Sukces Salviniego i histeria Komisji Europejskiej

Obrazek użytkownika elig
Świat

  

  Bez większego echa przeszedł artykuł Patryka Osowskiego "PiS z piątym wynikiem w całej Unii. Zwycięzcą włoska prawica" opublikowany 1.06.2019 w portalu Wp.pl {TUTAJ}.  Czytamy w nim m.in.:

 

  "W wyborach do Parlamentu Europejskiego w Polsce zwyciężyło PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała poparcie 6,1 mln (45,38 proc. głosujących) Polaków. To piąty wynik w UE.

Na pierwszym miejscu z głosami 9,1 mln Włochów znalazła się prawicowa i narodowo-katolicka Liga Północna Matteo Salviniego. Drugie i trzecie miejsce zajęły ugrupowania z Niemiec: Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna (CDU) oraz Zieloni. Pierwsi z nich uzyskali poparcie 8,4 mln, a drudzy 7,6 mln obywateli.  Czwarte miejsce w zestawieniu zajęła hiszpańska PSOE - Socjalistyczna Partia Robotnicza na czele z premierem Pedro Sánchezem [6.36 mln].  Na dziewiątym miejscu w zestawieniu znalazła się Koalicja Europejska - 5,2 mln głosów.".

 

  Jest to niewątpliwie wielki sukces  Matteo Salviniego.  Jego partia wyprzedziła nawet niemieckie CDU.  W efekcie Komisja Europejska dostała szału.  Oto informacja portalu Niewygodneinfo.pl z 31 maja 2019:

 

  "W Europie dzieje się! "Nieprawdopodobnie głupie zagranie Junckera. Jeśli dojdzie do italoexitu, nie wińcie Włochów"

Komisja Europejska dała Włochom ultimatum: Albo zaostrzą dyscyplinę finansową (przypomnijmy - Włochy to kraj z gigantycznym długiem publicznym i rosnącym deficytem budżetowym), albo zapłacą Brukseli 3,5 mld euro kary. Na podjęcie decyzji mają 48 godzin. Bartłomiej Radziejewski (dyrektor i założyciel think-tanku "Nowa Konfederacja") komentuje to w ten sposób: "Być może Unia właśnie weszła w najgłębszy kryzys od 2008 roku". Jednocześnie sugeruje, że ultimatum KE wynika z "doszczętnego przeżarcia mózgu odchodzącego szefa KE przez luksemburską odmianę >> wirusa filipińskiego <<". {TUTAJ}".

 

  Pisze o tym także portal Kresy.pl {TUTAJ} powołując się na artykuł w "The Telegraph" {TUTAJ}.  Salvini nie ma zamiaru się ugiąć przed dyktatem KE, lecz zapowiada wprowadzenie specjalnych papierów wartościowych mających pełnić rolę waluty równoległej do euro.  Cały ten spór o budżet Włoch i ewentualną równoległą walutę trwa już od półtora roku, ale rozwścieczona sukcesem Salviniego KE postanowiła go zaostrzyć.  Przedwczoraj [5.06.2019] TVP Info donosiło:

 

  "Komisja Europejska proponuje objęcie Włoch procedurą nadmiernego deficytu ze względu na wysoki dług publiczny w tym kraju – wynika z opublikowanych w środę przez KE dokumentów.  Unijni komisarze dyskutowali tego dnia w Brukseli o sytuacji gospodarczej i fiskalnej w państwach członkowskich. Przyjęli dokument, który stanowi aktualizację oceny ekonomicznej krajów UE. Czytamy w nim, że „w przypadku Włoch (...) procedura nadmiernego deficytu z uwagi na dług jest uzasadniona”.

Procedura może zakończyć się nałożeniem kary finansowej na kraj w wysokości 0,2 proc. PKB. W przypadku Włoch byłoby to ok. 3 mld euro." {TUTAJ}.

 

  Ultimatum nie wypaliło, ale pogróżki trwają.  Konflikt z KE dobrze robi zaatakowanym partiom i rządom.  Wieloletnia walka z Orbanem doprowadziła do tego, iż rządzi on już czwarta kadencję i ma większość konstytucyjną.  Ataki na PiS poprawiły notowania tej partii, a i Salvini zyskuje na sporze z Komisją Europejską.

 

  Nie mogę zrozumieć, dlaczego PiS nie jest w stanie dogadać się z Salvinim.  W styczniu 2019 Salvini przyjechał do Warszawy z konkretnymi propozycjami współpracy.  Pisałam o tym {TUTAJ}.  Nic jednak z tego nie wyszło.

   

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:9)

Komentarze

z powodu jednego powodu. Oprócz Matki Boskiej obrazu za Salviniego plecami jest też zdjęcie Putina na półce. A tak na marginesie to p. Kaczyński nie jest też razem z Orbanem. 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Anna K.

#1593859

"Nie mogę zrozumieć, dlaczego PiS nie jest w stanie dogadać się z Salvinim."

Salvini nie, Orban nie, aż chciałoby się zapytać z kim właściwie PiS się dobrze dogaduje. Poza oczywiście Żydami na tajnych naradach.

Natomiast co do euro to Polska powinna być żywotnie zainteresowana demontażem bądź istotnym rozluźnieniem tego systemu gdyż jest to (chyba jedyny realny) sposób na uspokojenie coraz silniejszych i bardziej agresywnych Niemiec. Tym bardziej, że po praktycznie oficjalnym ogłoszeniu programu dezintegracji Polski Berlin już nawet przestaje owijać w bawełnę jakie są niemieckie cele i tu żarty się kończą.
Niestety jestem całkowicie pewny, że pomysły Salviniego w tej kwestii przejdą u nas zupełnie bez echa, dokładnie tak samo jak przedtem kompletnie żadnego zainteresowania nie wzbudziły ciekawe koncepcje Stiglitza. Tego też nie da się zrozumieć i racjonalnie wytłumaczyć (o ile nie przyłoży się klucza etnicznego jak w pkt.1)

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1593886

jedna myśl. Jeżeli Polska korzysta z tego, że nie ma €, to czemu polski handel zagraniczny jest ciągle ujemny. https://pl.tradingeconomics.com/poland/balance-of-trade

Jeżeli kupujemy więcej niż sprzedajemy, to Polska traci mając własną walutę. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Anna K.

#1593890

z własną nacją. A ta nacja nazwiska zmienia jak rękawiczki. W Odessie nie mieszkali Kaczyńscy ale Kalksteinowie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

antyleming

#1593892

Pisanie kretynizmów z samego rana świadczy o tym że coś z głową nie tak
Podaj dokładne CV rodziny Kaczynskiego i jakiś konkretny link do metryki urodzenia ojca czy matki Kaczynskich.Może jakiś adres w tej Odessie.
ps.
Dlaczego tak często zmieniasz nazwisko

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1593893

Dokładnego CV sami Kalksteinowie zapomnieli bo oni już nie są tymi co byli, - ((u mnie nie załapiesz się "na krechę", szukaj, szukaj) - a byli: https://forumemjot.wordpress.com/2018/06/17/kim-sa-kaczynscy/  ...... i codziennie obecnie  tego dowodzi JK.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

antyleming

#1594180

"Nie mogę zrozumieć, dlaczego PiS nie jest w stanie dogadać się z Salvinim.  W styczniu 2019 Salvini przyjechał do Warszawy z konkretnymi propozycjami współpracy."

Skąd może pani wiedzieć jakie są ustalenia stron? Jak chodzi o politykę Kaczyńskiego to może być pani pewna że on wie co robi i jak długo żyje będą mu z ręki jedli wszyscy mający na celu dobro Europy ojczyzn.

20 Maja, 2019 - 06:52 napisałem: http://niepoprawni.pl/comment/1591139#comment-1591139

"Szykuje się gruby front narodowy EU a w ich przypadku decydujące zdanie będzie mieć Kaczyński o ile wygra eurowybory w Polsce. Kaczyński pewnie w żadne formalne sojusze z Salwinim nie wejdzie ale możemy być pewni włoskich czy francuskich pielgrzymek do Warszawy. Tak czy owak Kaczyński kopnie w dupę Tiemermansa tak że wyleci na satolito, i zrobi to z pozycji szeregowego posła PIS."

a teraz proszę sobie prześledzić newsy powyborcze.

"RMF: Timmermans nie zostanie szefem Komisji Europejskiej"  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-ue-przed-wyborami-europejskimi/artykuly/news-rmf-timmermans-nie-zostanie-szefem-komisji-europejskiej,nId,3032621

"Kaczyński i Le Pen? Nie będzie takiego sojuszu" https://fakty.interia.pl/swiat/news-kaczynski-i-le-pen-nie-bedzie-takiego-sojuszu,nId,3032113

Jak to miło że na niepoprawnych jest prorok ;D norwid.

Czytałem też o konsultacjach Webera, szefa Bawarskiej CSU z Kaczyńskim, teraz nie mogę znaleźć linka dla potwierdzenia. Niemniej jak pani widzi wszystko idzie zgodnie z projektem Kaczyńskiego. Miałem o tym pisać grubszą notkę ale szkoda czasu na siedzenie w piwnicy.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

norwid

#1594073