Agent Zdzisławski...

Obrazek użytkownika rymplum
Kraj

Znalazlem takie cos tu http://hakir.salon24.pl/440018,zbigniew-scibor-rylski-wspolpracownik-ub-od-1947-r
Czy to prawda - nie wiem...

=============================================
"Według dokumentów IPN w 1947 roku został zarejestrowany przez Wydział I WUBP (Wojewódzki Urząd Bezpieczeństwa Publicznego) jako TW „Zdzisławski” i był wykorzystywany przez UB do 1964 roku. Przynajmniej od 1956 roku współpracował z I i II departamentem MSW. Wg zachodnich dokumentów inwigilował swoją żonę i byłą teściową żony (matkę cc „Jarmy”, Olgę Kochańską, zamieszkałą w USA), rozpracowywał środowiska polonijne w USA i Międzynarodowe Targi Poznańskie."

"Informacje o p.Zbigniewie Ściborze-Rylskim są do wglądu w IPN - sygnatura akt AIPN, 00945/2125, Teczka personalna TW „Zdisławskiego” (Zbigniewa [Scibora]-Rylskiego)."

źródło http://blogmedia24.pl/node/59369
=======================
Ten link juz nie dziala.
Notka na S24 jest ukryta...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Że w linku były skany książki opublikowanej na podstawie materiałów z IPN.
http://img835.imageshack.us/img835/5244/sciborrylskidsc04379.jpg
Nie zdziwiłbym się, gdyby dziś archiwum IPN tak po prostu spłonęło.

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#281949

teraz strona na blogmedia.pl działa
Warto poczytac.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#281974

No to teraz jest więcej niż jasne, dlaczego jenierał powiedział co powiedział 1 sierpnia 2012...

Jak niewiele trzeba by kombatanctwo "ku chwale Ojczyzny" zamieniło się nagle w jedno wielkie śmierdzące gówno.
I dziwne, że oni o tym wiedzą i mimo to bezczelnie grają role obywateli oddanych Polsce, nie licząc się zupełnie z tym, że w chwili odkrycia najmniejszych ich kontaktów, powiązań ze służbami, cała ich bohaterska przeszłość zostaje skasowana i pozostaje tylko piętno ubeckie, z którym pójdą do grobu.

Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=Zssi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#282003

właśnie chciałem o tym samym pisać ale nie będę powielał tej samej wiadomości:
http://blogmedia24.pl/node/59369

Podane są źródła z IPN więc to musi być prawda zwłaszcza że działalność tego judasza dokładnie to potwierdza.
Całe swoje zasługi i odznaczenia uzyskane do 1945 roku zamienił na judaszowe srebrniki a do dziś choć już nad grobem stoi jeszcze wybiera służbę szatanowi zapierając się Boga i Ojczyzny.
On nie tylko na buczenie zasłużył ale na kulę w łeb jako zdrajca narodu i towarzyszy broni.
Moja mama zawsze mówiła że żołnierska przysięga złożona w AK obowiązuje aż do śmierci i do śmierci była jej wierna.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#281988

Nic nie dzieje się bez przyczyny:

Dlatego przeszkadzało mu buczenie,

Dlatego chciał opatentować i zastrzec znak graficzny Polski Walczącej.

RAZ KANALIA ZAWSZE KANALIA!

 

Znalazłam to na http://blogmedia24.pl/node/59369

Każdemu pozostawiam do osądu postawę p.Ścibora-Rylskiego i niech każdy odpowie sobie na pytania:

-co powiedzieliby jego koledzy i podwładni, którzy przysięgali lojalność Polsce po grób i nigdy nie poszli na współpracę z wrogami Polski i Polaków a dzis leżą w wielu miejscach w dołach śmierci jak ci na „łączce” na terenie cmentarza na Powązkach w Warszawie ?

-jaką ocenę dostałby od swoich przełożonych za swoją powojenną postawę: pochwałę, medal czy rozstrzelanie, czy jego postawa nie jest to zdrada ideałów AK i wolnej Polski ?

-czy on ma moralne prawo pouczać Polskich Patriotów jak należy się zachowywać w obliczu terroryzujących ich, oszukujących i kłamiących przeciwników?

-czy jego słowa w dniu 1.08.2012 są słowami wolnego Polaka czy też osoby całkowicie uzależnionej od rządzących w Polsce postkomunistów ?

-czy nie jest to tragiczne, że rzekomo w wolnej Polsce Prezesem Zarządu Głównego Związku Powstańców Warszawy jest były TW UB ?

Niedawno na jednym z for przeczytałem:

(...)

Zauważcie, że w Polsce najlepiej żyje się zdrajcom i oprawcom Polaków. Tak nie jest w żadnym demokratycznym państwie na świecie. Oni mają najwyższe emerytury i spokoje życie do końca swoich dni i tak samo jest z ich potomkami.

(...)

Jest w tym wiele prawdy i to trzeba zmienić jeśli mamy nazywac Polskę wolnym, niepodległym i sprawiedliwym krajem, a buczeniem na naszych prześladowców niewiele zmienimy ich trzeba w czasie wyborów wyrzucic do śmietnika historii.

Jak dotychczas to ciągle oni próbują byc nauczycielami nowych pokoleń Polaków.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#281990

Na zaproszenie kancelarii Bronisława Komorowskiego odbyło się wczoraj spotkanie poświęcone organizacji marszu w Święto Niepodległości. Udział wzięło około 40 osób, w tym m.in. reprezentujący kancelarię Tomasz Nałęcz, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i członek komitetu poparcia Komorowskiego w 2010 r., gen. Zbigniew Ścibor-Rylski.

Ścibor-Rylski dowodził, że potrzeba, by wszystkie opcje ideowo-polityczne razem świętowały 11 listopada. Proponował porozumienie głównych sił w parlamencie, które miałoby prowadzić do wspólnego Marszu w Dniu Niepodległości. Przekonywał by wówczas nie udzielać zgody na inne marsze. Jeśli się to nie uda to jak mówił „lepiej żeby marszu w ogóle nie było”.

Zaproszenia nie dostał m.in. Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, organizator społecznych manifestacji niepodległościowych w 2010 i 2011 roku informuje , że również nie otrzymało żadnego zaproszenia.
Pracownicy Kancelarii Prezydenta twierdzili, że chcą zaprosić wszystkie siły, które w zeszłym roku manifestowały na ulicach Warszawy, zarówno ze strony organizacji narodowych, jak i skrajnej lewicy.

W związku z powyższym, Zarząd Główny Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych wydał następujące oświadczenie:

Stanowisko w sprawie Marszu Niepodległości 11.11.2012

Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznych NSZ apelują do środowisk kombatanckich i grup rekonstrukcyjnych o solidarne stanowisko w sprawie obchodów tegorocznego Święta Niepodległości.
Nasze organizacje wspierały i współorganizowały zeszłoroczny Marszu Niepodległości jako oddolną inicjatywę społeczną oraz niezależną od czynników oficjalnych. W tym roku również wspieramy Marsz Niepodległości i weźmiemy w nim udział wspólnie z licznymi środowiskami kombatanckimi, młodzieżowymi, wychowawczymi, historycznymi, edukacyjnymi, kulturalnymi i sportowymi.
Ze zdumieniem przyjęliśmy wiadomość o zamkniętej naradzie organizowanej przez Kancelarię Prezydenta w sprawie obchodów 11 listopada, na którą kombatanci i rekonstruktorzy Narodowych Sił Zbrojnych nie zostali zaproszeni. Podczas tej narady padła propozycja organizowania marszu alternatywnego wobec już utrwalonej tradycji Marszu Niepodległości i, co więcej, zakazu organizowania Marszu Niepodległości w dotychczasowej formule jako niezależnej inicjatywy obywatelskiej. Dramatyzmu sytuacji dodaje fakt, iż to właśnie ośrodek prezydencki był inicjatorem kagańcowej nowelizacji ustawy o zgromadzeniach publicznych, która w sposób istotny i wbrew Konstytucji ogranicza wolność zgromadzeń w naszym kraju. Pamiętamy przy tym, że nowelizacja ta nie odnosi się do realnych problemów, jak zeszłoroczna nieudolność władz miejskich i służb policyjnych, w wyniku której doszło do niewyobrażalnej i obraźliwej dla Polaków sytuacji, gdy kilkudziesięcioosobowa grupa niemieckich anarchistów spowodowała zmianę trasy uroczystej parady historycznej, w której uczestniczyły grupy rekonstrukcyjne.
Dlatego apelujemy do wszystkich, którym droga jest polska niepodległość i jej uroczyste świętowanie o daleko posuniętą ostrożność co do prezydenckich pomysłów alternatywnego mobilizowania podatnych na to środowisk.
Zapraszamy też do wspólnego i solidarnego uczestnictwa w Marszu Niepodległości 2012 organizowanym przez stowarzyszenie Marsz Niepodległości pod patronatem Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Podpisano:
Zarząd Główny Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych
Grupa Rekonstrukcji Historycznych Narodowych Sił Zbrojnych

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#282011