List w sprawie listu Jaruzelskiego

Obrazek użytkownika szczurbiurowy
Kraj

 Jestem tylko prostym blogerem, ale coś jednak napiszę w odpowiedzi Jaruzelskiemu, na to co on nazywa listem otwartym, a co zostało skwapliwie opublikowane przez przekaziory.

Otóż fakt, że Jaruzelski pojawia sie w mediach w jakikolwiek sposób, niż w informacji o jego procesie za zbrodnie, i do tego jako piszący listy otwarte, usprawiedliwiające jego zbrodnicze działania - fakt ten jest symptomem czasów. 

Wiadomo, że komunistyczny dyktator jest śmiertelnie chory, że są to jego ostatnie dni. To, że list otwarty jest publikowany przez media, które poświęcają temu całkiem sporo miejsca, jest daniem okazji dykatorowi do kolejnego wybielania swoich czynów, przy równoczesnym prezentowaniu hardej postawy - pisze przecież, że gdyby jeszcze miał podejmować decyzję, to podjąłby jeszcze raz taką samą.

Zatwardziały ideolog, komunistyczny aparatczyk, wojskowy trep, który doprowadził Polskę do ruiny gospodarczej i duchowej, który zniszczył swoimi działaniami wielki kapitał społeczny jaki niosła Solidarność - teraz ten człowiek na progu śmierci ma czelność mówić narodowi, który tak skrzywdził, że to właśnie on, ten rosyjski paputczik miał rację. I z tym przekonaniem chce uciec w śmierć, uciec przed sprawiedliwością, jaką naród powinien mu wymierzyć. Za Grudzień 1970, za Wujka, za miliony wypchniętych na emigrację.

To, że Jaruzelski zabiera w tej chwili głos jest symptomem czasów. Wie, że nie ma się czego obawiać. Że żadna kara go nie spotka, ani nawet potępienie. Jesteśmy w Polsce obecnej jak sparaliżowani - prawdziwa historia jest passe, liczy się tylko propaganda, uprawiana w mediach. I dzięki temu taki Jaruzelski może zabierac głos, nie odczuwa wstydu, co więcej  - chełpi się, że dobrze zrobił, a jeśli kogoś skrzywdził - to…. przeprasza.

Czy bezradność Polski w tej sytuacji jest zupełna? Czy na tę bezczelność komunistycznego dykatora nie mozemy odpowiedzieć? Czy zawsze już będziemy żyć z tą świadomością, że zbrodnie stanu wojennego, zniszczenie szans życiowych całego pokolenia, degradacja i dewastacja kraju, długi i zwichrowana struktura społeczna, to wszystko czego symbolem jest Jaruzelski - że to pozostanie bez potępienia, bo dyktator powiedział “przepraszam”, na końcu, a potem uciekł w śmierć? Czy obok tego przepraszam - było zadośćuczynienie?

Co to za kraj, w którym krzywdy wyrządzane narodowi przez organizatorów zamachu stanu pozostają bez odpowiedzi, gdzie media przekazują wybielanie się Jaruzelskiego bez słowa komentarza, tak jakby komunistyczny dyktator był takim samym uczestnikiem życia publicznego jak każdy inny polityk?

Co musi sie stać, żebyśmy zdali sobie sprawę z nienormalności tej sytuacji? Zdali sobie sprawę, że zabieranie publicznie głosu przez szefa junty wojskowej jest w demokracji niedopuszczalne, że powno być odbierane jako wybryk, że w końcu fakt nie ukarania junty - to jest curiosum wołające o pomstę do nieba? I, że publikowanie wynurzeń szefa junty jest usprawiedliwianiem jego działań, jest dobijaniem tych, których nie dobili siepacze Jaruzelskiego?

Pytania retoryczne. Wszystkiego spodziewałem się w 1988 roku, gdy komuniści słabli, że za dwadzieścia lat Jaruzelski będzie na wolności i w chwale dokonywał żywota, i pisał listy otwarte z pseudo-przeprosinami, a tak naprawdę, na zakończenie będzie się jeszcze wybielał. I, że poprzez publikację tego listu - pozwoli mu się na to wybielenie.

Wszystkiego się spodziewałem, tylko nie tego.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Witam,
w sytuacji gdy ponoć ponad 50% ankietowanych uważa, że wprowadzenie stanu wojennego było słuszne, pozostaje zapytać co ta za ludzie ?, czy zasługują na miano członków Narodu.

Musi się znaleźć miotła, która posprząta zaśmieconą Polskę.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#207006

Raczej zadałabym pytanie, co to była za ankieta...
Iranda

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Iranda

#207030

w tej układance.W sumie spodziewam się za kilka lat nowych brakujacych kostek domina.Moja teoria,dziś ociera się o teorie spiskową.I za mało w niej pewnych elementów.W swojej wiedzy na temat ostatnich 30 lat(w czym matrioszka ma swój wielki wkład)opieram sie na tym czym dzis jest moje 30-letnie doswiadczenie i tym czym od 10 lat żyje w tej sprawie Internet.Dziwi mnie fakt ,który zbije niejednego najwiekszego sceptyka z nóg...Fakt zabierania tajemnic ,informacji na tamta stronę.Chociaż nie do końca.Zostaje przcież na tym łez padole najblizsza rodzina.I tu chyba jest "pies pogrzebany".Nie narazi ich na konsekwencje ujawnienia jakichkolwiek nowych faktów.I tutaj jest koniec tej opowieści ..o Jaruzelskim,stanie wojennym,solidarnosci...Niebawem wszyscy powiemy - ta opowieść jest zakończona.Nigdy nie dowiemy sie prawdy,i nigdy nie dostaniemy żadnego więcej zadośćuczynienia.

Pozdrawiam

labrat555

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#207011

Banda!

Jakaż to banda!? Jaka obłuda!?
Najobrzydliwsza nasza paskuda
w rocznicę trąbi z grobu od rana:
"Decyzja była podyktowana...?"

Odejdź! Przepadnij maro nieczysta!
Zamiast o pamięć wić się jak glista -
niech cię konieczność wyższa zabiera
na zatracenie u Lucypera!

Już się kolejka za tobą tworzy
tych, co czekają na Osąd Boży,
nie prosząc ludzi o wybaczenie,
bo zatracili swoje sumienie.

Odejdź! Przepadnij oślepła wrono!
Zabieraj z sobą morderców grono
odpowiedzialnych za tych zabitych
kilkaset ofiar z listy Rokity!

Z kopalni "Wujek", z Gdańska, z Lubina.
I niech cię zepchnie ogromna wina
w najokropniejsze piekła czeluście,
gdy dziś bez żalu żebrzesz - o d p u ś ć c i e !?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marek Gajowniczek

#207012

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#207013

Nawet bliski śmierci dalej mówi,że zrobił by to samo,czyli strzelanie do ludzi,czołgi na ulicach,więzienia ,internowanie,ściezki zdrowia robione przez ZOMO,tortury,niech go Bóg osądzi według swego miłośierdzia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#207032

W Katyniu mordowała ekipa Iwana Stelmacha, w składzie m.in. Gwozdowskij, Gribow, Mokrażyckij, Estrin.
A ślepowron, jest ich mentalnym pomiotem.
Bardziej sowiecki od sowietów.
Czerwony oprawca.
Umiera?
Robaków żal!
A dla "popieraczy" stanu wojennego -niech popatrzą

I wyciągną wnioski, pod czym się podpisują.

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#207029

Nie jesteś tylko prostym blogerem. Takich ludzi jak Ty ten kraj potrzebuje!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#207031

 Ohyda.

Jest również ktoś o którym należy pamiętać.Podobny do "ślepego gienierla" , jego tchórzostwa jak i zdrady - kiszczak. Rozumiem,że "człowieka honoru" nikt nie zamierza niepokoić ?

_______________________________________________________________ Sukces nigdy nie jest ostateczny,porażka nigdy nie jest totalna.Liczy się tylko odwaga.   /Churchil/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#207041

Zaiste nie w twojej mocy jest przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie".

Zbigniew Herbert

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#207110