Przeklną Dudę za cios w plecy zadany Kaczyńskiemu

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Jacek Karnowski Jeszcze nie raz wszyscy na prawicy zapłaczemy, wspominając ten fatalny dzień 24 lipca. 5 wniosków po wetach”..”1. Skalę odwrotu prezydenta najlepiej pokazuje fakt, że zawetował on nie tylko ustawę o Sądzie Najwyższym, ale także ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa, którą pośrednio przecież zaakceptował, stawiając - skutecznie - warunek wprowadzenia zasady 3/5. Dlaczego głowa państwa zdecydowała się na tak drastyczny ruch, trudno zrozumieć.
— 2. Poważnej reformy wymiaru sprawiedliwości w tej kadencji nie będzie. To fikcja, że ze światem totalnej samowładzy sądowniczej da się uzgodnić prawdziwe zmiany. Szkoda czasu. Tym samym pod znakiem zapytania staje skuteczność innych reform, które sądy III RP zwyczajnie zablokują. Ustawy mogą wejść w życie, ale finalnie nie będą miały skutków. Walka z korupcją także staje się problematyczna, bo przecież sądy regularnie wypuszczają nawet ludzi złapanych na gorącym uczynku.
— 3. Opozycja zyskuje nieformalne prawo weta, i to nie tylko wobec zmian w wymiarze sprawiedliwości. Sądzi, że wystarczy odpowiednia mobilizacja swoich zwolenników, a prezydent ustąpi. Trudno odmówić racji temu myśleniu. To nieformalne prawo weta będzie rozciągane na coraz mniej istotne sprawy, a w finale ma doprowadzić do zablokowania całego projektu naprawy państwa.
— 4. Prawu i Sprawiedliwość grozi los AWS - partii spętanej niemocą i zewnętrznymi więzami, skupionej co najwyżej na bieżącym zarządzaniu. Tym samym druga kadencja staje się celem trudniejszym, ponieważ bez głębokich zmian przegrupowany system III RP będzie bardzo groźnym przeciwnikiem. Tak w wyborach parlamentarnych, jak i prezydenckich.
— 5. Jarosław Kaczyński musi przeprowadzić daleko idące zmiany. Konieczna jest konsolidacja i przeformułowanie ośrodka parlamentarno-rządowego. Nie dlatego, że trzeba iść na wojnę z Andrzejem Dudą (broń Boże!), ale dlatego, że partii rządzącej grozi dekompozycja, choćby przez orientowanie się niektórych środowisk na ośrodek prezydencki, w nadziei, że i z tego mogą być mandaty. A to będzie oznaczało prawdziwy koniec głębokich zmian w Polsce.
Decyzja prezydenta to najpoważniejszy zakręt polityczny od ostatnich wyborów. Dziś głowa państwa słyszy gromkie oklaski, ale wszyscy na prawicy - także ci dziś gromko klaszczący - jeszcze nie raz zapłaczemy wspominając ten fatalny dzień 24 lipca.”..(źródło)(link is external)

Ziemkiewicz o wecie Dudy: Poprę 'partię' Prezydenta”...” "Wszyscy możemy odetchnąć, ale z ugrupowań zasiadających w Sejmie tylko jedno może w tej chwili otwierać szampana" - powiedział dziś w rozmowie z WP.pl publicsyta "Do Rzeczy", Rafał Ziemkiewicz. "Jest to Kukiz’15. Paweł Kukiz od samego początku zajmował stanowisko, że prezydent powinien zawetować ustawę pisaną na chybcika. Ma czego chciał" - stwierdził. „...”Ocenił też, że dzisiaj prezydent Andrzej Duda okazał się być samodzielnym politykiem, liczącym się w kraju. Dodał, że taką "partię" Prezydenta on osobiście będzie wspierał. „...(źródło )(link is external)

  1. Rubaj „Duda knuje przeciw Kaczyńskiemu. Bywają u niego wicepremierzy”...”Do tej pory to przy ul. Nowogrodzkiej odbywały się konsultacje na najwyższym politycznym szczeblu. Siedzibie PiS jednak rośnie konkurencja – Pałac Prezydencki. Już od dłuższego czasu właśnie to miejsce odwiedzają wicepremierzy Mateusz Morawiecki (49 l.) i Jarosław Gowin (56 l.). Co knuje Andrzej Duda (45 l.)?!Jak dowiedział się Fakt, te konsultacje są przyczyną niepokoju prezesa PiS, który chce nadal mieć pełnię władzy nad całą prawicą. Jarosław Kaczyński (68 l.) obawia się, że prezydent planuje zbudować swój obóz – taki PiS z ludzką twarzą – ale już bez niego.”..”ak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, ostatnio w gorących dniach wojny o Sąd Najwyższy u prezydenta był wicepremier Morawiecki. Co ciekawe, to właśnie on pierwszy z PiS pochwalił Andrzeja Dudę za zgłoszenie poprawek, by to 3/5 Sejmu decydowało o składzie Krajowej Rady Sądowniczej. Samo PiS wtedy gorączkowo zastanawiało się, co z propozycją prezydenta zrobić. Głowa państwa jest też w stałym kontakcie z wicepremierem Gowinem oraz politykami Kukiz’15. – Poparcie prezydenta dla niektórych rozwiązań Pawła Kukiza jest niepokojące – ocenia polityk bliski Kaczyńskiego. Dlaczego? Bo do tej pory PiS mógł liczyć na ich wsparcie. Teraz to już takie pewne nie jest. (więcej )
    -----------
    Mój komentarz

Złem samym w sobie jest fakt, że Duda rzucił wyzwanie Kaczyńskiemu. Że zniszczył suwerenny ośrodek władzy.

O żadnym państwie nie można powiedzieć, że jest suwerenne, jeśli nie posiada jednego silnego ośrodka władzy. Do dzisiaj Polska posiadała taki ośrodek i nazywał się on Jarosław Kaczyński.

Przyznam się, że do głowy mi nie przyszło, że Duda rozpocznie bratobójczą wojnę. Ileż trzeba mieć w sobie podłości , aby dla swoich ambicji ryzykować los Polski. Człowiek, który wszystko zawdzięcza Kaczyńskiemu teraz wbija mu nóż w o plecy.

Co teraz z reformami, z repolonizacją mediów, kiedy chory z ambicji Duda ze zwykłej złości może je zawetować.

Jak widzicie Państwo miałem rację kiedy pisałem, że Kaczyński powinien mieć władzę jak Erdogan, że obce wywiady i agentura tak napisały konstytucję, aby nigdy nie dopuścić do zmian, kiedy pisałem ,że młodzi politycy nie powinni zostawać prezydentami.

Ohydna kolonialna konstytucja, dzięki której wcześniej czy później brat podnosi rękę na brata, katolik na katolika, Polak na Polaka to znamię niewolnika wypalone na skroni Polski.

Jednego jestem pewien. Nic dobrego z tego co zrobił Duda nie wyniknie.

Film Rozłam w PiS?! Duda zawetował ustawy o SN i KRS! Kowalski & Chojecki NA ŻYWO w IPP TV 24.07.2017
film Jarosław Kaczyński - Wykład "Oblicza manipulacji - źródła i skutki"
Marek Mojsiewicz
Zapraszam do subskrypcji mojego bloga ( tutaj ) (link is external)
Zapraszam do odwiedzenia strony „ Różne Takie „ (link is external)
Zapraszam do odwiedzenia strony powieści Pas Kuipera http://paskuipera.pl(link is external)
Kupno ebooka ' Pas Kuipera” w formie przedpłaty w cenie 29 zł Wpłaty proszę kierować na konto Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 87 7999 9995 0651 6233 3004 0001 wraz z e-mailem na którym ma być wyłana
Darowizny na rzecz bloga Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 0001
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
Dobre złego początki „ 2 Na końcu którego będzie o boginiKali3 Nienależynerwosolu pić na oko 4 O rzeźbie NiosącegoŚwiatło 5 Impreza u Starskiego „ 6 Tych filmów już się oglądać nie da 7.Mutant 8 Anne Vanderbilt „ 9 Fenotyp rozszerzony.lamborghini„ 10. Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. Niemierz i kontakt z cybernetyką „ 13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „ 14 ” Z ogoloną głowa, przykuty do Jej rydwanu „

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:10)

Komentarze

Zofia Romaszewska i Kachał jest suwerenem a nie jakiś tam niedobity w IIWŚ „naród polski”.
Śmieszny człek.
Zapytał niekumatą staruszkę-żydówkę Zofię Romaszewską a nie zapytał o zdanie Stanisława Michalkiewicza który jest wybitnym prawnikiem.
Śmieszny człek.
Wszystko wiadomo. Żaden bandzior z sadownictwa opanowanego przez Kachał i jego zbrojne ramie WSI nie będzie nawet tknięty.
Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i NKWD/WSI.
Wszystkie te „afery” dają jasny obraz działania tych łachudrów jako ścisłej kontynuacji w ich postępowaniu, tych potomków ubeckich dynastii przywleczonych tu w ’44, na ruskich tankach, razem z wszami i NKWD/WSI. Zmiana „władzy” nie ma tu żadnego znaczenia.
Wszystko jest na pokaz dla ciemnego ludu.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

panMarek

#1544994

starsza niz europa jakas romaszewska została konsultanka pad,a gdzie ludzie wykształceni?Kukiz to taki nowopolityczny pajac przypominajacy w 100% palikota.Dla mnie osobiscie pad przestał sie liczyc jako cos co jest autorytetem,to pospolity niedowartosciowany polityk,któremu brak logicznego myslenia.Byc moze i mysli logicznie ale na zysk dla tych o których toczy sie batalia aby zostali odsunieci od koryta.Nawet na kacu nie zagłosuje na niego

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1545029

Najgłupsze co można zrobić na naszym jak i rządzących miejscu, to zacząć teraz wewnętrzne wojenki.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1545057

Tego rodzaju "błąd" (czy raczej "zbrodnia") niesie za sobą skutki, których nie da się szybko naprawić. Czy zresztą w ogóle da się je naprawić za tej kadencji i czy nie o to właśnie chodziło Dudzie?!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1545064

 Witaj Józefie! Czekałem na to zdjęcie. Chyba telepatycznie. Żadne siły pseudo-patriotyczne manipulatorów socjotechniki, tego stanu rzeczy nie zmienią. Serdeczne dzięki. Kłaniam się!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1545118