Gliński - po pierwszym obejściu Jerycha

Obrazek użytkownika szczurbiurowy
Kraj

Piszę na gorąco i jestem winien moim czytelnikom kilka słów wyjaśnienia. Milczenie tego blogu spowodowane zostało moim zaangażowaniem w dwa duże przedsięwzięcia – Zespół prof. Glińskiego i jego rzecznictwo oraz Redutę Dobrego Imienia. W Reducie nawiązujemy kontakty z organizacjami pokrewnymi, zgłaszają się nowi członkowie i rejestrujemy nowe zniesławienia – trwa praca organizacyjna. 

Profesor Gliński przedstawił wczoraj swój program, opracowany wspólnie ekspertami Zespołu. Będąc w środku muszę powiedzieć, że był to modelowy przykład pracy zespołowej z silnym przywództwem i rozdzielonymi rolami projektowymi, harmonogramem. Owocem tej pracy był szereg konferencji programowych, podczas których prezentowaliśmy poszczególne propozycje, zarówno ogólne, systemowe, jak i szczegółowe. Czuć w Zespole ducha współpracy i co najważniejsze – powstaje nowa wartość. Szczególnie to odczułem wczoraj w sali 118 Sejmu, podczas ponadgodzinnego przemówienia. W miarę upływu czasu i pojawiania się nowych treści programowych słuchacze na sali, a przede wszystkim dziennikarze, zauważyli, czuli, że powstaje nowa wartość, że ten program jest spójny, daje nowe otwarcie, że sposób jego wygłaszania i człowiek, który to mówi ma powagę, której tak bardzo brak w tej chwili ludziom rządzącym. Że to jest alternatywa.
 
Można to było usłyszeć także w prywatnych rozmowach z dziennikarzami. To jest znak, że idzie do zmiany.
 
Sam fakt, że nie pozwolono konstytucyjnemu kandydatowi na premiera przedstawić swojego programu na sali plenarnej Sejmu jest znamienny dla polskiej demokracji. Cenzurę przełamała nowoczesna technologia, tak jak już to stało się wiele razy. I to wydarzenie pokazuje gdzie właściwie Polska się znalazła pod rządami tej ekipy. Porównania z Białorusią narzucają się same, tym bardziej jeśli weźmie się też wygłoszone przez premiera Tuska z trybuny sejmowej twierdzenia na temat konstytucyjnej formy próby odwołania rządu, jakim jest konstruktywne votum nieufności. To co mówił premier świadczy o tym, że nie rozumie zupełnie czym jest demokracja. Oskarżanie opozycji o próbę destabilizacji kraju ponieważ próbowała zastosować konstytucyjny mechanizm zmiany rządu jest czymś po prostu niesłychanym. Jest to bolesne, ale równocześnie tłumaczy, dlaczego ludzie tak słabo oceniają pracę polityków – tego rodzaju demagogia, która wczoraj zaprezentował szef rządu jest przez ludzi dostrzegana i oceniana.
 
Program Glińskiego jest alternatywą. Proszę zauważyć, że w atakach na Zespół i samego profesora nie ma żadnego odniesienia się do programu. Jest jedynie doszukiwanie się ukrytych intencji i chęci startu w jakichś wyborach, a nie ma dyskusji i oceny samego programu. Dlaczego tak się dzieje?
Odpowiedź jest bardzo prosta: bo wtedy trzeba by się odnieść merytorycznie do zawartości programu prof. Glińskiego i jego ekspertów. Trzeba by pokazać przynajmniej część propozycji, nawet jeśli tylko po to, żeby je skrytykować. A to pozwoliłoby przynajmniej w części poznać ten program. Program w którym jest aktywne tworzenie miejsc pracy, umożliwienie młodym Polakom pracy i życia, posiadania dzieci w Polsce przez rzeczywista politykę prorodzinną (albo stypendium albo progresywne ulgi prorodzinne), zlikwidowanie wszystkich ograniczeń biurokratycznych na przedsiębiorczość, które powstały po 1989 roku (opcja nuklearna), nowa, kilkustronicowa ustawa o VAT, zagonienie urzędników do roboty, i wzmocnienie obronności i bezpieczeństwa wewnętrznego, podmiotowa polityka zagraniczna.
A w skrócie – walka z bezrobociem, złodziejstwem i drożyzną.
 
Powszechna wiedza o tym programie byłaby jak dźwięk trąb jerychońskich w polskim życiu publicznym. Dlatego trzeba było ten program zamilczeć, a profesora Glińskiego blokować medialnie.
Częśc opozycji pokazała dziś, że tak naprawdę nie chce zmian i jest po stronie rządu Tuska.
 
Lecz było to dopiero pierwsze obejście Jerycha.
 
A mury runą.
 
----

Zapraszam też na stronę www.szczurbiurowy.pl gdzie można zapisać się na listę wysyłkową mojego newslettera.

No i oczywiście proszę wejść na stronę Reduty Dobrego Imienia, gdzie można przeczytać mój tekst na temat organizacji społecznej mającej na celu walkę ze zniesławieniami dotykającymi Polaków i Polskę. Na tej stronie jest formularz do wypełnienia i można przystąpić do Reduty. Reduta działa pod egidą Towarzystwa Patriotycznego - fundacji Jana Pietrzaka. Można też lajkować fanpage na FB

 
 
 
 
 

 

Brak głosów

Komentarze

Tytuł i nawiązanie zabawne, i oby prorocze - tablet jako trąba jerychońska.  Mam nadzieję, że Prezes i pan Profesor mają jeszcze kilka takich pomysłów w zanadrzu. Bo Jerycho skruszało dopiero za piątym obejściem.

A tak trochę poważniej: wysłuchałem przemówienia premiera Glińskiego z dużą uwagą, bo... chciałem wysłuchać i byłem do niego życzliwie nastawiony. Jednak jedną rzecz radziłbym na przyszłość zmienić, mianowicie "wyliczanki". Któryś raz z kolei powtórzone "po ósme...", "po dziesiąte...", "po jedenaste..." w bardzo jednak długim przemówieniu. To jest dobry styl dla referatu na seminarium naukowe, kiedy oczekuje się, że słuchacze będą chcieli się odnosić do poszczególnych zagadnień. W przemówieniu, które poza technicznym punktowaniem rządu Tuska, miało jeszcze sprawić, by słuchacze utożsamiali się z przedstawianym programem, było trochę irytujące. To oczywiscie moja opinia, być może tylko ja tak to odebrałem, ale nie zaszkodziłoby się nad tym zatrzymać.

Pozdrawiam 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ro</p>

#341563

I ciesze sie, że Jarosław Kaczyński postarał sie o jego promocję. Bo warto. Odbieram expose Glińskiego jako program radykalnie prawicowy ale zarazem z powaznymi korektami socjalnymi i etatystycznymi. Udało się Wam, Panowie, pogodzić ogień z wodą i to w sposób przemyślany i logiczny. Wyraziliście, ustami profesora, wszystkie oczekiwania ludzi i to budzi nadzieję.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Polecana strona: http://kulturaurle.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0
#341638

Skomplikowane sprawy pan profesor przedstawił jasno, dostępnie i spokojnie. Wystąpienie Prezesa Kaczyńskiego tak samo spokojne i zrozumiałe, bez zbędnej erystyki.
Czułam się choć przez chwilę w prawdziwej Polsce. Mojej Polsce !

Pozdrawiam i życzę wytrwałości całemu Zespołowi.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#341810

Ja właśnie niestety nic nie usłyszałam, bo dźwięk był do bani, może ktoś mi opowie, co w tym było ciekawego, mądrego, nowatorskiego...

Vote up!
0
Vote down!
0
#341811