Kaczyński i Ziobro pod Trybunał Konstytucyjny.

Obrazek użytkownika Thomas Jefferson
Kraj

Platforma Obywatelska resusytowała sztandarową, acz bledniejącą, ideę postawienia Kaczyńskiego i Ziobry przed Trybunałęm Stanu. Tym razem chyba na pierwszym miejscu nie będzie hasła o „wytwarzaniu atmosfery”, a raczej będzie mowa „o łamaniu konstytucji”. Do jaskrawego łamania miałby dojść poprzez m.in przyzwolenie, aby Ziobro został „superministrem”.

Trudno nie odnieść wrażenia, iż jest to dość rozpaczliwa decyzja, mająca skupić przy rządzie Tuska liderów SLD i RP. Platforma Obywatelska poczuła się zagrożona. Zagrożenie przyszło ze strony siostrzeńca Gowina i niespodziewanych słów Mariusza Kamińskiego o konstruktywnym wotum nieufności. Poseł Grupiński chyba niezbyt udolnie próbuje bagatelizować sytuację w Sejmie. Zadziwiające są jego słowa, iż po odejściu Gibały, jednego człowieka, ponoć nie umiejącego grać w zespole, klub PO, liczący ponad 200 osób, jest jeszcze „bardziej scalony i zjednoczony niż wcześniej”. Gibała, jako „solista” miał więc chyba ogromne wpływy w partii. Chyba że jego odejście będzie oznaczało opuszczenie szeregów przez kilkunastu jego adherentów, ale to Grupiński absolutnie nie wierzy.

Jakby nie było, lepiej dmuchać na zimne. Nic lepiej nie spaja znacznej części polityków w Polsce jak pamięć o rządach Prawa i Sprawiedliwości, stąd powróciła kwestia Trybunału Konstytucyjnego dla Kaczyńskiego i Ziobry, czemu natychmiast przyklasnął Palikot. Czy jednak chodzi tylko o „zwarcie szeregów w samym tylko Sejmie? Brak czasu w napiętym rozkładzie dnia Premiera Tuska nie pozwolił mu na przyjęcie francuskiego kandydata na prezydenta. Czas znalazł jednak Prezydent Komorowski oraz Gazeta Wyborcza, pod auspicjami której zorganizowano debatę z panem Hollandem. W debacie uczestniczył Pan Kwaśniewski, wieczny socjalista. Gazeta Wyborcza oraz Prezydent Komorowski subtelnie lub mnie subtelnie dają od pewnego czasu sygnały, iż nie wspierają już Donalda Tuska całym sercem i duszą, co Premier z pewnością zauważył. Wizyta Hollanda mogła ujawnić Tuskowi rosnącą siłę jego ukrytych opozycjonistów. Ciekawe stanowisko zajmuje także Schetyna, który z jednej strony „dobrze pamięta czasu Pisu”, ale z drugiej strony chciałby jednak dać telewizji Trwam miejsce na platformie cyfrowej, choć po spełnieniu wymogów formalnych. Niby rzeczy ze sobą nie powiązane, ale pokazują, iż Tusk nie musi wcale liczyć na pełną, niczym nie limitowaną, zgodę swojego klubu w sprawie Trybunału dla Kaczyńskiego. Te czasy odeszły chyba do przeszłości. Tusk dobrze o tym wie, a Schetyna mu łagodnie o tym przypomina. Przebłaganie RP I SLD wymaga ofiary z Kaczyńskiego. Przebłaganie Schetynowców także wymaga ofiar. Zupełnie jednak innych. Może nie należy zbyt pospiesznie wyrzucać ludzi z spółek skarbu państwa ?

Czy jednak istotnie PO zdecyduje się na taki manewr? Kaczyński i – w mniejszym stopniu Ziobro – są Platformie potrzebni do politycznej egzystencji. Na kogos trzeba zrzucać winę, chocby juz nikt w to nie wierzył. Czy uznano jednak, iż straszak „rządami Kaczyńskiego” wyczerpał się do tego stopnia, iż można go w końcu poświęcić w imię zacieśnienia fraternizacji z ideowymi przyjaciółmi? Najlepiej społeczeństwo straszyło się tandemem Kaczyńskiego i Ziobry. Odejście tego ostatniego bardziej chyba przeżywano w obozie PO niż w Pisie. Więc może istotnie Grupiński nie żartował, twierdząc, iż Trybunał Konstytucyjny pogodzi obie zwaśnione strony?
Można się równocześnie zastanawiać, na ile decyzja o Trybunale Konstytucyjnym ma zachęcić Kaczyńskiego do bardziej energicznych działań. Pasywność PISu nie podoba się cześci jego elektoratu, ale nie jest też na rękę rządowi. Cisza ze strony opozycji bardziej jaskrawie obnaża braki rządowe; telewizje, siłą rzeczy, muszą skupiać się bardzie na posunięciach rządu i opozycji. A tak zawsze można było wrzucić ostre słowa lidera Pis. I telewidzowie komentowaliby tylko to w Szkle Kontaktowym.

Brak głosów

Komentarze

Jan Bogatko

Pan Tusk, jak wielu autokratów, nie zdaje sobie sprawy z sytuacji, w jakiej się znalazł i coraz bardziej przypomna p. Ceausescu.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#234959

Niestety miota się biedaczyna coraz bardziej. Niedługo chyba się całkiem wypali a "starsi i mądrzejsi" usuną go ze stanowiska.

Pozdrawiam serdecznie,

TJ.

Vote up!
0
Vote down!
0
#234962

To może źle się skończyć. Do PSL, który niby się waha, nie mam za grosz zaufania, SLD i Palikotowcy  już się zdeklarowali, Gowin może odegrać rolę Kłopotka, a szansa na wyeliminowanie z polityki dwóch przywódców partii jest dla tej hołoty bardzo kusząca.

Vote up!
0
Vote down!
0

sannah

#234969

 My zawsze na coś liczymy.Czy tusk na tronie czy na ogonie?

Co to nam da?Bo sejm to nie jest Sejm,który powinien dbać

o dobro państwa polskiego a dopuścił, do rozgrabienia majątku

narodowego,do zubożenia Polaków,zniszczenia polskiego

przemysłu,bezrobocia,korupcji,oszustw,mafii,spłodzenia

paranoicznych ustaw-można tak długo!!.To nie jest Sejm to

zbiorowisko osób o patologicznej wizji praworządności i egzystencji

tych,którzy nierozważnie ich wybrali (z drobnymi wyjątkami-nie

myślę o PIS-e).My piszemy długie elaboraty,trochę sobie

pożartujemy.i czekamy co Bozia nam da.Otóż nic nie da. Samo się

nic nie zrobi. W polityce i gospodarce cudów nie ma.

Pozdrawiam 

Vote up!
0
Vote down!
0
#234986

Podzielam twoje odczucia,

pozdrawiam,

TJ.

Vote up!
0
Vote down!
0
#235074

to znaczy, że naród jest już spacyfikowany.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#234972

marcopolo

Na postawie ksiazki "Daleko od milosci" ( nie czytalem) Michala M i P.Reszke,EWA Wesolowska  w "Angorze" Nr.38 z 18.09.2011 (wpadla mi do rak teraz),tak przedstawia (miedzy innymi) TUSKA (...) Specjaliscie od image;u dbaja by do opinii publicznej nie przedostaly sie informacje o depresyjnych nastrojach,w ktore od czasu do czasu Tusk popada.Wtedy z jego ust mozna uslyszec tradycyjne:"Wszysko spierdolone !",albo "Przyjdzie Kaczynski i skonczymy w wiezieniu"! Jak go ukasi strzyga i wpada w nastroj niewiary,niepewnosci,to jest dramat dla otoczenia,Lepiej go wtedy obchodzic z daleka-opowiada znajomy premiera(...) Z tego wynika ,ze ten facet ma problemy zdrowotne-on ma cos naprawde z glowa i to ostatnie zdanie "Jak go ukasi  itd..."wyjasnia nam jego ciagle znikanie z "widoku" i wtedy Klich (psych.) stara sie go "doladowac" Trybunal Stanu ,moze przyspieszyc rozliczenia tego rzadu wersja Rumunska jezeli ukarze Kaczynskego i Ziobre!! ALI =10 ! Anna-narod jest spacyfikowany-ogromna liczba ochroniarzy,to byli SB-cy i roznej masci agenci ,maja oficjalnie bron przy sobie,cala armia "komuchow"od L.Millera,nie wspominajac gen Jaruzelskiego,tez po zeby uzbrojona,w tym PSL byle pieski PZPR!! Nikt ,nigdy ich nie "rozbroil",chodza jak wlasciciele po "wlasnym folwarku"-To wszystko zawdzieczamy TV BOLEK i "Grubej kresce"Mazowieckiego!Nie bede wyliczal kto siedzi w ZUS,TVP,TVN,TVN24,Polsat i innych urzedach ,struktury panstwa,powiem tyle ,ze tam siedza cale rodziny tych ,ktorych wymienilem wyzej!BOZE!miej POLSKE w opiece!!

Vote up!
0
Vote down!
0

marcopolo

#235025

Tak łatwo im sie nie uda.

przynajmniej na moje wyczucie.

Pozdr,

TJ

Vote up!
0
Vote down!
0
#235076

Mam nadzieję, że ani łatwo, ani w ogóle im się to nie uda.
Niemniej zastanawia, dlaczego porywają się na takie szaleństwo. Toż śrubując standardy, kręcą twardszy bicz na siebie. Czyżby uznali, że nie mają już nic do stracenia? To jakaś desperacja.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#235096

RoZbiór folwarków "urzędUników" PO-puli, klasy - bez klasy- bez krzty zawodowEgo HONORU(Obywatelskiego)...

OJ CZY ZNAnEgo z niezłomEgo-> KONIECZNEGO służenia - wyższym wartościom pokolenowym ...

Sluzenia KULturowym(optymalnym) SysteMem (rodzimych uMów pokoleniowych) = odpowiedzialnych / za rozwój DobroBytu zbiorUOwości LUDu Z KOŚCI ...

do krwi dOstatniej (źródLanej)...

nie przestępczo przelewanej /WYLEWanej w „szpitalach” (POkoOrdynatorów POlitycznych systemów)

-> JAK RZĄDZIĆ(?)(przyszłymi emerytami?)...
bez wpływu na ustawy -> "łowców skór”... PO BALU cer owiec...nieocenionych...

nieosądzonych+ politycznie POumarzanych śledztw dot.zbiorowych zbrodni- ekstermiNacji rodzimych pokoleń- producentow, konsumentow...

Podatników dźwigających balast urzędniczy (POgrążający polską gospodarkę /Obywateli/ w mieliźnie szlamu POkorupcyjnego.

Pozdrawiam
J.K.

Vote up!
0
Vote down!
0
#235004

Trzeba ich wszytskich na pysk wywalić i permanentnie odsunać od jakiegokolwiek wpływu na państwo.

Pozdrawiam,

TJ.

Vote up!
0
Vote down!
0
#235077