Zacietrzewiony bazyliszek

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

TVN24 - program "Czas decyzji", goście: prof.Staniszkis i oszołom Kuczyński, którego otwór gębowy zieje niesłychaną nienawiścią do Kaczyńskich i dlatego Kuczyński bulgocze niczym wezbrana gorąca lawa w kraterze wulkanu.
I tak jak lawa niszczy otoczenie tak Kuczyński niszczy debatę publiczną sprowadzając ją do przysłowiowego rynsztoka.
A jaki był temat tego programiku, zapytacie.
A jakiż by miał być?
Taki jak co dzień, taki jak cała prawda całą dobę, czyli całą dobę wkoło Macieju ......wkoło Jarku i PiS.
Powiem szczerze, że już mnie to nawet nie dziwi, bo o czym mają cyngle gadać?
Donka juz nam pokazali w samych gaciach to teraz czekają aż gacie ściagnie i wtedy uderza w nas cudownym NEWSEM.
Bronek, zakuty łeb herbu "czerweśnia" pewnikoem gnój taczkami w swojej posiadłości rozwozi, by glebę użyżnić, jego kaszalot pręży ciało do słońca....to co to za news.
Żaden news to jest.
Newsem jest kaczor, który jak nie mówi to jest żle, bo Jaro nawet jak śpi to kłamie.
A jak mówi to dopiero jest niedobrze.

Przeraża i POraża to Waldka, który teraz dobrze IIIRP życzy, przeraża go JK i jego elektorat.
Przeraża go do tego stopnia, że oświadczył dzisiaj:

- Gdybym był na miejscu Rosjan i słyszał te bzdury o zamachu, to też bym tych skrzynek (czarne skrzynki z Tu-154 - red.) nie oddał - mówił w "Czasie Decyzji" Waldemar Kuczyński.

Nie wiem co mysleć o tym tępym nienawistniku.
Albo mu nienawiść rozum całkowicie odebrała albo to jakiś kolejny po profesorku Romanowskim, który przeprasza Rosjan za PiS, sługus Putina.

Stawiam na to pierwsze.
Bo nic tak nie niszczy człowieka jak nienawiść i on sam.

http://wiadomosci.onet.pl/2199525,11,na_miejscu_rosjan__slyszac_te_bzdury__nie_oddalbym_skrzynek,item.html
http://www.tvn24.pl/-1,1665641,0,1,postawa-kaczynskiego-to-wynik-zmeczenia,wiadomosc.html

Nie bez kozery mówi się - jaki kto z zewnątrz, takie i jego wnętrze.

ps. Bazyliszek, rodzący się z jaj, które składają siedmioletnie koguty, a następnie wysiadywany 9 lat przez ropuchy lub węże, może żyć wiele wieków. Wg innych legend bazyliszek jest stworzeniem, które rodzi się raz na 100 lat z jaja złożonego przez koguta. Jest smokiem. Wyglądem przypomina olbrzymiego węża, kojarzony jest także z jaszczurką. Może osiągnąć do piętnastu metrów długości. Żywi się wszelkiego rodzaju ssakami, ptakami, a także większością gadów. Jest śmiertelnym wrogiem pająków.

Do obrony służą mu kły oraz wręcz toksyczny oddech, przede wszystkim jednak znany jest ze swojego spojrzenia – kto spojrzy mu w oczy natychmiast umiera. Fakt ten w legendach był powszechnie wykorzystywany: bohater podstępem zmuszał bazyliszka, aby ten spojrzał w lustro lub w inny przedmiot, w którym może ujrzeć swoje odbicie, aby uśmiercić gada. Naturalnym czynnikiem, który może doprowadzić do śmierci bazyliszka jest pianie koguta. Zabić mogła go również łasica swoim zapachem[1].

Pliniusz Starszy w Historii naturalnej opisywał bazyliszka jako węża z jaśniejszą plamą na głowie w kształcie korony, później uważano również, że jest to czworonogi kogut, w koronie, o żółtym upierzeniu, ze skrzydłami, ogonem węża, zakończonym hakiem lub drugą kogucią głową[2].

Ponieważ bazyliszek zabijał wszystkie stworzenia, żył na pustyni. Pliniusz twierdził nawet, że jego spojrzenie rozsadza kamienie i wypala zieleń

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bazyliszek_(stworzenie_mityczne)

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

ciągle go pełno wszędzie, a za zadanie ma dopiec panu Kaczyńskiemu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#73103

Zgadzam się. Rzadko osobowość jest aż tak widoczna na pierwszy rzut oka...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#73111

...że Jarosław też by zginął na pokładzie Tu-tka.

Co wtedy robiły by te wszystkie "ałtorytety" i "eksperty", toż to masowe bezrobocie by nastąpiło a Kuczyńskie i inne swołocze z braku "tlenu" by wyzdychały.

Nie wspomnę już o oficerach prowadzących wymyślających dla nich te bajki, którzy musieli by masowo w łeb sobie strzelać bo nikt by nie kupował ich bajek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#73145

Ten też potrafił porazić :

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#73167

ZOOMBIE !!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#73174

No! żeby mi to było ostani raz!
a jak tu dzieci zajrzą co?
wystraszyć je chcesz?
toż to normalnie wampiry są

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#73224

T - REX    Moim zdaniem sa dwie hipotezy na ten temat . Albo przed albo po - tzn czy taka reakcja nastapila przed czy po spojrzeniu w lustro ?

Jezeli przed , to jest to kurczowa proba unikniecia ekspozycji na odbicie w lustrze , unikanie spojrzenia w lustro .

Jezeli zas jest to reakcja po spojrzeniu w lustro , to byc moze Twoja hipoteza jest sluszna , i to jest poczatkowa faza metamorfozy .

Ciekawe byloby zobaczyc metamorfoze zasepionego sepa po zerknieciu w lustro .

Tak czy owak to akcelerujaca agresja totalnej tolerancji ekspanduje . Nalezy sie zaopatrzyc w Krzyze , lustra i czosnek .

Pozdrowienia .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

T - REX

#73367

T - REX  No jak mozesz - nie doceniasz kunsztu erystyki bazyliszka .Gdyby tak dobrze bylo to lustro by wszystko rozwiazalo - bo jak powszechnie wiadomo lustracja jest smiertelnie niebezpieczna dla bazyliszkow - doslownie , w przenosni i symbolicznie. Ale z drugiej strony podobienstwo do Nosferatu wskazuje na to  , ze by go nie bylo widac w lustrze  , jak to z wampirami bywa . Ot , jaki dylemat tu powstal z niczego . Lustracja  , ba , ale jak ; jak lustrowanego w lustrze nie widac ? I badz tu madry .

A moim zdaniem to on bardziej przypomina zaklopotanego/glodnego sepa . Ilez to milosci i empati w tym lagodnym spojrzeniu  , ale dzieciom w przedszkolu moze by dla pewnosci nie pokazywac ? A i starszym tez moze nie za bardzo .

Tak poza tym to ten okaz milosierdzia , empati i milosci wchodzi w sklad slawetnego tercetu antypatycznych erystykow pierwszej klasy - Nosferatu i Furiat dardanelski to pozostali czlonkowie tej eminentnej grupy szturmowej milosci blizniego i dzieciatka potrzebujacego . Ta grupa jest takze znana jako klarwoajanty projekcyjno-demagogiczne . Przypisuja chetnie innym cechy wlasnej osobowosci i sposobu myslenia prac do szturmu demagogiczno - amerytorycznego . Calkowicie wyzwoleni z okowow empati i humanizmu .

A przyczyny  - no coz , to sa  antypatyczni , atawistyczni , archetypiczni antycypatorzy , z glownym polem dzialania w zakresie polityczno -medialnej erystyki i dialektyki . Robia co moga na tym polu , wszelkie skrupuly sa im obce . Sumienie dla nich to suma mien .

A swoja droga moze by sprobowac z lustrem  -  lustracja ?

Pozdrowienia .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

T - REX

#73195