z tego względu, że robią to z wielkim oddaniem i jawnością i każdy może ich wytypować bez większych problemów.

Gra na arenie międzynarodowej (na specyficznej scenie teatralnej) wymaga wielu umiejętności i znajomości reguł gry. Nie wszyscy mają do tego predyspozycje. Są jednak tacy aktorzy, którzy jeszcze nie wejdą na scenę a publika ma już ich dość. Wyjątkowym aktorem powinien być minister spraw zagranicznych. Problem w tym, że niektórzy mylą role aktorską z rolą błazna i myślą, że głupi widz to kupi. Doskonale wiadomo, że to nie aktor/błazen układa role a reżyser. Od talentu błazna/aktora zależy jak on to zagra. Ciekawi mnie, kto był tym reżyserem sztuki ostatniego błazna Rzeczypospolitej Polskiej. Sztuki, której nieco zmienioną treść można zastosować do polskiej rzeczywistości. A mianowicie:

WSZYSCY POLITYCY I PSEUDODZIENNIKARZE, POWINNIŚCIE BYĆ JUŻ DAWNO MARTWI, ZA ZDRADĘ NARODU POLSKIEGO I NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZYPOSPOLITEJ

Ps. Oznajmiam wszem i wobec i każdemu z osobna, że nie wybieram się w zaświaty z własnej, nieprzymuszonej woli.

Jerzy Truchlewski"

źródło: http://wiernipolsce.wordpress.com/2014/02/23/list-otwarty-do-wszystkich-politykow-i-dziennikarzy-w-polsce/

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.9 (głosów:22)

Komentarze

czterema lapami.

Wlasnie na tym polega propaganda ze sie jakies media powowluja na jakiegos swojego agenta

ze niby on reprezentuje poglad wiekszoci.

Wlasnie PRLowskuie media cale dwa programy TV i radio skupialy sie sie na Walesie zeby ludzie uwierzyli ze ten

zdrajca reprezentuje robotnikow.

Nie pokazywano innych przywodcow gdyz wlasnie media podlegle PZPR utrwalaly klamstwo i manipulacje

w swiadomosci Polakow.

 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-7
#419821

lecz nie mogę zgodzić się z tym,że "większość z nas uważa Rosjan za jednych z najbliższych Polakom nacji". Babcia ,która urodziła się na dzisiejszej Białorusi i której brat w imię miewiadomo jakiej perswazji czy ideii zmienił nazwisko z Litkowski na Litwinienko zawsze mówiła, że Rosjanin nigdy nie będzie przyjacielem Polaka. Sama była zesłana i wróciła jako jedyna z zesłania ,odwiedziła też brata po zmianie jego nazwiska i to jeszcze bardziej utwierdziło ją ,że nie ma dobrych Rosjan są tylko źli i nienawidzący Polaków. Dobrego traktowania gdzieś na zesłaniu mogłeś oczekiwać od innych nacji zamieszkujących tereny ZSRR czy Rosji ale nie od Rosjanina. Tak więc rozumiem tą antypatię do dzinnikarzy i polityków niby Polaków bo z tego co czynią wynika,że nie są Polakami ale proszę mi nie wmawiać,że Rosja i Putin nie są w tej sytuacji winne. Wina leży właśnie po stronie Rosji i Putina a ta Polska "zgraja" gra tak jak jej właśnie Putin i różowe lewactwo garją.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-4

lupo

#419843

Mogę mówić tylko za siebie - ja do tej "większości" nie należę, aczkolwiek z pewnością czuję większą więź z niektórymi Słowianami, niż z jakimikolwiek nacjami Zachodu, czy innymi. Nacisk na "niektórymi" i niekoniecznie Rosjanami.

Tak się składa, że znam historię z czasów wojny akurat odwrotną do tej, którą przedstawiasz, a więc nie potępiałabym w czambuł wszystkich jak leci, z jakiejkolwiek nacji.

Jak chodzi o "winę" Rosji, to już nie tylko twitter, ale nawet wróble na dachu ćwierkają o tym, kto wszczął całą tę awanturę na Majdanie i że z pewnością nie była to Rosja.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-9

Lotna

 

#419872

.... i całe szczęście, Lotna - tak będzie najlepiej ! Mów tylko w swoim imieniu.

Wiesz ? już od dłuższego czasu, czytam Twoje komentarze i "niepoprawne" przemyślenia , np. to stwierdzenie :

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mogę mówić tylko za siebie - ja do tej "większości" nie należę, aczkolwiek z pewnością czuję większą więź z niektórymi Słowianami, niż z jakimikolwiek nacjami Zachodu, czy innymi. Nacisk na "niektórymi" i niekoniecznie Rosjanami //

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Czytając takie deklaracje, nasuwa się pierwsze, podstawowe pytanie :

 Dlaczego "bryknęłaś" do Kanady a nie na łono  Mameńki Rasiji :-))????

Pokój z Tobą, Droga Lotna, nie frasuj się.Psychiatria robi przeogromne postępy....ufam, że dla Ciebie znajdzie się ratunek .

Tobie i autorowi tego artykułu .... do zadumy :

http://www.youtube.com/watch?v=yffOnwkyPD0#t=1134

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#419949

Powiem ci krotko: Odwal sie ode mnie raz na zawsze. Nic ci do tego, chamie jeden, gdzie mieszkam i dlaczego. Mam powyzej czubka glowy twoich impertynenckich wycieczek osobistych w stosunku do mnie. Martw sie o psychiatre dla siebie, aczkolwiek watpie, aby tobie pomoglo cokolwiek albo ktokolwiek, ani lekarz, ani szaman. Moze egzorcysta. A kysz!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Lotna

 

#419956

....  ja też Cię  lubię :-))) !!

Oczywiście, z jakiej przyczyny znalazłaś się w Kraju pachnącym żywicą , nic  , ale to nic mnie nie interesuje.... natomiast to co wypisujesz na tym portalu....to trochę mnie martwi ?!!

Rosja, to kraj na którym Szatan odcisnął swój   ślad.

Ogrom zła i krzywd, które wyszły spod buta Wowy Kagiebowicza jest tak ogromny, że można stwierdzić : ...ten zakątek Ziemi jest przeklęty !

ps.

...a juz myślałem, że klonowy liść jest dobry na jasność widzenia .

pps.

....najlepiej krótko  za klasykiem : " Dobra Kobieto- stuknij sie w główkę" OK ?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5
#419966

że Polak nie napisałby "Władimira Władimirowicza Putina". Nawet jestem pewien, że tak by nie napisal. Kiepska propagitka wedlug sprawdzonego wzoru: polowa prawdy, część przeinaczeń i clou: słowiańska więź.

Rosja jest naszym śmiertelnym i odwiecznym wrogiem. To powinien wiedzieć każdy Polak, nawet ogłupiony nową interpretacją idei Dmowskiego.

A co innego nasz narodowy interes w konflikcie Ukrainy z Rosją. Rzeczywiście nie mamy żadnego interesu w popieraniu banderowsko-banksterskiej Ukrainy.

Podoba mi się!
21
Nie podoba mi się!
-4

cui bono

#419847

Ja akurat nie widzę w tym żadnej zdrożności ani niepolskości. Jeśli Putin się tak nazywa, to czemu nie miałby być tak nazywany?

Co do reszty  - pełna zgoda. Rosja, tak samo jak Niemcy są naszymi odwiecznymi wrogami i nie sądzę, abz miło się to szybko zmienić, jeśli kiedykolwiek. Na dodatek tuż pod bokiem mamy ładnie wychodowanie drugie albo trzecie pokolenie neo-nazistów, którzy właśnie przejmują władzę wraz z żydowską finansjerą. Nic tam po nas.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-9

Lotna

 

#419874

ten "Władimir Władimirowicz Putin" brzmi wyjatkowo sztucznie. Jak zresztą i zankomita większość reszty tekstu.

Ot, jeden z ciekawych fragmentów: "Jakim trzeba być obłudnikiem, żeby bandytów z Majdanu nazywać pokojowymi manifestantami, którzy byli uzbrojeni po zęby, wcześniej szkoleni i dowodzeni przez profesjonalistów, którzy nie zawahali się strzelać do przedstawicieli prawa z zaciętością podobną do banderowców mordujących w okrutny sposób Polaków, Rosjan, Ukraińców i Żydów."

Szkoda, że nie wspomniał o naszym stanie wojennym i ówczesnych "przedstawicielach prawa". I o tym, jak to Majdanowcy odcinali kobietom piersi i rozpłatywali brzuchy - skoro są podobnie zacięci, jak banderowcy.

Agitka z daleka brzydko pachnąca.

PPzdr.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#420024

Dziwny ten fragment: Tyle kłamstw, tyle nienawiści do rządzących Ukrainą, tyle wrogich i zakłamanych tekstów pod adresem Rosji i prezydenta FR Władimira Władimirowicza Putina nie mające nic wspólnego z prawdą, nie mówiąc już o Waszej kulturze i wyrobieniu politycznym, które jest na poziomie przedszkolaka, wprawia obywatela Polski nie tylko w ogromny niesmak ale stwarza obawy, że dążycie do otwartego zwarcia z sąsiadami, przez co narażacie Polaków i państwo polskie na niebezpieczeństwo.

Dodam jeszcze że jestem świadkiem organizowania przez JT, jako szefa gdańskiego klubu GP, protestów pod gdańskim, ruskim konsulatem. JT odchodził z gdańskiego klubu GP w atmosferze małego skandalu: 

http://www.blogpress.pl/node/16174

http://jadax.mobile.salon24.pl/302902,nowa-partia-manifest-na-facebooku-jerzy-truchlewski-z-gp

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-4

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#419850

Od długiego czasu wszystkie media w Polsce, na czele z blogosferą, czego jaskrawym przykładem Niepoprawni, dują w trąby na temat "poparcia demokratycznych i pokojowych protestów" na Majdanie, pomimo, że dość wcześnie widać było, że protesty nie są ani demokratyczne, ani pokojowe i były dostateczne przesłanki na temat, kto tę rewolucję funduje i jakie są jej cele.

Od czasu interwencji Rosyjskiej na Krymie, Rosja jest w nieskończoność krytykowana przez te same siły, które w wyniku bezczelnych kłamstw, oszustw i podstępów przystąpiły do wojen i podbojów szeregu krajów, przyczyniając się do tragedii ich kompletnego zniszczenia, niekończących się niepokojów, zamętów i niepewności. Putin jest porównywany do Hitlera przez ludzi, którzy sami są przyczyną zagłady milionów istnień ludzkich po obu stronach niezliczonych frontów. Polscy politycy to wszystko usłużnie powtarzają, nie bacząc na historię i interes państwowy Polski. Jeśli ktoś uważa takie postępowanie za godne, politycznie mądre, czy sprawiedliwe - jeśli tak jest, to już to samo jest tragedią.

Jeśli w Tobie bębnienie na temat nieuchronnej agresji potwornej Rosji nie budzi niesmaku, ani nie stwarza obaw, że są to bębny nawołujące do wojny, do otwartej konfrontacji z Rosją, a w najlepszym wypadku narażające Polskę na niebezpieczeństwo takiej konfrontacji, to nie pozostaje mi nic innego, jak pogratulować przenikliwości i wrażliwości politycznej. Dla mnie to nieustające i ogłuszające bębnienie znaczy właśnie to wszystko, a ponadto daje do zrozumienia Polakom, kto będzie, w razie konfliktu, mięsem armatnim, za "waszą i naszą" "wolność".

Ciekawa jestem, czy byłbyś równie zbulwersowany, gdyby pewien osobnik został nazwany prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, Barackiem Husseinem Obamą? Barack Hussein Obama jest prezydentem USA, tak jak Władimir Władimirowicz Putin jest prezydentem FR, czy się to komuś podoba, czy nie.

Autora tekstu nie znam i nigdy o nim przedtem nie słyszałam. Nie interesują mnie kulisy polityki wokół niego. Interesuje mnie natomiast treść jego listu otwartego, który wyraża przerażenie, obrzydzenie i obawę przed tym, co się teraz w Polsce wyprawia na arenie politycznej i w Polskich mediach wszelkiego formatu.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-12

Lotna

 

#419878

Pierwsza sprawa - nie wiem gdzie ujrzalaś moje zbulwersowanie? 

Poznałem JT osobiście, osobiście byłem pod konsulatem rosyjskim pod którym grupa organizowana przez JT wykrzykiwała antyputinowskie hasła, a teraz czytam o jego żalu z powodu gorzkich słów w stosunku do Rosji do Prezydenta Federacji Władimira Władimirowicza Putina. Dla mnie (ale chyba nie tylko dla mnie, sądząc po jednym z powyższych komentarzy) jest to dziwne. Dla mnie tylko tyle, dla Ciebie aż tyle. Nie wszyscy wiedzą kim jest JT więc troszkę przybliżyłem czytelnikom postać. Nie tylko jest ważne co się mówi, ale też kto co mówi. 

Sprawa kolejna - myślę że nie jesteśmy idiotami i dobrze wiemy, że większość ostatnich rewolucji jest skutecznie sponsorowanych (wyjątkiem skuteczności chyba była akcja w Iranie - brutalnie ale też skutecznie zduszona przez Ahmedineżada, choć teraz można byłoby się za Rouhaniego spodziewać czego innego). Dobrze też wiemy że zarówno Putin, jak i Obama (choć może mniej niż Bushowie) w obronie interesów swoich państw, dla usprawiedliwienia czy to ataków  na Czeczenię, czy na Afganistan, później dokończenie kwestii irackiej, będą zdolni także do wykorzystania akcji typu "false flag" i innych koronkowych, wyrafinowanych działań. Przecież to jest polityka. Teraz ważą się losy całego Świata. Tym którzy nie wierzą w operacje false flag i ich stosowanie polecam wygooglować "operation Northwoods". Żaden chyba dorosły człowiek interesujący się choć trochę polityką nie uwierzy w oddolnie organizowane ruchy. Mnie np. bardzo mocno zdziwiło że na jednym z filmów - tym najbardziej popularnym - na którym ginęli na ulicy majdanowcy /zamieszczałem cała kolekcję/ - zwracają się do siebie po angielsku:

Ok - wszystko dobrze - przecież wiemy że to poważna międzynarodowa gra, trzeba myśleć samodzielnie, ale.. 

..inną kwestią - i chyba najważniejszą, bo z tego wynikają wnioski - są oceny i kwestia zdolności identyfikacji ze stronami konfliktu, kwestia zdolności oceny polskiego interesu i zagrożeń. Ja np. identyfikuję się z Polską, i mając za sobą kilka rozgrywek w Cywilizację Sida Meiera, znając troszkę historię, wiedząc czym jest dziś Rosja i towarzysz Putin, bez większego zastanowienia, mając jednak sporo uwag do polityki Bushów, Obamy, krytykując USA za wysadzanie własnych wieżowców, za ich akcje "humanitarne" wybieram te straszne USA. Niestety. Musimy wybierać sojusze.

 

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#419891

"nie tylko jest wazne, co sie mowi, ale tez co kto mowi". To zwykla hipokryzja, jakze chrakterystyczna. Dalibog, nie wiem skad sie bierze taka zydowska mentalnosc u Polakow. Bo jak jedna osoba cos mowi, to wszystko w porzadku, a jak inna mowi dokladnie to samo, to juz nie. Bo jedni moga a inni nie. Bo jak zabijaja zyda to jest holokaust, a jak zyd zabija i zamyka w obozie koncentracyjnym to jest sprawiedliwosc. Albo cokolwiek., albo ktokolwiek.

Nie wiem, czy "nie jestesmy" idiotami. Ja idiotka nie jestem, natomiast co do wielu osob mam coraz bardziej powazne watpliwosci. Ale to nawiasem. To co opisales, te manipulacje we wlasnym interesie te koronkowe, wyrafinowane dzialania, to sa zwyczajnie zbrodnie, ktorych nic nie uswieca, nawet, gdyby nazywane byly polityka. Jesli sie opowiadasz po ich stronie, szukasz z nimi sojuszu, po ktorejkolwiek stronie, to tylko Bog moze Ci pomoc. Tobie i wszystkim innym, ktorzy opowiadaja sie po stronie bezecenstw, zbrodni, mordow, klamstw i niesprawiedliwosci, w imie zle pojetej polskiej racji stanu. Obojetnie, czy ich wykonawca jest Rosja, Ukraina, UE, NATO, Izrael czy USA, czy ktokolwiek inny.

Parafrazujac ulubione powiedzenie komuchow i Amerykanow: kto nie jest po stronie dobra, jest po stronie zla. Bardzo watpie, aby stanie po stronie zla bylo w interesie Polski i Polakow.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-6

Lotna

 

#419901

Lotna - bo ja jestem Żydem, dlatego mam mentalność Żydowską. A wiadomo - każdy Żyd to hipokryta, szczególnie w stosunku do gojów. :)

Nie dogadamy się - wiesz dlaczego? Już mówię

Wg Ciebie:

  • Rosja, Włodzimierz Włodzimierzowicz Putin jest dobry,
  • Wołodia jest przyjacielsko nastawiony do Polaków,
  • Gdy nas najedzie to muchy nie skrzywdzi,
  • On chce walczyć o prawa człowieka!
  • Nie kontynuuje mocarstwowej, grabieżczej i prymitywnej polityki. To zupełnie inna Rosja.
  • USA to wcielenie zła, na pewno gorszse od Rosji!
  • No i chyba najwazniejsze - Ty jesteś po stronie dobra a ja po stronie zła :)

No nie dogadamy się:) Jak się może zło z dobrem dogadać? To dwa przeciwstawne żywioły. I mylisz się - nawet Bóg mi nie pomoże..

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#419918

Masz jakies cytaty, ktore by dowodzily, ze tak mysle na temat Putina? Czy moze Ci sie wydaje, ze jestes jasnowidzem?

Jak chodzi o USA, to o ile pamietam, Barack Hussein Obama sie chwali, ze "jest dobry w zabijaniu", a nie kto inny jak wlasnie on stoi na czele amerykanskiego rzadu i ma narod, kongres, konstytucje i miedzynarodowe prawa w glebokim powazaniu, ale oczywiscie, mucha nie siada na polityce miedzynarodowej USA, naszych najlepszych przyjaciol razem z Israelem. Szczescie cale, ze juz mamy te "demokracje", bo w przeciwnym wypadku mogliby zechciec ja Polakom dostarczyc, razem z pokojowymi kulami i bombardowaniami, jak to maja w zwyczaju. :)

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Lotna

 

#419942

Warto czasem potrafić odróżnić ironię. Skąd bierze się ironia? Krytykujesz straszne USA, bronisz biednego Putina. Sprowadzasz wszystko do krytyki USA i wydaje mi się, że nie potrafisz, przez to swoje ślepe zacietrzewienie na USA, włożyć wszystkiego na precyzyjną wagę i odczytać wyników.

Porównujesz wszystko do jakiegoś idealnego stanu rzeczy - którego nigdy, nigdzie nie było, nie ma, nie będzie. 

To co próbuję Ci napisać to to, że czasami (a może częściej, niż się wydaje) trzeba wybierać mniejsze zło. Zastanów się dlaczego ludzie w przytłaczająca większości uciekają na zachód, do tych strasznych cywilizacji, a nie do Rosji, na Białoruś, do Chin, do Korei Północnej? Dlaczego tam nie szukają lepszego życia dla siebie i swoich rodzin? Nie odpowiadaj bo to pytanie retoryczne. Rzeczywistość nie jest czarno-biała. 

Z Twoich komentarzy można szybko wyczytać stosunek do Putina, Obamy. Nie da się natomiast wyczytać Twoich konkretnej - na tu i teraz - propozycji dla Polski. Zaproponuj coś realnego. 

Ja uważam że Polska w obecnej sytuacji powinna domagać się wsparcia (politycznego, militarnego) ze strony UE, USA. Stan sojuszy militarnych jest słaby (NATO jest skostniale) ale nic nam nie pozostało innego. Tylko to może nas uchronić przed przejściem Polski czy choćby krajów od nas na wschód pod strefę rosyjskich wpływów.

Oczywiście możesz mieć zupełnie inne założenia - że powinniśmy dążyć do tego by przejść pod wpływy Rosyjskie, ale w takim razie to wprost napisz. Może uważasz że wystarczy nam mały sojusz z którymś z z innych krajów. Jeśli tak to też napisz jak to widzisz jego cele i jak uzasadniasz powodzenie takiego sojuszu? 

Najłatwiej jest napisać że wszyscy są źli i nic nie proponować. Czasami trzeba umieć podjąć konkretne decyzje, mieć konkretne realne poglądy. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#419962

Warto czasami trzymać się meritum, a nie rozpracowywać nadawcę wiadomości. Chyba trochę zboczyłeś z tematu, nie uważasz?

Jeśli jednak koniecznie chcesz znać moją opinię na "tu i teraz", to proponuję się przyjrzeć temu, co robi Orban. Nie widać go na majdanie, nie brata się z Zachodem, nie wchodzi nikomu w tyłek, nie pohukuje na Putina, a wręcz przeciwnie - podpisywanie z Rosją korzystnych dla Węgier umów gospodarczych nie uważa za zdradę stanu. Usiłuje odbudować gospodarkę i prestiż państwa Węgierskiego, ma długoterminowy plan polityczny i gospodarczy, którego się konsekwentnie trzyma.

Pragnę przypomnieć, że Orban nie doszedł do władzy po prostu dlatego, że jest takim wspaniałym przywódcą Orbanem, ale dlatego, że jego partia dokonała ogromnej pracy u podstaw, uświadamiając naród i rozbudzając dobrze pojęty patriotyzm u Węgrów. Polska, niestety, może sobie o kimś takim jak Orban, tylko pomarzyć. Mamy to, co opisał autor przytoczonego przeze mnie listu.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Lotna

 

#420011

Przeczytaj mój pierwszy komentarz - przecież napisałem że wszystko fajnie (tzn. że nie mam uwag), ale dziwny jest dla mnie jeden fragment w ustach człowieka którego znam z organizowania protestów pod ruskim konsulatem. Od razu mnie to uderzyło więc skomentowałem. Gdzie miałem ten komentarz umieścić? W polecankach? 

 

Węgry mają zupełnie inną sytuację geopolityczną, historię. Mogą sobie zacieśniać współpracę z Rosją, ponieważ w ich wspólnej historii z Rosją nie ma tylu traumatycznych wydarzeń. Bolszewicy, 17 września, Katyń, powojenny terror stalinowski, Smoleńsk. Musielibyśmy nie mieć honoru.. Nie piszę już o wcześniejszych latach - zabory, wojny.. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#420013

"Węgry mają zupełnie inną sytuację geopolityczną, historię. Mogą sobie zacieśniać współpracę z Rosją, ponieważ w ich wspólnej historii z Rosją nie ma tylu traumatycznych wydarzeń. Bolszewicy, 17 września, Katyń, powojenny terror stalinowski, Smoleńsk. Musielibyśmy nie mieć honoru.."

Doprawdy? Natomiast mamy honor bratając się z Ukraińcami, którzy swoimi bohaterami narodowymi mienią sprawców ludobójczych mordów na Polakach?? Na dodatek mają partię, która popiera te zbrodnie, mają system nauczania, który robi to samo?

Coś tu chyba nie tak z tym utrzymywaniem honoru, skoro w stosunku do jednych absolutnie trzeba, a w stosunku do innych - wcale nie. A może tu nie potrzeba honoru, bo Ukraińcy mordowali głównie chłopów, a Niemcy i Rosjanie zacynali od inteligencji? Ale co ja tu gadam o Niemcach, przecież oni są naszymi najlepszymi przyjaciółmi! Mamy więc honor walnie przyczyniając się do odbudowy potęgi niemeckiej w Unii Europejskiej? Ależ oczywiście!

Niehonorowo jest mieć podwójne standardy, Gawrionie, no chyba, że jest się żydem. Podwójne standardy są właśnie wykładnikiem braku honoru.

Pomijając już, że honor nie jest kryterium, którym należy się kierować w polityce międzynarodowej.

Jak chodzi o polecanki, to nie ma sensu w nich niczego umieszczać, bo strona jest tak ustawiona, że niemal nie da się ich przeczytać. Zamiast tego pchają się na widok jakieś nieistotne lub wręcz banalne filmy, albo wiadomości na jeden temat. Z pewnością podoba się to tym, który każdy mój komentarz oceniają ujemnie. Mój, albo kogokolwiek, kto nie wyraża myśli po linii, jaką w tej chwili nakazują już wszystkie partie polityczne w Polsce, w jedności, która do tej pory nie była uwidoczniona dla publiczności. No proszę, do czego to doszło! Nawet Orban jest be. Tyko patrzeć, jak prężna mniejszość ukraińska zacznie stawiać pomniki Bandery w Polsce. A będzie tej mniejszości coraz więcej i będzie coraz bardziej prężna.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Lotna

 

#420062

Brak tolerancji dla działań Rosji nie oznacza miłości dla Ukrainy. Ulica jest mokra nie zawsze dlatego że padał deszcz. Mogła przejeżdżać polewaczka. Logika to zarówno pewna dedukcja, jak i zdradliwa indukcja. Zbyt pochopnie zaufałaś drugiej metodzie. Poza tym rozmawialiśmy o USA. Ukraina jest przedmiotem sporu i jej obecne władze  w Kijowie są pacynkami Zachodu. W całej polityce nie chodzi o żadną miłość do Ukrainy. Chodzi o kontrolowanie bardzo ważnego geopolitycznie obszaru. Możemy albo głupio oddać kontrolę tego regionu, albo o tę kontrolę powalczyć. Spróbuj na to spojrzeć realnie, jak polityk, strateg a nie przez pryzmat pięknych, ale nieosiągalnych ideałów. Nie trzeba kochać Ukrainy aby realizować polski interes w oparciu o niechęć do totalitarnej Rosji bezwzględnego Putina i wspólne interesy z sojusznikami, również takimi jak USA, ale też takimi jak np. Turcja, Węgry (które także są w NATO już 15 lat). 

Polecanek nie da się niemal przeczytać? Jak się chce, to się da. Robię to wiele razy dziennie. Może coś źle robisz.  :-) Wideo i wiadomości podobają się tym, którzy Cię źle oceniają? Przecież takie było założenie - nie pisałem o tym? :-)

Wiem że wszystko jest źle zrobione, ale nie sposób dyskutować poważnie z takimi argumentami.. Uznajmy zatem zgodnie, że cały serwis został zrobiony Tobie na złość. :-)

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#420067

Masz rację. Zawsze i we wszystkim masz rację.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

Lotna

 

#420105

Nie zawsze. Czasami nie mam, ale wtedy się nie odzywam :-)) 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#420122

Putina swoim poparciem pociesza
Czy to jest Polak ,czy agent razwiedki?
Skoro użył tylko czerwonej kredki
Putin to zbrodniarz i kłamie najlepiej
Dla nas będzie dobrze, gdy będzie cieplej
Gaz zakręcony nie sprawi tragedii
Choćby się WSI Komo-ruscy rozwiedli
Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#419884