Stalinowcy a faszyzm

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Witam!
Najpierw materiał publicystyczny, w kŧórym Ziemkiewicz rozmawia z Romanem Kurkiewiczem

https://www.youtube.com/watch?v=bwi6dKq5DBE

Ten Kurkiewicz strasznie najeżdża na faszyzm, ale w duchu Orwellowskim. Trzeba być przeciw ale nie wolno wiedzieć, ani co to ten faszyzm ani kto był faszystą. Że NSDAP to Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotnicza (W Polsce dla odmiany była Polska Zjednoczona Partia Robotnicza), że zwracali się do siebie per "towarzyszu": towarzyszu Gebbels, towarzyszu Bormann etc etc. Kazimiera Szczuka powinna przedstawić analizę zjawiska na gruncie metodologii feministycznej: może być jeden samiec alfa, czy to firer, czy 1 sekretarz, dlatego konflikt między komunistami a narodowymi socjalistami miał charakter przede wszystkim walki 2 watach na gruncie samczej dominacji, przy czym były dość duże przepływy ludzi w pewnym momencie między komunistami a narodowymi socjalistami. Mówiąc krótko ten sam kark, ideolo podobne tylko szajka się zmienia. I wódz. Wódz bowiem może być tylko jeden.
Co ma do tego Duce - nie wiadomo. Ten jego cały marsz na Rzym to operetka, deszcz tych fasci zlał, przemoczył do suchej nitki, tacy wimizerowani, wygłodniali, umoknięci przeleźli przez miasto w defiladzie - niepoważna historia.
W Polsce żyli i działali stalinowcy, którzy nie byli w przeciwieństwie do narodowców jakoś specjalnie prześladowani i eliminowani. A jak ktoś z gorliwością wydawał wyroki śmierci to akurat uznał swoją winę moralną. Kultywuje dalej swoją postawę, odpowiednie tradycje rodzinne też. Są oni w licznej grupie. Dlaczego o tym piszę?
W biblii stalinowców czyli "Krótkim Kursie WKP(b) mianem faszysty określany jest i Piłsudski, i jaśnie panowie odpierający  atak Bolszevii w 1920. Partie socjalistyczne i socjaldemokratyczne to socjalfaszyści. Z tej perspektywy sementycznej, i tylko z niej, można zrozumieć Kurkiewicza. Ale nie jest to perspektywa konstytucyjna.
Teraz przejdźmy do drugiego materiału publicystycznego, czyli Zawisza, Terlikowski, Szczuka i Nałecz u Lisa:

http://www.youtube.com/watch?v=uOnOl9qLxxc

Szczuka trochę przyciśniętą pokazuję swoją naturę rozdartej baby z magla, Terlik sam nie wie, czego chce, Zawisza wycinany na mixerze, Nałęcz pokazuje błędną perspektywę historyczną.

Za czasów środkowego PRL istniał obóz demokratyczny, który nie był demokratyczny oraz obóz niedemokratyczny, czyli faszystowski. Tu był Kliszko, Gomółka, Stanisław Gucwa etc etc a u faszystów Prezydent Kaczorowski, USA, rewizjonistyczne Bonn, element niepokorny u nas jak Macierewicz. (lemingi które nie wiedzą o czym mówię niech się pukną wiadomo gdzie). Przy czym u nas faktycznie obywatel ludowy miał wybór, mógł głosować na PZPR, ZSL, SD i to bez skreśleń. Byłą też opozycja antysystemowa w postaci kół PAXu. Rozpasanie normalnie. A tam PAX nie działał. Nie można tez powiedzieć, żeby wolność wypowiedzi Kliszki, Przymanowskiego czy Siwaka była ograniczona w obozie demokratycznym. Co innego w obozie antydemokratycznym, tam nie mieli głosu.
Prof Nałęcz powinien nawiązać do tej definicji faszyzmu, która uległa rozwinięciu za czasów Solidarności, faszystowska była tzw extrema. W sensie tym pałowanie Marszu Niepodległości jest kontynuacją pałowania Solidarności i co do zasady Marsz został potraktowany analogicznie jak manifestacje Solidarności, co prawda natężenie mniejsze ale to się podkręci. Pominął Nałęcz też kwestię faszyzującej ustawy o zgromadzeniach przeprowadzonej przez Komorowskiego. Szczuka pominęła zaś Giertycha na demonstracji prezydenckiej.

UWAGA: Zanim przejdziemy do dalszych rozważań: kto ma fotkę Bronka z Jaruzelem i Kiszczakiem? Układ się odtwarza w sferze personalnej i ideowej. Marsz niepodległości ma podstawy do nawiązania do Solidarności i powinien jeszcze wyraźniej w mediach to podkreślić.

Brak głosów

Komentarze

 A jeżeli szczuka choć raz jeszcze, choćby słowem, wspomni o "mowie nienawiści" u kogokolwiek z opozycji, należy jej przypomnieć jej "mowę miłości i pojednania" pod tytułem "TEJ SWOJEJ FASZYSTOWSKIEJ MORDY...". Bo ja cieszę się, że pokazała prawdziwą lewacką twarz.  Szatan wyrzucił swój jad szczuczą paszczą i teraz ta pani już nikogo nie nabierze na swoje frazesy. Pozdrawiam Zawiszę i jestem pełen uznania za tę prowokację.

Vote up!
0
Vote down!
0
#307843

 Piękne, choć nieprawdziwe, ale w 100% oddaje pozycję bula.

Vote up!
0
Vote down!
0
#307852

on go całuje w rękę???

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#307853

nie - to photoshop

Vote up!
0
Vote down!
0
#307893