Bronek wetuje, Dęblin jęczy

Obrazek użytkownika sosenkowski
Kraj

20 stycznia 2011 Sejm uchwalił ustawę o utworzeniu Akademii Lotniczej w Dęblinie.

Za przyjęciem ustawy głosowało 421 posłów, jedna osoba się wstrzymała, nikt nie był przeciw.

w myśl tej ustawy Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych i Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej w Warszawie miałyby zostać połączone w jedną jednostkę dydaktyczną.

 – To efekt wieloletniej udanej współpracy WSOSP i WIML. Obie instytucje działają przecież w obszarze lotnictwa, więc połączenie ich potencjałów będzie bardzo korzystne. Siedzibą Akademii Lotniczej będzie Dęblin. W Warszawie zostanie utworzony wydział zamiejscowy, to jedyna zmiana organizacyjna, która nastąpiłaby po połączeniu. Oczywiście, niezależnie od tego nasza uczelnia cały czas się rozwija – oświadczył uszczęśliwiony płk rez. dr inż. Michał Burek, prorektor WSOSP do spraw kształcenia i studenckich.

oczywiście pomysł na połączenie uczelni spodobał się także studentom WSOSP – Każdy z nas chce rozwijać swoją pasję lotniczą. A dzięki połączeniu powstaną nowe kierunki i będziemy mogli spojrzeć na lotnictwo z innej strony – podkreślał entuzjastycznie  Michał Migdałek, student II roku lotnictwa i kosmonautyki. – To również szansa na lepsze zaplecze edukacyjne i nowe znajomości. Jeżeli część zajęć byłaby w Warszawie, to studia stałyby się o wiele ciekawsze. Poza tym mam nadzieję, że to szansa dla koła szybowcowego, do którego należę. Na pewno rozwinęłoby skrzydła – dodawała Antonina Cięszczyk, studentka III roku lotnictwa i kosmonautyki.

w zasadzie wszyscy byli zadowoleni, bo w tle jawił się płomyczek nadziei na dośc intratne szkolenie także cywilnych pilotów. Miasto także się cieszyło, bo światowej sławy wspólnik głównego pracodawcy w Dęblinie mógłby w Warszawie załatwić i więcej i lepiej dla lokalnej infrastruktury - w sumie same plusy. nawet MON się tym pochwalił.

Życzyłbym sobie tego, żeby jeszcze przed końcem roku 2011 wyższa szkoła oficerska w Dęblinie stała się akademią lotniczą kształcącą na poziomie magisterskim, także studentów cywilnych w jak największej liczbie oraz przyjmującą w swe progi studentów zagranicznych - powiedział Minister Klich - Moją intencją jest, aby ta uczelnia o tak wspaniałej historii, stała się najlepszą i najbardziej znaczącą uczelnią wojskowo- cywilną w tej części Europy, kształcącą personel naziemny i lotników na potrzeby sił zbrojnych i lotnictwa cywilnego -jeszcze dodał zadowolony na koniec, licząc być może iż będzie to jego-jakiś-tam sukces.jeden z niewielu...

a tu nagle ZONK - Bronek zawetował... nie wiem, czy z bólem serca czy tylko "bulem", ale zawetował...

uzasadniając swą decyzję prezydent stwierdził, że utworzenie Akademii stałoby w sprzeczności z potrzebą konsolidacji (sic!) szkolnictwa wojskowego... dla mnie to absurd, więc jeśli jeszcze komuś słowo konsolidacja, tak jak Komorowskiemu nie kojarzy się z łączeniem i współpracą, to niech wsiądzie z nim do samolotu i niech gdzieś polecą... byle nie na Benefis Adama Małysza na Wielkiej Krokwi 26-go ;)))

 

PS.

a co na to mądrzejsi od nas?

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.

Albert Einstein

 
vide: 3kr@n

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

RedBulKomorowski herbu "czerwony burak" w imię konsolidacji sprzeciwił się konsolidacji bo za ustawą głosowali niemal wszyscy posłowie a więc także ci z PiS.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145035

 I co mi zrobicie ? Możecie MI ...-spytajcie hydraulika !

----Siąść i płakać !

------------------------------------------

 I CI co to uczynili - CÓŚCIE UCZYNILI ?

==============

Pozdrawiam Myślących !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

hejabar

#145044

nie herbu, a cherbu!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#145137

Ruskim taka uczelnia u nas nie potrzebna, a po drugie od czego drzwi od stodoły

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145054

 z bulem i w nadzieji.... gratuluję wyborcom takiego że ho,ho,ho,ho prezydęta

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145058

Wiadomo było ,że mądrze nie będzie,ale że będzie, aż tak głupio i załośnie, chyba nawet najwięksi sceptycy nie przewidzieli. Serdecznie pozrawiam Autora i Gości.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145074

Mam nadzieję, że Trybunał Stanu zajmie się Komorowskim. A i tak naród go rozliczy NIEBAWEM!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jadwiga Chmielowska

#145083

Pani zajmie się osobiście wyborem nowych sędziów do polskiego Trybunału Konstytucyjnego? Czy poprosimy o to naszych sojuszników z Waszyngtonu D.C., a może od razu zapytamy się o to naszych militarnych przyjaciół z Tel Awiwu?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145099

To Ty masz militarnych przyjaciół w Tel-Awiwie? No proszę, nie poznaję kolegi...

A poważnie: Twój komentarz to czyste trolowanie - nie na temat. Tu nie ma nic o Twoich przyjaciołach, o których piszesz w każdym (dosłownie: w każdym!) komentarzu. Na trolowanie mamy regulamin...
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145101

Nie rozumiem? Taki sam w temacie jak pani Chmielowskiej.

To ta pani Chmielowska panie wilku? :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145115

Nie trzeba nam przyjaciół moskalu. Zaprowadzi się go do budy i przywiąże na łańcuchu.Ku przestrodze takim jak ty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

siliconcom

#145110

Pawieł T nie chce zrozumiec ze my, Polacy nie chcemy aby nam władze wybierał Washington DC, Telavive a tym bardziej Berlin i Moskwa! A tego trepa Komoruskiego niestety wybarła nam Moskwa z Berlinem i Światowym Kongresem Żydów..Dość rządów WSIoków!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145123

Posłowie nie tylko PIS ale również inni myślący powinni uruchomić w Sejmie procedurę impeachmentu Bronka Żyrandola .Argumentem głównym może być np.debilizm twórczy

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145119

Jaka jest róznica między Polską a Libią? Ano taka, że w Libii tylko Kadafi kończył ucziliszcze w Moskwie...natomiast w Polsce ruskie ucziliszcza kończyło pół PO i całe SLD z PSL! Innymi słowy to ruskie trepostwo które w Libi ujawniło sie w osobie Kadafiego, w Polsce uległo konsolidacji z volksdojczami, ukarinskimi riezunami i chazarobolszewikami od Michnika..Pawieł T to tylko jeden z tysiecy antypolskich skur.wysynów ulokowanych w Polsce przez Stalina.. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145124

nie wiem kto dał prikaz Koziejowi, ale argument o szkodliwym skupianiu się wojskowych uczelni na usługach dla lotnictwa prywatnego w czasach Wielkiej Komercjalizacji wydaje się co najmniej brakiem konsekwencji.

dziwnym trafem ochrona w postaci prywatnej firmy usługowej jednostce w Dęblinie teraz nie przeszkadza:
http://www.mmpulawy.pl/artykul/deblin-cywilni-wartownicy-straca-prace-wojsko-zatrudni-firme-ochroniarska-185977.html

w każdym bądź razie - pomnika w Dęblinie teraz mu nie postawią...

PS.
WSIoki zresztą też słynęli z wyjątkowych preferencji w kierunku komercyjno-prywaciarskim - a tu taki sprzeciw - spadł jak krasny SBS Toruńczyka z na głowy Naszych Leśnych ;)

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#145130

Jan Bogatko

...programu zgoda budje, nie mógł znieść faktu, że za tą ustawą stoi cały Sejm, a nie tylko elyta PO.

Przez weto chrabia Komorowski chciał zaistnieć jedynie w przestrzeni medialnej jako monsz stanu,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#145160

jest ZA a nawet Przeciw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#145248