To nie tak panowie...

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

...śpiewał Shakin Dudi. A tu w środę "Gazeta Wyborcza" urządza debatę „Katastrofa smoleńska. Fakty”. Oczywiście, jak to w Wyborczej - konieczne zapisy, telefony, nie mogą ogólnodostępnej zrobić? Ciekawe czy będzie transmisja na żywo, albo chociaż zapis na Jutupce?  W sumie wolne mam ale jechać tyle kilometrów do Warszawy i z powrotem? Chyba że mi ktoś zasponsoruje. Ekspresy kosztują i nie wiadomo, czy jeżdżą. Ma być dr Lasek, prowadzenie Agnieszka Kublik. Ja zaś kieruję apel do organizatorów i panelistów:

Ogarnijcie trochę rzeczywistość, bo na razie rozmijacie się z nastrojami społecznymi. Jak wiadomo liczba wątpiących w rzetelność prac Komisji Millera w społeczeństwie rośnie i ile tego jest? 60%? Liczba dopuszczających zamach, przekonanych o zamachu też rośnie. Wniosek jest taki, że część społeczeństwa która kiedyś nie miała wątpliwości, dostrzegła niespójności oficjalnej narracji. I na początek dobrze by było, gdybyście założyli, że ta decyzja szerokich mas społecznych była racjonalna: faktycznie tak jest, że przedstawienie millerowe jest słabe, a Macierewicza sensowne. Oczywiście tu nie chodzi o prawdziwość w sensie obiektywnym, ale o przedstawienie stanowiska. Musicie zdecydować, do kogo kierujecie swoje wystąpienia: czy do lemingów, czy do ludzi, którzy nie tylko oglądnęli "Anatomię Upadku" Anity Gargas ale i ją zrozumieli, czyli wiedzą, o co chodzi. Nie da się prowadzić skutecznej akcji propagandowej do tych dwóch grup na raz. Bo lemingom można a nawet należy wciskać ciemnotę, bo tego oczekuję. Świadoma cześć społeczeństwa każde (no może nie każde od razu) przekłamanie, niedopowiedzenie, fałsz, odwracanie kota ogonem wychwyci, pojmie i pogrążycie się coraz bardziej w oczach społecznych.

Agnieszka Kublik najpierw pisze, że nad brzozą było 90 stopni, potem poprawia, potem Lasek twierdzi, że szofer potwierdza wersję Millera, ze nad szosą 90 stopni. Tymczasem kierowca autobusu wyraźnie twierdzi, że samolot nad szosą leciał kołami w dół. Naprawdę nie możecie robić takich rzeczy. Albo powiedźcie od razu, że zamierzacie zabetonować do reszty wąską sektę fanatycznych antypisiorów i wtedy szkoda czasu na gadkę z wami, albo i na czytanie artykułów w Wyborczej.

Drugim błędem tego rzędu są próby ogettowienia ludzi krytycznych wobec oficjalnych wydarzeń. Że fanatyczne pisiory, sekta Macierewicza itp.

Na moim przykładzie: początkowo nic nie mogło mnie zdziwić. Mogły być 4 próby lądowania? Mogły, Mógł być gen. Błasik w kokpicie? Mógł. Mogły być naciski? Mogły. Ale jedno się nie potwierdziło, drugie się nie potwierdziło, trzecie też ściema. Muszę się przyznać że mnie akurat przekonała kompromitacja Komisji Millera z gen Błasikiem w kokpicie. Dodatkowo sekcje zwłok: okazało się, że to nie tylko uchybienie formalne, ale i jakaś większa machloja. Kot czyta mojego bloga to wie też o roli niechęci Komisji Millera i prokuratury do wyjaśnienia czegokolwiek. I teraz musicie to wszystko poodkręcać na gruncie merytorycznym, do czego innych ludzi potrzebujecie. Agnieszka Kublik do drugiej linii, Wojciech Orliński do szafy, Łoziński rąbać drzewo. Szereg gaf jakie strzelił dr Lasek w czasie swojego turnee po mediach też go dyskwalifikuje. 

Pojmijcie też, że nie wytłumaczycie ludziom, że nie trzeba przesłuchiwać naocznych świadków, bo ludzie wiedzą, że trzeba. Wiedzą już, że sekcje trzeba robić. Nie odkręcicie tego.

Tak naprawdę karty rozdaje tu tzw strona rządowa. Powiedzmy sobie szczerze 5-10% ludzi tak czy siak będzie wierzyć w zamach, na drugim biegunie 5-10 % będzie wierzyć, że zamachu nie było choćby nie wiem co. Pozostałe 80% jest odo przekonania i jeżeli dr Lasek zdobędzie się na jakieś sensowne argumenty to dadzą się przekonać, bo niby dlaczego nie? Tymczasem dr Lasek odstawił manianę i to jest problemem, a nie że Macierewicz tą manianę pokazuje. Od początku powinno być dla was jasne, że nie będzie tak, że jak się nie powie to ludzie nie będą wiedzieć. Dowiadują się i teraz macie problem.

Oczekuję więc, że zaczniecie spełniać moje oczekiwania co do objaśniania Katastrofy, bo sam za was nie będę robił dalej na pewno. Chociaż wydaje mi się czasem, że dr Lasek celowo popisuje się swoją nieudolnością, nie może wprost przyznać, że Macierewicz ustalenia swoje ma trafne, więc przynajmniej stara się swoimi wyskokami wytworzyć wrażenie, że Antek ma rację.

Skończcie też już z tymi wrzutkami, myślicie że ludzie tak będą czekać: jedna wrzutka - okazuje się fałszywą, druga wrzutka - okazuje się fałszywą, trzecia wrzutka - okazuje się fałszywą, piąta wrzutka - okazuje się fałszywą, dziesiąta wrzutka - okazuje się fałszywą, pięćdziesiąta wrzutka - okazuje się fałszywą, dwusetna wrzutka - okazuje się fałszywą, w końcu dwieście pięćdziesiąta szósta wrzutka - okazuje się prawdą. I myślicie, że ludzie powiedzą, że nieważne że dwieście pięćdziesiąt pięć poprzednich fałszywych, skoro ta prawdziwa? Nie. Po piątej już nikt tego poważnie nie traktuje, teraz to najprawdziwsze odkrycia możecie podawać i nikt nie przejmie się i tak.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

boldandcharm
Panie Smoku. Obserwuję Pana żałosne, tęskne porykiwania, żeby ktoś w końcu przekonał Pana do tego. No właśnie, do czego?
Źle Panu w świecie, w którym mogą Panu zamordować Prezydenta?Chciałby Pan zasnąć i znowu obudzić się w Matriksie? Obawiam się, że nikt nie zaproponuje Panu odtrutki na niepokój, który Pana zżera...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

boldandcharm

#327173

Carmina

Takiej mniej nachalnej, takiej noszącej znamiona prawdopodobieństwa , czyli takiego lepszego misz maszu?

Nie dociekania prawdy?

To słusznie.  

Nigdy GW w żadnej sprawie nie dociekała prawdy, zawsze walczyła na froncie ideologicznym, na froncie obrony swoich ludzi i ich interesów. Skoro ta obecna władza j dobrze zabepiecza te interesy to musi jej bronić.

Tyle tylko ,ze domaganie się skutecznej propagandy jest wątpliwie moralnie. No bo skuteczne przekonanie ludzi,że ta władza jest wspaniała, chociaż działa na ich szkodę, dla mnie jest przestępstwem.

Chcę zwrócić uwagę ,że w taki sam sposób jak sprawa smoleńska jest prowadzonych w Polsce setki tysięcy spraw . Tak samo niechlujnie, tak samo z pogwałceniem elementarnych standardow profesjonalnych, tak samo wyrządzających  krzywdę, tak samo bez możliwości usunięcia ze stanowisk ludzi odpowiedzialnych. Taki sposób funkcjonowania władzy jest niezywkle kosztowny dla każdego obywatela również finansowo , bo on w podatkach pokrywa wszelkie szkody. Skoro umiera czlowiek z winy lekarzy z powodu ewidentnych zaniedbań, to oprócz krzywdy moralnej tracimy często pracownika, ojca rodziny,trzeba wypłacic zasiłki dla małoletnich. Lekarz pobiera wynagrodzenie, dalej wyrzadza szkody bo nie ponósł odpowiedzialności,nie został usunięty z zawodu. Społeczeństwo placi na utrzymanie tych prokuratorów,sędziów , którzy starają sie przeciagnąć proces, zagmatywać sprawę, często zmanipulować dowody. Długtrwale procesy służą wyłacznie do obrony "swoich" lekarzy przez "swoich" pracowników wymiaru sprawiedliwości. Codziennie z programów ineterwencyjnych i sami z otoczenia dowiadujemy sie o takich sprawach.Bezkarnośc, korupcja , nepotyzm wyrządza konkretne szkody społeczne ale i finansowe nam wszystkim, a nie tylko bezpośrednio ludzi dotkniętych działaniami tych nietykalnych.Ta bezradnośc we dojściu do prawdy rodzi frustracje, a to na pewno szkodzi społeczeństwu. Ludzie lepiej wykształceni ale mniej zdemoralizowani muszą szukać pracy za granica.I to ,  o takich ludziach  poźniej redaktorzy piszą,ze to są zawistnicy, którzy nie poradzili sobie w nowych warunkach.A także o tych w kraju, ktorzy pokazują te patologie i domagają się jednocześnie, poza krytyką,zmian systemowych.

I to tego broni GW. tzn zapewnienia nietykalności władzy ,ktora jest dla niej wygodna, a ze ta władza stale narusza prawa innych obywateli, nie wykonuje swoich elementarnych obowiązków wobec wielu obywateli, często szkodzi im ,to co obchodzi GW, skoro środowisku GW i wszystkich , ktorych wspiera jest z ta władzą dobrze.

Dlatego dla mnie jest bez sensu roztrząsanie konkretnych akcji propagandowych GW.

Sens ma pokazanie ineteresów tego srodowiska , jakie to sa interesy, na czym one polegają, mechanizmów działania , systemu , sposobu obrony każdej władzy, ktora pozwala te interesy zabezpieczyć, ludzi tej władzy i ludzi ją wspierajacych.

To sie da pokazać systemowo od chwili jej powstania. Na pewno nigdy nie była to normalna gazeta działajaca w interesie społecznym, kontrolujaca władzę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Carmina

#327180

Tylko krowa się nie zmienia. Aczkolwiek to co wyprawia środowisko GW kojarzy się nieodparcie z wewnętrznym wykończeniem Unii Wolności.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#327202

Panowie z "komisji Millera", czy inne tuzy nauki, jak Lasek mogą sobie coś gadać, ale ponieważ kłamią sami już nie wiedzą co i gdzie jest kłamstwem.
Tekst Laska, że "kąt przechyłu nad szosą (90st) potwierdza opracowania komisji jest oczywiście kłamstwem, bo z raportu wynika, że samolot nad szosą był w pozycji 120-130 stopni, a w opisach i wypowiedziach często oni sami twierdzą, że już wtedy leciał do góry brzuchem.
Więc te wypowiedzi figurantów z "komisji magistrów" wsadziłbym do kosza z napisem "g... prawda".
Tabelka z przechyłami jest również w moim starym artykule:
http://xiezyc.blogspot.com/2012/01/jak-obalic-raport-makmillera.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#327190

Tak znam ten artykuł i jest bardzo dobry. Oczekuję od Laska że coś tam z sensem zacznie płodzić. Choćby dlatego, że szkoda czasu na tą sieczkę którą produkuje od tej pory.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#327200

"Ogarnijcie trochę rzeczywistość, bo na razie rozmijacie się z nastrojami społecznymi. "

"Oczekuję od Laska że coś tam z sensem zacznie płodzić. Choćby dlatego, że szkoda czasu na tą sieczkę którą produkuje od tej pory. "

Pan chyba żarty sobie robi. Pan na prawdę wierzy w to "obudzenie" ? U kogoś, kto uprawia celowe kłamstwa? Jest Pan tak naiwny?

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#327215