Miecz na manipulatorów medialnych

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

- Prawdziwa cnota krytyk się nie boi – Ignacy Krasicki.
Krytyka to miecz dla manpipulatorów medialnych.
Oszusci medialni krytyki sie boją, a co dopiero krytyki wywodzącej się z własnego gniazda.
Krytyka dla manipulatorów medialnych to wróg, a krytykujący to zbrodniarz.
Oszusci medialni z wiertniczej w szoku.

Jarosław Kuźniar ‏@jarekkuzniar

Na razie Hajzer junior zwymiotował do własnego gniazda, czekam aż będzie bardziej odważny https://www.youtube.com/embed/k04s4y7ge9I … #głupotanieboli

Pawel Kaminski ‏@PawelKamyh

@jarekkuzniar @MarekKacprzak Tak uczciwie... Przecież mnóstwo w tym materiale prawdy!!! Powtarzalność, przewidywalność, tendencyjność

Marek Kacprzak ‏@MarekKacprzak

Jakie owacje, jaka szczęśliwość. Ależ my lubimy jak się nas głaszcze po głowach i zapenwia o naszej wielkości.... http://fb.me/vStMctqH

Jarosław Kuźniar ‏@jarekkuzniar

Redaktorze @MarekKacprzak to nie kłopot bólu, mnie nie skręca. To uczciwość. Wymiotuje ktoś, kto sam na wizji wkłada własne palce do buzi

https://twitter.com/jarekkuzniar

A o co to świete oburzenie największej medialnej WSIowej gnidy Kuzniara?

O to.
Powski wzeliniarz i zwyczajny chamus Kużniar nie lubii, kiedy dziennikarze odważają się zburzyć tzw. "czwartą ścianę" i zamiast stosować sprawdzone metody postanawiają je zdemaskować?
I przy okazji zdradzić odrobinę dziennikarskiej kuchni. Bez znieczulenia. A to wszystko w formie typowego newsa o gazie.

filip Chajzer pokazuje jak powinien wyglądać taki materiał?
Dobrze zacząć od zakręcania kurka", potem przebitka na sypiące się monety - w końcu oszczędzamy. Urywek z konferencji [obecność redaktorów odhaczona]. Koniec tego, konferencje są nudne, gaz generalnie w ogóle ciężko pokazać.

Tyle tytułem wprowadzenia, bo w końcu ten "przydługawy wstęp trzeba poprzeć danymi - no to jeszcze raz kuchenka, następuje szarość, wyjeżdżają abstrakcyjne 3 miliardy złotych [...] Ludzie nie potrafią ogarnąć 40 milionów wygranych w Totka, a co dopiero takie 3 miliardy". Bo w newsach żadna przebitka nie pojawia się przypadkiem - każda z nich jest częścią misternej narracji.

Każde kolejne ujęcie to walka o widza, dlatego ma być jak w dobrym filmie - duża kasa (jest!), przejrzysta historia/przesłanie (są!) i trochę o życiu zwykłych obywateli (jest!). Potem już tylko krótkie podsumowanie, czyli tzw. kawa na ławę - posługując się językiem TVN-owskich "Faktów". A co zrobić z resztą czasu? "W końcu płacą za 3 minuty, więc... trzeba szyć".

W tym celu reporter rusza na akcję w terenie i w pogoń za interesującym przechodniem. Albo takim, który powie coś głupiego. Reporter nie zawaha się też trochę pogimnastykować, tłumacząc wiadomość obcokrajowcom na migi. Bo jeśli oni załapią, to widzowie tym bardziej. A jeśli nie - to trudno - "I don't understand" też się przyda. Choćby po to, żeby było różnorodnie. Nie zapominajmy o finałowym "spacerze z sucharem".

To nie materiał o obniżkach cen gazu, a o przyzwyczajeniach i sprawdzonych/wyświechtanych metodach dzienników, w tym "Faktów".
Materiał już znikł z you tube.
Dostepny tylko tutaj.

http://www.sadistic.pl/material-o-gazie-czyli-jak-sie-robi-newsy-w-telewizji-vt152323.htm

Chajzer zrobił quasi-reportaż o spadku cen gazu w Polsce, który wyemitowano w ”Dzień Dobry TVN”. Sparodiował tam, tak częste w dziennikarskich relacjach, zadęcie i pustosłowie. Pastisz zabolał kilku dziennikarzy, w tym Jarosława Kuźniara.

http://www.fakt.pl/Filip-Chajzer-jako-reporter-Afera-w-dzien-dobry-TVN-i-TVN24-Czy-wyrzucili-Chajzera-za-kpiny-z-kolegow,artykuly,188240,1.html

Kużniar to wzorzec propagandy.
Czwartek, 15 listopada 2012 r. pewnie na kartach historii Polski po latach z niczym się nie będzie kojarzył.
no może z głupkowatym propagandzistą i jego zabawka na wizji.

Przylot samolotu Dreamliner do Polski wywołał spore poruszenie w rodzimych mediach.
Kuźniar na portalu Twitter zamieścił zdjęcie, na którym widać, jak siedzi na podłodze w studio TVN24 bawi się modelem samolotu Dreamliner.
Przerwano serwisy i normalny tok nadawania wszystkich kanałów informacyjnych.
Każdy chciał grzać się w cieple tego wyjątkowego sukcesu jakim było zakupienie przez LOT, który na ten dzień znów z dumą był przez wszystkich nazywany „narodowym przewoźnikiem”, jednego, wprawdzie nowoczesnego, ale przecież tylko samolotu pasażerskiego.
Grzał się i półgłówek Kużniar, a gawiedz zerkała, zerkała i łykała, łykała....
Gdyby głupota mogła latać, Jarus Kuzniar fruwałaby jak Dreamline.

Życie i twórczość Jarosława Kuźniarahttp://www.facebook.com/photo.php?fbid=527405500604321&set=a.120491647962377.19731.100000046280688&type=1&theater

A jak Jaruś już sie pobawi to do szkoły!
Chajzer nie Hajzer chłoptasiu.

http://deser.pl/deser/1,111858,12859620,Jak_sie_robi_dobry_news_w_TVN__Oto__typowy_material.html
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/filip_chajzer_i_mistrzowski_news_material_o_gazie_250567--1.html
http://deser.pl/deser/1,111858,12859620,Jak_sie_robi_dobry_news_w_TVN__Oto__typowy_material.html

Jak podają nieoficjalne źródła, Filip Chajzer, autor bijącego rekordy popularności w Internecie "Materiału o gazie, czyli jak się robi newsy w telewizji", został zawieszony przez swoich przełożonych. Stacja TVN zaprzecza jednak tym informacjom.

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/filip_chajzer_zawieszony_przez_stacje_tvn_za_material_o_250649.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

gość z drogi

ten ktuś,ze tak bardzo stacja na niego stawia ?stawia mimo kiepskiego 

"warsztatu"

pozdr z 10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#307173