EURO'2012 — coraz bardziej wątpliwe z powodu kolejnych sankcji!

Obrazek użytkownika Roland von Bagratuni Budapeszt
Sport

Sprawa współorganizacji EURO’2012 przez Ukrainę w ostatniej chwili może spalić się na panewce, co może doprowadzić do zawieszenia całej imprezy! Tak twierdzą zachodni specjaliści po decyzji Parlamentu Europejskiego oraz nowego Prezydenta Republiki Francuskiej Françoisa Hollande.

Były I.Sekretarz KC Francuskiej Partii Socjalistycznej (1997-2008), a jednocześnie drugi po Françoisie Mitterandzie, reprezentujący socjalistów w fotelu prezydenckim Francji — François Hollande, na konferencji prasowej po czwartkowym szczycie UE w Brukseli, kategorycznie oświadczył, że "Kocham piłkę nożną, ale to, co dzieje się na Ukrainie jest problemem i dlatego ja również nie wezmę udziału w EURO’2012"! Zresztą niedawno dokładnie to samo powiedział znany również jako piłkarz węgierski Premier Viktor Orbán oraz nowo obrany Prezydent Węgier János Áder! Tak więc decydująca większość szefów rządów i głów państw — członków UE bojkotuje EURO'2012!!!

Tymczasem Parlament Europejski wezwał Ukrainę do natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia wszystkich więźnów politycznych na czele z Julią Tymoszenko! Jak podkreślono w komunikacie prasowym Parlamentu Europejskiego: "Parlament Europejski po raz kolejny wyraża swoje głębokie obawy dotyczące sporów wynikłych między byłymi i obecnymi urzędnikami rządu, które nie są rozwiązywane zgodnie z europejskimi standardami rzetelności, bezstronności, przejrzystości i niezależności"!

Według biuletynu prasowego ukraińskiej partii Batkiwszczyna (Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина") — koalicji Julii Tymoszenko, znana międzynarodowa firma doradczo-audytorska Ernst & Young, przeprowadziła badania poszczególnych krajów świata pod względem rozpanoszenia się w nich korupcji. Na poczesnym miejscu znajduje się Brazylia, Ukraina i Kolumbia. Jako przykład podano pierwszego zastępcę szefa ukraińskiej bezpieki — Wołodymira Rokytskyego (Володимир Рокитський), który nosi zegarki kosztujące wielokrotnie więcej, niż jego roczne uposażenie. Spośród czterystu dużych firm zagranicznych obecnych na Ukrainie, większość twierdzi, że w tym kraju wszystko jest do załatawiena, ale tylko za pokaźną łapówką.

Więcej na ten temat można przeczytać na: http://www.epravda.com.ua/news/2012/05/23/324499/

Według informacji biuletynu prasowego ukraińskiej partii Batkiwszczyna, Janukowycz aby przymilić się do Rosji, zamierza wprowadzić na Ukrainie dwujęzyczność. A więc język dotychczasowych okupantów i morderców ma posiadać takie same prawa, jak język ojczysty! Oczywiście, że nie oznacza to ułatwienia życia wszystkim mniejszościom narodowym, bo żyjący na Zakarpaciu Węgrzy, czy w okręgu Lwowskim i Stanisławowskim Polacy, albo na Przydniestrowiu Rumuni, czy Tatarzy i Ormianie na Krymie, wcale nie otrzymają podobnej możliwości! A to jest niczym innym , jak polityczną dyskryminacją! W związku z tym Julia Tymoszenko podkreśliła, że projekt ten jest zbrodnią przeciwko narodowi ukraińskiemu! Wcześniejsza dwujęzyczność była łożyskiem korupcji i przestępczości. Jeżeli ktoś chce żyć na Ukrainie — powinien nauczyć się po ukraińsku! — powiedziała była premier, dodając, że tak jest na całym świecie! W tym przypadku Julię Tymoszenko nie można nawet posądzić o nacjonalizm, bo jak wiadomo, jest ona z pochodzenia Ormianką!

Na wiadomość o zbrodniczym projekcjie Janukowycza, który wniesiono do Werchownej Rady, posłowie pobili się ze sobą. Tymczasem doniesienia z POlski mówią o tym, że zabrano się do opróżnienia więzień przed EURO'2012, licząc na to, że zapełnią się niepoprawnymi kibicami! (Uwaga! Przez to strasznie wzrośnie ilość przestępstw popełnionych na szkodę ludności!) Jak podkreśliła rzecznik resortu sprawiedliwości Patrycja Loose, w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku obok tłumaczy i adwokatów, 350 sędziów będzie dyżurowało, ażeby szybko i sprawnie umieścić za kratkami rozrabiaczy stadionowych — czytamy w relacjach prasy zagranicznej.

Osoby starsze i samotne! Bogaci i biedni! Nie pozostawiać mieszkań bez nadzoru, przypilnować zamknięcie drzwi, nie zostawiać otwartych okien i lufcików, chować rowery, hulajnogi, wózki dziecięce, portmonetki, złote łańcuszki, pierścionki, zabytkowe żelazka na węgiel i magle odziedziczone od prababci itd, bo zbliża się Tuskowa Szarańcza! Księża proboszczowie! Zamykać drzwi kościołów, albo w otwartych kościołach stawiać straż, bo nasłani przez Patrycję Loose recydywiści i awanturnicy znów zainteresują się skarbonkami kościelnymi, monstrancjami, drogocennymi obrazami nawet z ołtarza itd! Samotne kobiety i dziewczyny po pierwszej miesiączce! Nie wychodzić na ulicę po zmroku, bo zgwałcą albo zamordują Was nieroztropnie wypuszczeni na wolność satyrowie, pedofilowie i gwałciciele Tuskolandu! Polaku! Zanim spostrzeżesz się, recydywiści Tuskolandu ogołocą Cię ze wszystkiego! Recydywiści w nagrodę idą na urlop w teren! Będą odwracać uwagę od rzeczywistych problemów Ojczyzny!!! A gdyby były demonstracje oraz wyprowokowane przez milicję (przepraszam: policję) rozruchy, wszystko można zwalić na będących na urlopie recydywistów! Wszystko, włącznie z niewypałem EURO'2012 i związaną z tym porutą!

Więcej na ten temat czytaj: http://www.tymoshenko.ua/en/article/yulia-tymoshenko_0502412

Brak głosów

Komentarze

Witam serdecznie

Osobiście to już trochę "duszę się" tym Euro2012. Sądzę, że post factum stracimy na tym finansowo jak Portugalia. Ale cóż... "igrzyska dla mas" a sprawy Ojczyzny zostają w cieniu...

Pozdrawiam

krzysztofjaw

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#258347

Czyja to wina? Takich jak Traube, Tusk i inni, któży nic nie rozumieją! Na Węgrzech mowy (jeszcze) nie ma o żadnych EURO, olimpiadach itd, ale najpierw zabrano się do rozbudowy infrastruktury, a potem będą zgłaszać się na cokolwiek! A infrastruktura, która jest obecnie, wystarczy na uczciwą olimpiadę czy EURO!!! Budują ogromny stadion w Debreczynie, Népstadion rozbiorą i na jego miejscu zbudują nowoczesny, albo wyremontują i przebudują stary. Kluby Ferencváros, Rába ETO i inne też pracują nad tematem. A Tuskoland? No cóż... widać.... widać, że nic nie widać. Tu brak odcinka czy odcinków w autostradzie, tam nie zbudowano superekspresowy "Y" Warszawa - Wrocław - Poznań, jeszcze gdzie indziej przystanek tramwajowy nie gotowy, albo linię tramwajową zapomniano zbudować...

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

Vote up!
0
Vote down!
0

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

#258444

Jak zwykle nierzetelnie.

Od "Tymczasem doniesienia z POlski mówią o tym, że zabrano się do opróżnienia więzień przed EURO'2012..." caly histeryczny tekst w dwoch ostatnich akapitach jest pozbawiony jakichkolwiek rzeczowych przeslanek.

http://m.rmf24.pl/raport-euro2012/inne-fakty/news,nId,607811

Dla ulatwienia wklejam tez fragment tekstu:

"Zaczyna się migracja więźniów przed Euro 2012. Jak ustalił reporter RMF FM, Służba Więzienna przeniesie około sześciuset skazanych, by zrobić miejsce pseudokibicom. Operacja ma trwać kilka dni.

Kilkuset więźniów zostanie przetransportowanych z zakładów karnych na terenie wszystkich miast gospodarzy do miejsc, gdzie akurat jest więcej wolnych cel."

Jesli autor ma informacje potwierdzajace plany zwalniania na czas EURO recydiwistow, przed ktorymi nalezy chronic "dziewczyny po pierwszej miesiaczce" (gratuluje dobrego smaku!), bardzo prosze o podanie linkow.

Vote up!
0
Vote down!
0
#258364

Witam! Ja Panie Zaczepnik Traube, podawałem to, co podawała PRASA ZAGRANICZNA!!!! Polskie relacje prościej brać z POLSKIEJ PRASY! Jeżeli ma pan rozum i minimalne IQ, to to tak powinien był przeczytać i zrozumieć! JAK NIE - JEST TO OCZYWISTA PANA WINA I śWIADECTWO O PANU!

bo wyraźnie jak byk pisze:
[quote]Tymczasem doniesienia z POlski mówią o tym, że [/quote]

TEGO TYPU ZWROT DZIENNIKARZE STOSUJA PRZY PODOWANIU RELACJI ZAGRANICZNYCH!!! W INNYM PRZYPADKU PISZA "JAK DONOSZA Z WARSZAWY" , LUB "JAK DONOSZA Z PIPIDÓWKA!"

Dziennikarstwo to też zawód! A pan jest widocznym laikiem! A to nie moja wina, że rzecznik resortu sprawiedliwości Patrycja Loose tak opowiedziała swoją bajkę, że przedstawiciele prasy zagranicznej tak to zrozumieli, Panie Zaczepnik Traube! A więc jeszcze raz: szukaj pan dziur we własnym płocie, jest ich wiele! A przede wszystkim proszę zatkać ogromne luki w swoim wykształceniu i wychowaniu, co oceniam na podkreślone "1"! Jak już to doradzili Panu inni z www.Niepoprawni.pl: lepiej zajmij się pan Tuskiem i spółką, a mnie daj pan święty spokój, bo poproszę redakcję, żeby na amen zablokowali pana!

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

Vote up!
0
Vote down!
0

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

#258425

"Luiza Salapa, a spokeswoman for prison authorities, said up to 600 inmates are being moved from the four Euro host cities' prisons, without providing figures for each lockup."

http://www.necn.com/05/24/12/Polish-prisons-make-room-for-Euro-2012-a/landing_nation.html?&apID=6fb5ddbd0abd4816ba842522d18a73c3

"Enligt AP flyttas nu 600 fångar från fängelser i arrangörsstäderna Warszawa, Wroclaw, Gdansk och Poznan, allt för att göra rum för fotbollsfans som bryter mot lagen."

http://www.aftonbladet.se/sportbladet/fotboll/landslagsfotboll/em2012/article14875438.ab

are being moved po angielsku, flyttas po szwedzku - to przeprowadzać.

Co do dziennikarstwa to jestem laikiem. Mało tego, uważam dziennikarzy za jedną z głupszych, a zarazem podlejszych, grup zawodowych.

Skoro prasa zagraniczna pisze głupoty to dziennikarz znający język polski powinien sprawdzić u źródeł i te głupoty korygować, a nie szerzyć brednie.

Tym bardziej nie powinien bezkrytycznie rysować dramatycznych scenariuszy opartych o te, źle przez kogoś zrozumiane, nowiny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#258442

Panie Zaczepnik Traube! Po co mądrzyć się! I tak pan nie ma racji! Ale przez takich jak pan jest wszędzie źle! Szukanie dziur w całym to też zawód! Ale pan i na tym nie zna się! Pan tylko awantury szuka, chociaż najpierw u siebie trzeba rozglądnąć się! A poza tym, gdyby pana intencje byłyby szlachetne, to napisałby pan prywatną wiadomość w stylu: "panie kolego, czasami nie pomyliŁ się pan trochę na temat tego albo tego?" Bo w redakcji koledzy [osoby reprezentujące te same interesy polityczne i społeczne] tradycyjnie (u nas na Węgrzech napewno!) przeczytają szczotki drugich i jak znajdą błąd, jeszcze przed złożeniem kolumny zawiadomią autora, albo na jego prośbę skorygują chochlik! Ale Pan nie! Pan z zadowoloną miną cieszącego się z obcej krzywdy, zaciera ręce, że "o"! Ale znów zapomina, że tematem materiału jest Julia Tymoszenko i EURO'2012 na Ukrainie! NA UKRAINIE!! A Tuskoland to tylko absolutny margines!!!! W tradycyjnej gazecie taką "informację" pisze się najmniejszymi literami, w celu zapchania dziury przy składaniu szpalty czy kolumny! Albo stworzenia okazji do pochichotania z dowcipnej informacji! Bo może pana interesuje los tych złodzieji z więzienia - może są tam jacyś bliscy? - Bo mnie guzik obchodzą!!! Jak masz pan ochotę na awanturę, weź pan pod pachę kumpla, idź do knajpy i tam można poszaleć. Na koszt własny!

Co do dziennikarzy. Może w Pana otoczeniu są tacy, nawet od pana podlejsi dzienniakrze! Na pewno. Tak to wygląda! No i różnica jest między "dziennikarzami" wychowanymi przez KGB-SB-ÁVH-STASI itd, a tymi, którzy z ojca na syna przejmowali zawód, pisali uczciwie, ale stale byli i są atakowani przez bolszewikofilów, rusofilów i esbeków! A jest jeszcze inne zjawisko! Dzisiaj to każdy idiota po maturze uważa, że "potrafi pisać"! Ale konserwatywny szanujący się dziennikarz z takimi jak pan nie zadaje się i nie prowadzi dyskusji o niczym!

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

Vote up!
0
Vote down!
0

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

#258450

Moje intencje są takie, że jak ktoś pisze głupoty, to reaguję.
Oczywiście nie zawsze.
W tym przypadku zrobiłem to dlatego, że Admin uznał ten wpis za godny polecenia.
Moim zdaniem nie był wart polecania i dałem temu wyraz w swoim komentarzu.

Złodzieje z więzienia mało mnie mnie obchodzą, zwłaszcza, że wbrew twierdzeniom zawartym w komentowanej notce nie zostaną wypuszczeni na wolność, a jedynie zmienią zakłady karne. Oni i tak dość często je zmieniają, tak że nie ma w tym sensacji.

Przyznaję, że działa mi Pan na nerwy swoim narcyzmem i tą, budzącą nutkę współczucia, potrzebą dowartościowania przejawiającą się w ustawicznym podkreślaniu zasług swoich i swojej rodziny. Zasług, dodajmy, tyleż faktycznych, co podkoloryzowanych czy wręcz zmyślonych.

O ile zatem przechodzę spokojnie nad komentarzami "wilka na kacapy", o tyle Pańka aktywność prowokuje moje reakcje. I tak już pewnie pozostanie dopóki mnie stąd na Pańską interwencję nie wyrzucą.

Może też się zdarzyć, że mnie Pan znudzi. Wówczas odczepię się w sposób naturalny..

Vote up!
0
Vote down!
0
#258453

Nie tak wygląda że
[quote]Złodzieje z więzienia mało mnie mnie obchodzą, [/quote]
bo szukający awantury prędzej czy później tam trafi!

Poza tym. Pan już niejeden raz przyznał się do tego, że ma pan NIEUCZCIWE ZAMIARY, że szuka draki, bawi się z tą "krytyką"! Wczoraj pan obiecał, że zapomni mnie! Widać że pana słowo jest guzik wart!

[quote]Przemyślałem temat i doszedłem do wniosku, że jednak zabawniejsze będzie dla mnie tropienie fałszerstw i oszustw, zwłaszcza w takie dni, jak dziś, gdy nie idę do pracy i mam więcej czasu wolnego na takie rozrywki.[/quote]

Admin pewnie że uznał. Bo temat losy Julii Tymoszenko i prawa człowieka na Ukrainie ludzi uczciwych bardzo interesują! Ale pan nie dlatego to przeczytał, ale jak zwykle dla draki! Dla szukania dziur w nieistniejącym płocie!

A jeżeli pana gusta nie spotykają się z gustami redakcji (Admina) to co pan tu szuka na Niepoprawnych????!!!! Ja na pana miejascu już od zaraz wylogowałbym się i przeszedłbym (w dalszym ciągu na pana miejscu) na portal Jerzego Urbana albo do Gazety Wyborczej i podobnych!

[quote]Przyznaję, że działa mi Pan na nerwy[/quote]

— no to co do cholery szuka pan na mojej stronie?!? Ja autorów drażniących moje nerwy z zasady nie czytam! Takimi są Hitler, Stalin, Lenin, Gyurcsány, Tusk, Komorowski, Janukowycz i podobni! Bo nie tylko to jest kłamstwo, co napiszą, ale już samo pytanie jest kłamstwem! Pana pytania
to również kłamstwa!

A więc jeszcze raz:
[quote]Przyznaję, że działa mi Pan na nerwy[/quote]
— w tym przypadkku do niezobaczenia! W tył zwrot, paszli!

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

Vote up!
0
Vote down!
0

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

#258465

Czasem działa mi Pan na nerwy, a czasem mi Pana trochę żal.
Wczorajszą dyskusję zamknąłem, ale przyszłość jeszcze przed nami.
Widzi Pan, ja uważam, że czasem warto - mówiąc górnolotnie - dawać świadectwo. Tak, że jak się potem coś tam okaże, będzie można z dumą oznajmić: "A nie mówiłem?"
Dlatego też, jeśli będzie Pan tu przeginał z samochwalstwem, musi się Pan liczyć z tym, że będę Pana, przynajmniej czasami, temperował. I że od czasu do czasu powiem "sprawdzam".
Jestem na NP.pl trochę dłużej od Pana.
Kiedyś byłem w różnych miejscach, ale teraz tylko to mi pozostało. Dlatego dbam, na miarę swoich możliwości, o tego miejsca poziom i reputację.

Vote up!
0
Vote down!
0
#258468

Wie Pan co! Jest pan naprawdę uparty! Ale tak ogólnie rzecz biorąc, nawet nie gniewam się na pana! Ja dawno odwykłem już od wszelkich twardych dyskusji z racji swojego wieku i stale doznanych obelg i represji ze strony esbeków i bolszewików. Zmęczyłem się. Ale pan jest takim człowiekiem, który nie poddaje się. Nawet wtedy jak nie ma racji. Ja jestem taki sam. Dlatego też nie powinniśmy wzajemnie trzepać siebie, a tych, którzy na to rzeczywiście zasługują! Tak więc zalecam i polecam rozejm i współpracę! Bo każdy może mylić się, gdyż człowiek jest istotą omylną. I nawrt papież może mylić się wbrew dogmatowi o nieomylności. (Powiedział mnie to późniejszy papież kiedy miałem chyba 10 albo 12 lat...)
Innymi słowami: podaję prawicę i działajmy wspólnie w interesie prawicy! Błędy popełnia każdy. Ale wtedy prywatnie należy szeptnąć podejrzenie, a nie próbować ośmieszyć drugiegom bo przeważnie jest to wracający bumerang! A ja nie chcę i nie lubię walczyć przeciwko swoim!!!

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

Vote up!
0
Vote down!
0

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

#258481

Trafił Pan na mój dobry nastrój tą odpowiedzią.
Niech Panu będzie:-)
Rozejm.
Dobranoc,

Vote up!
0
Vote down!
0
#258488

Powinniśmy zabrać się do poważniejszej roboty! Bo w Polsce niedługo będzie to samo, co na Węgrzech było po 2006 r! A na głupoty nie ma czasu! A rozrywkę róbmy z tych, którzy na to zasługują! Dobranoc! pRzyjemnych snów! :)

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

Vote up!
0
Vote down!
0

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

#258490

Panowie tu swawolą, a ja inny problem dostrzegam. Nigdy nie ma tak że wszystko da się przewidzieć; kołdra zawsze przykrótka. Cieszą zapowiedzi ministrów: wszystko gotowe.
Zapewne szacowne gremia uwzględniły w planach "potrzeba więcej lol". Czyli nasza chluba urban & kutas & clothes destruction przez dwa tygodnie miast prezerwatyw produkowały pałki. Oczywiście z logo Euro 2012; tak jest w kontrakcie. Oznacza to ni mniej ni więcej możliwość chwilowych braków w dostępie do środków antykoncepcyjnych.
Oby nam to ełro nie zaburzyło dalekowzrocznej prognozy zmniejszenia priwisliańskiej ludności tubylczej o 60% do roku 2100. Co gorsza dolewka obcego nasienia może zaburzyć doktrynę o antysemityzmie wyssanym z mlekiem matki.
I co ty na to Grzesiu Lato ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#258467

Oj Lato to był też numer! Kto go pamięta jeszcze?! Ot, o to chodzi! We wszystkich byłych demoludach to samo: brak pieniędzy na kulturę, na sport, ludzie stają się niekulturalni. Bo nie czytają Orzeszkowej, Konopnickiej, Prusa, Sienkiewicza, Herberta, Słowackiego, Mickiewicza itd!!! Bo nie mają pieniędzy nawet na książki. A jak mają forsę, to wydają na trunki za 1000 euro, które nawet do zmycia podłogi są nieprzydatne! (Nie ma to jak polska Wyborowa!) No a środki antykoncepcyjne? Mucha, ta minister czy używa? Oj, wczoraj naśmiałem się z niej! Bo taka kobita jest śmiechu warta! Za komuny były takowe, kiedy spodobała się premierowi i zrobił z niej minister. Nawet i to nie było ważne, że na niczym nie zna się! (A to niestety coraz bardziej staje się modne!)

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

Vote up!
0
Vote down!
0

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

#258474

Mucha wraz ze swym fryzjerem, tym od centrum sportu walnęli sobie przytulisko, takie drobne 600 mkw z basenem. Doradcy stylu zaprojektowali potężne gładkie marmury na podłodze. Nieostrożna Mucha poślizgnęła się i przyssała narządem rodnym do tychże. Zawołano glazurnika by coś z tym zrobił. Trochę skonfundowany fryzjer patrząc jak glazurnik miast rozwiązać problem pieści biust Muchy zapytał: A co pan robi?
Ratuję sytuację, złapie wilgoci, przeciągnie się do sieni, tam kafelki tańsze, to się skuje.
Dobranoc.

Vote up!
0
Vote down!
0
#258484