Marionetka

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

W sierpniu br. Bronisław Komorowski zawetował ustawę o nasiennictwie zawierającej przepisy dotyczące GMO. Jak tłumaczył, wbrew swojemu celowi, nie dostosowuje ona polskiego prawa do unijnego.
- Prawo niezgodne z unijnym nie może być procedowane - mówił.

- Rządowa ustawa o nasiennictwie miała doprowadzić do zgodności prawa polskiego unijnym. Argumentem za przyjęciem była decyzja Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości i uniknięcie kary finansowej. Tyle, że w parlamencie została zmieniona. Minister Mikołaj Dowgielweicz powiedział o niej, że jest niezgoda z prawem europejskim. Prawo niezgodne z prawem UE nie powinna być procedowane w polskim Sejmie. Jeśli w takim kształcie ustawa doszła do mnie, to ja ją wetuję - powiedział prezydent.

Podkreślił, że przy pracy nad ustawą nie podjęto próby debaty publicznej, a duża część społeczeństwa ma zastrzeżenia do GMO.
- Ja ich nie podzielam, ale one są - mówił dodając, że nowy parlament musi przepisy poprawić i ”rozwiać te lęki”. - Jeśli parlament przyjmie moje weto, to w trybie natychmiastowym skieruję projekt ustawy o nasiennictwie bez kontrowersyjnych elementów o GMO - powiedział.

Tak więc pare miesiecy temu wartownik spod zyrandola był PRZECIW.

Minęło 4 miesiące, debaty publuicznej nie było, lęki pozostały, ale dzielnu bUL wychodzi naprzeciw GMO i jest ZA.

21 grudnia 2012 Bronisław Komorowski podpisał ustawę o nasiennictwie, która zezwala na rejestrację i obrót w Polsce nasionami GMO.
Podpisana w piątek przez prezydenta ustawa o nasiennictwie zawiera zaledwie dwie regulacje dotyczące roślin genetycznie modyfikowanych. Dopuszcza ona rejestrację nasion GMO, a także legalizuje obrót nimi na terenie Polski. Jednocześnie rozporządzenia ministra rolnictwa do tej ustawy, które są już podane do publicznej wiadomości, mają zakazać uprawiania roślin GMO.

Premier Donald Tusk tłumaczył w listopadzie, że w sprawie GMO podjęliśmy decyzję, która jest wymuszona przepisami unijnymi. Zadeklarował zarazem, że sam nie jest entuzjastą GMO.

http://www.fronda.pl/a/prezydent-komorowski-otwiera-drzwi-dla-gmo,24718.html

Tak więc trzymający władze w IIIRP wraz z namiestnikiem spod zyrandola jak zwykle sa ZA a nawet PRZECIW.

Ale i tal naród ich kocha.
Platforma na koniec roku z 10 pkt proc. przewagi nad PiS

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,13096693,Sondaz_dla__GW___Platforma_na_koniec_roku_z_10_pkt.html

Nie wspomnę juz o bUlu, królu sondaży.
Liderem rankingu zaufania już po raz kolejny został prezydent Bronisław Komorowski (60 l.). Według najnowszego sondażu CBOS cytowanego przez "Rzeczpospolitą" głowie państwa ufa 69 proc. ankietowanych.

Więcej
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/nowy-ranking-zaufania-prezydent-bronislaw-komorowski-liderem_296973.html

Dlaczego tak się dzieje?
Dlaczego jesteśmy głupi?
Bośmy biedni.
A dlaczegośmy biedni ?
Bośmy głupi.

Tak kończy się głupota i idiotyczne zaufanie dla marionetek trzymających władzę.
Jesli buty i krawat są ważne, a nie to, co w głowie i w sercu, to budzimy się z ręką w ....

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ciekawe jaki ma w tym interes.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#316184

PSL wziął grubą kasę od koncernu Monsanto. Widać Kalemba i Piechociński też dostali swoje. Przedtem, albo dopiero co. Szary rolnik nie wie, co jest grane, więc nadal będzie ich popierał. I niedługo przekona się na własnej skórze ale będzie za późno. Chyba proste?

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
[ts@amsint.pl]

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#316226