Służba więzienna Krakowa zachowuje się jak trzeba, ale służba akademicka Krakowa – NIE !

Obrazek użytkownika Józef Wieczorek
Kraj

 

Służba więzienna Krakowa zachowuje się jak trzeba,

ale służba akademicka Krakowa – NIE !

]]>http://blogjw.wordpress.com/2014/09/20/sluzba-wiezienna-krakowa-zachowuje-sie-jak-trzeba-ale-sluzba-akademicka-krakowa-nie/]]>

 

Na okoliczność 65 rocznicy mordu komunistycznego na Żołnierzu Wyklętym, niezłomnym kapelanie Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej – ks Władysławie Gurgaczu ps. „Sem”.  niedawno (14 września 2014 r.) byłem na uroczystościach w Areszcie Śledczym na Montelupich w Krakowie, gdzie 14 września 1949 r. kapelan strzałem w tył głowy został zamordowany. Wcześniej przeprowadzono proces pokazowy skazujący niezłomnego kapelana na karę śmierci.

Nazwisko ks. Gurgacza widnieje wśród innych zamordowanych w czasach komunistycznych na tablicy umieszczonej w 2010 r. na murach więzienia ]]>http://krakjw.wordpress.com/2010/11/02/zaduszki-na-montelupich-w-krakowie/]]>.

Na dziedzińcu więzienia 14 września tego roku odbyła się uroczystość pamięci ks. W. Gurgacza zorganizowana przez służbę więzienną i IPN co udokumentowałem zdjęciami i filmem. (W 65 rocznicę męczeńskiej  śmierci ks. Władysława Gurgacza SJ. Uroczystość na terenie Aresztu Śledczego w Krakowie przy ul. Montelupich 7, (tam gdzie zamordowano Niezłomnego Kapłana) zorganizowana przez IPN  i Służbę Więzienną Kraków, 14 września 2014 r. -]]>http://niezlomniwparkujordana.wordpress.com/2014/09/14/w-65-rocznice-mec...]]>, ]]>Film z uroczystości pamięci ks. Władysława Gurgacza na Montelupich – w miejscu egzekucji Niezłomnego Kapłana]]> - ]]>http://niezlomniwparkujordana.wordpress.com/2014/09/15/film-z-uroczystosci-pamieci-ks-wladyslawa-gurgacza-na-montelupich-w-miejscu-egzekucji-niezlomnego-kaplana/]]>)

Podczas uroczystości poświęcono krzyż pamięci kapłana umieszczony na dziedzińcu więzienia.

Służba więzienna tego strasznego w czasach komunistycznych więzienia odcięła się od mroków jego przeszłości - zachowała się jak trzeba. Nie można budować systemu sprawiedliwości bez rozliczenia się z haniebną przeszłością, kiedy ludzi niezłomnych mordowano, a złomni robili kariery.

Niestety nie zauważyłem aby rektorzy krakowscy, mający za misję służbę prawdzie, szli śladami służby więziennej i zechcieli się rozliczyć z zachowań swoich poprzedników w czasach instalacji ( i rozbudowie) systemu komunistycznego w Polsce ]]>http://blogjw.wordpress.com/2011/08/27/%E2%80%9Eince%E2%80%9D-trzeba-postawic-pomnik/]]>, ]]>http://blogjw.wordpress.com/2013/09/27/10-pytan-do-wladz-uniwersytetu-jagiellonskiego/]]>, ]]>http://jubileusz650uj.wordpress.com/2014/03/01/czy-na-wielki-jubileusz-uj-zmyje-wielka-hanbe/]]>

Wyklętym ze środowiska, usuwanym z uczelni, wsadzanym do więzień, także z pomocą rektorów (decydentów akademickich) jakoś nie poświęcono na murach uczelni stosownej tablicy (jeśli gdzieś takowa się znajduje bardzo proszę o informację) ani krzyża, ani należytych zapisów w dziejach uczelni ]]>http://blogjw.wordpress.com/2009/03/25/lustracja-dziejow-uniwersytetu-jagiellonskiego/]]>

Niejeden profesor wypowiada się nikczemnie o żołnierzach wyklętych bez jakichkolwiek konsekwencji i reakcji rektorów, a także zniewolonego intelektualnie i moralnie środowiska akademickiego. ]]>http://blogjw.wordpress.com/2013/05/20/zapytania-w-imie-prawdy/]]>

Nie jest łatwo zachować się jak trzeba, ale jak się tego nie potrafi to nie można stanowić wzorca dla innych, nosić miano 'Wszechnicy Cnót Wszelakich' mimo braku elementarnej przyzwoitości.

Służba Więzienna Aresztu Śledczego w Krakowie na Montelupich wzorcem należytych zachowań może być (jej postawą jestem zbudowany), ale służba akademicka w Krakowie – nie ! (jej - i jej miłośników - postawą jestem przygnębiony).

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

ze kiedys nazwiska zdrajcow zostana utrwalone w odpowiednich miejscach na odpowiednich tablicach , jezeli nie na tablicach to w literaturze o terazniejszej historii Polski .

Pozdrawiam i dziekuje za sprawozdanie .

Vote up!
4
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1441204