Hajdarowicz popełnił seppuku

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  handrycząc się w sądzie z tygodnikiem "Sieci", dawniej "W sieci" /patrz - /TUTAJ//. Usłużność sędziów zniszczy go. Przypomnę teraz losy jego poprzedników.

  1. Lech Wałęsa

 Może on sobie wytapetować willę wyrokami sądów stwierdzającymi jego nieskazitelność. Niemniej dla Polaków był, jest i pozostanie "Bolkiem". Wzbudził powszechne politowanie udając Krzysztofa Wyszkowskiego i przepraszając sam siebie. Wrobił go w to kolejny usłużny sąd.

  2. Adam Michnik

 Już kilkanaście lat temu zaczął pozywać swoich adwersarzy do sądu. Służalczy sędziowie uwzględniali jego życzenia. W efekcie może on sobie teraz podcierać tyłek licznymi wymuszonymi przeprosinami. W realu uzyskał jednak w ten sposób rzeczy następujące:

      a) Wielotysięczne tłumy skandują przy każdej możliwej okazji: "Kłamstwa Michnika wrzucić do śmietnika". Stał się symbolem cenzury w III RP.

      b) Sprzedaż "Gazety Wyborczej" /dzieła jego życia/ spadła o ponad połowę - do niecałych 250 tys. egzemplarzy.

      c) Akcje jego spółki Agora straciły na wartości mniej więcej dwunastokrotnie, od 120 zl dp niecałych 10 zl za akcję.

  3. Firma Amway

 W roku 1997 Henryk Dederko nakręcił film "Witajcie w życiu" o koncernie sprzedaży bezpośredniej Amway. Film nie spodobał się Amway, która pozwała producentów do sądu i w 2004 uzyskała zakaz jego pokazywania. Obejrzeć ten dokument można /TUTAJ/. Przytoczę fragment komentarza do niego:

  "Gdyby osiem lat temu, któraś ze stacji telewizyjnych wyemitowała film „Witajcie w życiu„, dziś już pewnie nikt o filmie by nie pamiętał. Amway postanowił jednak, blokując sądowo emisję filmu, zapewnić mu niespotykaną w polskiej kinematografii reklamę. Kasety z filmem pojawiły się na bazarach, organizowano – niczym w czasach komunizmu, były to tajne projekcje tylko dla zaufanych.".

  Firma Amway strzeliła sobie samobójczą bramkę. Nikt tak nie zaszkodził jej reputacji jak sędzia zakazujący pokazywania tego dokumentu. Dopiero 18 grudnia 2012 Sąd Najwyższy uchylił ten zakaz.

  Rzecz w tym, iż sądy w Polsce nie cieszą się żadnym autorytetem. Przez ponad 20 lat pracowali na to sami sędziowie, bądź wysługując się władzy, bądź też wydając postanowienia i wyroki, które stawały się ogólnym pośmiewiskiem. W efekcie, w sprawach podobnych do opisanych wyżej, sukces w sądzie oznacza klęskę w realnym życiu.

  Łatwo przewidzieć, co stanie się z Hajdarowiczem i tygodnikiem "Sieci":

  i) Tygodnik zyska dodatkowych czytelników, którzy będą go kupować na złość Hajdarowiczowi /i sądowi/.

  ii) Nasili się nieformalny bojkot pism wydawanych przez Hajdarowicza. Ich poczytność spadnie jeszcze bardziej. Być może niektóre z nich zbankrutują. Jeśli tak się stanie - Hajdarowicz będzie to zawdzięczał własnej głupocie i służalczości sądu.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (1 głos)

Komentarze

Seiko.:Hajdarowicz będzie to zawdzięczał własnej głupocie
i służalczości sądu:.Przyłączam się do życzeń.pozdrawiam i 10.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Seiko

#341313

elig: Należy mu tego życzyć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#341370

Więc znalazł sposób na komunistów
Sprowokował akcję,do bankructwa swojego
W domyśle ,tego trzymającego jego
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#341318

elig: Nie sadzę, by był on aż tak przebiegły.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#341371

Seppuku to rytualne samobójstwo honorowe w kaście samurajów, które ma udowadniać niewinność osoby je popełniającej i przywracać jej honor.

Ma się to nijak do Hajdarowicza. Hajdarowicz - jeśli jest biznesmenem, w co wątpię - od pewnego czasu popełnia najgłupsze samobójstwo na świecie ;-).

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#341361

elig: To prawda, że trudno mówić o "honorze Hajdarowicza".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#341372

Przekroju, (nowego) Uważam Że i Rzepy. Wtedy nieskazitelnie biała lelyjność i cnota nienapoczęta biz-tuza Hajdarowicza stanie się bezsporna. I może nawet jakiś POśmiertny order od Bron-Koma się znajdzie.

Pozdrawiam

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#341374

 chyba właśnie strzelił Hajdarowiczowi w kolano. Na jego prośbę, zresztą, przez co ów osobnik może mieć pretensje ewentualnie do swoich mocodawców, którzy kazali mu to zrobić. Bo że jest to element z góry narzuconej strategii przeciwko mediom niezależnym, nie ulega dla mnie żadnej wątpliwości. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#341379

elig: Napisałam przecież dokładnie to samo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#341528

  Takie zjawisko ma nawet swoja nazwe: "efekt Streisand", ktora nie chcac, aby ktokolwiek interesowal sie jej posiadloscia, zazadala $50 mln odszkodowania od aktywisty, ktory na swojej stronie internetowej opublikowal zdjecie jej domu. Zdjecie to bylo jednym z wielu zdjec z lotu ptaka, majacych udokumentowac postepujaca erozje wybrzeza Kalifornii. W efekcie, strone zawierajaca zdjecie domu Streisand odwiedzilo ponad milion osob. :)))

http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Streisand

http://www.forbes.com/2007/05/10/streisand-digg-web-tech-cx_ag_0511streisand.html

Film Dederko, "Pierwszy Polkownik IIIRP" faktycznie warty obejrzenia, dziekuje za link.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#341393

elig: Racja !!! To jest to samo zjawisko :)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#341529

artykułu Tomasza Łubieńskiego (  Więź 1999/9 ), który przypomniał mi się podczas lektury pańskiego myślowego wywodu, ciekawego i słusznego, za wyjątkiem tytułu. Mają rację moi poprzednicy internauci, iż w odniesieniu do Hajdarowicza słowo sepuku, wiązane z honorem samuraja, nie ma zastosowania. Kiepsko jest ze słowem  " honor " dzisiaj, jeszcze gorzej z jego rozumieniem i stosowaniem. Niestety, to jakże ważne pojęcie zeszło w poczet archaizmów bądź słów kompletnie zapomnianych. A szkoda, bo przecież " verba   sua    fata      habent ".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mika54

#341397

elig: Słowa "seppuku" użyłam w celach marketingowych. Ono przyciąga uwagę Czytelników :)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#341530

względów wyższych (np, marketingowych :-)))) Seryjny Samobójca mu zrobi "se kuku". A dzisiaj piątek...

Pozdrawiam

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#341549

elig: Seryjny aż taki pracowity to nie jest. Dla takiego Hajdarowicza nie będzie się fatygował.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#341553