Pierwsza rocznica Tragedii Smoleńskiej w Trójmieście

Obrazek użytkownika box2008
Kraj

Dla tych, którzy nie wybierają się w dniu jutrzejszym do Warszawy, poniżej krótka informacja co do obchodów rocznicy w Trójmieście.

10.04.2011 r.

Uroczystości w Gdańsku:

Godz. 8:41 – przed Bazyliką Mariacką ( ul. Podkramarska 5) uroczyste zapalenie zniczy.

Godz. 11:00 – Bazylika Mariacka, msza św. z udziałem i homilią Abp Sławoja Leszka Głódzia oraz zaproszonymi przedstawicielami władz samorządowych i lokalnych.

Uroczystości w Gdyni:

Godz. 9:30 – Kolegiata (kościół p.w. NMP Królowej Polski ul. Armii Krajowej 26, front od ul Świętojańskiej) uroczystość odsłonięcia i poświęcenia przez Abp Sławoja Leszka Głódzia Tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej, oraz otwarcie towarzyszącej temu wydarzeniu wystawy przygotowanej przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna (http://www.fundacja-pih.pl/home/akt/95/0" ) Wystawa nosi tytuł: „Polegli w służbie Ojczyzny. Smoleńsk 2010” i przypomina sylwetki osób, które zginęły w Smoleńsku.

Godz. 10:00 – Kolegiata, msza św. z udziałem bp Sławoja Leszka Głódzia i władz miasta.

Uroczystości w Sopocie:

Godz. 17:00 – spotykamy się przy ul. Armii Krajowej 55 przed domem Marii i Lecha Kaczyńskich gdzie, jak co miesiąc, składamy kwiaty i zapalamy znicze. Po modlitwie idziemy do kościoła św. Bernarda.

Godz. 18:00 – kościół p.w. św. Bernarda, przy ul. Antoniego Abrahama 41, msza w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

Organizatorem, jak co miesiąc, jest Gdyński Klub Gazety Polskiej

Nie wyobrażam sobie aby ktoś, komu na sercu leż troska o Polskę, mógł jutro siedzieć na kanapce przed telewizorem czy spacerować, jak gdyby nigdy nic, po nadmorskiej plaży.

Brak głosów