Reprezentacja zastępcza

Obrazek użytkownika elig
Sport

Nie ma chyba bardziej sfrustrowanej grupy w Polsce niż kibice piłki nożnej. Reprezentacja Polski nie zakwalifikowała się na mundial w RPA i zajęła zaszczytne ostatnie miejsce w najsłabszej grupie Euro 2012. Wszystkie polskie kluby wyleciały z rozgrywek pucharowych /Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej/ już we wstępnej ich fazie. Okazało się, iż nie ma komu kibicować !!! Polscy kibice znaleźli więc sobie obiekt zastepczy - niemiecki klub Borussia Dortmund.

Przyczyna była prosta. W Borussii grało aż trzech polskich piłkarzy, Błaszczykowski, Lewandowski i Piszczek, a trener p. Klopp nie trzymał ich na ławce rezerwowych, tylko uczynił z nich podporę zespołu. Okazało sie to nad wyraz skuteczne - dziś /25.05.2013/ za mniej więcej dwie godziny Borussia gra z Bayernem mecz finałowy Ligi Mistrzów. W polskiej prasie ukazały się artykuły na temat odwiecznych związków Borussii i całego Dortmundu z Polonią. W oczach polskich kibiców klub z tego miasta stał się "polską reprezentacją zastępczą"

Wiadomo, że i to szczęście długo nie potrwa. Lewandowski i trener Klopp odchodzą wkrótce z Borussii. Na razie jednak polscy kibice popierają gorąco ten klub. Cała ta historia przypomniała mi jeden z atrybutów PRL, a mianowicie "opakowanie zastepcze". Srarszym Czytelnikom przypominam, a młodszych informuję o tym, iż za komuny puszka konserw lub słoik często owinięte były brudnoszarym papierem ze stemplem "opakowanie zastępcze".

No cóż, opakowania mamy dziś na poziomie europejskim, lecz innych erzaców jest u nas co niemiara. Ekipa Tuska to "rząd zastępczy", Komorowski to "prezydent zastępczy", a III RP to "Polska zastępcza". Dziś jednak , za dwie godziny kibicować będziemy Borusii Dortmund - naszej "reprezentacji zastępczej".

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

wygrał 2:1. I znów frustracja :(((

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#359730

wg mnie zółtki były lepsze choć przegrały.

wes

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>wes</p>

#359731

elig: Ale bramkarz Bayernu był nie do przejścia :((( Tylko karnego nie obronił.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#359733