W oczekiwaniu na MESJASZA

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

- Na Dmitrija Miedwiediewa w Warszawie czeka się prawie jak na papieża - pisze w poniedziałek "Niezawisimaja Gazieta", zapowiadając zbliżającą się wizytę prezydenta Rosji w Polsce.

"Przywódca Rosji jest w Polsce oczekiwany przez wielu. W każdym razie w jednym z sondaży Miedwiediew zajął drugie miejsce wśród zagranicznych osobistości, które chcieliby gościć Polacy. Po papieżu Benedykcie XVI, który zdążył już odwiedzić Polskę" - przekazuje rosyjski dziennik.

"Niezawisimaja Gazieta", mająca opinię odzwierciedlającej poglądy panujące w rosyjskim MSZ, podkreśla, że "prezydenta Rosji w Warszawie z oficjalną wizytą nie widziano od ośmiu lat". "W Warszawie i Moskwie panuje zgoda, że wizyta powinna mieć ważne symboliczne znaczenie" - wskazuje dziennik.

I trudno się dziwić tej ironii zawartej w opinii gazety rosyjskiej patrząc na ten cały zgiełk w IIIRP wokół wizyty Miedwiediewa.
Zgiełk rozpetany przez obecnie trzymających władzę, a dodatkowo wrzawę tę podtrzymują lewackie media - klakierzy PO i Komorowskiego.

Tylko patrzeć jak na ulicę wyjdą ochotnicze zespoły robocze złożone z sekretarzy nieboszczki PZPR, ich sekretarek i kochanek, byłych komunistycznych agentów oraz ich kapusiów i z Międzynarodówką na ustach śnieg na zielono pomalują.
Już nawet gajowy dał nam przykład jak przygotować się na przyjście Mesjasza.
By uczcić pojawienie się "Mesjasza" w progach IIIRP postkomunistycznej złożył hołd sowieckiemu pachołkowi Moskwy - Jaruzelskiemu.
Ten zapewne nie omieszkał wręczyć mu berła " le pion de Moscou".

O relacjach między Rosją i Polską w poniedziałek pisze też wielkonakładowy "Moskowskij Komsomolec". W jego ocenie, "rosyjsko-polski "reset" to bardzo słaba roślina, która z korzeniami może zostać wyrwana wskutek silnego porywu politycznego wiatru".

"Aby się co do tego przekonać, wystarczy zapoznać się z poglądami Anny Fotygi, byłej minister spraw zagranicznych przy premierze Jarosławie Kaczyńskim. W październiku owa madame oskarżyła premierów (Władimira) Putina i (Donalda) Tuska m.in. o zorganizowanie spisku w celu zamordowania Lecha Kaczyńskiego" - pisze ta sympatyzująca z prezydentem Miedwiediewem gazeta.

"Moskowskij Komsomolec" zaznacza, że Anna Fotyga "wyraża oficjalne stanowisko opozycyjnej partii w Polsce i jej lidera Jarosława Kaczyńskiego". "Czyżby tego samego Jarosława Kaczyńskiego, który nie dalej jak w maju zwrócił się do Rosjan ze wzruszającym apelem o pojednanie? Niestety, tego samego" - pisze dziennik.

Zdaniem "Moskowskiego Komsomolca", "dobra wiadomość jest jednak taka, że z dzisiejszego punktu widzenia zwycięstwo partii Kaczyńskiego w wyborach parlamentarnych w 2011 roku jest tak samo prawdopodobne, jak wybranie Myszki Miki na kolejnego papieża".

"Wszelako jest i zła wiadomość. Na polskiej scenie politycznej wszystko może się zmienić w jednej chwili. Nigdzie nie zniknęły demony, które rozszarpywały stosunki Rosji i Polski w niedawnej przeszłości. Teraz są w anabiozie. Jednak rozlegnie się gong i wszyscy śpiący się obudzą" - wskazuje dziennik.

"Moskowskij Komsomolec" odnotowuje również, że w "Rzeczypospolitej nadal szaleje polsko-polsko wojna". "Stronnicy Kaczyńskiego serdecznie nie znoszą zwolenników Tuska. I odwrotnie. Tak się złożyło, że relacje z Rosją stały się kartą przetargową w polskiej wewnątrzpolitycznej rozgrywce" - pisze dziennik.

Tymczasem ocieplany misio pewnie z batutą ćwiczy, by nie wypaść gorzej niż jego sowiecki poprzednik.

A gajowy?
Co z nim?
Czy już usiadł na laurach?
Mam nadzieję, że nie próżnuje i jest już hen, hen, hen......a może i jeszcze dalej w nauce całowania.

Ja tymczasem w oczekiwanku Mesjasza obejrzę Myszkę Miki.
Wilka i zajaca też sobie przypomnę.
Kaczora Donalda nie muszę.

http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,4778,polska-czeka-na-miedwiediewa-jak-na-papieza.html

i materiały z sieci

No, kto wilkiem?
A kto zającem?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jan Bogatko

...oj, będzie powtórka z adresu: "Przy Tobie, Panie, stoimy i stać będziemy",

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#110369

ale SKANDAL I HAŃBA pozostały.

HGW (co to) wydała nakaz natychmiastowego zlikwidowania muzeum Kuklińskiego.

Powód jest nie do przyjęcia - przyjazd CARA.

http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3686361

No to mamy Polskę w żałobie - zamiast Św.Mikołaja przyjeżdża zaborca.

http://blogmedia24.pl/node/41241

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#110398