Zbigniew Ziobro gotów jest wycofać się z wyborów prezydenckich w zamian za koalicję z PiS w wyborach parlamentarnych

Obrazek użytkownika mukuzani
Blog

Jarosław Kaczyński dał posłom SP czas do 27 lipca na powrót do starej partii. Po tym terminie ziobryści nie będą mogli liczyć na miejsca na listach wyborczych PiS.

Czy rację ma Ryszard Czarnecki, ironizując o ewentualnej koalicję z SP : "koalicja lwa z myszą polną"?

Czy nie warto jednak stawiać na jednoczenie prawicy, Panie europośle ?
Oczywiście nie wszystkich odprysków, ale biorąc pod uwagę rosnący elektorat SP i jasno postawioną deklarację Kaczyńskiego na manifestacji w obronie wolnego słowa, a Ziobry teraz, czy to nie jest dobra droga, Panie europośle ?

http://wpolityce.pl/wydarzenia/31634-zbigniew-ziobro-nie-bedzie-ubiegac-sie-o-urzad-prezydenta-cena-mialaby-byc-koalicja-z-pis-w-wyborach-do-sejmu

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

i już muszę "odszczekać" płonne nadzieje...:(((

W nawiązaniu do artykułu w dzisiejszej „Gazecie Wyborczej” pt. „Ziobryści: koalicja z PiS” informujemy:

1. Nieprawdziwe są informacje jakoby Solidarna Polska rozważała możliwość wycofania się z wyborów prezydenckich. Solidarna Polska deklaruje, że jej kandydatem na Prezydenta RP jest prezes Zbigniew Ziobro.

2.Najnowsze badania TNS OBOP (przeprowadzone na ogólnopolskiej próbie reprezentatywnej, w dniach 21-24 czerwca br.) wskazują, że lider Solidarnej Polski ma dużą szansę wejść do 2 tury wyborów prezydenckich i walczyć o zwycięstwo.

Wyniki:
1. Bronisław Komorowski - 43%
2. Jarosław Kaczyński - 18%
3. Zbigniew Ziobro – 15%

Ponadto, wyniki wszystkich dotychczasowych badań przedmiotowych preferencji oraz poziomu zaufania do liderów politycznych wskazują, że prezes Zbigniew Ziobro ma dwa razy większe możliwości rozszerzania elektoratu niż prezes Jarosław Kaczyński. Czyni to więc prezesa Zbigniewa Ziobrę zdecydowanym faworytem tej rywalizacji.

3. Zaraz po tych wyborach odbędą się wybory parlamentarne, w których Solidarna Polska na bazie dobrego wyniku w wyborach prezydenckich wprowadzi liczną reprezentację do Sejmu – na stałe zmieniając polską scenę polityczną.

4. Solidarna Polska ma najmłodszego lidera politycznego z wszystkich ugrupowań posiadających reprezentację w Sejmie i najmłodszy Klub Parlamentarny, w związku z tym naturalna w polityce wymiana pokoleniowa musi stać się jej udziałem.

5. PiS i Jarosław Kaczyński już sześciokrotnie udowodnili, że nie są w stanie odebrać władzy Bronisławowi Komorowskiemu i Donaldowi Tuskowi. Ten fakt pokazuje, że Polska centroprawica potrzebuje nowej nadziei na zwycięstwo.

6. Wszystkie informacje o naszym łączeniu się bądź o powrocie posłów SP do PiS, którymi epatuje się opinię publiczną od ok. pół roku okazały się nieprawdziwe, a w tym czasie aż siedmiu nowych parlamentarzystów wzmocniło Solidarna Polskę, udowadniając, jak bardzo potrzebna jest nowa formacja.

Solidarna Polska jest ruchem, którego główny celem jest wzmocnienie polskiej rodziny, pomoc przedsiębiorcom, sprawiedliwe i uczciwe państwo – oraz solidarna Ojczyzna. Wyniki uzyskiwane w badaniach przez lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro potwierdzają tylko, jak bardzo Polacy potrzebują nowej nadziei.

Z wyrazami szacunku,

Patryk Jaki

Rzecznik Prasowy Solidarnej Polski

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mukuzani

#271425

...i uwierzyłam "ziobrystom", stawiam sobie jedynkę, bo nie ma minus 1 :(((

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mukuzani

#271426

Jest jak jest, jednak .... Czarnecki do lotnych to się raczej nie zalicza :))

pozdrawiam

--------------------------------------------------------------
http://legionnairepoland.blogspot.com/
--------------------------------------------------------------

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#271431

..śmiechu biczem, tak się dać zrobić ! Kurczę, ja chyba tracę rozum, S.O.S

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mukuzani

#271432

Dobry wpis tynfa wart, a mylić się może każdy. :)

Natoamist nie dałbym ani tynfa, ani dwóch groszy za wiarygodność prezentowanych sondaży.

Ziobro 15%?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#271439

to prawda, jednak deseru dzisiaj sobie odmówiłam! :)) A sondaże....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mukuzani

#271443

Jeżeli sondaże są dobre dla PiSu i Kaczyńskiego, to jest OK i podaje się je jako wiarygodne. Jak są niekorzystne, to są zmanipulowane i nieprawdziwe. Dlaczego? Czyżby faktycznie Ziobro miał większe poparcie niż się oficjalnie podaje? Bo skoro miałby mieć małe, to po co w ogóle zajmować się takim marginesem, który de facto nie miałby wpływu na wyniki wyborów. Jednak chyba coś w trawie piszczy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#271507