II Nigeria nad Wisłą

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

3. rocznicę tragedii smoleńskiej, premier Donald Tusk spędzi w podróży do Nigerii. Jedynie "bardzo wcześnie rano" złoży kwiaty na Powązkach.

Donald Tusk 10 kwietnia, w trzecią rocznicę katastrofy smoleńskiej udaje się w zagraniczną podróż… do Nigerii. Nie wiemy, jakie ważkie interesy narodowe są powodem tej dalekiej podróży, ale wiemy, dlaczego nie dało się tego „nienajszczęśliwszego” terminu przełożyć. To wina Nigeryjczyków!

- Ja tego dnia wyjeżdżam z wizytą zagraniczną do Nigerii, ale rano tego dnia złożę oczywiście kwiaty pod postumentem, który poświęcony jest wszystkim ofiarom tragedii smoleńskiej na Powązkach. Będzie to bardzo wcześnie rano. Niestety taki nienajszczęśliwszy termin nasi gospodarze po wielu miesiącach rozmów ustalili. Ale będę rano tego dnia także na Powązkach obiecał premier.

Jak stwierdził w Smoleńsku i w Katyniu pojawi się delegacja rządowa. W Rosji rząd będą reprezentować szefowie resortów siłowych: obrony narodowej i spraw wewnętrznych oraz szef kancelarii premiera Jacek Cichocki. W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie zostanie odsłoniony fragment pomnika, a przedstawicielem rządu będzie minister kultury Bogdan Zdrojewski.

Oczywiście to wina Nigeryjczyków!

Nigeria woła: TUSKU,musisz!
tusku popremieruje tam trochę,

narobi niezłej siary, a potem.....

Potem wróci na łono IIIRP postkomunistycznej i zbuduje nam II Nigerię nad Wisłą.

A to zalążki nowej II Nigerii i TEN, który stawia jej fundamenty.

Jeden z "bohaterów" tzw. afery hazardowej pojawi się w biznesie. Zbigniew Chlebowski, były polityk PO zostanie wiceprezesem spółki 'Wagon".
Zbigniew Chlebowski, były polityk Platformy Obywatelskiej ma się zająć restrukturyzacją spółki "Wagon" - podaje Polskie Radio. Firma jest własnością potentata branży kolejowej Andrzeja Świerczka. Chlebowski był już wcześniej doradcą w innej jego firmie, kaliskim Metchemie.

Spółki czeka na rozstrzygnięcie przetargu na budowę 150 specjalistycznych wagonów towarowych dla PKP Cargo.

Zbigniew Chlebowski to jeden z "bohaterów" tzw. afery hazardowej. W października 2009 został zawieszony a potem odwołany z funkcji przewodniczącego klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej po opublikowaniu stenogramów jego rozmów z biznesmenami z branży hazardowej.

- Na 90 procent Rysiu, że załatwię. Tam walczę, nie jest łatwo, tak ci powiem - mówił w sierpniu 2008 roku Chlebowski biznesmenowi.

Sprawy nie udało się jednak załatwić. - Ja ci powiem szczerze... ja już nie mam siły sam walczyć z tym wszystkim... jakby Grzegorz (Schetyna - minister spraw wewnętrznych red.) i Mirek (Drzewiecki - minister sportu red.) trochę pomogli... przecież wiesz, biegam z tym sam... blokuję tę sprawę dopłat od roku... to wyłącznie moja zasługa - miał narzekać w marcu bieżące roku Chlebowski.

20 lipca 2008 r. Ryszard Sobiesiak rozmawia telefonicznie ze Zbigniewem Chlebowskim.

R.S.: Cześć Zbyszek.

Z.Ch.: Cześć Rysiek.

R.S.: Co tam? Jesteś na Dolnym Śląsku?

Z.Ch.: Tak, prawdziwą wojnę stoczyłem w czwartek...

R.S.: No coś tam słyszałem, z Mirkiem rozmawiałem, udało się coś, myślisz?

Z.Ch.: W ogóle to wyprostowałem, wiesz, nie chcę mówić przez ten... [...]

R.S.: A powiedz umówiłbyś tego... bo ja będę w Warszawie. Mirek ma mnie umówić tam w Warszawie z kimś. Więc w Warszawie też na pewno będę jeden dzień.

Z.Ch.: A kiedy będziesz?

R.S.: No właśnie nie wiem. To od niego zależy, bo jutro mam dzwonić do niego, żeby mu przypomnieć. Weź jeszcze z nim pogadaj, jak będziesz się z nim widział, bo ja tam z nim dość długo rozmawiałem przedwczoraj, tłumaczyłem to...

Z.Ch.: Oni w ogóle... Powiem ci tak między nami: ani Grześ, ani Miro, znaczy się ja sam prowadzę rozmowy [niezrozumiale]. Oni dzwonią do mnie, że pełne wsparcie i wszystko..

http://www.rp.pl/artykul/371210.html
http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/423922,zbigniew-chlebowski-byly-polityk-po-zostanie-wiceprezesem-spolki-wagon.html
http://wpolityce.pl/artykuly/50504-swiadomie-czy-podswiadomie-tusk-usuwa-sie-10-kwietnia-z-publicznego-widoku-oddaje-pole-i-mowi-tego-dnia-polska-jest-ich-czyli-nasza

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

gość z drogi

mały donaldzik ucieka do Nigerii przed 3 rocznicą Dramatu Smoleńskiego...

ot i cały donuś...nie na darmo pisał przed laty...ze Polskość to nienormalność..i że ciąży mu to niepotrzebne brzemię...a może by tak już tam został...proponuje składkę..na zatrzymanie go na stałe ....

nocne pozdrowienia z 10 :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#348359

To, że Donald ucieka do Nigerii właściwie mnie nie dziwi. W Polsce ciągle zima a w dodatku zagrożenie, ze znów jakaś "smoleńska hołota" będzie coś wrzeszczeć pod oknami albo, co gorsza, może jeszcze i kulami śniegowymi ciskać. Wczesnym rankiem jest realna szansa, ze da się tego uniknąć.
Zaś co do Chlebowskiego... Po tym gdzie wylądował Grad również i ta "kariera" nie może szokować.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>Bechis</p>

#348377

by tak przydarzyła się jakaś rebelia w tej  Nigerii i trafił snajper ale taki co to trafi nawet ze 150 metrów. Nigdy nic nie wiadomo, jak to mówił bull prezydęt.

Nie powiem,że mu życzę ale gdyby u się przydażyła nie miał bym nic przeciwko.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

lupo

#348394

A gdzieś dalej nie mógł ten premier polecieć? Przecież jakby się do bardziej odległego kraju wybrał to nie musiałby rano składać żadnych kwiatków. A do tego pada, mokro i zimno...

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348398

noc z 10 na 11 kwietnia, właśnie wróciłem do domu. Gdzieś w Internecie napatoczyła mi się informacja o związku wizyty Tuska w Nigerii z Bumarem. To przemysł zbrojeniowy zdaje się. Znaczy, on chce im tam coś sprzedać czy coś od nich kupić? A może konsultuje metody łagody perswazyjnej wobec krnąbrnych obywateli?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#350097